czy ciężko wypłacić bitcoina ?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy ciężko wypłacić bitcoina ?

Postautor: Pavlo31 » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 19:27

Cześć,

Kupiłem na bitbay swojego pierwszego bitka, trochę ponad 0.25 BTC. Przyznam szczerze że znajomy mnie namówił, powiedział że jest dobry czas. Patrząc na wykres faktycznie może być teraz "okazja". Mniejsza z tym, w ogóle nie przemyślałem kwestii ewentualnej wypłaty. Znajomy przewijał że jakieś kantory itd.i żebym w ogóle się nie przejmował.... :) ale jednak wolałbym dopytać na forum czy to co pisze ma sens. Postaram sie to tutaj rozpisać i od razu prosiłbym was o sprostowanie czy nie piszę głupot

Opcje wypłaty BTC -> na PLN

1) wypłata z giełdy np. bitaby na konto
+ łatwa wypłata
+ bezpieczna forma transakcji
+ legalna forma
- niejasny system podatkowy który ciągle się zmienia... szczerze mówiąc nie planuje wypłacać teraz, tylko za rok, może dwa natomiast ta kwestia podatkowa to dla mnie czarna magia. Dodam tylko że jestem osobą fizyczną.
- US może wskoczyć Ci na konto (?)


2) jakieś strony typu localbitcoins (?)
+ omijasz system bankowy
-/+ zostawiasz swoje dane ID, US może mieć podgląd ?
- ryzyko oszustwa ?

3) kantory typu flyatom
+ do kwoty X pln wypłacasz bez dowodu
- powyżej kwoty X zostawiasz dowód, wiec problem z US

4) bitomaty ? Nie wiem w ogóle bezpieczny.

W teorii realizacja "potencjalnych zysków :D" jeszcze przede mną więc chyba nie powinienem się tak przejmować bo to nie jest jakaś duża kasa, ale zastanawia mnie czy w ogóle temat wypłat jest problematyczny i czy warto na coś zwracać uwagę ?

Pzdr

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy ciężko wypłacić bitcoina ?

Postautor: Marszałek » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 19:38

Wypłata w bankomatach np. przez Bitmarket.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy ciężko wypłacić bitcoina ?

Postautor: benq » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 19:40

@Pavlo31,
Przede wszystkim zanim jeszcze zrealizujesz zyski po ewentualnych wzrostach i wypłatę w PLN wypłać swoje BTC na swój własny portfel. Trzymanie na giełdzie jest bardzo, bardzo, bardzo złym rozwiązaniem.

Jeżeli nie planujesz robić setek tysięcy transakcji to kwestie podatkowe nie powinny spędzać Ci snu z powiek - jedna transakcja kupna i sprzedaży nie będzie stanowiła problemu z rozliczeniem podatku, a przecież wiemy, że jesteś uczciwym obywatelem i postąpisz słusznie w tej kwestii ;)

Jeśli chodzi o zostawianie swoich danych - skoro kupiłeś na Bitbayu, który wymaga weryfikacji, to już za późno na takie rozterki, game over.

Bitomaty są w porządku.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy ciężko wypłacić bitcoina ?

Postautor: Pavlo31 » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 20:10

@benq,

Tak, kupiłem ledgera (od producenta) na black friday bo była fajna promka ;) Zakładając że to będzie jedna transakcja to spoko, ale kusi mnie troche żeby kupić pare altów i tutaj sprawa mi się komplikuje (nie ma ich na bitbay).

Wiem że powrót jest zawsze do BTC a następnie na PLN. Kwestia rozliczenia PIT nie jest dla mnie problemem, po prostu jest do dla mnie nie na tyle niejasne że zastanawiam się nad innymi alternatywami, punkt 2 oraz 3... natomiast nie chciałbym sobie strzelić w kolano. Stąd ten post ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

czy ciężko wypłacić bitcoina ?

Postautor: benq » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 20:33

@Pavlo31, Nie zawsze trzeba wracać do BTC, jest sporo kantorów, które mają różne alty w ofercie nawet z PLN, są też Bitomaty z Dashem.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości