Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 5 lutego 2019, 16:10

"Aby zrozumieć rekurencję, musisz najpierw zrozumieć rekurencję".

Co było pierwsze, jajko czy kura ?

Tak tylko gwoli przypomnienia jak bezsensownym projektem i absurdalną koncepcją jest Lightning Network.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: InPay » wtorek, 5 lutego 2019, 16:36

To sprawdź Wallet of Satoshi. Bardziej banalnej apki pozwalającej przyjmować i wysyłać transakcje LN nie ma, także możesz się już zrelaksować

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 5 lutego 2019, 16:45

@InPay Akurat Wallet of Satoshi nie jest z tego co wiem pełnoprawnym portfelem LN, ja bym go w ogolę za portfel nie uznawał. To tak jak byś konto i apke na giełdzie uznawał za portfel bitcoina.

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
@ShadowOfHarbringer Wcale nie musisz mieć BTC na LN żeby je otrzymać pod warunkiem że znajdziesz kogoś kto otworzy do ciebie kanał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: wrip » wtorek, 5 lutego 2019, 16:50

@redbog Po co ktoś miałby otwierać do ciebie kanał? Mrozić BTC i ponosić koszty transakcji?

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Zwykli ludzie nigdy nie będą między sobą otwierać kanałów. Logiczne połączenia to tylko te do hubów.
A huby nie będą tworzyły połączeń do zwykłych ludzi.

Więc: jeśli chcesz otrzymać środki w LN to musisz się o to sam zatroszczyć :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 5 lutego 2019, 16:54

@wrip Nie wiem po co robić to w tej chwili. Może dla reklamy, zabawy lub testów ale już pojawiają się czasem takie osoby.


Natomiast w przyszłości jeśli to rozkręci się to po prostu po to żeby zarobić na przesyłaniu, wypromować swojego noda(co w sumie tez sprowadza się do zarabiania) może też będą usługi od nodow otwarcia do ciebie za abonament rozliczane codziennie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: wrip » wtorek, 5 lutego 2019, 16:56

redbog pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 16:54może też będą usługi od nodow otwarcia do ciebie za abonament rozliczane codziennie.
Brzmi super prywatnie i darmowo.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 5 lutego 2019, 17:05

@wrip Jak ma się do tego prywatność to nie wiem ale czemu ty oczekujesz ze to ma być darmowe?

Na początku pewnie będzie to darmowe w ramach promocji/reklamy/testów/zabawy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 5 lutego 2019, 17:15

redbog pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 16:45 @ShadowOfHarbringer Wcale nie musisz mieć BTC na LN żeby je otrzymać pod warunkiem że znajdziesz kogoś kto otworzy do ciebie kanał.
Żeby ktoś otworzył do mnie kanał to muszę mieć HUB będący stale online i muszę śledzić połączenie 24/7 bo inaczej oszustwo jest gwarantowane.

Żeby mieć HUB musisz mieć BTC.

Zamknięte koło.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 5 lutego 2019, 17:52

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 17:15 Żeby mieć HUB musisz mieć BTC.
Czemu musisz mieć btc?
Hub i node LN to to samo?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 5 lutego 2019, 19:43

redbog pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 17:52 Czemu musisz mieć btc?
Bo żeby otworzyć kanał, w kanale musi się znajdować jakieś BTC, czyli potrzebna jest transakcja on-chain ? Ktoś może za Ciebie otworzyć kanał, no ale wtedy to będą jego BTC.

Weź Ty człowieku pomyśl przez chwilę.

I co to właściwie zmieni ? Za darmo to można w mordę dostać, a i to nie zawsze. Nikt dla Ciebie za darmo kanału nie otworzy.

Będziesz musiał zapłacić za otworzenie kanału, w ten czy inny sposób.

Więc Twój argument nic nie zmienia. Żeby otrzymać BTC w LN, najpierw musisz mieć BTC, koniec kropka.

A to dopiero początek. Ograniczeń jest mnóstwo. Jeżeli otrzymasz już od kogoś BTC, to też nie możesz ich od razu wysłać - musisz chyba zamknąć kanał, czy jak to tam było. Już zapomniałem. LN to dla mnie takie pośmiewisko i łowisko naiwnych, że po chwili zapominam te bzdury.

Żałosne próby rozmywania i naginania rzeczywistości oraz Tworzenia coraz to nowych wymówek są dla mnie doprawdy zabawne.

LN to żart. Tak jak obecny system bankowy. No ale ludzie sie dalej nabierają, więc działa zgodnie z założeniami. Najwyraźniej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 5 lutego 2019, 20:20

@ShadowOfHarbringer Ty się zastanów co piszesz

"Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network"
"Więc Twój argument nic nie zmienia. Żeby otrzymać BTC w LN, najpierw musisz mieć BTC, koniec kropka."

Jakie jeszcze mądrości napiszesz? Może coś w tym żeby zrobić transakcje bitcoinow to trzeba mieć bitcoiny.

Żeby otrzymać bitcoiny w LN nie musisz posiadać bitcoinow w LN pod warunkiem że znajdziesz kogoś kto otworzy kanał do ciebie z btc po jego stronie.

To że on otwiera kanał do ciebie to nie oznacza że przekazuje tobie btc w LN i ty je masz. Wiec twoje twierdzenie w temacie wątku jest nieprawdziwe.

Oczywiście na ten moment prościej jest mieć btc w LN samemu otwierając kanał do kogoś z btc po swojej stronie niż szukać kogoś kto to zrobi do nas ale to nie oznacza ze to nie jest niemożliwe.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 5 lutego 2019, 20:25

redbog pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 20:20 Oczywiście na ten moment prościej jest mieć btc w LN samemu otwierając kanał do kogoś z btc po swojej stronie niż szukać kogoś kto to zrobi do nas ale to nie oznacza ze to nie jest niemożliwe.
Mnie zastanawia co innego: Jaki mechanizm psychologiczny tutaj działa, który każe Wam popierać ludzi, którzy bezlitośnie robią Was od 4 lat w konia?

Co myśli sobie człowiek, który popiera LN i BTC ? Co zachodzi w Waszej głowie ?

Jakie (czysto teoretycznie) zdarzenie musiałoby nastąpić, żebyście powiedzieli sobie "Rany, ale mnie wydymali - byłem taki głupi. No nic, następnym razem będę mądrzejszy." ?

Czy takie rzeczy zdarzają się w prawddziwym życiu, czy tylko w filmach ?

Czy ludzie się w ogóle zmnieniają, czy jak już raz wejdą na "złą drogę" to podążają nią do samej przepaści ?

Ludzkość mnie wkurwia, idę lepiej grać w grę (Tomb Raider).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 5 lutego 2019, 20:40

@ShadowOfHarbringer Ja wbrew pozorom jakoś specjalnie LN nie popieram(co kol wiek to oznacza) mocno się przyglądam tej technologi i obserwuje z niecierpliwością patrze czy sprosta swoim zadaniom. Tego nie trzeba ani popierać ani zwalczać to po prostu kawałek kodu który jest czy tego chcesz czy nie.

BTC popieram i lubię mimo ze niektóre decyzje podjęte przez tą siec były nie po mojej myśli ale przecież takie ma być btc. Nie wiadomo do końca jakie decyzje będzie podejmować w przyszłości ale algorytm podejmowania decyzji który jest w bitcoinie zaszyty długofalowo powinien się sprawdzić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 5 lutego 2019, 20:45

redbog pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 20:40algorytm podejmowania decyzji który jest w bitcoinie zaszyty długofalowo powinien się sprawdzić
Co to oznacza "powinien się sprawdzić"? Czy to, że BTC nie jest już elektronicznym pieniądzem, tylko jakimś wyimaginowanym nieistniejącym złotem nie jest wystarczającym testem na ten "algorytm podejmowania decyzji"? Przecież zepchnięcie monety na margines płatności krypto (co już się dzieje) mówi wiele o tym, że jakie jest głosowanie, takie konsekwencje. Mleko się wylało - to już się stało, a LN to taka ściera, która ma to mleko zetrzeć z podłogi, żeby widać nie było, że się rozlało... słabe to wszystko, jakieś pokręcone, pokomplikowane, tylko po to aby dopisać ideologię to błędów z przeszłości i głupoty w teraźniejszości. Dawno się wypisałem i z lubością obejrzę upadek matactwa.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 5 lutego 2019, 21:28

@mecenas To oznacza że bitcoin to swoistego typu eksperyment którego nigdy przedtem nie było wiec nie wiemy do końca gdzie to nas zaprowadzi. Powinien się sprawdzić moim zdaniem ponieważ jest dobrze zakodowany od strony ekonomiczno-motywacyjnej co powinno pozwolić mu przetrwać.

Trzeba też zauważyć że bitcoin nie ma na ten moment i nigdy nie miał żadnego realnie zagrażającego konkurenta, wiec sobie prowadzi taką sielankę na spokojnie i tak samo te decyzje są podejmowane. Ja bym chciał zobaczyć jak podejmował by decyzje gdyby czul oddech realnie zagrażającej konkurencji na plecach. Wtedy by dopiero ten mechanizm pokazał co potrafi i by się okazało co jest wary.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 5 lutego 2019, 21:36

redbog pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 21:28Ja bym chciał zobaczyć jak podejmował by decyzje gdyby czul oddech realnie zagrażającej konkurencji na plecach. Wtedy by dopiero ten mechanizm pokazał co potrafi i by się okazało co jest warty.
Zakładasz, że BTC chce konkurować o rynek płatności, walczyć o pozycję monety mądrej, dobrze zarządzanej... to jednak tylko założenie! Jako kod był dobrze zaprojektowany, ale czynnik ludzki jak zwykle niszczy bezpańskie dobro, dobro "niczyje". BTC jest "niczyj" i dlatego zostanie przejęty przez leniwy i chciwy motłoch, który wykorzysta go do podtrzymania swoich rozległych interesów poza BTC.

Utopią nie jest koncepcja zdecentralizowanych kryptowalut - utopijne jest myślenie, że może istnieć "wspólne dobro" na rynku.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 5 lutego 2019, 21:45

@mecenas Mówiąc o realnie zagrażającej konkurenci mam na myśli jakąś inną krypto która by ewentualnie przejęła królestwo bitcoina na rynku krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 5 lutego 2019, 22:02

redbog pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 21:45mam na myśli jakąś inną krypto która by ewentualnie przejęła królestwo bitcoina na rynku krypto.
Już za chwileczkę... już za momencik...

Powiem coś:
Cała ta akcja z BTC ma na celu pokazanie, że płatności krypto nie mają sensu, są powolne, drogie i niepewne... jak widać cel osiągnięty, bo ludzie bardziej postrzegają BTC jako "złoto" (cokolwiek to znaczy) niż jako pieniądze do płatności na co dzień. Drugi cel to pokazanie, że jak chcesz szybkich i tanich kosztowo płatności, to musisz spełnić dziwne warunki i być ponadprzeciętnie obrytym technicznie cwaniakiem od krypto... To wszystko powoduje, że BTC odchodzi w ludzkiej powszechnej świadomości w wielką płatniczą ciemność. Każdy dzień, który umacnia to wrażenie - to dzień utrudniający adopcję, oraz właściwe postrzeganie czym są naprawdę kryptowaluty.

Powiem nawet więcej (moja opinia):
Każdy, kto jest obecnie zaangażowany kapitałowo w łańcuch BTC jest również zaangażowany ideologicznie w niszczenie wizerunku kryptowalut jako WALUT do rozliczeń konsumenckich.
Nie będę rozwijał, bo to moja prywatna opinia niepodlegająca dyskusji.
Żal tylko patrzeć jak umiera coś, co naprawdę miało szansę żyć... :(
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 5 lutego 2019, 22:53

mecenas pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 22:02Każdy, kto jest obecnie zaangażowany kapitałowo w łańcuch BTC jest również zaangażowany ideologicznie w niszczenie wizerunku kryptowalut jako WALUT do rozliczeń konsumenckich.
Ludzie tego nie rozumieją, że każda ich decyzja ma wpływ na całość.

Dlatego właśnie ja sprzedałem wszystkie swoje BTC jak tylko BCH/BTC się podzieliło.

Nie można wspierać ścierwa, które dąży do destrukcji kryptowalut. A trzymanie go i handlowanie nim jest wspieraniem. To samo z podziałem BSV/BCH.

Ludzkość nie dorosła do kryptowalut. Potrzebny jest chyba potężny kryzys aby uświadomić ludziom skąd się bierze wartość.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » środa, 6 lutego 2019, 00:59

Aby otrzymać płatność przez LN musisz mieć otwarty kanał z środkami "po drugiej stronie" kanału.
Może to być zrobione na dwa sposoby:
- otworzyłeś wcześniej kanał którego używałeś do płacenia
- ktoś otworzył do Ciebie kanał
Obie opcje są prawdziwe i obie wymagają transakcji otwierającej kanał.
Na otwarcie kanału do portfela lekkiego (mobilnego) bym nie liczył, bo (chyba) żaden takiej opcji nie daje.
Mając pełny węzeł i chęć/konieczność/kaprys odbierania płatności w LN można zgłosić się do jednego z kilku już serwisów które realizują takie operacje (za darmo lub prawie darmo).

Podsumowując.
Portfele mobilne są z założenia do wysyłania płatności, odbieranie możliwe tylko przy opcji "miałem i wydałem".
Pełne węzły mogą robić wszystko (jeżeli mają otwarty port xD).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości