Napiwki za posty na forum.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Napiwki za posty na forum.

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 16 lutego 2019, 14:45

mecenas pisze:
gofer pisze: sobota, 16 lutego 2019, 12:23Za dużo fanów Phila Koniecznego, który jest zafascynowany LN...
To jeszcze nic przy duecie Bentyn, Wilczyński. To dopiero jest sekta LN!
Nieustanne cenzurowanie głównych for dyskusyjnych Bitcoin-BTC przez Blockstream i powiązane osoby wygenerowało środowisko, które kompletnie nie potrafi samodzielnie myśleć, podważać oficjalnej wersji wydarzeń i ślepo podąża za "liderami".

Co w konsekwencji doprowadziło do stworzenia grona sekciarzy, które na każdą informację niezgodną z linią partii reaguje agresją, zatkaniem uszu i jeszcze mocniejszym pójściem w zaparte.

Rozwój a później nieuchronny koniec tej historii będzie niezłym materiałem do badań dla psycho- i socjo-logów.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Napiwki za posty na forum.

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 16 lutego 2019, 16:14

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 16 lutego 2019, 01:02 Jako Early Adopter Bitcoina
Early hejter chciałeś powiedzieć ! - czytam tak sobie twoje wpisy na forum i czytam i gdy temat schodzi na bardziej globalne wyobrażenie i adopcję BTC zaczynasz wszystkich hejtować mówiąc że BTC nigdy nie będzie globalny i że w ogóle fiaty wygrają czy coś w tym stylu bo to jest nic nie warte coś co fartem się wybiło. Nie dziwie się że popierasz BCH skoro myślisz krótkoterminowo. Nie rozumiesz nawet podstawowych praw ekonomii... to że ktoś kupi BCH a potem sprzeda w paru chwilach to bilans będzie wynosił 0 a nawet będzie ujemny bo ktoś sobie za to policzy. Od tego nie wzrasta wartość a z wielu twoich wypowiedzi można to wywnioskować iż tak uważasz. Żaden procesor płatniczy nie każe Ci kupować swoich akcji by kupić je tu i sprzedać tam.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 16 lutego 2019, 01:02Lightning Network nie nadaje się do tipów ponieważ zwyczajnie nie działa.
parę lat temu się na ciebie wkurzałem, później ignorowałem a teraz to już mnie śmieszy. Czuje się jak bym chciał przekonać jakiegoś dziadka który głosuje na PIS czy PO by zaczął głosować za wolnym rynkiem... Ciebie się już nie da przekonać, jesteś All in w BCH i będziesz zaklinać rzeczywistość tak długo aż nie będzie co do gara włożyć. LN działa, cały czas nad nim pracują i nie jeden mówi że ciężko jest utrzymać tempo by być na bieżąco ze wszystkim.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 16 lutego 2019, 01:02Obecnie jedyną polecaną i działającą w miarę bezproblemowo formą użytkowania sieci LN przez zwykłych użytkowników są (na angielskich forach zwane "Custodial wallets")
sam fakt istnienia takich portfeli nie oznacza że tylko taki są, też mogę powiedzieć że BCH ssie bo istnieje pewien webowy portfel który trzyma za użytkowników klucze prywatne. Panie Jirli-ładopterze, tak długo jesteś w BTC a nie potrafisz pobrać portfela LN który chroni klucze prywatne użytkownika bez osób trzecich ? to parę kliknięć. Wczoraj jadąc taksówka kierowca po 60 miał 3 telefony przed soba 1 z nawigacja 1 z mytaxi i jeszcze inna. Skoro on dał radę nie tylko to pobrać ale i używać to i tobie się uda.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 16 lutego 2019, 10:10LN jest, w formie w jakiej obecnie jest promowany (czyli jako zamiennik kryptowalut), bezsensowny.
- kłamstwo ! i to tak perfidne że dziwie się że ktokolwiek wierzy w to co piszesz. Ani razu nie spotkałem się z próba oderwania LN od BTC czy na odwrót, to nawet niemożliwe.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 16 lutego 2019, 10:10Ale LN jako zastępstwo normalnych transakcji na blockchainie to
- brak słów, ty jesteś chyba pijany... to tak jak byś oskarżał samochody o to że w środku gdzieś maja małe chomiki które biegając w kółkach sprawiają że on jedzie...

W innej zakładce napisałeś:
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 15 lutego 2019, 22:58Weź zagadaj z kim trzeba na tym forum i wprowadźcie tu tipy w Bitcoin Cash, przecież to zawsze się sprawdzało i tutaj nagle dziesiątki osób zmięknie i społeczność się znowu połączy. Chyba lepiej grać do jednej bramki i używać czegoś co działa nie ?
Jesteś w stanie wysłać 1 satoshi w BCH ? jakie jest ograniczenie na minimalna transakcję i minimalna opłatę ? Naprawdę MIKRO płatności są niemożliwe w BCH i to jest fakt, jeśli się mylę to z rozkoszą nawet i za chwilę ustawię bota który zatroszczy się o to by bloki BCH po wsze czasy były pełne. Ciekawe jak długo ta sieć wtedy pociągnie.

napisałeś też:
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 15 lutego 2019, 23:29BTC oddzieliło się pierwsze. Kod aktywacyjny SegWita w BTC powstał wcześniej, ale aktywował się z opóźnieniem - tak jak został zaprojektowany. BCH nie chciało być zakażone SegWitem. Więc musiało się odpiąć przed jego aktywacją, ponieważ SegWit jest soft-forkiem, a każdy blok SegWit-enabled niejako "zakaża" blockchain bo musi zostać w nim na zawsze włącznie ze wszystkimi jego poronionymi regułami (np. ANYONE CAN SPEND) - nie da się tego cofnąć.
Jeśli coś zostało wprowadzone i przyklepane w kodzie i każdy się na to zgodził to oznaka ewidentnej centralizacji byłoby tego nie wprowadzenie. Jeśli zwolennicy BCH nie umieją czytać kodu i łykają co im się podsuwa to znaczy że się na tym nie znają i wszystkie ich wywody są G warte.

Z resztą przeczysz sam sobie, wczoraj pisałeś że nie da się cofnąć a parę mies temu pisałeś że segwita w każdej chwili można cofnąć... to jak to jest jak często będziesz szukał tweetów które akurat Ci na rękę.

https://transactionfee.info/charts/payments/segwit obecnie adopcja segwita to ok 42 procent. Rekordowo zbliżyło się nawet do 50 - mimo że to było dobrowolne przejście a nie nagłe zmuszenie wszystkich userów. Gdyby nie to że każdy nowy leszcz ma portfel na jaxxie lub jeszcze gorzej na blockchain.info który specjalnie nie implementuje segwita to adopcja śmiało przekroczyła by 50-60 procent.

z ciekawości tutaj link do postu gdzie siejesz ferment o tym że ludzie wycofują się z segwita:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=29392

tutaj mnie już bardzo rozbawiłeś: "żeby komuś wysłać BTC w LN trzeba mieć BTC !!!" szok !!! panie hakier jak pan to odkrył ? trzeba było zakładać nowy temat by tym się podzielić ?
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=26986

nie chce mi się dalej przetrzepywać smaczków z forum ale powtórzę:
 ! Wiadomość z: randomowy świeżak
Limit został prowadzony za panowania satoshiego
, nie wycieraj sobie nim mordy więc przypisując limit jednej z grup deweloperskich. BTW wiesz ile ich w ogóle jest ? bo cały czas piszesz tylko o jednej a przecież github nie jest zdecentralizowany i gdyby wszystko zależało od niego to właściciele całego serwisu wydymali by wszystkich zwolenników krypto którzy umieścili by tam swój kod.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napiwki za posty na forum.

Postautor: tonyxxl » sobota, 16 lutego 2019, 16:33

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 16 lutego 2019, 14:45Co w konsekwencji doprowadziło do stworzenia grona sekciarzy, które na każdą informację niezgodną z linią partii reaguje agresją, zatkaniem uszu i jeszcze mocniejszym pójściem w zaparte.
Nie dość, że obrażasz oponentów to jeszcze jesteś hipokrytą. Zacznij od siebie to samodzielne myślenie i przestań robić z siebie proroka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Napiwki za posty na forum.

Postautor: __kot__ » sobota, 16 lutego 2019, 18:13

Zabawnie jest patrzeć jak świeżaki starają się pokazać, iż jeden z najbardziej doświadczonych ludzi na tym forum jest "gupi".

Shadow ma specyficzny styl wypowiedzi i twarde poglądy ale zarzucanie mu hipokryzji czy braku obeznania w temacie krypto to ten tego... Traktuję to jak kabaret. ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napiwki za posty na forum.

Postautor: zdch » sobota, 16 lutego 2019, 20:36

randomowy świeżak pisze: sobota, 16 lutego 2019, 16:14https://transactionfee.info/charts/payments/segwit obecnie adopcja segwita to ok 42 procent. Rekordowo zbliżyło się nawet do 50 - mimo że to było dobrowolne przejście a nie nagłe zmuszenie wszystkich userów. Gdyby nie to że każdy nowy leszcz ma portfel na jaxxie lub jeszcze gorzej na blockchain.info który specjalnie nie implementuje segwita to adopcja śmiało przekroczyła by 50-60 procent.

Odradzam korzystania z monet SegWit a zatem i z LN. Dlaczego? Ponieważ minerzy mogą zdecydować nie akceptować transakcji SegWit kiedy tylko zechcą. Wtedy wszyscy posiadacze monet na adresach SegWit będą bezwartościwe -bo nie będzie się dało ich ruszyć. Nie mówię, że ryzyko jest duże... ale istnieje.

https://bitcoinist.com/bitmains-policy- ... it-blocks/

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napiwki za posty na forum.

Postautor: ikswodnal » sobota, 16 lutego 2019, 21:03

zdch pisze: sobota, 16 lutego 2019, 20:36Odradzam korzystania z monet SegWit a zatem i z LN
Przepraszam że odchodzę od tematu - jak odróżnić monety na adresie SegWit od adresu tradycyjnego.
Mam nadzieję że zaczynające się na 1 nie mają nic wspólnego z SegWit`em. Dawno nie ruszałem tego adresu i mogę być w kłopocie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Napiwki za posty na forum.

Postautor: zdch » sobota, 16 lutego 2019, 21:05

@ikswodnal
SegWit zaczyna sie od "3" lub "bc1"

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Napiwki za posty na forum.

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 16 lutego 2019, 21:05

zdch pisze: sobota, 16 lutego 2019, 20:36Ponieważ minerzy mogą zdecydować nie akceptować transakcji SegWit kiedy tylko zechcą.
o proszę cóż za ciekawostki... jeszcze pewnie na poparcie tego masz jakiś wpis z twittera :)
dawaj, wrzuć screen'a ! wiem że masz !

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Napiwki za posty na forum.

Postautor: WitoldC » sobota, 16 lutego 2019, 21:11

Minerzy mogą blokować wszystko, dlatego ważna jest decentralizacja.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Napiwki za posty na forum.

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 16 lutego 2019, 21:17

__kot__ pisze: sobota, 16 lutego 2019, 18:13Shadow ma specyficzny styl wypowiedzi i twarde poglądy ale zarzucanie mu hipokryzji czy braku obeznania w temacie krypto to ten tego... Traktuję to jak kabaret. ;)
jeśli uważasz że ktoś kto nie jest programista stricte od BTC (sam tak o sobie mówi) nie może się mylić mimo że wielokrotnie został wypunktowany choćby przez Rafała Kiełbusa czy innych którzy PRACUJĄ na kodzie BTC na co dzień. To niestety ale jesteś fanatykiem. Kabaretem jest to że ktoś kto nigdy nie używał LN ani nie przeglądał podstawowych inf o konkretnych rozwiązaniach uchodzi tutaj za autorytet. Nie pamiętam ile już dokładnie ale chyba 2 lata shadow mówił że nikt nie ma pomysłu na routing podczas gdy przez te same 2 lata jego specyfikacja była dokładnie opisana na kilkadziesiąt stron... dam sobie rękę uciąć że wielu z was ślepo do dziś powtarza to co shadow wciskał wam przez wiele miesięcy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napiwki za posty na forum.

Postautor: zdch » sobota, 16 lutego 2019, 21:26

@randomowy świeżak
Wystarczy pogooglać... a link podałem do bitcoinist.com. Klapki na oczach?

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Napiwki za posty na forum.

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 16 lutego 2019, 21:35

@zdch ale wiesz że to manipulacja ? minerzy mogą wszystko! to prawda!, mogą też nagle wprowadzić zmianę w protokole która będzie im oddawać 90 procent z każdej transakcji... i to też jest prawda. Rzecz w tym że po to jest POW by takie zagranie było bardzo trudne, im trudniejsze tym sieć jest bezpieczniejsza. Polecam odrobić pracę domowa i dowiedzieć się jak działa pow i jaka jest kolejność wprowadzania zmian.

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napiwki za posty na forum.

Postautor: McGravier » sobota, 16 lutego 2019, 23:14

Generalnie problem z napiwkami jest taki, że nigdy nie były one zbyt popularne. Budowa skomplikowanego systemu do ich obsługi jest stratą czasu jeśli nikt nie będzie z tego korzystał.

Osobnym problemem jet też brak sensownych portfeli wspierających Lightning - z tego co wiem jedynymi aplikacjami pod androida są Eclair i Bitcoin Lightnig Wallet, które:
a) mają zaledwie po 5000 pobrań, czyli niemal zerową adopcję
b) Eclair nie pozwala na przyjmowanie środków poprzez lightning - można nim je tylko wydawać

Z takim zapleczem wdrażanie tego na forum to dosyć poroniony pomysł

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Napiwki za posty na forum.

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 00:12

randomowy świeżak pisze: sobota, 16 lutego 2019, 16:14Early hejter chciałeś powiedzieć ! -
Nie mam czasu na komentowanie twoich bezsensownych bzdur. Łatwiej dodać cię do ignore.

Wracam do innych zajęć.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Napiwki za posty na forum.

Postautor: randomowy świeżak » niedziela, 17 lutego 2019, 00:27

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 00:12Wracam do innych zajęć.
standardowa odpowiedź, jak pisze Ci byś zwyczajnie nie kłamał lub po prostu mnie nie wołał gdy to robisz bo szkoda mi czasu na odpisywanie komuś kto sie dowartościowuje reputacja na forum bez względu na merytorykę wpisów to męczysz po wszystkich tematach na forum. Jak Ci się wytknie błędy i kłamstwa to nagle shadowek mięknie i ucieka... Nic dziwnego że niektórzy moderatorzy nazywają Cię maskotka xD

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napiwki za posty na forum.

Postautor: Bitmar » niedziela, 17 lutego 2019, 00:41

McGravier pisze: sobota, 16 lutego 2019, 23:14Generalnie problem z napiwkami jest taki, że nigdy nie były one zbyt popularne.
Dokładnie. Obecne napiwki stworzyłem jeszcze w czasach kiedy spokojnie można było wysłać te kilka satoshi z jakąś marginalną prowizją i wszystko miało sens. Niestety system napiwków nigdy nie cieszył się popularnością. Za to reputacja ma się świetnie.
Oczywiście mogę zamienić na jakąś inną szybką i tanią crypto, ale wtedy to już mało kto będzie chciał korzystać.

Kiedyś był Bitcoin i Litecoin, nie było problemu. Dziś Bitcoin do mikrotansakcji się nie nadaje,Litecoin dawno stracił pozycję "drugiego" i swoją popularność a co do innych kryptowalut to nikt nie chce mieć 100 portfeli z różnymi crytpo do różnych serwisów. Jednym słowem niezły burdel.Mamy decentralizację zdecentralizowanych walut. Co do LN to jest taki sam problem, kto tego używa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Napiwki za posty na forum.

Postautor: __kot__ » niedziela, 17 lutego 2019, 07:31

randomowy świeżak pisze: sobota, 16 lutego 2019, 21:17 To niestety ale jesteś fanatykiem.
Chyba wstawię sobie w stopkę, że jestem fanatykiem BCH :D Stary, oszczędź :P

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Napiwki za posty na forum.

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 10:14

__kot__ pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 07:31 Chyba wstawię sobie w stopkę, że jestem fanatykiem BCH :D Stary, oszczędź :P
Hahahahahaha _kot_ fanatykiem BCH, no tego jeszcze nie było.

Trzymajcie mnie, bo zacznę się turlać po mieszkaniu xD
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napiwki za posty na forum.

Postautor: tonyxxl » niedziela, 17 lutego 2019, 10:28

Bitmar pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 00:41Oczywiście mogę zamienić na jakąś inną szybką i tanią crypto, ale wtedy to już mało kto będzie chciał korzystać.
Czyli będą te tipy wprowadzone w czymkolwiek nowym czy zostaje tak jak jest? Czemu mało kto będzie chciał korzystać? Jaki to problem wysłać w czymkolwiek dzisiaj? Wystarczy jakaś ikonka kierująca na podstronę, gdzie będą kody QR do powiedzmy 10 coinów z tanim albo darmowym fee i zobaczymy.
BTC też niech zostanie mimo wyższych opłat, a w czym ktoś będzie wysyłał to już jego sprawa, zobaczymy.
Bo się robi niepotrzebna g..burza nakręcana jak zawsze przez jednego użytkownika gdy pojawia się skrót BCH.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Napiwki za posty na forum.

Postautor: WitoldC » niedziela, 17 lutego 2019, 10:45

tonyxxl pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 10:28BTC też niech zostanie mimo wyższych opłat,
Przecież nie ma płatności BTC, jest jedynie zmiana wpisu w saldo na forum.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości