Developer Lightning Network: "Myślę, że za 30-50 lat będziesz mógł robić wszystko na fundamentach Bitcoina BTC[oraz LN]"

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Developer Lightning Network: "Myślę, że za 30-50 lat będziesz mógł robić wszystko na fundamentach Bitcoina BTC[oraz LN]"

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 25 kwietnia 2019, 08:03

"... i po tym czasie nie będzie przypadków użycia, w których byłaby potrzebna inna kryptowaluta. Ale na następną bańkę na sieci Bitcoin, Lightning network pracujące na sieci Litecoin mogłoby zapewnić [taki] przypadek użycia".

"Podczas następnej bańki na Bitcoinie, szanse że będziesz mógł robić mikropłatności nie wymagające zaufania na sieci Lightning network są raczej [nieistniejące] mim zdaniem. Zawsze potrzebujesz zamknąć swój kanał jeżeli druga strona się wyłączy. Jeżeli to kosztuje Cię 50 dolarów, jesteś zablokowany."

Tłumaczenie własne. Oryginalny cytat:
During the next Bitcoin bull run the chances that you'll be able to do micropayments trustlessly on the Lightning Network on top of Bitcoin is unlikely imo. You always need that exit of closing your channel if the remote party goes offline. If that costs $50+ you're stuck.

I think long long term (30-50 years) you'll be able to do everything on top of Bitcoin and there will be no use for any other cryptocurrency. But for the next Bitcoin bull run, a Lightning Network on top of Litecoin could provide a use case.
Źródlo:
twitter.com/michaelfolkson/status/1120981233108963328


Zarchiwizowane:
http://archive.is/CCQXn
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Developer Lightning Network: "Myślę, że za 30-50 lat będziesz mógł robić wszystko na fundamentach Bitcoina BTC[oraz LN]"

Postautor: zdch » czwartek, 25 kwietnia 2019, 19:10

Optymiści

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości