[NIEAKTUALNE] Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: pael » środa, 6 czerwca 2018, 13:32

ikswodnal pisze: Zresztą mnie do BCH przekonało twierdzenie, że nie ma przeszkód do implementacji w BCH rozwiązań z BTC jeżeli tylko okażą się lepsze. BTC ogranicza wprowadzenie rozwiązań które sprawdziły się w BCH.
91az pisze: Nie trzeba być fanatykiem, żeby widząc kierunek w jaki zmierza zarządzanie rozwojem BTC (droga ograniczania oczywistych rozwiązań w imię... czegoś) mieć poważne wątpliwości co dalszego spopularyzowania BTC (lub efektywnego ograniczania tego procesu) stosując coraz bardziej wyrafinowane i skomplikowane z definicji rozwiązania.
Bit-els pisze: Wystarczyło w czasie największych problemów z zapchanym blokiem powiększyć go (update zwykły zaakceptowany przez wszystkich), a potem na spokojnie myśleć nad rozwiązaniami jak segwit, ln czy cokolwiek innego.

Podpisuje sie pod tym.

O ile poczatkowo idea forka niezbyt do mnie trafila, to zarty sie skonczyly jak zobaczylem fee i czekalem na przelew :shock:
Rozwiazanie, nawet jesli nie idealne, ale dzialajace i rozwiazujace podstawowy(!) problem mozliwe do wdrozenia w 3minuty nie zostalo zastosowane.

Czy na prawde chcemy miec to samo co obecnie w kazdym aspekcie zycia serwowanym przez panstwo? Na zamiany w prawie trzeba czekac latami, mimo, ze rozwiazania i recepty sa gotowe, nawet jesli nie sa idealne to sa lepsze niz obecne niedzialajace potworki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 6 czerwca 2018, 13:34

Przepraszam za ten komentarz niezwiązany z tematem, ale sam temat-manipulacja nie ma przecież racji bytu - dorzucam jedynie śmieci do śmietnika. Jedno mnie zdumiewa. To, że trafia się fanatyk pokroju ShadowOfHarbringera, jest zupełnie normalne przy projektach mających niebezpieczną i uwodzicielską moc łączenia innowacji z ideologią, jak Bitcoin. Jednak status ShadowOfHarbringera, rozhisteryzowanej, niezrównoważonej, rozwrzeszczanej primadonny tego forum, o Elite ★Legendary★ ego jak stąd do Saturna, której wszystko wolno, która raz za razem zamieszcza zmanipulowane wypowiedzi, której nadzwyczaj emocjonalny styl i kultura dyskusji z osobami o odmiennych poglądach lub prezentujących inne punkty widzenia jest nie do zaakceptowania, bynajmniej nie z powodu siły argumentacji, która nie potrafi przyznać się do błędu, która w zaciętych dyskusjach, jak z Hegemon95, miota po -20 punktów reputacji za polemiczne komentarze - to ewenement: część moderatorów, zamiast przytemperować ocierające się o trolling działania, zmuszać do redakcji postów pod groźbą ich usunięcia lub tymczasowego bana, wręcz głaszcze go po główce, a klub zwolenników wynagradza każde słowo plusami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: 91az » środa, 6 czerwca 2018, 13:42

Warunki graniczne nie są lubiane w inżynierii, ale niezbędne do dobrego określenia działania modelu :-)

Widzę na forum dwie skrajne postawy w wymiarze BTC/BCH, zaczepiam tam rondo kapelusza i dzięki temu wiem gdzie szukać najbardziej prawdopodobnej wyważonej pozycji na krzywej Gaussa.

Shadow to jedna strona - taki papierek lakmusowy po stronie BCH, IMO warto wiedzieć jaki ma kolor ;-)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ikswodnal » środa, 6 czerwca 2018, 13:48

fusywszklanejkuli pisze: część moderatorów, zamiast przytemperować ocierające się o trolling działania, zmuszać do redakcji postów pod groźbą ich usunięcia lub tymczasowego bana, wręcz głaszcze go po główce, a klub zwolenników wynagradza każde słowo plusami.
Czyli moderatorzy uznają że jego wypowiedzi coś dają, plusy rzadko kiedy się zdarzają od ludzi o innych poglądach w każdej sprawie, problemie. Stąd wszystko w normie, a może ty masz jakieś nadwymiarowe uprzedzenia?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: marrw » środa, 6 czerwca 2018, 13:56

ShadowOfHarbringer pisze: @ Wszyscy stojący po stronie BTC oraz SegWita

Ten post nie był do Was. Was i tak nie da się przekonać i ja to wiem - jesteście dawno straceni i idziecie na dno razem ze starym Bitcoinem, który z dnia na dzień coraz bardziej przypomina FIATy.

Ten post ma charakter informacyjny, aby ułatwić ludziom nie zatartym jeszcze propagandą wybranie najlepszego momentu na ucieczkę z umierającego BTC. Bo oczywiście nie mam najmniejszych wątpliwości, że BTC umiera, po prostu ten proces będzie mocno rozciągnięty w czasie.
Zakładasz temat w dziale 'bitcoin' + piszesz o adopcji segwita w sieci bitcoin, więc to jak najbardziej jest temat do ludzi stojących po stronie btc. Jak boisz się odpowiedzi w swoich wątkach to zapraszam na podforum swojego ukochanego altcoina: https://forum.bitcoin.pl/viewforum.php?f=116

Dodatkowo, zakładasz wątek pełen manipulacji i propagandy (nie pierwszy raz) i oskarżasz zwolenników bitcoina o bycie zmanipulowanymi, LOL. Hipokryzja pełną gębą.

Serio, dziwię się że ktoś jeszcze tego usera bierze na serio.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 6 czerwca 2018, 15:01

fusywszklanejkuli pisze:Przepraszam za ten komentarz niezwiązany z tematem, ale sam temat-manipulacja nie ma przecież racji bytu - dorzucam jedynie śmieci do śmietnika. Jedno mnie zdumiewa. To, że trafia się fanatyk pokroju ShadowOfHarbringera, jest zupełnie normalne przy projektach mających niebezpieczną i uwodzicielską moc łączenia innowacji z ideologią, jak Bitcoin. Jednak status ShadowOfHarbringera, rozhisteryzowanej, niezrównoważonej, rozwrzeszczanej primadonny tego forum, o Elite ★Legendary★
Wiesz co, nie mam czasu do zmarnowania żeby czytać takie pierdolenie.

Dostajesz ignore i do widzenia.

Poczytaj sobie też o Ad Personam. Przydatna lektura.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: adam1226 » środa, 6 czerwca 2018, 16:13

@fusywszklanejkuli, co wiecej, spojrz jak byly traktowane osoby ktore probowaly swego czasu wyrazic swoj sprzeciw wobec stylu prowadzenia dyskusji przez @ShadowOfHarbringer...
Jak dla mnie to efekt calej tej otoczki wobec BCH jest taki, ze mam coraz mniejsza ochote na kontakt z ta waluta, wrecz coraz powazniej zaczynam myslec nad sprzedaza forkowych monet.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 6 czerwca 2018, 17:33

ikswodnal pisze:
fusywszklanejkuli pisze: część moderatorów, zamiast przytemperować ocierające się o trolling działania, zmuszać do redakcji postów pod groźbą ich usunięcia lub tymczasowego bana, wręcz głaszcze go po główce, a klub zwolenników wynagradza każde słowo plusami.
Czyli moderatorzy uznają że jego wypowiedzi coś dają, plusy rzadko kiedy się zdarzają od ludzi o innych poglądach w każdej sprawie, problemie. Stąd wszystko w normie, a może ty masz jakieś nadwymiarowe uprzedzenia?
Mam. Sprzeciwiam się kłamstwom i manipulacjom na forum, które chciałbym, by było wartościowe merytorycznie. Można, a wręcz jest to bardzo cenne i pożądane, mieć różne poglądy, ale trzeba dyskutować o nich w cywilizowany sposób i uczciwie je prezentować: bez kłamstw, bez manipulacji, bez fałszywych interpretacji, bez przypisywania stronie przeciwnej złych intencji, bez upolityczniania sporu, z pełną otwartością na krytykę, najlepiej też samemu krytykować wady popieranych rozwiązań i wymieniać zagrożenia z nimi związane. Posty oponenta przestrzegającego tych wytycznych czytałbym z zainteresowaniem, a dyskutowałbym z nim z przyjemnością. Post Shadowa - prawdopodobnie niewart czytania, dyskusja z nim - bezsensowna.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ikswodnal » środa, 6 czerwca 2018, 18:16

Może za dużą uwagę przykładasz do ludzi prezentujących swoje rozwiązania, zamiast do problemów?
Dla mnie problemem teraz jest przekonanie choć jednej giełdy do przyjmowania regularnych wpłat PLN z zlecenia stałego w banku. Giełda(y) powinny umożliwić przyjmowanie takich wpłat i przekazanie BCH na portfel wpłacającego bez kolejnych czynności ze strony wpłacającego. BCT jest za drogie, LN uniemożliwia a SegVit nie pomoże (na dzisiaj). Jak przekonać giełdy do tego uproszczenia skutkującego upowszechnieniem kryptowalut? To jest pytanie ważniejsze niż zwycięstwo jednej kryptowaluty nad drugą. Przepraszam że obok wątku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: tonyxxl » środa, 6 czerwca 2018, 18:48

ShadowOfHarbringer pisze: @ Wszyscy stojący po stronie BTC oraz SegWita

Ten post nie był do Was. Was i tak nie da się przekonać i ja to wiem - jesteście dawno straceni i idziecie na dno razem ze starym Bitcoinem, który z dnia na dzień coraz bardziej przypomina FIATy.
ShadowOfHarbringer pisze: Nie sądzę żeby możliwe było przekonanie kogokolwiek kto ma wyrobioną opinię w tym temacie. Wszystko co mogło być powiedziane o propagandzie i manipulacji ekipy Core już zostało powiedziane, powtarzanie tego po raz kolejny nie ma sensu
Halo, tu Ziemia!
zamiast przyznać się do błędu to jeszcze robisz z kogoś głupka i wciskasz kit. Pokazał ci kolega @marww kilka postów wyżej, że po prostu pieprzysz farmazony wyssane z palca a Ty dalej swoje, że zwolennikom BTC nie przegada...ja się wyłączam, ale administracja powinna ukrócić twoje pomysły, bo siejesz popelinę i wprowadzasz w błąd.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 6 czerwca 2018, 19:03

tonyxxl pisze:zamiast przyznać się do błędu to jeszcze robisz z kogoś głupka i wciskasz kit
Nie ma żadnego błędu.

Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, że poprawiłem już posta.

Wszystkie dane podane w poście są prawdziwe i BARDZO łatwo weryfikowalne.

Na razie jedynymi osobami, które kłamią w tym wątku jesteście Wy.

Pokaż mi gdzie napisałem coś nieprawdziwego. Na razie dostajesz minusy, za zarzucanie mi kłamstwa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: redbog » środa, 6 czerwca 2018, 19:18

ShadowOfHarbringer pisze: Na razie jedynymi osobami, które kłamią w tym wątku jesteście Wy.
Tytuł wątku założonego przez ShadowOfHarbringer:
"Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada"




NATOMIAST FAKTY SĄ TAKIE:


Obrazek

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: Kamien » środa, 6 czerwca 2018, 19:21

No ale shadow przyznał się do błędu. No i faktem jest że spada co wynika nawet z twojego screena. Jedynie liczby shadow popieprzył

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 6 czerwca 2018, 19:25

redbog pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Na razie jedynymi osobami, które kłamią w tym wątku jesteście Wy.
Tytuł wątku założonego przez ShadowOfHarbringer:
"Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada"

NATOMIAST FAKTY SĄ TAKIE:
No i ?

Przecież spada.

Dwie z trzech metryk, którymi można policzyć najdokładniej użycie SegWita jest na poziomie 30% lub niższym.

Użycie SegWita jest drastycznie niskie, a Bitcoin(BTC) umiera.

Łap, przyda Ci się:
Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: redbog » środa, 6 czerwca 2018, 19:31

@ShadowOfHarbringer, Maść zostaw sobie, przyda się tobie po ataku 51% na bch.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: adam1226 » środa, 6 czerwca 2018, 19:32

:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 6 czerwca 2018, 19:33

redbog pisze:@ShadowOfHarbringer, Maść zostaw sobie, przyda się tobie po ataku 51% na bch.
Atak 51% to będzie na BTC, jak już BCH go zastąpi w biznesie i zacznie zdychać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 6 czerwca 2018, 19:51

Mam sensacyjną wiadomość: Blisko rok po powstaniu, Bitcoin Cash umiera. Po osiągnięciu maksimum na poziomie $4200, doszło do załamania, po którym kurs nieustannie spada, a obecna cena to ok. $1000.

Obrazek

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 6 czerwca 2018, 21:34

Zapraszam wszystkich wątpiących do przejrzenia danych samemu.

W tym temacie (po poprawkach) nie ma ŻADNYCH manipulacji, wbrew temu co piszą wyżej zwolennicy Core. Wszystkie dane się zgadzają z dokładnością +-3% (jakieś wahania na wykresie mogą się zdarzyć, bo ciągle on się zmienia).

Na tą chwilę sytuacja wygląda jakby Bitcoin(BTC) powoli umierał, a SegWit był niepotrzebnym nikomu gównem, które zostało wprowadzone na siłę(nikt go najwyraźniej nie chce a programistom nie chce się go wdrażać) a rok po instalacji nie ma nawet 35% poparcia, mimo początkowego masowego udawanego poparcia i masowych kampanii reklamowych.

Jeżeli ktoś ma o to ból dupy, mogę polecić na to dobrą maść.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Blisko rok po aktywacji, użycie SegWit zatrzymało się na 30% i spada

Postautor: adam1226 » środa, 6 czerwca 2018, 21:42

Tak @ShadowOfHarbringer, masz rację:
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... ch.html#3m
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości