Na kogo głosować w następnych wyborach?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 562
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: maky » środa, 29 maja 2019, 21:44

wamak pisze: środa, 29 maja 2019, 21:21Głosowałem na ugrupowanie Gwiazdowskiego.

Nie wiem co Gwiazdowskiemu strzeliło do głowy z tym wejściem w politykę. Szanuję i lubię chłopa ale chyba się starzeje...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 174
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bemx2k » środa, 29 maja 2019, 21:58

Co najmniej 30% Polonusów zagłosuje na Niemców (PO+N+Wiosna) taki to mam zjebany kraj.
DASH>ETH>LTC

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2562
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » środa, 29 maja 2019, 22:16

Bemx2k pisze: środa, 29 maja 2019, 21:58taki to mam zjebany kraj.

Zatem Ty byś to widział aby kraj nie był zjebany?
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Nikole_16 » czwartek, 30 maja 2019, 10:20

maky pisze: środa, 29 maja 2019, 14:12A kolejna kadencja jest raczej pewna. Jedyna nadzieja to to, że nie będą mieć większości konstytucyjnej. A już absolutnie ostateczna to prezydent z przeciwnego obozu.

Dokładnie tak, mam nadzieję, że nie będą mieć większości bo to się skończy totalnie źle

Początkujący
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Postautor: kirucha2 » czwartek, 30 maja 2019, 13:42

Totalnie zle to bedzie jak POKO dojdzie do wladzy, co do zmiany konstytucji to gorszej niz obecna zrobic sie nie da. Pisory daja nam czas na przygotowania sie do mega kryzysu. POKO udupi nas od razu

Początkujący
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0

Postautor: wamak » czwartek, 30 maja 2019, 17:08

@kirucha2 POKO to skrót od czego dokładnie?

Początkujący
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Postautor: kirucha2 » czwartek, 30 maja 2019, 18:23

Tych popaprancow obroncow demokracji, socjalistow, komunistow itp

Początkujący
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
8

Postautor: tirey93 » wtorek, 30 lipca 2019, 10:03

Jestem zdziwiony że jeszcze nikt nie poruszył tematu Pana Mariusza Maxa Kolonko, który parę dni temu założył własną partię(#R Revolution) oraz przyłączył do niej Pana Pawła Kukiza. Widzę, że mają całkiem spore poparcie w Internecie. Co o tym sądzicie? Mają siłę przebicia czy to kolejna prawicówka o której za parę tygodni wszyscy zapomną?
Linki:
https://www.facebook.com/M.Max.Kolonko/

Weteran
Reputacja: 6437
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » wtorek, 30 lipca 2019, 10:16

@tirey93 Dzięki. Kompletnie nie słyszałem o tej inicjatywie Maxa. Chyba bardzo słabo się promują jak na rewolucję ;) Rozumiem blokadę informacyjną w mediach, ale internet ciężko zablokować.

Podaję dla większej jasności strony:
https://r-us.com/
https://maxtvgo.com/ (tu wymuszanie logowania na samym początku bez słowa wyjaśnienia czy zachęty to wg mnie strzał w kolano)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1

Postautor: papkin » wtorek, 30 lipca 2019, 10:18

Join the Revolution #r

https://twitter.com/maxkolonko

Początkujący
Reputacja postu: 
4

Postautor: tirey93 » wtorek, 30 lipca 2019, 10:56

Na maxtvgo niestety trzeba wpłacić skromną kwotę($1) aby otrzymać dostęp do filmów. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma możliwości więc pozwolę sobie wypisać program wyborczy*, który został przedstawiony na drugim orędziu.
- Polska z silnym prezydentem, który będzie głową państwa odpowiadającym przed "Bogiem, narodem i historią" - rozumiem, że chodzi o ustrój podobny do tego w USA?
- stworzą "bogactwo narodu polskiego" przez obniżenie podatków i wyzwolą przedsiębiorczość
- zbudują przemysł zbrojeniowy
- stworzą nowe miejsca pracy - to mi się najmniej podoba, wygląda jakby nie wiedzieli jak miejsca pracy się w ogóle tworzą
- wsparcie dla rodzimego biznesu(tak żeby przedsiębiorcy nie musieli wyjeżdżać z kraju) - to też mi się nie podoba, chcą sterować gospodarką?
- upomną się o reparacje wojenne od Niemców
- ograniczą polityków w sejmie do 100 osób, podwyższą ich pensje i wyeliminują senat - podniesienie pensji ma służyć obniżeniu korupcji(sens jest taki, że dobrze zarabiający polityk ma mniej chętnie kraść pieniądze ludzi)
- wprowadzenie e-votingu w Polsce - tu chyba każdy popiera
- wprowadzenie nowych okręgów wyborczych(w tym okręgi dla Polonii) - to dobry pomysł, z tego co wiem Polonia to najczęściej prawicowa część społeczeństwa która emigrowała ze względu na słabe warunki w Polsce
- Polonia ma mieć swoją reprezentację w sejmie
- władza sądownicza ma być wybierana przez naród a nie przez polityków
- Pan Max mówi, że "zbudują polską potęgę w 15-20 miesięcy"

*Program wyborczy staram się przytoczyć tak ściśle(czyli zgodnie ze słowami w orędziu) jak to tylko możliwe. Wyrazy w kursywie to moja opinia lub komentarz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 868
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 30 lipca 2019, 21:08

tirey93 pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 10:56Na maxtvgo niestety trzeba wpłacić skromną kwotę($1)
A bierze w krypto? Jeżeli nie to co to za wolność??
Z całym szacunkiem do MAXA :idea:

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: tirey93 » środa, 31 lipca 2019, 11:29

Nie, przyjmuje chyba tylko paypal i mastercard(ja płaciłem paypal). Zgadza się, możliwe że wybrał tamte sposoby płatności bo łatwiej było mu je zaimplementować. W ogóle istnieje jakiś prosty sposób implementacji na stronie płatności krypto? Czy z punktu widzenia zwykłego użytkownika łatwiej jest wdrożyć płatność paypal czy BCH?

Weteran
Reputacja: 6437
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » środa, 31 lipca 2019, 12:15

Wcześniej napisałem, że jeśli ktoś tworzy nową partię (czy tam ruch) i by uzyskać dostęp do materiałów żąda logowania, to strzał w kolano.
Nie zauważyłem, że żąda od potencjalnych (!) zainteresowanych opłaty!

W Polsce (a myślę, że wszędzie indziej też) to już nie jest strzał w kolano tylko wprost we własny łeb :P

Szkoda, bo patrząc na program już się podjarałem, że może będę miał na kogo zagłosować...

No ale może to jest amerykanskie podejście do tematu pana Maxa: nie dostanie się wprawdzie do sejmu ale chociaż na tym zarobi :twisted:

Początkujący
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0

Postautor: gofer » środa, 31 lipca 2019, 13:12

@ekonokomik oglądam maxa od bardzo dawna jak zaczynał na YT, kiedyś dostęp był za free. Od jakiegoś czasu dolar. Produkcja materiałów kosztuje. Kampania też. Także jakby trzeba było to zapłaciłbym bym wiecej. Bo dolar miesięcznie to tak naprawdę tyle co nic.

#R

Dodam, że max zawsze był jest i będzie lojalny wobec swoich. Nie to co politycy, którzy chcą dostać się tylko do koryta. Od dobrych 7-10 lat mówi o tym, że jak dojdzie do władzy to Polacy przestaną jeździć z żarciem w bagażniku. Maxtvgo ma 1.5mln popierających go ludzi. Większość mieszka na imigracji.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » środa, 31 lipca 2019, 13:33

gofer pisze: środa, 31 lipca 2019, 13:12Większość mieszka na imigracji.

Czyli gdzie?
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: tirey93 » środa, 31 lipca 2019, 13:55

ekonokomik pisze: środa, 31 lipca 2019, 12:15Nie zauważyłem, że żąda od potencjalnych (!) zainteresowanych opłaty!
Z jednej strony faktycznie nie robi mu to najlepszego PRu. Z drugiej strony zmierzmy się z rzeczywistością:
- nikt go nie wspiera
- otrzymuje opór z każdej strony
- jak @gofer pisał wyżej dobra kampania wyborcza musi się wiązać z kosztami
- yt mu niszczy zasięgi(a nawet kasuje filmy)

Trump też wygrał wybory bo włożył w nie mnóstwo kasy. Różnica jest taka że on ją miał ze swoich biznesów. Wybory w tym kraju są bardzo niesprawiedliwe dla małych partii bo te duże są sponsorowane z pieniędzy publicznych. Pan Max ma więc ciężko już na starcie.

Nie sądzę więc że Twój argument jest faktycznie przekreślający te partię. Wbrew pozorom sprawia on, że cała ta sytuacja wydaje się być bardziej wiarygodna bo wiemy skąd ma fundusze i powszechnie uważamy, że jest to sprawiedliwe.
Bardziej martwią mnie niektóre jego obietnice wyborcze, o których wspominałem wyżej. Jako wolnorynkowiec nie podoba mi się pomysł, by gospodarka była kontrolowana przez rząd.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » środa, 31 lipca 2019, 14:29

tirey93 pisze: środa, 31 lipca 2019, 13:55Trump też wygrał wybory bo włożył w nie mnóstwo kasy. Różnica jest taka że on ją miał ze swoich biznesów.

Chyba nie jesteś na bieżąco.

W USA kasa na kampanie prezydenckie płynie strumieniami od ludzi bogatych. Trump miał swojej kasy dużo, ale wątpię by nie korzystał z datków dobrych ludzi.
Nie mogę znaleźć dokumentu, który może nie tyle demaskował problem, albo go udowadniał, co naświetlał.
Bogaci wpłacają setki tysięcy dolarów, często miliony na kampanie prezydenckie.
Myślisz, że jak to się następnie kończy gdy kandydat wygra? Koperty zawsze jakoś muszą wrócić do właściciela.

Sam fakt partii powyżej, która chce zbierać kasę w taki sposób, raczej nie wypali. Ludziom nie chce się iść na wybory, a co dopiero płacić za dostęp do materiałów partii.

Początkujący
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0

Postautor: gofer » środa, 31 lipca 2019, 15:17

@vjankuv USA w szczególności Chicago, Wielka Brytania później reszta krajów.

Początkujący
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
1

Postautor: eD2k » czwartek, 1 sierpnia 2019, 02:50

Tez lubie Maxa. Genialna inicjatywa dzieki ktorej ani Max ani Konfederacja nie przekroczy progu. Czyli bedzie tak jak ma byc.

Wróć do „Bitcoin”