Szczyt bańki kultu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Szczyt bańki kultu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 24 września 2018, 18:14

Pozwoliłem sobie stworzyć tłumaczenie popularnego posta Moderatora subreddita /r/btc rozbijające aktualną sytuację rynku Bitcoin-BTC na czynniki pierwsze.

W nawiasach kwadratowych [ ] dopiski tłumacza.

---------------------------------------------
W ciągu ostatnich 3 lat oszustw, cenzury i generalnej manipulacji rynkiem, zwolennicy maksymalizmu Bitcoin Core(BTC), którzy są teraz także nazywani suprematystami, zbudowali [sobie] ogromny udział w rynku. To nie było przez przypadek, ponieważ stała za tym ogromna kampania podobna do iście prezydenckiego stylu robienia polityki aby uzyskać kontrolę i wykorzystać Bitcoina ku swojej korzyści.

Było wiele dużych katalizatorów w ciąglu lat, które przyczyniły się do tego. Ale co jest dziwne, w ciągu ostatnich kilku tygodni zauważyłem duże wydarzenia, które prowadzą mnie do wniosków iż jesteśmy na samym szczycie inflacyjnej bańki BTC - i nie mówię tutaj o Bitcoinie - mówię o szczycie bańki suprematyzmu oraz kultu Bitcoin Core. To się źle dla nich skończy.

Niedawno miały miejsce następujące najważniejsze wydarzenia, które moim zdaniem doprowadziły nas do szczytu bańki kultu:

- Blockstream zapłacił 5.2 miliona USD w BTC oszukańczej firmie miningowej Halong Miners by kupić kupę sprzętu miningowego w momencie gdy BTC był na szczycie najwyższych cen w 2018 roku. Operują teraz na sporej stracie. Do dnia dzisiejszego - opierając się na publicznych danych - ich jedynym modelem biznesowym było sprzedawanie naklejek i kapeluszy.

- Opłaty transakcyjne na sieci Bitcoin BTC osiągnęły pułap $55 od transakcji i Gregory Maxwell powiedział wtedy że świętuje z tego powodu dosłownie "otwierając szampana".

- Tether, którego wlaścicielem jest Bitfinex, który z kolei współpracuje blisko z Adamem Backiem i Gregorym Maxwellem (Blockstream) nadal drukuje potworne ilości pieniędzy aby podbijać ceny BTC

- Suprematyści BTC wciąż i wciąż shillują [rozpuszczają manipulatywne plotki] na temat Lightning Network przez ostatnie kilka lat, ciągle mówiąc, że będzie on gotowy "za 18 miesięcy" (nie jest nawet tego bliski)

- Samson Mow ucieka przed Rogerem Verem zapytany o debatę ponieważ nie jest w stanie debatować z prawdą [używając kłamstw]

- Na podróży statkiem CoinsBanku, Jimmy Song ucieka ze sceny od Rogera Vera gdy dociera do niego, że nie może debatować z prawdą [używając kłamstw]

- Krytyczny bug DDoS oraz inflacyjny w Bitcoin Core, który został znaleziony przez developera Bitcoin Cash, bug który mógł wyłączyć całą sieć BTC jeżeli ktoś by go wykorzystał, siedział sobie przez 2 lata niezauważony po tym jak dodał go założyciel oraz pracownik firmy Blockstream [mowa o TheBlueMatt],

- Z powodu powyższego buga, Bitcoin Core wymaga od wszystkich aktualizacji aby sieć nie była na niego podatna.

- Wszystkie obrazki i zdjęcia z konferencji z napisami "HODL" pokazują potężny ekstremizm i całkowitą bańkę, w której żyją ci ludzie, kompletnie nieświadomi rzeczywistości.

- "Fundacja B" (nowa fundacja Bitcoina), która została właśnie założona przez grupkę scammerów i suprematystów aby stworzyć kolejny fundament do dalszej centralizacji Bitcoina Core (BTC)

EDIT:
Poprawione tłumaczenie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 września 2018, 22:36 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 września 2018, 18:22

A co powiesz nt masowego wykupywania przez Bitmain waluty BCH? Nie pachnie to wałkiem? Próba ratowania ceny zakończona i tak silnym spadkiem. Centralizacja zasobów. Stwarzanie poczucia dużego popytu.

No i co z forkowaniem BCH i obecności C. Wrighta przy ludziach decyzyjnych co do BCH? Był ten fork czy będzie i czy ma to jakiś sens? Jest jakiś durny rozłam w jedynej słusznej i prawidłowej wizji Satoshiego czyli BCH? :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 24 września 2018, 18:25

Wymazywanie pisze:A co powiesz nt masowego wykupywania przez Bitmain waluty BCH? Nie pachnie to wałkiem?
Nic nie powiem.

Ja tutaj tylko tłumaczę artykuły. Uznałem jakiś czas temu, że wdawanie się w dyskusję nie ma sensu, i tak nic to nie zmieni.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 września 2018, 18:28

ShadowOfHarbringer pisze: Samson Mow ucieka przed Rogerem Verem
ShadowOfHarbringer pisze: Na podróży statkiem CoinsBanku, Jimmy Song ucieka ze sceny od Rogera Vera
To brzmi jak marna telenowela. Serio to śledzisz?

Dodano po 59 sekundach:
@ShadowOfHarbringer, Ale ja szczerze, jestem bardzo ciekaw Twojej opinii o wykupywaniu BCH przez Bitmain oraz o forku i Wrighcie. Nie by się kłócić absolutnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 24 września 2018, 18:28

Wymazywanie pisze:To brzmi jak marna telenowela. Serio to śledzisz?
Umiesz czytać ?

Nie, czekaj - złe pytanie.

Jesteś pijany ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 września 2018, 18:31

@ShadowOfHarbringer, Rozumiem, że to Twoje tłumaczenie tekstu. Pytam czy serio śledzisz tematy typu Ver ucieka ze statku czy ktoś go goni czy cuś. :roll: :twisted: :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 24 września 2018, 18:32

Wymazywanie pisze:@ShadowOfHarbringer, Rozumiem, że to Twoje tłumaczenie tekstu. Pytam czy serio śledzisz tematy typu Ver ucieka ze statku czy ktoś go goni czy cuś. :roll: :twisted: :)
Nie interesuje mnie to. Tłumaczę tylko artykuły.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: benq » poniedziałek, 24 września 2018, 20:49

Wymazywanie pisze: A co powiesz nt masowego wykupywania przez Bitmain waluty BCH? Nie pachnie to wałkiem? Próba ratowania ceny zakończona i tak silnym spadkiem. Centralizacja zasobów. Stwarzanie poczucia dużego popytu.
Mógłbyś rozwinąć myśl?
Tzn. ja wiem, że buyback bez umorzenia akcji jest kontrowersyjny, ale ciężko porównać kupno krypto do akcji firmy.
Czemu kupno monet z rynku po rynkowej cenie ma być wałkiem?
Przecież ryzykują prawdziwą kasę, jeśli faktycznie wpakowali prawie pół miliarda dolarów w kupno aktywa, które spada, to ich strata i nie zyskają spuszczając to w niebyt po jeszcze niższych cenach.
Jeśli taki gigant jak Bitmain generuje kilka miliardów zysku rocznie, to mogą sobie inwestować w co chcą i jak chcą, a przy takich kwotach trudno pozostać niezauważonym i uniknąć oskarżeń o manipulacje.
Jeśli Bitmain faktycznie posiada ponad 1 milion BCH to byłoby to niecałe 6% wszystkich bitów - dużo, ale bez dramatu i daleko do decentralizacji. Hashpower wypada znacznie gorzej w kwestii decentralizacji.
Chyba, że coś inaczej zrozumiałem, może wiesz więcej lub masz lepsze źródła.

Co do forkowania BCH, to ja się w tym zagubiłem.
Divide and rule.

Odnośnie tego, kto się od kogo odwrócił - też jestem zdziwiony, że ktoś to tak wnikliwie analizuje jak BitcoinXio.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 września 2018, 21:28

@ShadowOfHarbringer, Używasz translatorów do tłumaczeń?

Nie "kultyzm", ale "kult" jak już. Jest takie słowo jak "kultyzm", ale oznacza kierunek w poezji a nie synonim słowa "kult".

https://sjp.pl/kultyzm
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 września 2018, 21:37

benq pisze: Mógłbyś rozwinąć myśl?
Centralizacja aktywów rzekomo zdecentralizowanego projektu, nad którym Bitmain ma największą władzę.
Wywarcie wrażenia, że duży kapitał i grube ryby skupują (czym sami fani BCH się podniecali tu wiele razy).
Jasne, że to nie oszustwo, ale sądzę, że długofalowo więcej może być z tego plusów ujemnych niż dodatnich.

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
Po prostu lepiej widzę firmę, która jednak nie skupuje własnych akcji masowo (choć nie jest to zabronione i zdarza się na giełdzie tradycyjnej).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szczyt bańki kultyzmu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: benq » poniedziałek, 24 września 2018, 21:44

@Wymazywanie,
Hmm, tylko w przypadku, gdy nie jest to POS i nie ma systemu masternodów uzależnionych od ilości posiadanych coinów,
nie ma to w zasadzie żadnego wpływu na władzę.
Zwolennicy POSów często argumentują, że przecież ten kto posiada monety zdecydowanie bardziej dba o sieć i mu na niej zależy, niż minerowi POW, który najwyżej sobie przełączy kopareczkę i niech się wali i pali.

Kupno z rynku to kupno.
Dopóki Bitmain kontrolował sam hashrate mógł mieć przeróżne intencje. Jeśli zaczyna również posiadać potężne ilości bch, to w jego szeroko pojętym interesie jest nie działać na jego szkodę.

A co do podniecania się kupnem, czy ja wiem czy taką furorę to zrobiło?
Wolumen jak i richlisty są notorycznie manipulowane, nie wiem czy ktoś poważny jeszcze się tym tak mocno jara.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 lutego 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szczyt bańki kultu Bitcoin Core został osiągnięty. Tłumaczenie artykułu z reddita.

Postautor: napiorek » wtorek, 25 września 2018, 12:09

szemrany Blockstream za którym stoją Axa,Bildenberg,Iluminaci itd, za pomocą kłamstw, cenzury, manipulacji przejął projekt BTC o wartości miliardów dolarów źle zainwestował 5,2mln (czyli poniżej 300BTC) i jest teraz bliski upadku z powodu straty - seems legit :D

śledzę twittera więc też siłą rzeczy widziałem też wspomnianą debatę
JS na samym początku od razu mówi, że zgadza się na debatę pod warunkiem, że będzie jeden mikrofon i na zmianę będą mieli po kilka bloków paro minutowych żeby przedstawić swoje argumenty bez przekrzykiwania i przerywania. w trakcie trwania RV zdobywa mikrofon gdzieś z publiczności i zaczyna swoje więc JS wychodzi, faktycznie brzmi jak ucieczka przed prawdą.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości