Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: benq » czwartek, 4 października 2018, 21:02

@Wymazywanie,
Trochę mi się to wszystko nie klei.
Z jednej strony nie skreślasz altów, bo mogą mieć przyszłość, a z drugiej strony twierdzisz, że i tak chodzi tylko o kasę i władzę.
Kwestia zastąpieni fiatów to oczywiście obecnie mrzonka, ale bez fundamentów i ulegając naciskom przestanie to być nawet mrzonką.
Ja się obawiam, że ludzi ogarniętych jest jak zwykle zbyt mało.
Podobnie jak wybory w Polsce przez najbliższe lata wygrywać będzie PoPis, tak jeśli banki zaadaptują technologię w stylu ripple (będzie szybko i tanio) to przeciętny człowieczek będzie zachwycony rozwojem technologii i nie będzie zupełnie zainteresowany kryptowalutami - bo po co?
Dla mnie nie tyle btc miał zastąpić system bankowy i stać się globalną walutą zabijając dolary, jeny czy euro, ale stanowić alternatywę - tym silniejszą, im więcej użytkowników.
Nie zgadzam się absolutnie, że już tą alternatywą jest - podobnie jak podróżowanie samolotem między małymi miastami. Co z tego, że Cię stać, skoro infrastruktura leży.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 4 października 2018, 21:02

benq pisze: Ja ciągle z tyłu głowy mam maleńką cząstkę nadzieji, że Bitcoin poważnie namiesza w światowym systemie finansowym, bez względu na ewentualne zaangażowanie służb, czy zarobek wielkich korporacji.
Obawiam się, że to może być jeden z ostatnich takich wolnościowych zrywów w postępującej globalizacji na świecie.
Jeśli to nie wypali, to albo czeka nas permanentna inwigilacja i cyfrowe niewolnictwo, albo jakaś potężna rewolucja w marksistowskim stylu...
Ja mam ogromną nadzieję że jednak to wypali, ale być może będzie do tego potrzebny jakiś "Bitcoin 2.0" bez wszystkich wad Bitcoina, które dopiero wyszły po latach użytkowania i adopcji.
Kto wie może taki Bitcoin 2.0 już istnieje albo dopiero się narodzi. W każdym razy nieporównywalnie bardziej wolę BTC od Ripple , Swoją propozycję na Bitcoina 2.0 już mam , wiadomo jaką. jak pojawi się coś lepszego , to też będę zadowolony. Ważne aby była alternatywa do fiatów ., która pozwoli nam zachować i zagwarantuje jakąś wolność, inaczej jesteśmy w dupie ....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 4 października 2018, 21:20

benq pisze: a z drugiej strony twierdzisz, że i tak chodzi tylko o kasę i władzę.
Nigdzie tak nie powiedziałem i tak nie uważam. Pisałem, że BCH powstał dla kasy. Mieszasz wypowiedzi.
benq pisze: Nie zgadzam się absolutnie, że już tą alternatywą jest - podobnie jak podróżowanie samolotem między małymi miastami. Co z tego, że Cię stać, skoro infrastruktura leży.
Kryptowaluty już są alternatywą pozwalającą wysłać pewną wartość BEZ pośredników mniej czy bardziej anonimowo. Nie wiem co u Ciebie leży, ale ja bez żadnego problemu wysyłałem ostatnio różne waluty taniutkim kosztem.

Może powysyłamy sobie na próbę BTC, BCH, LTC, ETH, XMR, czy inne waluty? Zobaczysz, że to działa i nic nie leży.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: randomowy świeżak » czwartek, 4 października 2018, 21:21

Cieszy mnie szybka riposta forumowiczów na kolejny klik-bajt shadowa.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to że i bez żadnej ideologii dorabianej do tego slajdu w 100% się zgadzam z zamieszczonym powyżej zdjęciem.

1. Jeśli mamy kilka tysięcy projektów (jedynie tych notowanych na większych giełdach bo wszystkich może być nawet dziesiątki jak nie setki tysięcy) to tych kilka których może być naprawdę czymś fajnym jest tak małym procentem całości, że śmiało można użyć sformułowania " Everythink" tym bardziej dla ludzi którzy są w krypto po raz pierwszy i zakładają, że jak wpakują kasę w 10 projektów zamiast w jeden to na pewno zarobią.

2.
Rozumiem że tutaj Shadow pije do tegoż całego morza innowacji wypływającego ze zmiany kilku cyfr w kodzie BTC dotyczącym rozmiaru bloku. Olać to, wejdźmy na github'a :
fork - 21,238, oficjalnych forków które faktycznie zaczęły korzystać z blockchaina BTC i oddzieliły się od niego w sumie może jest kilkadziesiąt... no może lekko ponad 100. Ile z nich wprowadzało zmiany na szybko ? ile z nich miało tak rażące błędy lub ukryte pre-mine'y ? - myślę że większość. Ile z nich z kolei na wczesnym etapie wprowadzało tylko drobne zmiany by osoby pobierające niesprawdzone portfele wyjawiły im swoje klucze prywatne ? po raz kolejny WIELE. Według mnie nawet BCH to scam bo kreuje się na prawdziwą wizję satoshiego i wciska ludziom kity podczas gdy BCH łamie jedno z najświętszych złożeń BTC jakim jest regulacja trudności. To moc obliczeniowa miała decydować tymczasem wprowadzając regulację trudności co blok pozostaje tylko czekać na masowe cofnięcie transakcji BCH wszystkim największym giełdom podczas ataku 51%. ( większość mocy BCH przeskakuje z sieci do sieci więc zrzucenie 10-20-50 tys BCH na rynek sprawi ucieczkę 90% mocy obliczeniowej a wtedy Bitmain będzie mógł zrobić c tylko mu się spodoba) Przymykanie oka na regulację trudności podczas zasłaniania się prawdziwą wizją jest jak wymordowanie całej europy tylko po to by mogła się odrodzić naturalna fauna i flora... coś tu się po prostu nie kalkuluje xD

3. Ten punkt myślę że dotyczy głównie "inwestycji" w internecie. Ile powstaje i pada dziennie scamów oferujących miliardowe zyski po miesiącu? Po raz kolejny tak jak wyżej, procent uczciwych inwestycji jest tak mały że w zaokrągleniu wciąć nie dosięga 1% wiec w tym wypadku można uogólnić.

4
. Jak widzicie złodzieja na ulicy co przed chwilą okradł babcie który prosi was o przytrzymanie drzwi by mógł uciec to będziecie dla niego mili ? 0 tolerancji dla złodziei.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: benq » piątek, 5 października 2018, 07:03

Wymazywanie pisze: Kryptowaluty już są alternatywą pozwalającą wysłać pewną wartość BEZ pośredników mniej czy bardziej anonimowo. Nie wiem co u Ciebie leży, ale ja bez żadnego problemu wysyłałem ostatnio różne waluty taniutkim kosztem.
Może powysyłamy sobie na próbę BTC, BCH, LTC, ETH, XMR, czy inne waluty? Zobaczysz, że to działa i nic nie leży.
Ja wiem, że działa. Tylko tak mało ludzi z tego korzysta, że jest to bardzo mało użyteczne. Spróbuj wysłać środki komuś, kto nie ma pojęcia o kryptowalutach. Zobacz ile czasu musisz poświęcić, żeby mu wytłumaczyć wszystkie procedury i zagrożenia. A na koniec zwykle ta osoba stwierdzi że to "jakieś skomplikowane gówno", że nie ma gdzie tego wydać i musi się pieprzyć z jakimiś kantorami/giełdami, że na drugi raz lepiej mu przelew puść na konto, że będzie łatwiej, szybciej i wygodniej.
Piszę z autopsji - ciągle przerabiam takie przypadki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: Wymazywanie » piątek, 5 października 2018, 15:41

@benq, No ale czy to czyjaś wina lub zło, że nie korzystają z tego wszyscy? Nie. Niech korzysta nawet mniej osób, ale w pełni świadomych co to jest, jak to używać. Nam nie trzeba idiotów, co przyjmą w tym płatność a potem będą wypisywać debilizmy, że to piramida, bo cena spadła 5%. Nam trzeba osób myślących, z wiedzą i wrażliwością kryptowalutową. Niech to będzie garstka osób - lepsza garstka świadomych niż tłumy niemyślących samodzielnie. Powoli, spokojnie, kropla drąży skałę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: RuckenFetard » piątek, 5 października 2018, 18:06

Wymazywanie pisze: benq, No ale czy to czyjaś wina lub zło, że nie korzystają z tego wszyscy? Nie. Niech korzysta nawet mniej osób, ale w pełni świadomych co to jest, jak to używać. Nam nie trzeba idiotów, co przyjmą w tym płatność a potem będą wypisywać debilizmy, że to piramida, bo cena spadła 5%. Nam trzeba osób myślących, z wiedzą i wrażliwością kryptowalutową. Niech to będzie garstka osób - lepsza garstka świadomych niż tłumy niemyślących samodzielnie. Powoli, spokojnie, kropla drąży skałę.
No ale to chyba żaden sukces i nie ma się z czego cieszyć jeśli krypto pozostałoby tam gdzie jest , czyli pod ziemią, środek płatniczy służący w większości przypadków do kupienia zioła na dream market itp

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: Wymazywanie » piątek, 5 października 2018, 20:29

@RuckenFetard, Pod ziemią było w 2009 czy 2010. Od 2012 wyszło na powierzchnię, a od 2017 trafia coraz bardziej do mainstreamu. Wolę, by używało BTC codziennie 10,000 osób bardzo świadomych tego, co to jest niż by używało 1,000,000 osób codziennie z czego 99% nie ma o nim pojęcia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: tonyxxl » piątek, 5 października 2018, 21:10

Wymazywanie pisze: Wolę, by używało BTC codziennie 10,000 osób bardzo świadomych tego, co to jest niż by używało 1,000,000 osób codziennie z czego 99% nie ma o nim pojęcia.
Ale to bez sensu. Jeśli projekt jest dobry to nie ma znaczenia czy ktoś jest świadomy czy nie. Używając wspiera i popularyzuje. Wszystkim to wyjdzie na dobre. Jest wiele przykładów na błędne myślenie, że jeśli coś jest dobre to się samo obroni, to najczęściej się nie sprawdza i zostaje w laboratoriach, ewentualnie w wąskich gronach wynalazców dumnych z osiągnięć tylko mało kto je w ogóle może poznać. Musi wejść masowa adopcja, wielki biznes i zielone światło od rządów. Inaczej wyżej wała nie poskoczysz choćby sam Bóg napisał kod.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 6 października 2018, 12:58

tonyxxl pisze:zielone światło od rządów.
Szczerze mówiąc to nie rozumiem tych umizgów i nadziei środowiska krypto na akceptację oraz liczenia na łaskę i dobrą wolę rządów i systemu finansowego. Czy idea nie była taka by być niezależnym od systemowych instytucji a szczególnie banków?
Bo teraz przypomina mi to nieco hipokryzję pewnego komunizującego artysty:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: Wymazywanie » sobota, 6 października 2018, 16:58

tonyxxl pisze: Musi wejść masowa adopcja, wielki biznes i zielone światło od rządów. Inaczej wyżej wała nie poskoczysz choćby sam Bóg napisał kod.
Nic nie musi. Kryptowaluty nie muszą stać się popcornem i coca-colą dla mas. Ja wolę użycie ich przez ludzi mających o nich wiedzę a nie masy. Niech pozostaną alternatywne i elitarne a nie masowe i niezrozumiałe. Mam kompletnie w d... masową adopcję i jej do szczęścia nie potrzebuję. I BTC jej także nie potrzebuje, ma się dobrze bez niej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 6 października 2018, 17:51

No tak, ale bez masowej adopcji bedzie bardzo zmiennym pod wzgledem wartosci narzedziem dla geekow i spekulantow.
A ja chce rewolucji i ekonomicznej wolnosci (patos mode on) :mrgreen:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: koparki » sobota, 6 października 2018, 17:57

tonyxxl pisze: i zielone światło od rządów. Inaczej wyżej wała nie poskoczysz choćby sam Bóg napisał kod.
Bez obaw , jak będą niezawodne metody na śledzenie coinów i przypisanie transakcji do obywatela oraz mozliwość cofnięcia transakcji to będzie zielone światło rządów, banków i promocja w massmediach. Ripple ma na to zadatki ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Następujące tezy zostały ogłoszone na konferencji BTC przy gorącym aplauzie. Czy Bitcoin Core to już religia ?

Postautor: tonyxxl » niedziela, 7 października 2018, 18:01

mecenas pisze: Wrócimy do tematu jak nadejdzie armagedon fee. To, że nadejdzie jest pewne jak 1Mb blok.
Niby jest jakaś możliwość zwiększenia bloku bez hard forka. Pewnie nic z tego nie wyjdzie (zarzuty o atak na sieć) , ale jak ktoś jest technicznie zaawansowany to może sobie poczytać i skomentować:
https://www.coindesk.com/bitcoin-breakt ... rd-blocks/

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości