Na rynku nie ma obecnie żadnego Bitcoina zgodnego w 100% z whitepaperem Satoshiego Nakamoto

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Na rynku nie ma obecnie żadnego Bitcoina zgodnego w 100% z whitepaperem Satoshiego Nakamoto

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 2 marca 2019, 10:50

Wniosek, który wypłynął z niedawnej dyskusji między mną a jednym politykiem, który marnuje swój czas na tym forum.

Nie ma na rynku żadnego Bitcoina zgodnego w 100% z Whitepaperem:
- Bitcoin Core BTC ma SegWit oraz nie jest i nie może być elektroniczną gotówką używaną przez cały świat
- Bitcoin Cash BCH nie ma 51% mocy haszującej i 51% zebranej skumulowanej pracy (total proof-of-work)
- Bitcoin Satoshi Vision BSV nie ma 51% mocy haszującej i 51% zebranej skumulowanej pracy (total proof-of-work)
- Inne warianty Bitcoina: Gold, Silver, Diamond, Bronze etc. także nie mają 51% mocy haszującej sieci, a wiele z nich jest dodatkowo jawnym otwartym scamem.

Mój logiczny wniosek jest taki, że skoro żaden Bitcoin nie spełnia wymagań Whitepaperu, należy sobie wybrać tego, który jest w Whitepaperem najbardziej zgodny ideologicznie. Mój wybór pada na Bitcoin Cash.

Skoro żaden Bitcoin nie jest Bitcoinem, to Bitcoin Cash jest najbardziej bliski bitcoinowi z tych nie-bitcoinów.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rynku nie ma obecnie żadnego Bitcoina zgodnego w 100% z whitepaperem Satoshiego Nakamoto

Postautor: Wymazywanie » sobota, 2 marca 2019, 15:22

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 2 marca 2019, 10:50Mój logiczny wniosek jest taki, że skoro żaden Bitcoin nie spełnia wymagań Whitepaperu, należy sobie wybrać tego, który jest w Whitepaperem najbardziej zgodny ideologicznie.
Dokładnie, wolny rynek - każdy używa jakich chce kryptowalut. To są przecież oczywiste rzeczy. To jest decydowanie w co wkłada się czas i własne prywatne środki finansowe (czy to inwestycja, czy mining) lub czego używa się do transferu środków (przelewy, kantory, zakupy itd.).

Chamskie uwagi możesz sobie darować - to byłby progres emocjonalny, polecam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na rynku nie ma obecnie żadnego Bitcoina zgodnego w 100% z whitepaperem Satoshiego Nakamoto

Postautor: mecenas » sobota, 2 marca 2019, 15:43

Ja również preferuję Bitcoin Cash.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jahu i 13 gości