Na kogo głosować w następnych wyborach?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Connemara » wtorek, 28 maja 2019, 10:18

Hmmmm... A no widzisz, a ja jego komentarz odebrałem trochę jako sarkazm.
Ale nie upieram się, może "poeta miał na myśli" coś innego ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0

Postautor: blackraijin » wtorek, 28 maja 2019, 14:56

@Yakuck39
Wolałbym żeby Pan napisał kto i dlaczego jest lepszym wyborem, ale konkretnie - bez haseł. Ja napisałem wprost - Wiosna.

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1

Postautor: Yakuck39 » wtorek, 28 maja 2019, 18:19

@blackraijin Napiszę tak, nie znam programu wiosny, ale opieram swoje zdanie o wystąpienia telewizyjne Biedronia oraz jego przeszłość polityczną (był członkiem ruchu Palikota). Z wystąpień wynika, że jest anty weglowcem, anty klerykiem, chce podnieść płacę minimalną, podwyższyć emerytury, utrzymać 500 zł na każde dziecko w obecnej formie itp. (budżet mamy z deficytem, a skąd Biedroń chce wziąć na to pieniądze to za bardzo się nie chwali jak to socjalista)
My wolnościowcy uważamy, że to człowiek wie najlepiej w jaki sposób wydawać swoje pieniądze, postulujemy radykalną obniżkę podatków, wprowadzenie bonu edukacyjnego, likwidację bezsensownego, demoralizującego, złodziejskiego podatku dochodowego, prywatyzację majątku państwowego opartą na jasnych zasadach w drodze licytacji itp itd

Początkujący
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0

Postautor: kirucha2 » wtorek, 28 maja 2019, 18:56

A wiosna dlatego ze:
-potrzebna jest swiezosc
-za malo sie usmiechamy
-bo po zimie zawsze przychodzi wiosna
i.......... po zimie zawsze przychodzi wiosna hahahahhahahahahahah

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1494
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » wtorek, 28 maja 2019, 19:44

na PIS albo Wiosnę.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 191
Reputacja postu: 
0

Postautor: hassejo » wtorek, 28 maja 2019, 20:05

'Mam więcej niż 26 lat i mniej niż 75. Nie obniżą mi PIT i nie dostanę darmowych leków.

Dzieci mam dorosłe, więc 500+ i 300+ nie dla mnie.

Emerytem nie jestem, więc 1100 złotych mnie ominie.

Mieszkaniem dysponuję od lat - rządowy program mnie nie dotyczy.

I nawet PKS do mojej wsi dociera systematycznie.

Dlaczego miałbym głosować na PiS?'

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: blackraijin » wtorek, 28 maja 2019, 21:00

Yakuck39 pisze: wtorek, 28 maja 2019, 18:19Napiszę tak, nie znam programu wiosny, ale opieram swoje zdanie o wystąpienia telewizyjne Biedronia oraz jego przeszłość polityczną (był członkiem ruchu Palikota).

Każdy gdzieś zaczynał, osobiście dużo bardziej szanuję początek gdziekolwiek poza PIS/PO/PSL
Z wystąpień wynika, że jest anty weglowcem, anty klerykiem,

To mi akurat pasuje bardzo, tego oczekuję.
chce podnieść płacę minimalną, podwyższyć emerytury, utrzymać 500 zł na każde dziecko w obecnej formie itp.

Poza emeryturami które jak najbardziej powinny być wyższe, to akurat słabo i tutaj zgadzam się że mogłoby być lepiej.
(budżet mamy z deficytem, a skąd Biedroń chce wziąć na to pieniądze to za bardzo się nie chwali jak to socjalista)

Deficyt budżetowy jest korzystny dla rozwoju, daje gospodarce niezbędny napęd. To wartość dodana do tego co Państwo samo jest w stanie wyprodukować.
My wolnościowcy uważamy, że to człowiek wie najlepiej w jaki sposób wydawać swoje pieniądze, postulujemy radykalną obniżkę podatków, wprowadzenie bonu edukacyjnego, likwidację bezsensownego, demoralizującego, złodziejskiego podatku dochodowego, prywatyzację majątku państwowego opartą na jasnych zasadach w drodze licytacji itp itd

No dobrze, :D ale kto to jest "Wy Wolnościowcy"? Fajnie że w końcu napisał Pan o elementach tworzących wolność. Ale jeszcze konkretnie proszę, która partia/ugrupowanie/zespół ludzi? O kim Pan pisze? Po raz trzeci proszę o konkretną nazwę. Ja pytam poważnie, bo z wieloma wymienionymi przez Pana postulatami się zgadzam - więc kogo powinienem wspierać?

Orator
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
0

Postautor: jacek1973 » wtorek, 28 maja 2019, 21:02

na nikogo

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: kirucha2 » wtorek, 28 maja 2019, 22:30

blackraijin pisze: wtorek, 28 maja 2019, 21:00
Z wystąpień wynika, że jest anty weglowcem

To mi akurat pasuje bardzo, tego oczekuję.
co w zamian?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: blackraijin » wtorek, 28 maja 2019, 23:10

Elektrownie jądrowe.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: kirucha2 » wtorek, 28 maja 2019, 23:13

A co z odpadami?
Kto ma je zbudowac? Panstwo?
W jakim czasie ma to sie udac?

Początkujący
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
-5

Postautor: Nikole_16 » środa, 29 maja 2019, 11:07

Polityka to bardzo odważny temat zawsze, także nie chciałabym się mieszać w jakieś niepotrzebne dyskusje. Niemniej jednak, jak PiS wejdzie na kolejną kadencję jesienią to za 5 lat z tego kraju zrobi się Rumunia, bo wszystkie pieniądze będą już rozdane, a te matki, które tak ochoczo biorą 500+ to w zasadzie robią krzywdę właśnie swoim dzieciom, ja bym im nie życzyła, żeby żyły w biednym kraju bo wszystko nasz rząd rozdał - ale głownie patologii

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: tom92 » środa, 29 maja 2019, 13:02

Nikole_16 pisze: środa, 29 maja 2019, 11:07Polityka to bardzo odważny temat zawsze, także nie chciałabym się mieszać w jakieś niepotrzebne dyskusje. Niemniej jednak, jak PiS wejdzie na kolejną kadencję jesienią to za 5 lat z tego kraju zrobi się Rumunia, bo wszystkie pieniądze będą już rozdane, a te matki, które tak ochoczo biorą 500+ to w zasadzie robią krzywdę właśnie swoim dzieciom, ja bym im nie życzyła, żeby żyły w biednym kraju bo wszystko nasz rząd rozdał - ale głownie patologii

zgadzam się - ten rząd funkcjonuje na politycznej kiełbasie wyborczej serwowanej, w myśl "daj rybę, a nie wędkę". kolejna kadencja zrobi z nas drugą grecję...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » środa, 29 maja 2019, 14:05

blackraijin pisze: wtorek, 28 maja 2019, 23:10Elektrownie jądrowe.
Mam nadzieję, że w równaniu ceny prądu już uwzględniłeś koszty utylizacji elektrowni - kilka mld USD na dzień dzisiejszy. Chyba, że lecimy metodą "po nas choćby potop".

Dodano po 7 minutach 6 sekundach:
tom92 pisze: środa, 29 maja 2019, 13:02kolejna kadencja zrobi z nas drugą grecję...
A kolejna kadencja jest raczej pewna. Jedyna nadzieja to to, że nie będą mieć większości konstytucyjnej. A już absolutnie ostateczna to prezydent z przeciwnego obozu.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2338
Reputacja postu: 
5

Postautor: vjankuv » środa, 29 maja 2019, 15:03

maky pisze: środa, 29 maja 2019, 14:12Mam nadzieję, że w równaniu ceny prądu już uwzględniłeś koszty utylizacji elektrowni - kilka mld USD na dzień dzisiejszy. Chyba, że lecimy metodą "po nas choćby potop".

Kiedy ostatnio trzeba było jakąś utylizować?
Nie oceniaj też możliwości technologicznych przez pryzmat tego co wiesz dziś. Gdy trzeba będzie już jakąś elektrownię utylizować, to technologia może być na takim poziomie, że wysłanie tych odpadów choćby w przestrzeń kosmiczną nie będzie kosztowne ani problematyczne. Może nawet nie będzie takiej potrzeby, bo poradzimy sobie z tym na ziemi.

Ludzie boją się elektrowni jądrowych, bo nie wiedza o nich wiele.
Ile było awarii elektrowni, które spowodowane były przez człowieka? O ile wiem, to tylko ta w Czarnobylu, a i tak była ona efektem niekompetencji i arogancji pracowników.
Elektrownie jądrowe przez tyle lat jak funkcjonują oprócz awarii spowodowanych tsunami czy trzęsieniem ziemi, to bezpieczne i ekologiczne źródło energii.

Zapytam Cię ile dwutlenku węgla i innych szkodliwych dla środowiska i ludzi substancji w każdej godzinie wytwarzają elektrownie węglowe na świecie? Nie wiesz pewnie i nawet o tym nie myślisz, ale liczba ta skłoniłaby co niektórych do zastanowienia się nad alternatywami jakimi są elektrownie jądrowe.

Odnawialne źródła energii obecnie nie są natomiast wydajne na tyle aby można było zupełnie na nich polegać. Czytałem, że aby zaspokoić zapotrzebowanie świata na energię elektryczną wyłącznie odnawialnymi źródłami energii jakimi są wiatraki czy panele słoneczne, to należałoby pokryć nimi powierzchnię stanów zjednoczonych. Może to się zmieni za x lat, jednakże obecnie nie ma konkurencji dla elektrowni jądrowych jeśli chcemy rozpaczyć alternatywę dla węgla.
kirucha2 pisze: wtorek, 28 maja 2019, 23:13A co z odpadami?

Patrz wyżej co napisałem. Spokojna Twoja rozczochrana.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » środa, 29 maja 2019, 16:08

vjankuv pisze: środa, 29 maja 2019, 15:03Kiedy ostatnio trzeba było jakąś utylizować?
"In Europe, a recent report by the European Union Commission estimated that funds set aside for waste storage and decommissioning of nuclear plants in the EU’s 16 nuclear nations have fallen short by $137 billion. Dealing with nuclear waste in the United Kingdom is also a highly charged issue. At one location — a former weapons-manufacturing, fuel-reprocessing, and decommissioning site called Sellafield — the expected cleanup cost increased from $59 billion in 2005 to $155 billion in 2015. "

https://e360.yale.edu/features/soaring_ ... r_shutdown

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
vjankuv pisze: środa, 29 maja 2019, 15:03Zapytam Cię ile dwutlenku węgla i innych szkodliwych dla środowiska i ludzi substancji w każdej godzinie wytwarzają elektrownie węglowe na świecie?
A to jest lekko nie na temat. Bycie przeciwnikiem atomu nie czyni mnie zwolennikiem węgla.

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
vjankuv pisze: środa, 29 maja 2019, 15:03Odnawialne źródła energii obecnie nie są natomiast wydajne na tyle aby można było zupełnie na nich polegać.
Każdy ma swoje racje. IMHO powinniśmy wybrać drogę na skróty a nie poprzez atom. Zresztą fakty przemówią. W GB ostatnio wycofali się z dużego projektu atomowego ponieważ po policzeniu kosztów okazał się nieopłacalny. Po prostu kupmy popcorn. ;)
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Yakuck39 » środa, 29 maja 2019, 18:58

@blackraijin Napisał pan, że deficyt jest korzystny dla gospodarki, skoro tak to pożyczmy kolejne setki miliardów, jeśli nie to niech pan napisze dlaczego

Życie na kredyt jest nieetyczne, ponieważ nasze dzieci będą musieć oddać te długi z ODSETKAMI za nas
Ciekaw jestem czy nadal byłby pan za zadłużaniem nas gdyby to nasi dziadkowie pożyczali dziesiątki miliardów rocznie, a pan i ja nie moglibyśmy pozwolić sobie dzisiaj na wiele rzeczy, ponieważ trzeba byłoby spłacać zobowiązania zaciągnięte przez naszych dziadków
Co do pytania na kogo według mnie powinniśmy oddać głos to napiszę tyle, był taki człowiek, który w I kadencji sejmu chciał wprowadzić konstytucyjny zakaz zadłużania, wyśmiano go, dzisiaj mamy ponad
1 000 000 000 000 (1bln) złotych długu jawnego oraz 5 bln złotych długu ukrytego

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2338
Reputacja postu: 
4

Postautor: vjankuv » środa, 29 maja 2019, 20:19

maky pisze: środa, 29 maja 2019, 16:15https://e360.yale.edu/features/soaring_ ... r_shutdown

Tak jak mówiłem, obecnie trzeba sobie z tym radzić w wymyślne sposoby.
Jednak czy per saldo, to jest gorsze niż elektrownie węglowe, które w każdej sekundzie produkują ogrom zanieczyszczeń? Osobiście wątpię.
http://www.world-nuclear.org/informatio ... today.aspx
Nawet rzut oka na wykres pokazuje, że największy skok w ilości reaktorów był w latach 1965-1985. Od tamtego czasu minęło już 30-50 lat. Tamte reaktory, które obecnie może trzeba zaczynać złomować były wykonane w okresie gdzie technologia dopiero zaczęła łapać wiatr w żagle.
Nie przejmował się również nikt środowiskiem co pokazuje jak wiele wykonywano prób jądrowych w oceanie, na ziemi czy w powietrzu. Po prostu wyszli z zasady jaką idealnie określiłeś:
maky pisze: środa, 29 maja 2019, 14:12"po nas choćby potop".

Nowe reaktory są dziełem tych wszystkich lat doświadczeń.
Nie znalazłem żadnego porównania, ale fajnie byłoby zobaczyć jak ma się efektywność i szkodliwość dla środowiska reaktorów z tamtych czasów i reaktorów obecnych. Dobrze byłoby też zobaczyć prognozowany trend jak to będzie za 10 lat i więcej.
maky pisze: środa, 29 maja 2019, 16:15A to jest lekko nie na temat. Bycie przeciwnikiem atomu nie czyni mnie zwolennikiem węgla.

Zgadza się, jednakże skądś energię musimy brać, a elektrownie atomowe są moim zdaniem kolejnym krokiem po węglowych i jednym przed czymś czego jeszcze po prostu nie wymyśliliśmy lub co jest jeszcze niewystarczająco efektywne.
maky pisze: środa, 29 maja 2019, 16:15W GB ostatnio wycofali się z dużego projektu atomowego ponieważ po policzeniu kosztów okazał się nieopłacalny.

A to ciekawe, jak mogło się to okazać nieopłacalne. Ja stawiam na czynnik inny, sory za odwołanie do takiego przykładu, ale 500+ też może nie jest opłacalne dla Państwa, ale politycy już tego nie wycofają ze względu na opinię publiczną.
Może rządy uległy opinii publicznej, która w dużej mierze jest po prostu niewłaściwa.
Rzuć okiem na to:
https://ourworldindata.org/what-is-the- ... -of-energy
Szczególnie zachęcam do rzucenia okiem na ten wykres:
https://ourworldindata.org/grapher/deat ... on-per-twh
I ten w ramach prognozy gdyby świat zgodził się na jeden rodzaj energii:
https://ourworldindata.org/grapher/hypo ... production
Gdybyśmy wybrali energię atomową jako jedyną na świecie wówczas z jej powodu lub jako jej skutek pośredniego lub bezpośredniego oddziaływania zginęłoby 11 766 osób na całym świecie. Dla węgla to jest 5,2mln osób. Porównujemy uśmiercenie trzech Warszaw z uśmierceniem mieszkańców Barlinka z powiat Mysliborski województwo Zachodniopomorskie.
Czy dalej ktoś sądzi, że problemem są odpady radioaktywne, elektrownie jądrowe to zło i że nie opłaca się?
Based on historical and current figures of deaths related to energy production, nuclear appears to have caused by far the least harm of the current major energy sources. This empirical reality is largely at odds with public perceptions, where public support for nuclear energy is often low as a result of safety concerns.
maky pisze: środa, 29 maja 2019, 16:15Po prostu kupmy popcorn.

Jestem za, ale podczas mielenia popcornu w zębach warto rozmawiać ;)
Gdyż inaczej pod naciskiem niedokształconej opinii publicznej rządy będą dalej bombardować nas dopłatami do nierentownych kopalń, które z kolei przyczyniają się w znacznym stopniu do naszego zdrowia i ostatecznie naszej przyszłości.

Już abstrahując od samego tematu kopalń, to uważam, że przez społeczeństwo samo sobie wyrządza często wiele krzywd przez brak znajomości faktów i zrozumienia tematu.
Swoje opinie na temat polityków, decyzji rządu, finansów publicznych czy środowiska opierają na dyskusjach ze znajomymi przy piwie, w dyskusjach w pracy lub co najgorsze na podstawie kilku chwytliwych artykułów w jednej konkretnej gazecie czy w jednej konkretnej stacji telewizyjnej. Coś tam ktoś usłyszał, czegoś doświadczył i to warunkuje decyzje jednostek, następnie grup i ostatecznie społeczeństwa. Oprócz tego brak zbiorowej odpowiedzialności (jeśli w ogóle można o takiej w Polsce mówić), w której ludzie z reguły skupiają się na krótkoterminowych korzyściach i natychmiastowej gratyfikacji swoich poczynań zamiast skupiać się na rzeczach większych i długofalowych. Choćby górnikom tłumaczył dzień i noc, to dalej nie dopuszczą oni do zastąpienia elektrowni węglowej na atomową, a politycy będą im ulegać tak długo jak tylko będą widzieli, że to przynosi im większe poparcie niż działanie odwrotne.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: maky » środa, 29 maja 2019, 21:09

vjankuv pisze: środa, 29 maja 2019, 20:19ludzie z reguły skupiają się na krótkoterminowych korzyściach i natychmiastowej gratyfikacji swoich poczynań zamiast skupiać się na rzeczach większych i długofalowych.
Od razu widzę moich palących pacjentów... ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0

Postautor: wamak » środa, 29 maja 2019, 21:21

Głosowałem na ugrupowanie Gwiazdowskiego.

Wróć do „Bitcoin”