Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
35
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 20 listopada 2018, 20:37

Przez ostatnie 7 lat kolekcjonowałem i analizowałem informacje na temat Bitcoin oraz Bitcoin Cash i w końcu dzisiaj nadszedł ten dzień w którym myślę, że mam w 100% kompletny obraz tego co się dzieje.

Poniższy post (i następne posty, które napiszę w kolejnych dniach) są kumulacją tej analizy, interakcji z innymi early adopterami oraz wiedzy i ideologii, które dzięki temu uzyskałem.

Jest to na dzień dzisiejszy prawdopodobnie najbliższy rzeczywistości i najlepiej opisujący sens obcowania z kryptowalutami post jaki istnieje.

Prawdobieństwo że się mylę w poniższym tekście jest mniejsze niż 0,001% - więc jest praktycznie nieistniejące. Ten post to jest ultimatum, ekstrakt i podsumowanie całej mojej interakcji z kryptowalutami przez ostatnie 10 lat.


1. Bitcoin(Cash) (i pozostałe kryptowaluty) nie powstały dla Waszej spekulacyjnej przyjemności. Kryptowaluty to narzędzie, które ma uwolnić ludzkość z jarzma banków i tych, którzy z pomocą swoich macek tymi bankami sterują.

Dlatego właśnie rynek kryptowalut jest tak niesamowicie niestabilny. To jest pole bitwy.

Bitcoin(I kryptowaluty) to przede wszystkim narzędzie ideologiczne i jest to broń, którą otrzymaliśmy od genialnego programisty lub grupy programistów żeby bronić się przed bankami. To, że można czasami na tym zarobić to tylko i wyłącznie efekt uboczny, który raz może działać a innym razem nie działać.

Jeżeli przyszedłeś do świata Bitcoina(Casha) (I innych kryptowalut) tylko po to żeby zarobić, jeżeli przyciągnęła Cię tutaj wyłącznie chciwość, to lepiej opuść to miejsce. Jak pokazują wydarzenia ostatniego roku, nie zaznasz szczęścia angażując się wyłącznie w spekulacyjno-zarobkową funkcję kryptowalut, bo nie do tego zostały one stworzone.


2. Najpierw Bitcoin a obecnie Bitcoin Cash są solą w oku rządów, agentur i różnych pozarządowych szemranych organizacji. Organizacje te lub same rządy wydały cichą wojnę z Bitcoinem (obecnie Bitcoin Cashem) oraz wszystkimi niekontrowalnymi i bezzezwoleniowymi [permissionless] kryptowalutami, które zagrażają ich istnieniu.

Historia tego spisku może sięgać nawet tak daleko jak rok 2011, gdzie główny wtedy developer projektu Bitcoin - Gavin Andresen - został zaproszony na zamkniętą (a jakże by inaczej) konferencję przez amerykańską trzyliterową agencję szpiegowsko-wywiadowczą CIA:
https://bitcointalk.org/?topic=6652.0

Od tego momentu lub kilka lat później agencje/tajne organizacje (podejrzewam że obserwowały sytuację i zastanawiały się jak "ugryźć" temat Bitcoina) zdecydowały się podjąć dużą operację zniszczenia lub przejęcia kryptowalut lub z użyciem stworzonej na tą okazję firmy Blockstream oraz zawłaszczonych najważniejszych kanałów komunikacji z użyciem podstawiania tam swoich ludzi.

To nie jest żadna teoria spiskowa. To jest rzeczywistość (spiskowa). Ja mam rację, wszelka dyskusja i przezywanie mnie od oszołomów i wyznawców spisków nic tutaj nie pomoże. Dowodów na to jest tak wiele, że nawet nie będę ich tutaj przytaczał bo chcę zachować w miarę kompaktową formę tego posta.

Ale nie to jest głównym punktem mojej analizy.

3. Wartość Bitcoina(Casha)(i kryptowalut) bierze się tylko i wyłącznie z użyteczności. To bardzo proste do udowodnienia. W całej historii ludzkości, wartość miały wyłącnzie te rzeczy, które pełniły użyteczną, przydatną funkcję, dlatego pierwszą walutą używaną w handlu przez ludzi pierwotnych był barter. Wymieniało się jedną użyteczną rzecz na inną użyteczną dla kogoś innego rzecz.

Barter miał oczwyiście duże wady - był niewygodny - więc dużym skrócie pałeczkę szybko przejęło złoto i kamienie szlachetne, które były użyteczne dla wszystkich, wartościowe dla wszystkich i wygodne w przenoszeniu/obróbce.

Zawsze w historii ten schemat się powtarza, i nigdy jeszcze nie było tak, aby coś co nie ma realnej użytecznej wartości wartość rynkową (czyli cenę) utrzymało przez dłuższy czas.

W szczególności:
- Jeżeli nie można czegoś używać
- Jeżeli używanie tego czegość jest mniej wygodne, mniej bezpieczne lub wolniejsze od innych sposobów wykonywania tych samych funkcji
- Można to błyskawicznie zastąpić czymś praktycznie identycznym, acz lepszym pod każdym względem

...to takie coś jest bezużyteczne, a zatem bezwartościowe.

Los przejścia do całkowitej bezwartościowości czeka wszystkie bezwartościowe rzeczy - przykładowo obecnie 99% kryptowalut(w szczególności tych niekopalnych), Bitcoin BTC, czy waluty fiat [które także są eksperymentem trwającym od 1971 roku]. Wszystkie te rzeczy skończą w rynsztoku wcześniej czy później (ale naturalnie może to zająć lata).

3a. Spekulacja, manipulacje rynkowe dużych graczy oraz głupie zachowanie tłumów tylko opóźniają nadejście nieuchronnych wydarzeń, które opisałem powyżej, ale nie są w stanie ich zatrzymać.


4. Jak zwiększyć wartość swoich kryptowalut ?

Tak jak napisane w punkcie 3. Wartość twoich kryptowalut jest zależna od ich użyteczności. Użyteczność bierze się z używania. Czyli prosta sprawa - HODLowanie nie działa i nie może działać. Kryptowalut musisz używać. Na codzień. Do kupowania bułek w sklepie. Do płacenia za piwo, za TAXI za paliwo, do zarządzania automatami na blockchainie (mówię o Ethereum) czy do czegokolwiek innego.

Nieużywana kryptowaluta gnije, spada na wartości i ostatecznie ginie. Tak samo jak "nieużywany organ zanika".

Chcesz żeby Twoje kryptowaluty miały wartość ? Używaj ich. Namów znajomych i kolegów. Nakręcaj społeczność. Rób spotkania. Może nawet lobbuj rząd. Przekonuj innych. Praca u podstaw. Nie ma innej drogi.

Legendy o mitycznym "store of value" - rzeczy, która może trzymać wartość bez realnej użyteczności polegającej - w szczególności - na używaniu tego w codziennym życiu, to kompletne bzdury. I obecny kryzys (który, przy okazji - przewidziałem już rok temu w grudniu) jest tego bardzo dobrym dowodem.

Bitcoin-BTC oraz inne kryptowaluty poszły w dół głównie z powodu takiego, że są niewystarczająco użyteczne w stosunku do swojej ceny. Oczywiście powodów jest więcej i na pewno jednym z nich jest jakaś manipulacja jakichś dużych graczy, ale moim zdaniem to jest główny powód.

Tak właściwie to czekam na te spadki od roku. Czekam, bo wiedziałem że ostatecznie będę miał rację.

I nie myliłem się. Jak zwykle.


5. Jak rozpoznać które kryptowaluty są naprawdę wartościowe i wolnościowe - przez co stanowią zagrożenie dla bankowej hegemonii i absolutnej kontroli rządów nad obywatelami ?

To bardzo proste i można szybko dojść do tego na bazie logiki:

Najbardziej wartościowe w długim terminie i najbardziej warte walki o przetrwanie są/będą te kryptowaluty, które są najbardziej atakowane bez żadnego (szczególnie etycznego) powodu.

Łatwo zauważyć, że najbardziej bez etycznego uzasadnienia atakowaną kryptowalutą do 2015 roku był Bitcoin(pod zarządem ekipy Core/Blockstream)-BTC a obecnie jest nią Bitcoin Cash.

Ciekawa obserwacja w tym momencie jest taka, że coś zmieniło w 2015 roku, co sprawiło że Bitcoin-Core-BTC nagle przestał być atakowany (podczas gdy alternatywne klienty tej samej sieci takie jak Bitcoin Unlimited, Bitcoin Classic i Bitcoin XT nadal były celem ataków). Logiczny wniosek jest prosty - w 2015 roku Bitcoin-Core-BTC został ostatecznie pokonany, co akurat idealnie składa się w spójną całość z dostępną na Internecie niewyobrażalną ilością dowodów że firma Blockstream była właśnie tym koniem trojańskim, który do tego stanu doprowadził.

Przez następne rok-półtora trwała walka o odbicie projektu, co w sierpniu 2017 roku, wobec niepowodzenia wszelkich starań, doprowadziło do odgałęzienia i powstania projektu Bitcoin Cash.

Kolejna obserwacja: Krótko po powstaniu Bitcoin Cash to właśnie on zaczął być zupełnie bez żadnego etycznego powodu atakowany z użyciem akcji propagandowych, ataków na fora społecznościowe, ataków hakerskich i innych, a ostatecznie też ataków miningowych pod koniec 2018 roku, co właśnie się dzieje. Atakowany był(i jest) nie tylko sam Bitcoin Cash, ale nawet powiązani z nim/popierający go ludzie - tacy jak Roger Ver, Jihan Wu czy Amaury Sechet.

Logicznym zatem wnioskiem jest, że to obecnie Bitcoin Cash, jest solą w oku rządów i agencji, I to on stanowi element wywrotowy, mogący dać ludziom prawdziwą wolność finansową od banków i rządów.

Kolejnym logicznym wnioskiem jest, że Bitcoin-Core/BTC nie jest obecnie dla rządzących żadnym problemem bo nie jest obiektem żadnych ataków, zatem nie jest on (przynajmniej ideologicznie) projektem, który został zapoczątkowany w celu uwolnienia ludzkości przez Satoshiego Nakamoto.


6. Oczywiście wiele z rzeczy które napisałem powyżej może się zmienić w przyszłości (np. Bitcoin Cash może kolejny raz zmienić nazwę), tak jak pisałem - trwa wojna o jednostkową finansową wolność ludzkości.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
26
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 20 listopada 2018, 20:37

TL;DR bo się rozpisałem

1. Kryptowaluty nie służą do spekulacji. To broń do walki z rządami i bankami.

2. Rynek kryptowalut to wojna. Jeżeli przyszedłeś tutaj tylko i wyłącznie zarobić, to się przejedziesz.

3-4. Wartość bierze się tylko i wyłącznie z użyteczności. Jeżeli chcesz żeby coś było wartościowe, używaj tego na codzień i przekonuj do używania innych ludzi. Bez tego Twoje krypto będzie bezwartościowe.

5. Każda kryptowaluta, która jest NAPRAWDĘ wartościowa i wolnościowa, będzie bez powodu atakowana przez rząd, establishment, podejrzanych typów i szemrane organizacje. To jest mus.

6. Niektóre rzeczy mogą w przyszłości się zmienić (np. główną pałeczkę może przejąć inny projekt), ale łatwo poznasz go po tym, że będzie atakowany - patrz punkt 5.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: nomenomen_token » wtorek, 20 listopada 2018, 21:05

NO ja mam inne zdanie - moim skromnym zdaniem do mafii Tether + Bitfinex dobrało się U.S Justice Department i rozpoczął się zjazd niekontrolowany do może nawet 1000 USD / Bitcoin

tutaj wszystko https://www.bloomberg.com/news/articles ... -to-tether Ludovic van der Velde i spółka Toppino Palazzolo, Molina Lee i reszta ...

Odsyłam do moich wcześniejszych postów - sprawdza się wszystko Bitcoin poniżej 5000 - dominacja na rynku 53 % - rynek to mafia. I dokładnie napisałem - jak się US dobierze do Tethera szukanie dna będzie długie i bolesne. Niestety Bitcoin stoi mafijną kasą a ta dzięki inside info szybciej się wycofuje.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: Bit-els » wtorek, 20 listopada 2018, 21:59

@nomenomen_token, kompletnie nie w temacie wątku, choć oczywiście ciekawe i sensowne. Nie ciągnij tego tutaj, dzięki

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: nomenomen_token » wtorek, 20 listopada 2018, 22:07

Bit-els pisze: @nomenomen_token, kompletnie nie w temacie wątku, choć oczywiście ciekawe i sensowne. Nie ciągnij tego tutaj, dzięki
"Obecna sytuacja na rynku Bitcoin " - nie w temacie ? Ja rozumiem użyteczność technologii i ideę blockchain - ale Bitcoin to Bitcoin i jego rynek - teraz mamy korektę wywołaną przez to , że rezydualna wartość Bitcoina wiąże się bezpośrednio z MAFIĄ I GANGSTERKĄ a bitcoin jest ich narzędziem. Tego brakuje mi w wywodzie autora.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: kirucha2 » wtorek, 20 listopada 2018, 22:23

@ShadowOfHarbringer
To bardzo kiepsko to wyglada. Z tego co piszesz to szanse na uwolnienie sie od bankow/rzadow ukladow i rozkwit wizji Satoshiego sa mizerne. Ale trzeba walczyc!!!
A co myslsz o ETH, NEO itp czy na tym da sie cos stworzyc urzytecznego nie zwiazanym z platnosciami? Czy w razie przegranej widzisz jakies inne zastosowanie blockchain?

Dodano po 14 minutach :
I dzieki za ten post. Przyznam, ze zaraz po podziale na ABC i SV pozbylam sie wszystkiego nie do konca rozumiejac co sie dzieje. Teraz spokojnie odkupie BCH:)

a jutro zaczyna walke, czyli pizza:)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 20 listopada 2018, 22:53

ShadowOfHarbringer pisze: Tak właściwie to czekam na te spadki od roku. Czekam, bo wiedziałem że ostatecznie będę miał rację.

I nie myliłem się. Jak zwykle.
Amen, brakowało mi tej pewności, teraz wiem że już wszystko jest ok , zwłaszcza z projektem BCH
ShadowOfHarbringer pisze: Atakowany był(i jest) nie tylko sam Bitcoin Cash, ale nawet powiązani z nim/popierający go ludzie - tacy jak Roger Ver, Jihan Wu czy Amaury Sechet.
aha Roger więc okazał się pewnie ofiarą i nie ma nic wspólnego z tym syfem , zupełnie przy okazji jest inwestorem z ciężkimi torbami XRP oraz kolegą jego twórców , ripple sporo zyskał dzięki temu burdelowi z BTC i BCH.
ShadowOfHarbringer pisze: Los przejścia do całkowitej bezwartościowości czeka wszystkie bezwartościowe rzeczy - przykładowo obecnie 99% kryptowalut(w szczególności tych niekopalnych),
Pytanie!
Czy ETH lub ETC miało dla Ciebie kiedykolwiek jakąś użyteczność i czy ten projekt będzie miał jakąś wartość jeśli przejdzie na POS ? (czyli będzie niekopalniany )
Wydaje mi się że znam twoją zero jedynkową odpowiedź, ale chciałbym to usłyszeć.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 20 listopada 2018, 23:25

RuckenFetard pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Tak właściwie to czekam na te spadki od roku. Czekam, bo wiedziałem że ostatecznie będę miał rację.

I nie myliłem się. Jak zwykle.
Amen, brakowało mi tej pewności, teraz wiem że już wszystko jest ok , zwłaszcza z projektem BCH
ShadowOfHarbringer pisze: Atakowany był(i jest) nie tylko sam Bitcoin Cash, ale nawet powiązani z nim/popierający go ludzie - tacy jak Roger Ver, Jihan Wu czy Amaury Sechet.
aha Roger więc okazał się pewnie ofiarą i nie ma nic wspólnego z tym syfem , zupełnie przy okazji jest inwestorem z ciężkimi torbami XRP oraz kolegą jego twórców , ripple sporo zyskał dzięki temu burdelowi z BTC i BCH.
Kolego, nie mam zamiaru Cię przekonywać na siłę, nie taki był cel takiego posta.

Naturalnie Twoje argumenty zostały już wcześniej wzięte pod uwagę podczas moich 7-letnich przemyśleń. Tak, oczywiście że zastanawiałem się nad scenariuszem że Roger z Jihanem wszystkich zmanipulowali i to wszystko jest manipulacja. Jednak jest on całkowicie nieprawdopodobny na tym etapie, prawdopodobieństwo mojej pomyłki jest poniżej 0,001%, więc pomijalne.

Rację mam i tak ja więc wszelka dyskusja i tak jest bezsensowna.

Poza tym nie ma czasu na tłumaczenie, trzeba wywracać system bankowy do góry nogami.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 20 listopada 2018, 23:40

RuckenFetard pisze:Pytanie!
Czy ETH lub ETC miało dla Ciebie kiedykolwiek jakąś użyteczność i czy ten projekt będzie miał jakąś wartość jeśli przejdzie na POS ? (czyli będzie niekopalniany )
Wydaje mi się że znam twoją zero jedynkową odpowiedź, ale chciałbym to usłyszeć.
Tak, ETH lub ETC z wysokim prawdopodobieństwem są użyteczne bo mają funkcję, której BTC ani BCH mieć nie będą (mają pełną kompletność Turinga i umożliwiają budowanie aplikacji).

Pytanie teraz który z tych forków jest bliżej oryginalnych ideałów które przyświecały założeniu projektu Ethereum...

W tą dyskusję nie wnikam bo nie interesuję się Ethereum aż tak bardzo.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: koparki » środa, 21 listopada 2018, 01:01

ETH miał epizod cofnięcia transakcji na poziomie zmian w kodzie, dlatego powstał ETC
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: devega » środa, 21 listopada 2018, 01:27

ShadowOfHarbringer pisze: Pytanie teraz który z tych forków jest bliżej oryginalnych ideałów które przyświecały założeniu projektu Ethereum...
ETC. Jeżeli przymiemy, że nadrzędną zasadą jest zasada nie cofania transakcji, orginalnym ETH jest ETC :) Hardfork nastąpił, gdyż część społeczności nie zgodziła się na cofnięcie transakcji przy problemach, które spowodował The DAO i gdy większosć się na cofnięcie zgodziła powstał ETH, a mniejszość stworzyła ETC.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: Bit-els » środa, 21 listopada 2018, 07:27

Nie jest dobrze z bitcoin cashem. On już się nie podniesie. Jako projekt, który miał szansę wskoczyć na miejsce btc core.
Podział w społeczności bch jest tragiczny. Co będzie skutkowało chaosem wśród firm chcących ewentualnie przyjąć bch jako sposób płatności.
Bch będzie altem.

Tu kretyński wpis poperający SV


I podaje go dalej najważniejsze chyba konto twitterowe bitcoin casha
https://twitter.com/BITCOlNCASH?s=17

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 21 listopada 2018, 08:00

devega pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Pytanie teraz który z tych forków jest bliżej oryginalnych ideałów które przyświecały założeniu projektu Ethereum...
ETC. Jeżeli przymiemy, że nadrzędną zasadą jest zasada nie cofania transakcji, orginalnym ETH jest ETC :) Hardfork nastąpił, gdyż część społeczności nie zgodziła się na cofnięcie transakcji przy problemach, które spowodował The DAO i gdy większosć się na cofnięcie zgodziła powstał ETH, a mniejszość stworzyła ETC.
Tak, wiem jaka jest różnica między ETC a ETH.

Aczkolwiek nie będę teraz wchodził w ideologiczną dyskusję na temat który ETH jest prawdziwym ETH, bo nie to jest tematem tej analizy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 21 listopada 2018, 08:01

Bit-els pisze:Nie jest dobrze z bitcoin cashem. On już się nie podniesie.
Ty chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę co mówisz.

Jeżeli Bitcoin Cash się nie podniesie, to rynek kryptowalut jest skończony.

Z bardzo prostego powodu: Atak, który właśnie obejrzałeś, będzie skuteczny z każdą kryptowalutą. Każdą. I będzie użyty jeszcze tyle razy ile trzeba żeby wykończyć wszystkie zagrażające establishmentowi kryptowaluty.

Więc albo odeprzemy ten atak, albo to jest koniec kryptowalut.

--------------------------------

A poza tym to się mylisz (naturalnie)
Bitcoin Cash będzie żył tak długo jak my, early adopterzy żyjemy i walczymy o niego.

Kod i Whitepaper Satoshiego jest bardzo silny, ale jego siła jest niczym jeżeli Bitcoina będą używać ludzie nie zdający sobie sprawy czym jest, do czego służy i że trzeba o niego walczyć I go wspierać.

Niestety każdą rzecz, którą człowiek wytworzył inny człowiek może zniszczyć w ten czy inny sposób.

Aktualny atak nawet nie jest przeciwko PoW jako takiemu. Ten atak jest wizerunkowy. Calvin oferuje żałosny "kompromis" w zamian za rezygnację z tickera BCH. Ma na celu osłabienie, spowolnienie, uszkodzenie obrazu Bitcoin Casha jako stabilnej waluty która mogłaby być używana w zastępstwie FIATów na całym świecie.

Oczywiście atak ten ostatecznie nie będzie udany. Wolność wygra tą wojnę i zwycięży.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: Bit-els » środa, 21 listopada 2018, 09:06

To co podkreśliłeś na zielono jest prawdą. Tak można chyba z każdą walutą zrobić.
Ale myślę, że tu był selektywny atak akurat na casha, bo on, potencjalnie chociaż, zagrażał pozycji btc core.
A core ma wsparcie banksterki, poprzez Blockstream. W jakimś kontekście widzą bitcoina w przyszłym ładzie światowym. Gdyby nie, zostałby prawnie sprowadzony do podziemia. Ban i po zabawie. Nisza i cena 10$.

Ale cash już nie ma szans, będzie takim samym altem jak inne działające crypto. Ltc, dash itd.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 21 listopada 2018, 09:16

Bit-els pisze:To co podkreśliłeś na zielono jest prawdą. Tak można chyba z każdą walutą zrobić.
Oczywiście. W przypadku BTC atak byłby 10 x droższy, ale wciąż wykonalny. Tyle że nie ma potrzeby BTC atakować. W 2015 został zaatakowany i przejęty. Dzięki cenzurze atak się powiódł.
Bit-els pisze:Ale myślę, że tu był selektywny atak akurat na casha, bo on, potencjalnie chociaż, zagrażał pozycji btc core.
A core ma wsparcie banksterki, poprzez Blockstream. W jakimś kontekście widzą bitcoina w przyszłym ładzie światowym. Gdyby nie, zostałby prawnie sprowadzony do podziemia. Ban i po zabawie. Nisza i cena 10$. Ale cash już nie ma szans, będzie takim samym altem jak inne działające crypto. Ltc, dash itd.
Jeżeli "cash nie ma szans", to lepiej zamykajcie to forum bo niepotrzebnie tutaj wszyscy siedzicie i marnujecie czas.

Serio.

Cash reprezentuje aktualnie całą społeczność, całą nadzieję i całą ideę wolności finansowej dla jednostki. Prawie wszyscy adopterzy, którzy oryginalnie byli za Bitcoinem przed 2015, są teraz za Bitcoin Cashem.

Więc albo będziesz walczył z nami o Casha, albo pożegnaj się z kryptowalutami jako całością, wykup sobie ogródek działkowy i zajmij się uprawą roślin, remontem altanki i grillowaniem. Poza walką o Casha, na tym forum nie ma nic innego sensownego do roboty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2016
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: Lekabel01 » środa, 21 listopada 2018, 11:16

Witam.
Od długiego czasu czytam to forum, jednak się nie udzielam, bo jest wiele mądrzejszych osób ode mnie które mają coś do powiedzenia na temat kryptowalut. Tym razem poczułem jednak potrzebę wypowiedzenia się. Już w 2011 r. dowiedziałem się o Bitcoinie i uwierzyłem, że może on zmienić świat. Gdy w 2017 r. ilość transakcji w Bitcoinie znacząco wzrosła a fee, osiągnęło absurdalne poziomy, nie mogłem pojąć, dlaczego ekipa odpowiadająca za Bitcoina, nie godzi się na zwiększenie rozmiaru bloku, jako naturalnej konsekwencji rozwoju projektu. Nie byłem tak świadomy jak ShadowOfHarbringer tego, co się dokładnie dzieje, ale czułem, że Bitcoin jako idea pieniądza ludzi wolnych przestaje istnieć. Na skutek forka pojawił się Bitcoin Cash, dzięki temu forum, w szczególności ShadowOfHarbringer zrozumiałem, że to Bitcoin Cash jest kontynuacją idei Satoshi Nakamoto.
Cieszę się, że istnieją jeszcze ludzie tacy jak ShadowOfHarbringer, którzy wierzą w idee pieniądza wolnych ludzi, jaką aktualnie jest Bitcoin Cash. Uważam posty ShadowOfHarbringer jako najbardziej wartościowe na tym forum i dziękuje Ci, że mogę korzystać z Twojej wiedzy i przemyśleń.
Oby Bitcoin Cash wyszedł mocniejszy z tej całej zawieruchy, a społeczność użytkowników kryptowalut myślała o czymś więcej, niż jak największy zysk.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: nomenomen_token » środa, 21 listopada 2018, 11:26

Lekabel01 pisze:....
Tak idea szczytna tylko niestety przez te wszystkie forki - nie do zrealizowania szczególnie na BTC Cash ABC czy Cash . Takie rzeczy powodują brak ciągłości i zaufania u EDUs , ludzie nie rozumieją tego co się dzieje. Stabilność nazwy to PODSTAWA. Jedyną szansą dla BTC Cash jest to, że teraz BTC po prostu padnie - jest na to szansa bo to narzędzie gangsterki i U.S. DoJ się już tym zajmuje. Generalnie odium Mafijne jest na całej sferze BlockChain i trudno z tym walczyć. Miejmy nadzieję , że afera Tether + Bitfinex będzie katharsis dla blockchain i nie spowoduje nieodwracalnych strat wizerunkowych.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: gofer » środa, 21 listopada 2018, 12:13

Ja także dodam dwa grosze od siebie.
Cała zawierucha i te spadki dzieją się nie bez powodu. Ja myślę, że to specjalna zagrywka żeby ci z najgrubszym portfelem mogli kupić jak najtaniej. Pytanie tylko co. BTC, BCH czy może jeszcze coś innego?

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza: Obecna sytuacja na rynku Bitcoina oparta o 7 lat indywidyalnych obserwacji, wizja na przyszłość

Postautor: nomenomen_token » środa, 21 listopada 2018, 14:04

gofer pisze:Ja także dodam dwa grosze od siebie.
Cała zawierucha i te spadki dzieją się nie bez powodu. Ja myślę, że to specjalna zagrywka żeby ci z najgrubszym portfelem mogli kupić jak najtaniej. Pytanie tylko co. BTC, BCH czy może jeszcze coś innego?
Powodem jest dobranie się US DoJ do tandemu Tether + Bitfinex i nic w tym dziwnego , że są spadki bo tam ukryta jest prawdziwa użyteczność Bitcoina ( praktyczna - czyli przewalanie brudnej kasy - mechanizm tłumaczyłem - robi się giełdę w US mikrowpłaty do 15 K USD nie mają obligatoryjego potwierdzania danych ) Mafia zamiast wystawiać paragony w myjniach, pizzeriach etc.... po prostu robi dziesiątki tysięcy wpłat z anonimowych kont na giełdę przez Tethera. Ta kasa stanowi wartość rezydualną - tworzy się sieć giełd lokalnych na tych samych silnikach . i generuje RUCH fikcyjny lewo - prawo - od tego ruchu pobiera się prowizję Maker - Taker i inne - które są już CZYSTĄ kasą którą można wypłacać do legalnych biznesów - przy okazji wartość Altów skacze więc jest pole do "nabicia kabzy" jeszcze i tutaj. Naprawdę wartość Bitcoina realna w tej chwili jako środka płatniczego wykorzystywanego dla celów codziennego życia i nawet przechowania wartości w czasie to może 10 MLD USD / czyli kurs około 500-600 USD / 1 BTC a nie 4500 USD ta różnica to 1. czysta spekulacja 2. nośnik brudnej kasy - bo zamiast walizki z USD łatwiej zabrać kartkę z ciągiem cyfr.

Teraz masz chwilowe zatrzymanie na mocnym wsparciu 4000 USD ( technicznym i psychologicznym ) ale gwarantuje Ci pierwsza informacja o przesłuchaniu / aresztowaniu Ludovica Van der Velde / Ivana Moliny Lee / rodzinki Toppino / Petera Bertholda czy samego Kolbachenko von Pallazzolo będzie owocowało dramatycznym spadkiem nawet w okolice 1000 USD
Ostatnio zmieniony środa, 21 listopada 2018, 14:18 przez nomenomen_token, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości