Program bitcoin

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Program bitcoin

Postautor: navaro » piątek, 13 maja 2011, 13:33

Spodobała mi się idea bitcoins pod wieloma względami. Myślę, że na pewno zainwestuję w bitcoins w przeciągu pół roku. Mam jedno pytanie:
1. Czy muszę mieć koniecznie ściagniętego tego "podstawowego" klienta bitcoin? mam konto na mybitcoin.com. Mam puddinpop's CPU/GPU minera i kopię przez niego na czeskim mining poolu.
mój adres bitcoin: 14YAz8cBJe9271fruDBnAzafLj3Q2KM1RC

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Program bitcoin

Postautor: kurczaczek » piątek, 13 maja 2011, 13:49

trochę OT ale muszę... :P
Jest błąd w Twoim rozumowaniu, BTC nie jest inwestycją - to alternatywa dla sterowanego centralnie oficjalnego środka płatniczego. Celem nie jest tu zarobienie na BTC a uwolnienie i uniezależnienie pieniądza od jakiejkolwiek instytucji/organizacji.

Rozmowny
Posty: 59
Rejestracja: 24 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Program bitcoin

Postautor: Opoj » piątek, 13 maja 2011, 14:08

Nawet nie wiedziałem, że można kopać bez klienta, ale skoro się da to dopóki ufasz mybitcoin nie musisz instalować klienta Bitcoin. Z drugiej strony lepiej chyba ściągnąć i zainstalować bo co Ci szkodzi przecież? Tylko na początku trzeba trochę poczekać, aż się wszystkie bloki ściągną, ale za to masz kasę u siebie :) .
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Program bitcoin

Postautor: Mahkul » piątek, 13 maja 2011, 14:11

@navaro

Nie musisz mieć ściągniętego - możesz operować finansami przez mybitcoin.com - jeśli tylko masz wystarczająco dużo zaufania do własciciela strony. Przewiduje się, że w przyszłości będą istniały farmy miningowe takie z prawdziwego zdarzenia, które będą zajmowały się weryfikacją transakcji - a zwykli użytkownicy będą mieli tylko lekką aplikację bitcoin do zarządzania swoimi funduszami. Przyspieszy to też znacznie proces potwierdzania transferów.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Program bitcoin

Postautor: navaro » piątek, 13 maja 2011, 14:17

kurczaczek pisze:trochę OT ale muszę... :P
Jest błąd w Twoim rozumowaniu, BTC nie jest inwestycją - to alternatywa dla sterowanego centralnie oficjalnego środka płatniczego. Celem nie jest tu zarobienie na BTC a uwolnienie i uniezależnienie pieniądza od jakiejkolwiek instytucji/organizacji.
Rozumiem idee BTC jako niezależnej waluty, zdecentralizowanej, bez instytucji nadzorującej - dlatego w ogóle zainteresowałem się tą sprawą. Jednak w BTC można inwestować, jak w każdą walutę, czy ogólnie każde dobro/usługę, więc nie wydaje mi się, aby był błąd w moim rozumowaniu.

Re: Opoj

Okej, dzięki za info, zrobię jak mówisz ;)

Re: Mahkul

Rozumiem, dzięki za pomoc ;)
mój adres bitcoin: 14YAz8cBJe9271fruDBnAzafLj3Q2KM1RC

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości