Bitcoin - podstawy

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin - podstawy

Postautor: siemien » czwartek, 12 maja 2011, 16:03

cześć

Jestem nowy w tym temacie i mam kilka pytań więc prosiłbym o wyrozumiałość :)

Czym są te ogromne wartości wyrażane w mhash'ach i jak one się mają co do szybkości/ efektywności w wydobywaniu/zdobywaniu bitcoinów?
Gdzie sprawdzać aktualną wartość bitcoina?
Gdzie i w jaki sposób wypłacać bitcoiny, czy potrzebny jest do tego paypal czy wystarczy normalne konto w banku?
W jaki sposób zacząć zdobywać własne bitcoiny na linuksie (Ubuntu)?
Czy warto zaprzęgać do tej pracy netbooka? ;) (Eee PC 1005 HA H, Intel Atom n280, grafika od intela 945 GME) te 40 watowe cudo mogło by chodzić non stop ;]
W jaki sposób i dlaczego warto dołączyć się do farm?
Bardzo podoba mi się ta idea, warto ją wspierać i chciałbym jak najszybciej w tym "aktywnie" uczestniczyć

Pozdrawiam

Rozmowny
Posty: 59
Rejestracja: 24 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin - podstawy

Postautor: Opoj » czwartek, 12 maja 2011, 16:47

1. są wprost proporcjonalne do szybkości wydobycia
2. bitcoincharts.com
3. ani jedno ani drugie nie jest potrzebne, chyba że masz na myśli kupno bitcoinów za PLN lub wypłatę innej waluty za sprzedane bitcoiny, to na ogół wystarczy konto.
4-6 niech ktoś bardziej kompetentny się lepiej wypowie.
Obrazek

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 9 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wwa

Re: Bitcoin - podstawy

Postautor: LordFury » czwartek, 12 maja 2011, 17:41

To ja spróbuję na dwa ostatnie:
Czy warto zaprzęgać do tej pracy netbooka? (Eee PC 1005 HA H, Intel Atom n280, grafika od intela 945 GME) te 40 watowe cudo mogło by chodzić non stop ;]
Nie.
W jaki sposób i dlaczego warto dołączyć się do farm?
Dlaczego: ponieważ bez solidnego zaplecza sprzętowego (przynajmniej kilka HD58xx, ze wskazaniem raczej na kilka HD5970) samodzielny mining obarczony jest sporym ryzykiem, że niczego nie odkopiesz. W farmach masz pewność (powiedzmy), że otrzymasz swoje wynagrodzenie, w miarę proporcjonalnie do włożonej pracy.
Jak: rejestrujesz się na wybranej stronie i uruchamiasz minera zmodyfikowaną komendą (szczegóły na konkretnych stronach)

Pozdr.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin - podstawy

Postautor: siemien » czwartek, 12 maja 2011, 22:34

Co myślicie o inwestycji w bitcoin (wykupie kilkudziesięciu monet do 1000 PLNów?)
I późniejszej sprzedaży, jak myślicie opłaca się?

Wygadany
Posty: 507
Rejestracja: 28 marca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin - podstawy

Postautor: orka » czwartek, 12 maja 2011, 22:43

Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć, większość z nas trzyma BTC mimo że mogła by je sprzedać, ja to robię tylko kiedy nie mam co jeść albo kupuje sprzęt ;)

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin - podstawy

Postautor: Prze_koles » czwartek, 12 maja 2011, 22:46

siemien pisze:Co myślicie o inwestycji w bitcoin (wykupie kilkudziesięciu monet do 1000 PLNów?)
I późniejszej sprzedaży, jak myślicie opłaca się?
Ja tak zrobiłem i w ciągu 2-3 tygodni podwoiłem zainwestowane środki :) A gdybym nie sprzedał połowy wcześniej to nawet bym potroił. Radziłbym najpierw zapoznać się dokładnie z walutą, jej mocnymi i słabymi stronami, ze społecznością na Bitcoin.org. Warto obserwować nadchodzące wydarzenia (np. Gavin Andresen - lider developerów Bitcoina, jedzie w czerwcu do CIA :)) i wnioskować jak to wpłynie na cenę waluty. Ciężko powiedzieć, jaki będzie kurs w najbliższych tygodniach, ale ostatnio zauważyłem ogromny wzrost popularności Bitcoin więc raczej nie stracisz inwestując w to.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości