Zmiany w BTC

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmiany w BTC

Postautor: lekarz » sobota, 25 sierpnia 2018, 10:43

Czy szykują się jakieś zmainy technologiczne w BTC w najbliżyszch miesiącach typu zmiana wielkości bloku/Rootstock?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zmiany w BTC

Postautor: redbog » sobota, 25 sierpnia 2018, 10:59

Omówienie ostatnich zmian w core:

Na nic z takich wielkich zmian w najbliższych miesiącach się nie zanosi jak już to dopiero po latach prędzej. Możliwe ze wejdą sygnatury Schnorr jeśli zostanie to zaakceptowane przez sieć:

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmiany w BTC

Postautor: lekarz » sobota, 25 sierpnia 2018, 13:41

mógłbyś przybliżyć o co chodzi z sygnaturami Synor?
a jak wygląda sprawa z Rootstockiem bo coś cicho?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zmiany w BTC

Postautor: redbog » sobota, 25 sierpnia 2018, 14:30

lekarz pisze: mógłbyś przybliżyć o co chodzi z sygnaturami Synor?
Najistotniejsze z tego co ja rozumiem to jest zaoszczędzenie miejsca w bloku przez zredukowanie podpisów w transakcjach gdzie jest wiele wejść. Oszczędność miejsca to tylko jeden plus sygnatur Schnorr bo dzięki temu też poprawi się prywatność oraz multisig.
Zajrzyj do artykułu chociaż na obrazki tam jest pokazane gdzie powstaje oszczędność.

Dodano po 9 minutach 27 sekundach:
lekarz pisze: a jak wygląda sprawa z Rootstockiem bo coś cicho?
Rootstock to scentralizowane gówno w obecnej formie jest nic nie warte. Ale wyszło i działa jeśli to można nazwać działaniem. To tak jak byś ty mi wysłał btc oraz kontrakt ja na swoim kompie to bym przerobił i odpowiednio zgodnie z tym kontraktem zarządzał tymi btc takie centralne eth i to by świetnie działało tylko bylo by scentralizowane. Chyba że postanowił bym się ulotnić albo by okradli mnie.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Zmiany w BTC

Postautor: randomowy świeżak » poniedziałek, 8 października 2018, 01:25

Podpisy schnorr to takie magiczne coś co z wielu podpisów wyciąga hash i łączy je w jeden. Nie wiem jak tu ktoś wysnuł teorię że to zwiększy prywatność, podpis w ten sposób zamiast wyjawić jeden nasz adres publiczny wyjawi wszystkie powiązane z konkretnym portfelem. Różnica za to w wadze transakcji jest ogromna, w standardowym 1 MB bloku powinno się zmieścić około 4400 transakcji ( 1 MB / 226 bajtów = 4424 tx ) oczywiście w teorii bo jedna transakcja waży 226 bajtów a inna 2000 bajtów co rok temu przy takim blok dawało średnio 2000-2500 transakcji na blok. Wprowadzenie segwita zwiększyło widełki co prawda i minimalny rozmiar transakcji spadł do 141 bajtów przez co średnia waga transakcji również spadła. Gdy dzisiaj mamy 50 % adopcji segwita to już teraz spokojnie w bloku transakcyjnym mieści nam się ok 3000 transakcji, przy 100% śmiało można powiedzieć że będzie to powyżej 3500.

Schnorr sygnatures natomiast zajebiście nam uśredni rozmiar transakcji. Skoro każda transakcja będzie ważyć tyle samo bo będzie mieć tylko jeden podpis i będzie to transakcja segwitowa oznaczać to będzie iż w 1 MB bloku zmieści się nawet 7000 transakcji.

Podsumowując, przy najbardziej optymalnych warunkach czyli segwit w sieci 100% i każdy korzysta również z schnorr'a w 1 bloku będzie się mieścić 7092 transakcje które w starym protokole BTC typu BCH ważyłyby 3 MB.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmiany w BTC

Postautor: pm7 » poniedziałek, 8 października 2018, 20:35

randomowy świeżak pisze: Nie wiem jak tu ktoś wysnuł teorię że to zwiększy prywatność, podpis w ten sposób zamiast wyjawić jeden nasz adres publiczny wyjawi wszystkie powiązane z konkretnym portfelem.
Było chyba postulowane, że pozwoli to łączyć transakcje kilku osób jednocześnie, co uniemożliwi stwierdzenie które wyjścia odpowiadają którym wejściom. Trochę jak CoinJoin.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Zmiany w BTC

Postautor: randomowy świeżak » poniedziałek, 8 października 2018, 20:49

A już sam nie pamiętam, z 8 technologii jet teraz opracowywanych

To co mówisz nie wiem czy nie jest przypadkiem w mimble-wimble

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Zmiany w BTC

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 8 października 2018, 20:50

randomowy świeżak pisze: zamiast wyjawić jeden nasz adres publiczny wyjawi wszystkie powiązane z konkretnym portfelem.
Bzdura.
Podpis S łączy TYLKO podpisy biorące udział w danej transakcji. Nic więcej.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmiany w BTC

Postautor: pm7 » poniedziałek, 8 października 2018, 20:53

randomowy świeżak pisze: To co mówisz nie wiem czy nie jest przypadkiem w mimble-wimble
O ile pamiętam, to miał być efekt implementacji podpisów Schnorr.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości