Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 16 września 2018, 11:46

ekonokomik pisze: - nie wymagają posiadania karty kredytowej czy płatniczej
- po stronie sprzedawcy nie wymagają terminala (wystarczy apka na telefonie),
- po stronie kupującego wymagają tylko posiadania komórki (a pewnie za moment zegarka czy opaski),
- nie wymagają NFC,
- nie wymagają konta w banku (!) - konto WeChat działa też z przedpłatami
Bitcoin ma to wszystko.
ekonokomik pisze: - błyskawiczne
Nad tym się pracuje, ale nie wiem na ile to będzie możliwe. Przyczynę podaję na końcu.
ekonokomik pisze: - bez prowizji (!),
Chcesz powiedzieć, że za darmo postawiono centra danych obsługujące miliardy transakcji, specjaliści opiekują się tymi centrami za darmo i deweloperzy pilnujący i rozwijający soft też pracują za darmo?
Dobry żart.


No i dochodzimy do zasadniczej różnicy: w Bitcoinie posiadasz wszystko, w tym systemie nie posiadasz nic.
W przypadku tylko jednego operatora, gdy jest tylko jeden aktor zarządzający całym systemem, jest znacznie łatwiej przeprowadzić transakcję. W jednym polu bazy danych coś odjąć, a w drugim dodać. Jest wiele banków i przelewy długo trwają, ale jak spróbujesz wykonać transakcję z jednego konta na inne, ale w tym samym banku, to zobaczysz, że przelew będzie natychmiastowy. O dowolnej porze.
W Bitcoinie może być problem z szybkimi transakcjami, może być trochę mniej wygodny, bo trzeba opiekować się kluczem prywatnym, ale taka jest cena posiadania.
Nieposiadanie niczego jest znacznie wygodniejsze.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: ekonokomik » niedziela, 16 września 2018, 21:18

The Real McCoin pisze: Chcesz powiedzieć, że za darmo postawiono centra danych obsługujące miliardy transakcji, specjaliści opiekują się tymi centrami za darmo i deweloperzy pilnujący i rozwijający soft też pracują za darmo?
Dobry żart.
Czemu nie? Jedno z rozwiązań to sponsoring systemu przez państwo. Koszt pewnie znaczny, ale zyski też nie do pogardzenia: wykoszenie całej konkurencji i pełny zestaw informacji o zakupach praktycznie każdego obywatela: kto kupił, co, gdzie, kiedy, za ile. W epoce big data i deep learningu taki zestaw informacji to potęga.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: Kluka » poniedziałek, 17 września 2018, 10:18

ekonokomik pisze: Nie zweryfikowałem wszystkich informacji z art. ale jeśli wierzyć autorowi, to chińskie płatności są:
- błyskawiczne,
- bez prowizji (!),
- nie wymagają posiadania karty kredytowej czy płatniczej
- po stronie sprzedawcy nie wymagają terminala (wystarczy apka na telefonie),
- po stronie kupującego wymagają tylko posiadania komórki (a pewnie za moment zegarka czy opaski),
- nie wymagają NFC,
- nie wymagają konta w banku (!) - konto WeChat działa też z przedpłatami
WOW perprtum mobile, swoja droga te chinczyki to wszytko umia podrobic :lol: (dla tch co niezrozmieli- dla mnie to upudrowanie fiat gowno po chipie)
ekonokomik pisze: A teraz jak to się ma do Bitcoina i skąd taki tytuł?
Otóż jeśli to co napisałem wyżej jest prawdą, to system płatności jaki mają w powszechnym użyciu Chińczycy zapewnia im większość przewag, które miał mieć Bitcoin nad klasycznym systemem przelewów bankowych i płatności kartą.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że nie zapewnia dwóch najważniejszych:
- anonimowości i braku kontroli państwa / instytucji nad płatnościami
- wolności płatności (np. przelewów międzynarodowych)
Anonimowosci? hmm jaka masz anonimowosc w BTC? Wszystko jak na dloni. I to DLA KAZDEGO!!! Dlatego miejsce btc w przyszlosci zajmie jakis fajny privat coin i to jeszcze najlepiej taki zeby tylko ograniczona liczba swiatlych wybrancow mogla rozkodowac tx np poprzez posiadanie kluczy ktore mialy byc zniszczone... takie tam gdybanie. Wracajac do tematu nie wymieniles braku sterowania inflacja i cichego okradania spoleczenstwa, zmiany charakteru pieniady na deflacyjny. Jak do tego dodamy calkowita kontrole nad swoimi srodkami, szybkosc i "brak granic" Powstaje pieniadz prawie idealny. Prawie bo brakuje mu wiekszej anonimowosci, ale chwila, to tez juz mamy, przynajmniej 2 liczace sie projekty. Hmm wiec po co wymyslac kolo na nowo?

Dodano po 14 minutach 41 sekundach:
polecam chodz chwilke od 2:20
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 17 września 2018, 12:58

Fascynująca sprawa wbrew pozorom... Nie za dużo mogę o tym na chwilę obecną powiedzieć... Jeszcze nie dawno (?!) tego nie było :|... Choć na ulicach było tyle elektryków, że HEJ!
Czy ktoś mógłby jakieś info praktyczne zamieścić? Instrukcję...
Zainstalowałem WeChat ze sklepu Paly - to ma być to?
Jak następuje rozliczenie transakcji?? Nie pytała apka o konto/kartę tylko dostęp do wszystkiego - pal licho i tak na kitajskim telefonie Kitajcy mają dostęp do wszystkiego...
Ktoś się wybiera, albo już to obczaił tak w praktyce :?:
Konkrety - ląduję, transport publiczny tu i tu (mniej więcej czaję, ale info się przyda), konto tam w banku założyć się da (??) czy jaki pies (??)
:?: :?: :?: Strasznie ciekawe... Ale ja mam zaplanowane imprezy do końca roku i nie dam rady tego obczaić...

PS
Biorąc pod uwagę zaangażowanie Chin w pożyczanie kasy Wenezueli, to niedługo WeChat będzie i tam działał :shock:

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 24 sierpnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: investmentico » wtorek, 18 września 2018, 12:24

Z tą anonimowością w BTC to też zależne jest w dużym stopniu od wiedzy i świadomości użytkownika. No i oczywiście metod bezpieczeństwa, jakie stosuje przy transakcjach.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 8 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: laxon » wtorek, 18 września 2018, 15:57

investmentico pisze: Z tą anonimowością w BTC to też zależne jest w dużym stopniu od wiedzy i świadomości użytkownika. No i oczywiście metod bezpieczeństwa, jakie stosuje przy transakcjach.
możesz rozwinąć?

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 18 września 2018, 22:06

ekonokomik pisze: Czemu nie? Jedno z rozwiązań to sponsoring systemu przez państwo. Koszt pewnie znaczny, ale zyski też nie do pogardzenia: wykoszenie całej konkurencji i pełny zestaw informacji o zakupach praktycznie każdego obywatela: kto kupił, co, gdzie, kiedy, za ile. W epoce big data i deep learningu taki zestaw informacji to potęga.
Sam widzisz... to tak jakby powiedzieć, że Gmail i Facebook też są za darmo.
Oni dostarczają usługi a ludzie dostarczają dane.
Jeżeli coś jest "za darmo" to znaczy, że to Ty jesteś produktem :)

Na polskiej Wiki o korporacji Tencent:
Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 7000 aktywnych członków Komunistycznej Partii Chin, z czego 60% na czołowych stanowiskach technicznych w całej firmie, co stanowi około 23% całkowitej siły roboczej.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 6 marca 2018
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: Xa0s » środa, 19 września 2018, 12:00

ekonokomik pisze:OK, tytuł to trochę clickbait ;) Ale poczytajcie i pomyślcie.

https://www.telepolis.pl/artykuly/felie ... ropejczycy

Art na początku pokazuje Chiny jako kraj bogatszy niż Szwajcaria ;) Ale potem robi się ciekawie. I z tego co udało mi się potwierdzić, jest bliskie prawdy, przynajmniej w dużych miastach.
Otóż Chinczycy wszędzie płacą WeChatem, czyli takim kombajnem jak Facebook połaczony z LinkedIn i paroma innymi funkcjami, min. z uslugą portfela (podobnym do portfela Apple).
Ale najlepsze jest to, że przeskoczyli etap kart kredytowych, które w tym systemie są zbędne. To eliminuje też konieczność posiadania NFC w komórkach, czy nawet terminala po stronie sprzedawcy! Wystarczy wygenerowany QR-kod i odpowiednia aplikacja do jego przełożenia na przelew z konta weChata do sprzedawcy. Przynajmniej ja tak to rozumiem.
Na razie nie ma u nas odpowiednika, ale najbliżej chyba jest systemowi o nazwie Blik.

Nie zweryfikowałem wszystkich informacji z art. ale jeśli wierzyć autorowi, to chińskie płatności są:
- błyskawiczne,
- bez prowizji (!),
- nie wymagają posiadania karty kredytowej czy płatniczej
- po stronie sprzedawcy nie wymagają terminala (wystarczy apka na telefonie),
- po stronie kupującego wymagają tylko posiadania komórki (a pewnie za moment zegarka czy opaski),
- nie wymagają NFC,
- nie wymagają konta w banku (!) - konto WeChat działa też z przedpłatami


A teraz jak to się ma do Bitcoina i skąd taki tytuł?
Otóż jeśli to co napisałem wyżej jest prawdą, to system płatności jaki mają w powszechnym użyciu Chińczycy zapewnia im większość przewag, które miał mieć Bitcoin nad klasycznym systemem przelewów bankowych i płatności kartą.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że nie zapewnia dwóch najważniejszych:
- anonimowości i braku kontroli państwa / instytucji nad płatnościami
- wolności płatności (np. przelewów międzynarodowych)

Tylko zadajmy sobie pytania:
1. czy Chińczycy takich płatności potrzebują?
2. jeśli nawet potrzebują, to czy Bitcoin jest w stanie im to dać a państwo to tolerować?

Moje odpowiedzi brzmią:
Ad 1. Zapewne tak, ale w bardzo małym stopniu.
W każdym kraju totalitarnym, o rozwiniętym nadzorze państwa nad obywatelami, ci potrzebują jakiegoś systemu niekontrolowanych płatności np. na potrzeby czarnego rynku czy
korupcji itd.. Np. w PRL były to dolary. Zakładam, że Chińczycy nie są inni i też potrzebują takiego rozwiązania. WeChat kontrolowany przez Służby im tego nie zapewni.

Ad 2. Zapewnie nie, Bitcoin im w tym nie pomoże.
Bo Bitcoin zostawia ślady. Aby płacić Bitcoinem trzeba mieć aplikację na komputerze lub na komórce. Te mogą być (a jest prawie pewne że są) inwigilowane przez służby. Wymagane jest też używanie sieci, która również podlega całkowitej kontroli i inwigilacji. Czy kupując coś nielegalnego uzywalibyście narzędzi i kanałów komunikacji będących pod kontrolą władzy?
Powiecie, że są VPNy, szyfrowanie. A guzik prawda!
Chińczycy właśnie testują na dużą skalę system oceny obywateli. Taka gamifikacja ;) Brzmi zabawnie ale zabawne nie jest. Bo to jest paskudniejsze niż zamordyzm. Ludzie nie są bezpośrednio za nic karani, tylko cały czas naginani do tego by żyć zgodnie z szablonem i się nie wychylać poza ramy. Oczywiście dla dobra społeczeństwa i ich samych
https://businessinsider.com.pl/lifestyl ... ia/7yl1phz

Potrafię więc sobie bez problemu wyobrazić, że wprawdzie używanie VPN-ów czy Bitcoina nie będzie zakazane prawem, ale ktoś kto ich używa automatycznie dostaje punkty ujemne w systemie. Ba! Autor art. napisał, że po użyciu VPNów jego konto WeChat zostało zablokowane. A to w Chinach cyfrowe wykluczenie. To więcej niż u nas usunięcie z FB, bardziej jak zablokowanie wszystkich usług google i płatności internetowych.

Kto w takich warunkach zaryzykuje używania tak łatwego do namierzenia narzędzia jak BTC?
Ja bym wolał zostać czy starej, dobrej gotówce czy złocie.

PS. Jeśli myślicie, że ten system ocen obywateli to pomysł chińskiego totalitaryzmu, którego nigdy nie odważyły by się wprowadzić zachodnie demokracje, to gratuluję Wam optymizmu. :twisted:
Sądzę, że ten system jest wręcz stworzony dla naszego "jedwabnego zamordyzmu", bo nie jest to karanie wprost, w kodeksie karnym nie musimy oficjalnie niczego zakazywać, po prostu obywatel dostaje "punkty". Aż się dziwię, że wymyślili to Chińczycy (którzy mogą sobie pozwolić na dużo ostrzejsze metody) a nie UE :P
Hey bylem w tym roku Szanghaj i Pekin, skala na jaka uzywaja jest masowa.

Np. Stara babcia na ulicy z wozka sprzedaje smażone kurczaki, i na szybie ma QR kod ludzie skanuja.

Wiedzialem ze uzywaja wechat ale praktycznie bezgotowkowo jest.

Rowery na ulicy stoja i skanuja wechatem i sie odpina i jedziesz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 14
Rejestracja: 18 lipca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Tajlandia

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: polan » piątek, 21 września 2018, 09:58

jestem teraz w Azji i Wechat jest mega popularne! Chińczyk zapłaci też w krajach ościennych w siecówkach! Bardzo mała marża i to jest przyszłość. Jest coś też podobnego do Wechat - z alibabą powiązane na podobnej zasadzie. 100% nadzorowane przez rząd... no i co z tego? W sekundę płacą bez prowizji zagranicą. To jest to o ci chodziło Bitcoiniowi

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: Watashka » piątek, 21 września 2018, 10:01

Myślę, że jeśli krypto mają przebić się do szerokopojętego mainstreamu, to potrzeba nam projektów o stabilnym kursie dzięki mechanizmowi emisji połączonemu z dystrybucją zasobów, czyli nie tethery ale coś znacznie bardziej innowacyjnego, a powstają juz tego typu ambitne projekty.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 24 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: investicos » piątek, 21 września 2018, 12:28

Powstają, ale realne wdrążenie będzie jeszcze kosztować wiele czasu. Pytanie co do tego momentu stanie się z Bitcoinem?

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 9 listopada 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: mstfw » niedziela, 23 września 2018, 11:19

Dzisiaj ogladalem Galileo gdzie mowiono o samoobslugowych sklepach Bingobox. Do takiego sklepu mozna wejsc majac ukonczone 18 lat (przed wejsciem nalezy zeskanowac kod kreskowy aplikacja wechat, konto bankowe (powiazane z wechat) w Chinach mozna zalozyc od 18 roku zycia). Ale nie o to chodzi. Prowadzacy powiedzial, ze wechat zarabia na prowizjach od platnosci. Wiec jak to w koncu jest?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: kirucha2 » niedziela, 23 września 2018, 11:51

prowizje placi sklep

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 września 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: Linkkoin » czwartek, 4 października 2018, 17:49

Ostatecznie każdą prowizję zawsze płaci klient, po prostu sklep/kantor wlicza prowizje i marżę w cenę ostateczną dla klienta. Albo bezpośrednio w wartość produktu (np. w spread), albo do rachunku dodają kolejne pozycje (np. usługa transferu).

Natomiast ten chiński system ma to do siebie, że umożliwia - jak to w Chinach lepszą inwigilację ludzi. Praktycznie wręcz śledzenie obywatela na żywo.

Bitcoin zaś z założenia miał zapewniać większy stopień prywatności.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: offi » piątek, 5 października 2018, 08:16

Może z innej beczki , ponoć w Afryce ludzie płacą sms-em bez żadnych apek i QR kodów.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: ekonokomik » piątek, 5 października 2018, 08:47

Linkkoin pisze: Bitcoin zaś z założenia miał zapewniać większy stopień prywatności.
I całe szczęście, że nie zapewnia jej wcale, wręcz wszystko ujawnia, bo inaczej zostałby szybko "wygaszony" :twisted:
Bo prywatność jest w dzisiejszych czasach bardzo passe:
https://www.wykop.pl/link/4567631/w-now ... earchingu/
offi pisze: Może z innej beczki , ponoć w Afryce ludzie płacą sms-em bez żadnych apek i QR kodów.
Ponoć gdzieniegdzie płacą też muszelkami :P
Po co używać technologii sprzed 30 lat, wymagającej dostępu do sieci GSM?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 5 października 2018, 11:13

ekonokomik pisze:Czemu nie? Jedno z rozwiązań to sponsoring systemu przez państwo
Nie ma czegoś takiego jak "sponsoring przez państwo" bo państwo nie posiada własnych środków. Zabiera je pod przymusem w postaci podatków, potrąca sutą prowizję dla siebie a potem "sponsoruje" czyli przekupuje wyborców lub inwestuje w aparat inwigilacji/przymusu

ekonokomik pisze:Ponoć gdzieniegdzie płacą też muszelkami :P
I to jest dopiero anonimowość i decentralizacja! :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: benq » niedziela, 7 października 2018, 21:17

offi pisze: Może z innej beczki , ponoć w Afryce ludzie płacą sms-em bez żadnych apek i QR kodów.
To trwa już ponad 10 lat.
https://pl.wikipedia.org/wiki/M-Pesa
6 lat temu w Kenii używało tego 17 mln ludzi, tj. ponad 35% ludności.
Popularność zatrważająca.
http://fridomia.pl/2017/03/08/m-pesa-w- ... nie-tylko/
Spoiler:
Poprzez M-Pesa można opłacić rachunki za energię, gaz, wodę, itp. Ale też za ubezpieczenie samochodu, czy przedłużenie ważności prawa jazdy. Korzystając z M-Pesa mogę zapłacić za piwo w barze, z którego tarasu piszę tego posta, za kolację w restauracji, albo za zakupy w supermarkecie czy na stacji benzynowej, za bilet lotniczy lub autobusowy. Widziałem jak ktoś płacił ulicznemu sprzedawcy gazet M-Pesa. M-Pesa można opłacić policji mandat za przekroczenie prędkości. Byłem dzisiaj świadkiem tego jak właściciel zakładu fryzjerskiego płacił poprzez M-Pesa czynsz najmu lokalu (KES 10.000, czyli ok PLN 400 miesięcznie za mały, 6 m.kw., „stall” w ciasnej „arkadzie handlowej”) landlordowi, który przyszedł go ponaglić.

Gdy byłem w Kenii jakieś 6-7 lat temu, to byłem w szoku gdy jedna z moich kuzynek – w trakcie naszego spotkania w kawiarni – przekazywała kieszonkowe swojemu synowi wykorzystując M-Pesa. Słowem: w Kenii M-Pesa można zapłacić za wszystko! Jestem przekonany – choć nie korzystałem z tego typu usług – że również prostytutce za jej usługi. Lub pracodawca może M-Pesa płacić pensje swoim pracownikom.

Bo M-Pesa nie służy jedynie opłacaniu rachunków. To również ogromny segment transferów P2P, a także transferów zagranicznych.

Dzięki M-Pesa Kenia jest ponoć światowym liderem jeśli chodzi o płatności mobilne. Punkty M-Pesa – często malutkie kioski sprzedające telefony, doładowania do karty SIM oraz przyjmujące wpłaty na oraz robiące wypłaty z twojego konta M-Pesa – są widoczne w każdej, nawet najmniejszej wiosce Kenii. System jest absolutnie powszechny i wszechobecny. Z rozmów z moimi przyjaciółmi wynika, że początkowo platforma M-Pesa była postrzegana jako sposób na mikropłatności dla biedaków nie posiadających kont bankowych. Dziś M-Pesa używają wszyscy, nawet najbogatsi nie wyobrażają już sobie życia bez tej platformy.

Dominacja M-Pesa w Kenii jest tak duża, że konkurenci postulują by tutejszy urząd konkurencji zmusił Safaricom do wydzielenia M-Pesy ze swoich struktur. Również banki czują się zagrożone ekspansją M-Pesa na terytorium usług finansowych. Kilka lat temu, gdy byłem w Kenii, w centrum Nairobi widziałem rozstawione duże namioty, wokół których kręciło się dziesiątki młodych ludzi w koszulkach z zielonymi barwami M-Pesa. Co robili? Namawiali ludzi na wyrabianie sobie kart płatniczych. Telekom – a nie banki – popularyzuje karty płatnicze! Dziś banki też tworzą swoje własne odmiany M-Pesa. Na ulicach Nairobi widać reklamy m.in. systemu eazzypay Equity Bank-u.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: ducatus » poniedziałek, 8 października 2018, 00:21

Podobny system jest wykorzystywany w biletach autobusowych w UK. Masowo ludzie kupują w taki sposób, bo są zniżki, kod QR skanuje się u kierowcy przy wejściu. Może to jakiś wstęp?...

Co do "społecznych punktów reputacji" to ma to wymierne skutki. Jeśli państwo sądzi, że jesteś niegrzeczny to np nie kupisz biletu na pociąg, nie wynajmiesz auta lub mieszkania w określonej lokalizacji. Ludzie JUŻ cierpią, pomimo, że to dopiero pilotaż. Wydaje mi się, że zaczerpnęli pomysł właśnie z Black Mirror ;)
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 28
Rejestracja: 10 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska (jeszcze)

Chińczycy pokazują jak wykończyć Bitcoina

Postautor: Alexund » poniedziałek, 8 października 2018, 08:50

ekonokomik pisze:
The Real McCoin pisze: Chcesz powiedzieć, że za darmo postawiono centra danych obsługujące miliardy transakcji, specjaliści opiekują się tymi centrami za darmo i deweloperzy pilnujący i rozwijający soft też pracują za darmo?
Dobry żart.
Czemu nie? Jedno z rozwiązań to sponsoring systemu przez państwo. Koszt pewnie znaczny, ale zyski też nie do pogardzenia: wykoszenie całej konkurencji i pełny zestaw informacji o zakupach praktycznie każdego obywatela: kto kupił, co, gdzie, kiedy, za ile. W epoce big data i deep learningu taki zestaw informacji to potęga.
To mi trochę przypomina strategię marketów jak wchodziły do PL.
Ceny dawali na maksa tanie, lokalne sklepy padały jak muchy, a potem ceny poszły UP.
Więc to "wszystko za darmo" ma zwykle krótkie nogi.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości