BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 2 czerwca 2018, 13:42

fusywszklanejkuli pisze:Eric Lombrozo: Proof of work only secures your transactions if miners are, as a whole, disinterested in your transactions (other than the miner fee). Having a neutral third party authorize a ledger is probably more secure than concentrated mining operations run by interested parties.
BiggleJones: A trusted third party doesn't sound very trustless to me.
Eric Lombrozo: I would rather trust a public official subject to checks and balances than trust a secretive concentrated mining operation.
Przecież to mówi o dokładnie tym samym co napisałem w moim krótkim cytacie.

Cała Twoja argumentacja ma tyle podstaw co domek z kart.

Nie da się tego wyrwać z kontekstu, jest to absolutnie jednoznaczne z powyższym cytatem.

Dla mnie dyskusja zakończona.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: The Real McCoin » sobota, 2 czerwca 2018, 13:44

ShadowOfHarbringer pisze: znany developer Bitcoin Core, Eric Lombrozo
Obecnie repozytorium Bitcoin ma 17279 commitów.

Dorobek znanego developera to: 32 commity.
Coś tam w 2013 i 2015.
https://github.com/bitcoin/bitcoin/comm ... =CodeShark

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: redbog » sobota, 2 czerwca 2018, 17:23

@The Real McCoin, Co nie zmienia jednak faktu że jest znany w sensie medialny, przynajmniej na tt. Tak mi się wydaje w sumie nie porównywalnym medialności innych developerow z nim.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 2 czerwca 2018, 17:31

redbog pisze:@The Real McCoin, Co nie zmienia jednak faktu że jest znany w sensie medialny, przynajmniej na tt. Tak mi się wydaje w sumie nie porównywalnym medialności innych developerow z nim.
Dokładnie.
The Real McCoin pisze:Dorobek znanego developera to: 32 commity.
Coś tam w 2013 i 2015.
https://github.com/bitcoin/bitcoin/comm ... =CodeShark
@The Real McCoin

Chodziło mi dokładnie o to, że jest bardzo medialny na Twitterze, nie że ma jakiś duży dorobek.

Jego pracodawca najwyraźniej nie ma nic przeciwko i ma podobne zdanie, skoro pozwala mu na taką medialność i przy tym podważanie całej idei kryptowalut.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: janku66 » sobota, 2 czerwca 2018, 17:35

ShadowOfHarbringer pisze:
Jego pracodawca najwyraźniej nie ma nic przeciwko i ma podobne zdanie, skoro pozwala mu na taką medialność i przy tym podważanie całej idei kryptowalut
Oby więcej takich developerów w core.
Szybciej padną na plecy i tak już zostaną imitując żółwia.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 2 czerwca 2018, 17:37

vjankuv pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
Jego pracodawca najwyraźniej nie ma nic przeciwko i ma podobne zdanie, skoro pozwala mu na taką medialność i przy tym podważanie całej idei kryptowalut
Oby więcej takich developerów w core.
Szybciej padną na plecy i tak już zostaną imitując żółwia.
Pisałem o tym wielokrotnie.

Core nie potrzebuje Casha żeby umrzeć.

Core samo się wypierdoli na plecy - z takimi ludźmi w ekipie jest to nieuniknione, wcześniej czy później.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: rav3n_pl » sobota, 2 czerwca 2018, 17:56

Uwaga.
Po raz n-ty nasz kolega Shadow wprowadza w błąd, przeinaczając czyjeś słowa.
Cała "rozmowa" wyglądała tak:
Eric Lombrozo pisze:Proof of work only secures your transactions if miners are, as a whole, disinterested in your transactions (other than the miner fee). Having a neutral third party authorize a ledger is probably more secure than concentrated mining operations run by interested parties.
"PoW zabezpiecza tranackje tyko, jeżeli górników (jako ogół) nie interesuje zawartość transakcji (oprócz opłaty transakcyjnej). Posiadanie neutralnego pośrednika który autoryzuje stan, jest prawdopodobnie bardziej bezpieczne, niż scentralizowane kopanie prowadzone przez zainteresowane [treścią transakcji] strony."
BiggleJones pisze:A trusted third party doesn't sound very trustless to me
"Zaufana trzecia stronie nie brzmi bardzo "trust less" dla mnie". BTC w założeniu ma przecież nie wymagać z3s do działania.
Eric Lombrozo pisze:I would rather trust a public official subject to checks and balances than trust a secretive concentrated mining operation.
Prędzej zaufałbym publicznemu oficjalnemu podmiotowi (w zakresie weryfikacji stanów), niż skrytej skoncentrowanej kompanii górników".

Wnioski z rewelacji Shadowa pozostawiam do własnej analizy.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Oczywiście tytuł wątku do poprawy powinien iść. Ale tego nie zrobię, bo CENZURA i FANBOY CORE.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 2 czerwca 2018, 19:58

rav3n_pl pisze:Uwaga.
Po raz n-ty nasz kolega Shadow wprowadza w błąd, przeinaczając czyjeś słowa.
Cała "rozmowa" wyglądała tak:
Eric Lombrozo pisze:Proof of work only secures your transactions if miners are, as a whole, disinterested in your transactions (other than the miner fee). Having a neutral third party authorize a ledger is probably more secure than concentrated mining operations run by interested parties.
"PoW zabezpiecza tranackje tyko, jeżeli górników (jako ogół) nie interesuje zawartość transakcji (oprócz opłaty transakcyjnej). Posiadanie neutralnego pośrednika który autoryzuje stan, jest prawdopodobnie bardziej bezpieczne, niż scentralizowane kopanie prowadzone przez zainteresowane [treścią transakcji] strony."
BiggleJones pisze:A trusted third party doesn't sound very trustless to me
"Zaufana trzecia stronie nie brzmi bardzo "trust less" dla mnie". BTC w założeniu ma przecież nie wymagać z3s do działania.
Eric Lombrozo pisze:I would rather trust a public official subject to checks and balances than trust a secretive concentrated mining operation.
Prędzej zaufałbym publicznemu oficjalnemu podmiotowi (w zakresie weryfikacji stanów), niż skrytej skoncentrowanej kompanii górników".

Wnioski z rewelacji Shadowa pozostawiam do własnej analizy.
Ale ja Was kompletnie nie rozumiem.

Przecież powyższe nie podważa cytatu, który przytoczyłem !

Lobrozzo podważa to, że PoW prowadzony przez skoncentrowane i będące pod wpływami politycznymi firmy jest wciąż lepszy niż brak całkowity PoW i zatwierdzanie transakcji ręcznie przez bank - czyli system podobny do Ripple/Aktualnego systemu bankowego

Ja twierdzę, że nawet skoncentrowany, scentralizowany PoW z wpływami politycznymi (takimi jak w chinach) jest lepszy niż Ripple czy obecny system bankowy.

Tutaj nie ma żadnej sprzeczności i "Shadow nikogo w błąd nie wprowadza".

Naprawdę tego nie widzicie ?

Ludzie, nie mam do Was siły.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 2 czerwca 2018, 20:06

Aha jeszcze to:
rav3n_pl pisze:Oczywiście tytuł wątku do poprawy powinien iść. Ale tego nie zrobię, bo CENZURA i FANBOY CORE.
Nie, tytuł jest skrócony bo cały cytat nie zmieścił się do tytułu. Więc go skróciłem żeby zachować maximum sensu wypowiedzi a wyjaśnienie jest w pierwszym poście.

Nie wiedziałem, że będziecie mieć o to taki ból dupy.

Dodano po 7 minutach 15 sekundach:
Dobra, jeszcze jeden cytat. NIE JEST WYRWANY Z KONTEKSTU, JEST TO JEGO PIERWSZA WYPOWIEDŹ W WĄTKU, KTÓRY SAM OTWORZYŁ:
Proof of work only secures your transactions if miners are, as a whole, disinterested in your transactions (other than the miner fee). Having a neutral third party authorize a ledger is probably more secure than concentrated mining operations run by interested parties.
Przykro mi, ale tego nie da się inaczej zinterpretować, niż
"Tajna skoncentrowana operacja miningowa < Rząd/Banki zatwierdzające transakcje ręcznie"

Możecie sobie robić kurwę z logiki ile chcecie, nie zmienicie tego, że Eric Lombrozzo woli obecny system bankowy od tego jak działa PoW Satoshiego.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 02:33

To nie wszystko. Pan Lombrozo dalej się kompromituje, kłamiąc już w żywe oczy.

Więcej jego cytatów z dzisiaj:

Eric Lombrozo pisze:In a PoW cryptocurrency, miners *do not* validate your transactions. YOU DO. (This is the liberating part of the whole idea) Miners prove to you that your coins are scarce and that your transactions are expensive to reverse.
I nie tylko on z resztą, znany developer Core z dużym stażem - Luke DashJr również dokazuje:

Luke-Jr pisze:BCH isn't Bitcoin, no matter how much PoW it gets.
(Gdyby ktoś nie wiedział, to technologicznie rzecz biorąc, zgodnie z definicją z Whitepaperu Satoshiego Nakamoto z 2009 roku, fork Bitcoina, który zdobędzie największą skumulowaną dzięki Proof-Of-Work pracę, staje się oficjalnie Bitcoinem)

Proszę zwolenników Core o dalsze robienie kurwy z logiki, wszyscy inni niech patrzą i uczą się czego nie robić aby się nie skompromitować.
Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BTC dev Eric Lombrozo: "Zaufałbym raczej publicznemu oficjalnemu podmiotowi niż minerom"

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 11:21

Ciekawa ewolucja Antonopulosa. Konto Bitcoin na tt przypomniał twit Andreasa z 2015, w ktorym wspiera Gavina

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości