Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: randomowy świeżak » czwartek, 28 lutego 2019, 03:13

Temat ten jest poruszany niemal we wszystkich tematach, mimo iż mam wrażenie że ludzie nie do końca rozumieją co to w ogóle dla sieci oznacza.

No to od początku, Bitcoin to jest globalna sieć a Bitcoin Core tak samo jak: Bitcore, Bitcoin UASF, Bitcoin Unlimited, Bitcoin Knots, btcd, bcoin, TRB, btc1, Bitcoin XT, Bitcoin Classic, libbitcoin to różne wersje klienta które ją obsługują. Można by powiedzieć tak w dużym uproszczeniu, że pełny klient to taka przeglądarka pełnej sieci BItcoina. Tak jak jest to w zwykłych przeglądarkach internetowych wszystkie muszą mieć pewne elementy wspólne, tak by móc się ze sobą komunikować, w przeciwnym razie ten który będzie nie kompatybilny z innymi zostanie odrzucony i przestanie się synchronizować. Brak synchronizacji oznacza tak jakby hard-fork. Dlaczego tak jakby ? - ponieważ żeby powstał hard-fork potrzebna jest jeszcze moc obliczeniowa, nie duża ale spora. Musiała by być ona na tyle duża by być w stanie wykopać 1 blok Bitcoinowy samodzielnie i już w nim zmienić mechanizm dostosowania trudności kopania na taki który pozwoli przywrócić odpowiednia częstotliwość wpadania bloków. Jeśli dana kopalnia by tego nie zrobiła to zamiast 1 bloku samodzielnie musiała by wykopać tyle bloków ile brakuje do następnej regulacji trudności by oddzielona sieć mogła starać się wrócić do zakładanych 10 minut na blok. Po prostu do momentu naturalnej regulacji trudności bloki wpadały by bardzo rzadko, a dodatkowo co pamiętamy z forka BCH skaczący górnicy wszystko by komplikowali - a przynajmniej mniejszościowemu projektowi.

No dobra, wiemy już co to jest pełny klient wiemy już co jest potrzebne do oderwania się od sieci pomówmy teraz o tym dlaczego największy klient o nazwie Bitcoin Core (96,25% wszystkich nodów czyli ok 9948 sztuk) budzi tyle kontrowersji:

Myślę że podstawowy argument który za tym stoi i zarazem ten najczęściej wymieniany jest taki, że zespół Core Developerów rzekomo wykradł klucze do aktualizowania repozytorium klienta Bitcoin Core na Githubie i od tamtej pory nikt a nikt nie ma prawa wprowadzać w nim zmian, przez co cała sieć jest już zgubiona i wpadła w ręce banksterki, grupy bildenberg i wszystkich masonów i kosmitów razem wziętych.

Osobiście uważam, że ciężko o bardziej dziurawa argumentację, gdyż gdyby repozytorium na githubie było tym od czego zależą losy Bitcoina to właścicielem całej sieci nie był by zespół Bitcoin Core Developerów a Bill Gates - gdyż to on jest właścicielem Microsofta do którego należy cały serwis github. No bo kto z was zabronił by dzisiaj lub potrafił wyciągnąć konsekwencję od Billa gdyby ten potajemnie naprawdę wprowadził dzisiaj jakieś zmiany ? - dlatego potrzebna jest decentralizacja nie tylko w zakresie pełnych węzłów, które z czasem będą musiały stać na coraz większych dyskach ale i decentralizacja samego repozytorium na którym przecież muszą odbywać się prace. Im większy cały blockchain, tym bardziej rośnie koszt obsługi takiego repozytorium i w przypadku gdyby taki github np za namowa lub pod przymusem rządu USA został zmuszony wprowadzić w kodzie zmiany tak by to rzad miał kluczowe zdanie, większość z nas by tego nie zauważyła lub dowiedziała by się o tym zdecydowanie za późno.

Segwit, softforki, decentralizacja.

Osobiście uważam że soft-forki to najbezpieczniejsza metoda wprowadzania zmian. Dzięki nim nie tracimy komunikacji z innymi klientami i w razie problemu łatwiej jest przywrócić zmiany. Szykanowany przez środowisko BCH segwit zmienia trochę zasady gry. Nie dość że pozwala trochę zmniejszyć opłaty transakcyjne inaczej licząc wagę transakcji to ogólnie dodatkowo zmniejsza jeszcze rozmiar całego blockchaina i pozwala się w przyszłości rozszerzać umożliwiając wprowadzanie innych zmian bez konieczności robienia ciągłych hard-forków.

Przykład: Aktualnie trwają prace nad wprowadzeniem wersji segwit.v1, dzięki temu że 1 wersje mamy już za sobą i inne wersje klienta również ja obsługują wprowadzone zmiany jako dodatek do segwita będa automatycznie kompatybilne z innymi wersjami klientów przez co nie dojdzie do zawłaszczenia sieci o którym starszą pewne osoby na tym forum. Gdyby każda aktualizację wprowadzać metoda hardforka wszystkie inne wersje klienta zamiast pracować nad rozwojem nowych funkcji musiałyby poświęcać najwięcej czasu na to by gonić tych którzy jako pierwsi wprowadzili zmiany porzucając aktualnie rozpoczete prace. To tak jak byśmy mieli 10 różnych burmistrzów w mieście i każdy chciałby budować drogi po swojemu, jeden zaczyna prace i okazuje się że inny już w tym miejscu buduje metro itd.. Dzięki segwitowi i soft-forkom natomiast każdy taki "burmistrz" ma przydzielona swoja część, każda z takich części ma swoja sieć połączeń a mieszkańcy (transakcje) wykorzystując różny sprytne technologie mogą się przesiadać pomiędzy różnymi środkami lokomocji :)

Bardziej rozbudowana wersja tego co tu napisałem z datami, nazwiskami itd jest tutaj:


Uważam że w sytuacji kiedy społeczność liczy setki tysięcy osób, a liczba tych którzy pracują intensywnie nad protokołem jest tysiąc razy mniejsza to nie powstawanie plotek i różnych teorii spiskowych byłoby wręcz dziwne :P taka nasza natura niestety. Na koniec dodam jeszcze parę słów w kwestii LN gdyż bardzo dużo z tych teorii przenosi się do zakładki gdzie nie można już bardzo często zabrać głosu w kwestii technologicznej.

Otóż, nie wiem na ile to prawda ale wiele osób zarzuca finansowanie developerów przez rożne grupy bankowców itd. Finansowanie to które pojawiło się akurat w momencie w którym usłyszeliśmy pierwsze wzmianki o technologii Lightning Network.

Lightning Network z racji na to iż bazuje na wiarygodnych i potwierdzonych transakcjach on-chain jest w stanie zrealizować (oczywiście po dopieszczeniu całej technologii chyba już kilkunastoma rożnymi rozwiązaniami nad którymi trwają prace) nieskończenie wiele transakcji na sekundę niezależnie od siebie. Oznacza to iż jak to mówi Rafał Zaorski jeśli w przyszłości wszyscy będziemy zajmować się gówno-pracą w większości przy komputerze a nie na polu to znaczy że powstaną nowe mechanizmy monetaryzacji naszej aktywności tak jak to było np z Youtubem. Jeśli okaże się że LN wypali (tzn z sukcesem zaimplementuje aktualizacje nad którymi trwają prace) BTC lub jakiś inny coin który wykorzysta tą technologie będzie miał szansę stać się światowym płacidłem w internecie który będzie musiał przyjąć tysiące razy większy ruch płatności niż jest on obecnie. Już dzisiaj powstała wtyczka do przeglądarki gdzie można wysyłać komuś 1 satoshi za dany wpis na Twitterze. Jeśli cała aktywność sieci fb, yt, twitter, insta, czy pierdyliard różnych aplikacji z których w sumie korzysta ponad miliard ludzi dziennie będzie to wykorzystywać to osoba która będzie implementować te rozwiązania z pewnością zarobi krocie. Tu nie chodzi o przejęcie sieci, tu chodzi o stały dopływ pieniędzy i udziały w tym przedsięwzięciu. To tak jakby w momencie powstania pierwszego silnika spalinowego inwestować w chemików którzy będą potrafić wytwarzać paliwo z ropy. Osobiście gdybym chciał przejąć BTC krytykował bym wszystko co ma na celu zmniejszyć pełnego klienta, dodawał bym różne opcje przechowywania innych niepotrzebnych informacji tak by bardzo ciężko komukolwiek było zrobić swoja wersję klienta i ja przechowywać. Wtedy dopiero monopol jest jak w banku.


Uhh ale się rozpisałem, mimo wszystko czuje że musiałem to zrobić. Jak widzę że często nowe osoby które jeszcze nie do końca łapią temat z góry mówią że BTC jest zły bo to banksterka ro ręce opadają. No ale cóż, każdy wkłada od siebie co może. Devsi piszą kod, inni zwiększają świadomość, wszystkiego dobrego wszystkim życzę ja uciekam bo już 3 w nocy a wylewająca się ze mnie frustracja nie dawała mi spać :)

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: redbog » czwartek, 28 lutego 2019, 05:40

randomowy świeżak pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 03:13Osobiście uważam, że ciężko o bardziej dziurawa argumentację, gdyż gdyby repozytorium na githubie było tym od czego zależą losy Bitcoina to właścicielem całej sieci nie był by zespół Bitcoin Core Developerów a Bill Gates - gdyż to on jest właścicielem Microsofta do którego należy cały serwis github
Nie wiem czy rozumiem jak działa github ale jesli rozumiem to nawet właściciel nie jest w stanie nic zmienić bez kluczy, moze tylko co najwyżej wyłączyć serwis ale wtedy dev zrobią migracje projektów do konkurencji.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: redbog » czwartek, 28 lutego 2019, 06:07

randomowy świeżak pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 03:13Otóż, nie wiem na ile to prawda ale wiele osób zarzuca finansowanie developerów przez rożne grupy bankowców itd. Finansowanie to które pojawiło się akurat w momencie w którym usłyszeliśmy pierwsze wzmianki o technologii Lightning Network.
Ta teoria spiskowa zawsze mnie śmieszy. Dali by takie zadanie dla przeciętnego Polaka artysty kombinatora handlarza(Niemiec płakał jak sprzedawał) żeby dostarczył finansowania dla dev blockstreamu żeby ci rozwalili bitcoina to ogarnął by to tak żeby nikt nie wiedział.

Niestety najwięksi tego świata, pozbawieni skrupułów, mający wręcz nieograniczone możliwości finansowe, korumpujący cale rządy, mający zapewne do dyspozycji nawet służby specjalne nie sprostali prostemu zadaniu żeby poufnie przekazać jakieś drobne pieniądze(z ich perspektywy) i teraz o ich niecnych planach wie cały internet.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: prezes » czwartek, 28 lutego 2019, 07:30

Pojawienie się takiego tematu sugeruje, że nastąpiło już odejście od pierwotnej idei przesyłania wartości pomiędzy ludźmi bez pośredników na duże odległości, trochę to smutne ale pisałem już o tym, że coś takiego się stanie kilka lat temu. Co ciekawe większość wtedy uważała że opowiadam brednie. Napiszę jeszcze raz to co pisałem już kiedyś, kryptowaluty nie są lekiem na złe finanse tego świata, tylko są narzędziem do jeszcze większej kontroli społeczeństwa. Wyrosły na ruchach wolnościowych niosąc nadzieję na lepsze jutro ale wchodząc do mainstreamu stały się narzędziem w rękach ludzi, którzy mają władzę i pieniądze.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: mecenas » czwartek, 28 lutego 2019, 07:40

@prezes
Dlatego prawdziwe krypto zawsze pozostanie niszowe...
Taka po prostu natura kryptowaluty. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: prezes » czwartek, 28 lutego 2019, 08:45

@mecenas dokładnie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: randomowy świeżak » czwartek, 28 lutego 2019, 11:12

@prezes jedno pytanie, przeczytałeś 1 post czy wypowiadasz się po przeczytaniu zaledwie pytania w temacie? Każda krypto ma pośredników bo każda krypto wymaga internetu. Wszystko zależy co oznacza dla ciebie pośrednictwo. Temat powstał by obalic teorie spiskowe o rzekomym przejęciu Bitcoina a nie dlatego zaczynam wątpić w idee. Jak byś przeczytał co napisałem to uznał byś nawet ze dzięki segwit.v1 nacisk na decentralizacje powinien się zwiększać!

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: Marszałek » czwartek, 28 lutego 2019, 11:20

@randomowy świeżak Dobrze płacą u Rothschilda? Szukam roboty, mogę trolować na forach i wciskać ludziom głupoty na temat ln. Daj znać gdzie się zgłosić do rekrutacji.

Dodano po 31 sekundach:
Ojej to miała być prywatna wiadomość, nie mogę usunąć posta. ADMIN!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: janku66 » czwartek, 28 lutego 2019, 11:21

Marszałek pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 11:19 Dobrze płacą u Rothschilda? Szukam roboty, mogę trolować na forach i wciskać ludziom głupoty na temat ln. Daj znać gdzie się zgłosić do rekrutacji

Tu mamy gorszy przypadek.
To nie jest opłacane trollowanie. On w to wierzy i jest szczerze przekonany do tego co pisze.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: prezes » czwartek, 28 lutego 2019, 13:10

randomowy świeżak pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 11:12@prezes jedno pytanie, przeczytałeś 1 post czy wypowiadasz się po przeczytaniu zaledwie pytania w temacie?

Mój post napisałem po przeczytaniu Twojego posta. Vjankuv to ładnie skomentował, nic dodać nic ująć.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: randomowy świeżak » czwartek, 28 lutego 2019, 13:49

@prezes a no tak zapomniałem... jesteś tym prezesem co mówi w 30 min filmiku ze jest hodlerem od 2011 i stracił. Jeśli lykales każdego fejknewsa jak ten ze BCH to prawdziwy BTC to ma to sens xD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: prezes » czwartek, 28 lutego 2019, 14:10

@randomowy świeżak musiales mnie z kims pomylic.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: randomowy świeżak » czwartek, 28 lutego 2019, 16:05

@prezes nie pomyliłem, film jest jednak 20 minutowy a nie 30. Tak czy siak jeśli ktoś nagrywa film z taka narracja to nie dziwi mnie już cokolwiek by tu nie napisał.

Co do osób które we wszystkich możliwych zakładkach cisną po zwolennikach LN i nazywają mnie trollem jak piszę o LN w temacie o LN:
Choćbyście nie wiem jak skakali, jak tupali, jak walili jak krzyczeli to : 2+2=4. Siła czasu nie cofniecie.

powodzenia
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 lutego 2019, 18:13 przez randomowy świeżak, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
-20
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: Bit-els » czwartek, 28 lutego 2019, 16:47

Random albo jest totalnym ignoranten (zwykłym głupkiem wiejskim) albo za większą kasę dostał zadanie siania zamętu. Jeśli nie jarzy, że Blockstream-Axa-Bildenberg- światowe banksterstwo, to niech spada na wykop, albo jakąś fejsową grupę wsparcia dla elenowców.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: randomowy świeżak » czwartek, 28 lutego 2019, 16:59

@Bit-els Co jest tutaj ignorowane, co jest tutaj głupie ? Jakie pieniądze o czym ty mówisz ?
Jedyna ignorancję jaka tu widzę to twój post świadczący o tym że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Gdyby tak nie było to było odniósł byś się do czegokolwiek, a tak to strzelasz tylko focha i zaczynasz mnie obrażać.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: koparki » czwartek, 28 lutego 2019, 17:25

prezes pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 07:30astąpiło już odejście od pierwotnej idei przesyłania wartości pomiędzy ludźmi bez pośredników na duże odległości, trochę to smutne ale pisałem już o tym, że coś takiego się stanie kilka lat temu.

dziś jest tu inne środowisko, które jest w większości z bitkiem z powodu ostatniej gigantycznej bańki, jeśli do tego te osoby są hodlerami bitcoina to wolą LN z HUBami obsługiwanymi nawet przez samego googla i regulacje KYC jako przepustkę do korzystania, byleby bitek wrócił do wysokich wartości aby z niego z ulgą wyjść.
Idea o której mówisz jest nadal w niemal każdym innym projekcie włącznie z topowym ETH. Wielu z nas przewidywało że bardziej prawdopodobny jest ban lub przewłaszczenie projektu niż pozwolenie na rewolucję. Osobiście nawet nie wierzę w brak kontroli nad Monero czy Zec-em.
---

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: randomowy świeżak » czwartek, 28 lutego 2019, 17:38

koparki pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 17:25wolą LN z HUBami obsługiwanymi nawet przez samego googla i regulacje KYC byleby bitek wrócił do wysokich wartości aby z niego z ulgą wyjść.
dokładnie tak, daj jeszcze mi -5/-10 jak inni za odmienne poglądy i pokaż jak bardzo jesteś za decentralizacją i prawdziwa wizja xD

ps. wydaje mi sie ze w tym poście mówisz w większości za siebie a nie tych nowicjuszy... jak tam kopareczki się sprzedaja ? pewnie wcale nie zależy Ci na zmianie trendu nie ? Jak byś nie zauważył w poście nr 1 nie piszę o cenie a o tym dlaczego teorie spiskowe BCH sa bezsensowne i o co tak naprawdę robią tyle krzyku. Niestety dla nich to już jest religia i tu się nic nie poradzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: prezes » czwartek, 28 lutego 2019, 17:40

@randomowy świeżak zarzucasz komuś innemu że nie potrafi czytać ze zrozumieniem a sam nie potrafisz słuchać ze zrozumieniem. Proszę napisz w którym miejscu mówię w filmie który podlinkowałeś że straciłem?
randomowy świeżak pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 13:49jesteś tym prezesem co mówi w 30 min filmiku ze jest hodlerem od 2011 i stracił
Następnym razem za obrażanie i szerzenie nieprawdy dostaniesz ode mnie minusowe punkty reputacji.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: redbog » czwartek, 28 lutego 2019, 18:09

Bit-els pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 16:47Random albo jest totalnym ignoranten (zwykłym głupkiem wiejskim) albo za większą kasę dostał zadanie siania zamętu. Jeśli nie jarzy, że Blockstream-Axa-Bildenberg- światowe banksterstwo, to niech spada na wykop, albo jakąś fejsową grupę wsparcia dla elenowców.
Przypuśćmy ze to jest prawda: Blockstream-Axa-Bildenberg- światowe banksterstwo.

Tylko mam pytanie skąd ty o tym wiesz? Jak zdobyłeś tak ważna informacje?

Jakim cudem bankierzy dopuścili do wycieku informacji o tym zorganizowanym spisku na bitcoina?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto tak naprawdę kontroluje Bitcoin Core ? + segwit i decentralizacja

Postautor: Bit-els » czwartek, 28 lutego 2019, 18:37


Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości