Na kogo głosować w następnych wyborach?

Weteran
Reputacja: 1920
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 22 października 2018, 13:06

Badoomdangboi pisze: jak złapie mnie nostalgia za stepem i zacietrzewieniem z drobną chętka na skansen polityczno-intelektualny odpalam sobie polski internet
To nie tylko nasza przypadłość, to powszechna cecha homo sapiens :mrgreen:
Wcale, jako naród, nie odstajemy negatywnie od reszty a rzekłbym, że potrafimy sobie bardzo dobrze radzić, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0

Postautor: Badoomdangboi » poniedziałek, 22 października 2018, 13:10

OlafCrypto pisze:@Badoomdangboi, Nie obrażaj się jak dziecko na stwierdzenie że czegoś nie wiesz jak czegoś nie wiesz. Doucz się i będziesz wiedział:)
Jakich autorów polecasz? Poproszę jakieś pozycje książkowe i artykuły z peer-reviewed journali. O dostęp się nie bój, raczej będę miał.

Czekam.

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0

Postautor: kirucha2 » poniedziałek, 22 października 2018, 13:13

Badoomdangboi pisze:
Chyba, że chodzi o brak zainteresowania starymi leśnymi dziadkami i chowanymi przez nich młodymi gnomami z sejmu drącymi japy. Tu racja - nie interesuje mnie to zupełnie.
Tak, dokladnie o to mi chodzilo. Nie denerwuj sie, przeciez ja Cie nie chce zmuszac do niczego(ogladania politykow, wyciagania z tego co mowia wnioskow itp.), ba nawet Cie rozumiem.
Jesli takie osoby sa konsekwentne to nie powinny glosowac i wtedy wszystko jest ok. Jesli mimo tego glosuja to pewnie zrobia sobie tym wieksza krzywde.
Dokladnie jak taksowkarze w przypadku krypto:)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Badoomdangboi » poniedziałek, 22 października 2018, 13:35

kirucha2 pisze:
Badoomdangboi pisze:
Chyba, że chodzi o brak zainteresowania starymi leśnymi dziadkami i chowanymi przez nich młodymi gnomami z sejmu drącymi japy. Tu racja - nie interesuje mnie to zupełnie.
Tak, dokladnie o to mi chodzilo. Nie denerwuj sie, przeciez ja Cie nie chce zmuszac do niczego(ogladania politykow, wyciagania z tego co mowia wnioskow itp.), ba nawet Cie rozumiem.
Jesli takie osoby sa konsekwentne to nie powinny glosowac i wtedy wszystko jest ok. Jesli mimo tego glosuja to pewnie zrobia sobie tym wieksza krzywde.
Dokladnie jak taksowkarze w przypadku krypto:)
Każdy Polak robi sobie krzywdę głosując, zwłaszcza w wyborach parlamentarnych, ale i tak interesuje mnie to niewiele bardziej niż wybory na Ukrainie. Oba miejsca mało zdatne do życia.

PS. Najbardziej podobają mi się posty o tym jak to socjalistyczne praktyki zawsze zabijają ekonomię i postęp. Jakimś dziwnym trafem największa gospodarka Europy pomimo dostania po dupie w dwóch wojnach światowych i która ma rozbuchany dziś socjal była jednocześnie pierwszą, która zaczęła wprowadzać takie lewackie praktyki jak przymusowe ubezpieczenie społeczne 200 lat temu.

No ale wiadomo, że Bismarck to idiota i nieudacznik w porównaniu do takich polskich gwiazd jak Piłsudski, Korwin, Jan Paweł II no i filmiki na youtubie, posty Korwina i artykuły na "niezależnych" polskich portalach internetowych tego nie uczą ;).

PPS. Tak samo jak wpisy Razem na fejsbuku nie uczą, że naprawdę bogaci jak zobaczą podatek 50% wyniosą się gdzieś, gdzie wynosi on 5%. To tak zachowawczo nim zostanę ochrzczony niedouczonym lewakiem ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 985
Reputacja postu: 
2

Postautor: maxi82 » poniedziałek, 22 października 2018, 14:59

Badoomdangboi pisze: No ale wiadomo, że Bismarck to idiota i nieudacznik
Ja bym go nazwał raczej wyrafinowanym cwaniakiem. Zdzierać kasę na "ubezpieczenie", wypłacając je ludziom po 70r życia. Myk polegał na tym że średnia długość owego życia wynosiła wtedy 45l ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3339
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » poniedziałek, 22 października 2018, 15:14

Badoomdangboi pisze: Każdy Polak robi sobie krzywdę głosując, zwłaszcza w wyborach parlamentarnyc
Możesz zdradzić jaką krzywdę sobie zrobiłem?
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Badoomdangboi » poniedziałek, 22 października 2018, 15:30

maxi82 pisze:
Badoomdangboi pisze: No ale wiadomo, że Bismarck to idiota i nieudacznik
Ja bym go nazwał raczej wyrafinowanym cwaniakiem. Zdzierać kasę na "ubezpieczenie", wypłacając je ludziom po 70r życia. Myk polegał na tym że średnia długość owego życia wynosiła wtedy 45l ;)
Ubezpieczenie społeczne =/= ubezpieczenie emerytalne. Przed wprowadzeniem tych drugich wprowadzono najpierw ubezpieczenia od wypadków i wcześniej zdrowotne.

Ale ok, średnia życia wynosiła 45 l. How about:

https://de.wikipedia.org/wiki/S%C3%A4ug ... rblichkeit
So zeigt eine anlässlich der Gründung eines „Landesausschuß für Säuglings- und Kleinkinderfürsorge in Mecklenburg“ vorgelegte Statistik aus dem Jahr 1917, dass zwischen 1886 und 1910 im Großherzogtum Mecklenburg-Schwerin von den Lebendgeborenen innerhalb des ersten Lebensjahres konstant zwischen 16,2 und 17,1 Prozent starben. Bis zum fünften Lebensjahr starben im gleichen Zeitraum zwischen 21,0 und 24,4 Prozent
I żeby nie było: powyższe wliczało się do tej średniej 45 lat.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: benq » poniedziałek, 22 października 2018, 16:53

maxi82 pisze: Ja bym go nazwał raczej wyrafinowanym cwaniakiem. Zdzierać kasę na "ubezpieczenie", wypłacając je ludziom po 70r życia. Myk polegał na tym że średnia długość owego życia wynosiła wtedy 45l
A do tego zmusić ich dzieci, wnuki i kolejne pokolenia do uczestniczenia w tym bagnie na podstawie jakiejś urojonej „międzypokolenioej umowy społecznej”.
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 22 października 2018, 18:27

benq pisze: „międzypokolenioej umowy społecznej”.
Rzecz jasna przystąpienie do umowy jest obowiązkowe a za próbę odstąpienia zamykają w więzieniu.
W socjaliźmie obywatel jest zbyt głupi by zadbać o swoje zdrowie, emeryturę czy edukację dzieci a jednocześnie tak mądry, że wybiera władze. Absurd na absurdzie absurdem pogania

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Badoomdangboi » poniedziałek, 22 października 2018, 18:29

benq pisze:
Badoomdangboi pisze: Każdy Polak robi sobie krzywdę głosując, zwłaszcza w wyborach parlamentarnyc
Możesz zdradzić jaką krzywdę sobie zrobiłem?
Bardziej miałem na myśli wybory parlamentarne nawiązując do poziomu zaufania, które Polacy statystycznie mają do sejmu. Z tego co kojarzę jest to jakieś 20-30%, w przeciwieństwie do władz regionalnych (60-70%?).

Odpowiadając jednak na sedno Twojego pytania: przeciętny Polak robi sobie krzywdę tracąc czas, benzynę i pieniądze (w postaci środków z budżetu), żeby później i tak być niezadowolonym. Co nie dziwi, bo w Polsce nawet nie da się głosować nawet na mniejsze zło, każda partia to szkodnik przeżerający pieniądze obywateli:

PiS - zamordyzm, socjalistyczno-populistyczne zarządzanie budżetem, uległość wobec kościoła. Podział Polaków na my-oni

PO - brak pomysłu na siebie bez Tuska, granie jedną kartą "Anty-PiS", kłamczuszkowanie (podobno bardziej nowoczesna i liberalna partia, a PiS wyprzedził ich w legalizacji medycznej marihuany :roll: ). Podział Polaków na my-oni.

PSL - chorągiewka polityczna z antycznych czasów.

SLD - jeszcze większy brak pomysłu na siebie, tak naprawdę mniej katolicki PiS, pod niektórymi względami gorsi więc od komunistów (wymieniona chociażby wyżej marihuana).

Kukiz - z początku fajne założenie, kilku sensownych posłów, ale wprowadzenie narodowców tylnymi drzwiami to porażka na maksa. Sam Pawcio zresztą za to przepraszał w tym roku.

Razem - społecznie spoko, szkoda tylko że ekonomiczne są kompletnie oderwani od rzeczywistości i sporo ma komunistyczny background.

Twory Korwina - najgorszy szkodnik. Można go nie lubić, ale bez wątpienia nie można mu odmówić inteligencji. Z tego też powodu nie ma żadnego usprawiedliwienia (poza demencją starczą) na jego własne i celowe sabotowanie wyników wyborczych jego partii poprzez zmienianie ugrupowań/nazw ugrupowań i zrzucanie każdorazowo bomb medialnych o murzynach/homosiach/kobietach/gwałtach itd.

Czy te bomby medialne są często wyrwane kompletnie z kontekstu? Owszem. Ale on doskonale o tym wie i dalej to robi tuż przed wyborami, mimo że zdaje sobie sprawę jakie ma to konsekwencje (4%). Jakby zamknął japę w temacie jego poglądów odnośnie kobiet/gejów/nacji/rasy/Hitlera i jechał na hasłach bycia kim się chce i jak się chce bez wtrącania się w to państwa i bez danin i haraczy państwowych mógłby spokojnie liczyć na dwucyfrowy wynik i coś zmienić w tym państwie, ale on najzwyczajniej w świecie tego nie chce i sam w to nie wierzy. Mogłaby to być pierwsza partia, która by zjednoczyła Polaków pomimo różnic światopoglądowych/religijnych/orientacji/czegokolwiek i społeczeństwo zostałoby wyleczone z postrzegania świata pod kątem subiektywnych kwestii moralnych i osobistych animozji. Szkoda.

Co straciłeś Ty osobiście benq? To pytanie do Ciebie samego, z racji że to wybory samorządowe istnieje szansa, że miałeś szansę być 100% zadowolonym ze swojego wyboru jeśli masz lokalnie dobrych kandydatów (którzy niezależnie od ugrupowania skupiają się na sprawnym zarządzaniu, a nie frakcyjnych wojenkach), wtedy jest to kwestia tylko straty czasu i środków budżetowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: benq » poniedziałek, 22 października 2018, 20:04

Badoomdangboi pisze: Odpowiadając jednak na sedno Twojego pytania: przeciętny Polak robi sobie krzywdę tracąc czas, benzynę i pieniądze (w postaci środków z budżetu), żeby później i tak być niezadowolonym.
Ok, ale co ma być odpowiedzią, rewolta czy nihilizm?
Trzecia opcja, którą Ty wybrałeś, jeśli dobrze doczytałem, to emigracja.
Żadna z powyższych alternatyw nie jest dla mnie.

Ja również się zgadzam, że cały system jest zły i cudownie byłoby go zmienić.
Ale nie zamierzam poświęcać swojego życia i zdrowia w tym celu.
Nie jest mi też tak źle, żebym musiał uciekać oraz nie widzę miejsca, gdzie byłoby tak cudownie, że wszystko by mi odpowiadało.

Jestem zwolennikiem stopniowych, mozolnych zmian.
Trochę więcej o moich poglądach tu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=30001
wybrane fragmenty:
Spoiler:
benq pisze: We wszystkich wyborach do tej pory od lat głosuję na Korwina, bo zgadzam się z nim w kwestii fundamentalnej moim zdaniem, jaką jest budżet państwa. Precz z socjalem, precz z inkubatorami przedsiębiorczości, precz z urzędami pracy, podatkiem dochodowym, daniną solidarnościową, pefronem, ZUSem, KRUSem, etc.

Oczywiście wymienione przez Ciebie przykłady wyżej równie mocno mnie wkurwiają, jednak dochodzę do wniosku, że znacznie istotniejsze jest to co wymieniłem, od kwestii krzyża w sejmie czy religii w szkołach (której jestem przeciwnikiem oczywiście).

Nie jestem wcale jakoś specjalnie przywiązany do jego osoby. Chodzi mi o poglądy na wiele spraw.
Jeśli trafi się ktoś, kto będzie miał równie skrajne prawicowe spojrzenie na ekonomię, a do tego będzie chciał zrobić porządek z kościołem i zostawi w spokoju gejów, to z radością zmienię mój głos.
benq pisze: Dla mnie to kwestia wyborów.
Skoro nie odpowiada mi program PISu, PO, SLD, Nowoczesnej, Kukiza, PSL - i wszystkie te partie był już w sejmie i moim zdaniem niewiele dobrego z tego wynikło, to wolę dać szansę Korwinowi, który ostatni raz w sejmie był ze 25 lat temu, w dodatku w takiej mniejszości, która nic zrobić nie mogła.
benq pisze: również nie wierzę w rewolucję.
Skoro tak, to nie widzę innego wyjścia niż próbować fragmentarycznie naprawiać co się da.
Może kiedyś zwalczymy ten przytoczony podatek dochodowy - to będzie wielka zmiana na plus.
Może kiedyś uda się wprowadzić dobrowolny ZUS zamiast przymusowego, albo prowadzenie działalności bez składek i bez emerytur czy rent - znowu byłaby to zmiana na plus.
Może innym razem uda się zmniejszyć 10-krotnie liczbę posłów w sejmie, bo absurdem jest, mały kraik jak Polska ma więcej posłów (460) niż Kongres 300-milionowego kraju (USA - 435 reprezentantów).
Może kiedyś uda się wywalić religię ze szkół i wszelkie dotacje na kościół.
Skoro nie ma szansy na zmianę całego systemu, to wolę iść w kierunku dobrych zmian, niż narzekać, że jest źle i nic się nie da zrobić. Te drobne zmiany mogą poprawić jakoś życia naszego i naszych dzieci, więc o to "walczę".
Co do osoby samego JKM, to nie chcę tu wychodzić na jakiegoś obrońcę czy fanatyka, bo daleko mi do tego.
Ludzie powyżej pewnego poziomu IQ, lub z jakimiś odchyłami psychicznymi tak już mają, że ich działania to plątanina genialnych wywodów z fatalnymi, niemedialnymi faux-pas. Nie zawsze trzeba się doszukiwać działania obcych sił, propagandy czy celowości (choć oczywiście nic nie jest wykluczone.
Smutne natomiast jest to, że tak wielu ludzi przywiązuje większą wagę do sarkastycznych czy prześmiewczych komentarzy, niż do merytorycznej części dyskusji.
Po kolejnych korwinowych porażkach wyborczych zastanawiam się nad zmianą frontu i pójściem w stronę Kukiza. JOW-y byłyby znaczną poprawą naszego systemu, a poparcie dla tej idei jest znacznie większe, niż dla skrajnie prawicowych postulatów.

Dodano po 40 minutach 42 sekundach:
@Badoomdangboi, no i jeszcze jedna ważna rzecz - można we wszystkich wyborach głosować na bezpartyjnych.

Weteran
Reputacja postu: 
4

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 22 października 2018, 20:51

Takie małe podsumowanie naszej dyskusji :mrgreen:

Obrazek

A tu samorządowa demokratyczna codzienność:

Obrazek

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: WujekBoaBTC » czwartek, 6 grudnia 2018, 21:36

Tylko Korwin ;) oni jeszcze nie byli u władzy więc chętnie bym ich sprawdził :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0

Postautor: awos » piątek, 7 grudnia 2018, 01:07

WujekBoaBTC pisze: Tylko Korwin oni jeszcze nie byli u władzy więc chętnie bym ich sprawdził
Chyba sie zgodze bo przeciez defincja szalenstwa jest prosta : powtarzanie w kolko to samo i oczekiwanie innych rezultatow wiec PO/PIS/SLD ?PSL zdecydowanie odpada,.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: WujekBoaBTC » wtorek, 8 stycznia 2019, 12:38

awos pisze: piątek, 7 grudnia 2018, 01:07Chyba sie zgodze bo przeciez defincja szalenstwa jest prosta : powtarzanie w kolko to samo i oczekiwanie innych rezultatow wiec PO/PIS/SLD ?PSL zdecydowanie odpada,.
zgodzę się, ale szczerze jeśłi nic nie zmieni się w polityne naszej przez max 15 lat to będziemy bardzo cierpieć oj bardzo :( miejmy nadzieje że krypto będzie dla nas dobrą trampoliną do kolejnych inwestycji czy też życia, zdrowi i bogaci poradzimy sobie w każdym ustroju

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1

Postautor: awos » sobota, 9 lutego 2019, 02:38

A co myślicie panowie i panie na temat Gwiazdowskiego, co o nim dobrego/niedobrego w Pl piszą ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 453
Reputacja postu: 
3

Postautor: maky » sobota, 9 lutego 2019, 10:43

awos pisze: sobota, 9 lutego 2019, 02:38A co myślicie panowie i panie na temat Gwiazdowskiego, co o nim dobrego/niedobrego w Pl piszą ?
Gość niegłupi. Gorzej z wyborcami. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 9 lutego 2019, 11:14

maky pisze: sobota, 9 lutego 2019, 10:43Gość niegłupi

Ogłosi pewnie, że przestanie dawać więc jego potencjalny elektorat to jakieś 2-3%.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2177
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » sobota, 9 lutego 2019, 11:27

Wiosna moi drodzy :D
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
1

Postautor: kirucha2 » sobota, 9 lutego 2019, 11:53

te pedałki z wiosny sa ciekawi, do ciezarnych loch nie chcą strzelać a popieraja aborcje na życzenie hahahahaha

Wróć do „Bitcoin”