Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Jedna
24
73%
Wiele
9
27%
 
Liczba głosów: 33
szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: szymon1051 » piątek, 11 maja 2018, 10:16

Jedna dominująca czy każdy ma własną?
Jak uważacie lepiej dla świata było by gdyby była tylko jedna dominująca waluta np BTC, czy może że każda firma ma własne krypto albo każdy nawet kowalski i wymienia się miedzy sobą jak np ma KFC coin, bo kupił albo tam pracuje i dostał i wymienia na MC coin bo chce zapłacić w macu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 11:01

@szymon1051, Oczywiście że jedna, do zwykłych płatności. Rozdrabnianie się na to, ze każda firma ma własną walutę jest kompletnie bezsensowne, mnoży koszty, obniża komfort i traci sens.
Do tego małe waluty są bardziej podatne na spekulację, teraz 1 KFC coin = 1 MCdonald coin, a ktoś wrzuci na rynek milion w KFC coin i nagle za 1 KFC dostaniesz 5 MCD.
Wystarczy nam już wszystkim spekulacji. Czas w końcu rozwiązać jakiś prawdziwy problem i ułatwić życie.
A w tym może pomóc jedna konkretna waluta.
A jest nią oczywiście BCH. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 12:00

Pytanie wcale nie jest takie bez sensu bo łączy się z pytaniem: czy sprzedawcom zależy na twoim BTC?

Otóż nie, sprzedawcom zależy na fiatach, a nie na kryptowalutach. Dlatego sprzedawcy korzystają i tak najczęściej z pośredników typu coinbase, gdzie btc lub inna kryto jest od razu zamieniana na fiaty dla sprzedawcy. Sprzedawca nawet nie widzi tych krypto.
Tylko czemu trzeba korzystać z usług pośrednika? Przede wszystkim by uchronić się przed zmiennym kursem. No dobra, ale dlaczego zmienność kursu jest dla sprzedawcy problemem?
A może postawiliśmy pytanie niewłaściwie?
A może to nie zmienność kursu jest problemem, a brak możliwości zagwarantowania zbliżonego kursu wymiany dla sprzedawcy do kursu jaki obowiązywał w momencie otrzymywania płatności od klienta.
Tylko zaraz zaraz, dlaczego sprzedawca nie może sobie zagwarantować zbliżonego kursu wymiany do kursu jaki oferował klientom... co jest tym wielkim ograniczeniem?

Jest nim tylko i wyłącznie POWOLNOŚĆ kryptowalut :D

Przesłanie otrzymanych BTC lub BCH na giełdę zajmuje co najmniej oczekiwanie na kilka potwierdzeń z sieci. Z innymi krypto jest bardzo podobnie, może LN coś tu zmienia, no i oczywiście nano, którego wysłanie wraz z księgowaniem to kwestia paru minut.

Jeśli więc mamy takie ograniczenia większości kryptowalut, a sprzedawcy i tak chcą fiaty to będą korzystali z pośredników bo to prostsze. A pośrednicy przecież nie muszą ograniczać się do wspierania jednej krypto, mogą przecież oferować wsparcie na 100 kryptowalut.

Więc wychodzi na to, że realnie to będzie bez znaczenia jakiej krypto używasz, bo i tak wszystko leci przez pośrednika.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: adam1226 » piątek, 11 maja 2018, 12:22

Raczej problemem jest to, dlaczego ludzie nie używają krypto bezpośrednio - a odpowiedzią: regulacje
Zmienność kursu nie jest problemem, a przynajmniej nie musi być - mamy przecież różnego rodzaju kontrakty terminowe...
Niestety czy się komuś to podoba czy nie sukces krypto to nie jest "bułka z masłem" - wymaga on zmiany myślenia całego społeczeństwa

A odpowiadająć na pytanie: Wiele - przynajmniej przejściowo - wielkie korpo nie oddadza tak latwo kontroli wiec raczej beda tworzyc swoje waluty, ktore beda mogly kontrolowac
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 12:39

@wrip, no weś. 0-conf.
Chodzi o to, żeby sprzedawca nie zamieniał otrzymanych btc na fiaty. Raczej o to, żeby otrzymanymi btc zapłacił podatek do us. Żeby za otrzymane btc kupił towary od dostawcy do dalszej produkcji. Żeby btc zapłacił za codzienne zakupy w tesko. I żeby wypłaty swoim pracownikom płacił również w btc. Wprowadzanie KFC coin, czy Mcdonalds coin nie wprowadza żadnych innowacji. Wciąż muszę zamieniać złotówki w Polsce na makdonald coin, a będąc za granicą makdonald koń na dolary czy euro. Im większa adaptacja, tym większe rozproszenie rynku, tym mniejsza spekulacja cenowa. Może nie mniejsza spekulacja ale mniejszej wpływ na cenę .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: adam1226 » piątek, 11 maja 2018, 12:46

Pole dla otwartych standardów to ja widzę pomiędzy tymi "korporacyjnymi coinami"
Dajmy na to MDcoin i BPcoin
MD bedzie placil pracownikom w MD coin i bedzie potrzebne cos na kształt Atomic Swap tak by człowiek mogl bez problemu placic za paliwo wynagrodzeniem z Maca (no chociaz za paliwo/prad to sie beda same pobierac oplaty IOTĄ :p)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 13:03

@adam1226, to co napisałeś jest naprawdę super pomysłem i mogłaby być pierwszym krokiem do prawdziwej powszechnej akceptacji. Gdyby pracownicy BP na całym świecie otrzymywali na początek jakąś część wynagrodzenia w bitcoinie (powiedzmy 10% na początek), a następnie mogli nim płacić na stacjach benzynowych, to jest właśnie pierwszy krok do adaptacji bez wymiany na fiaty. Tylko zamiast tworzyć bezsensowne BP coiny, lepiej by było wziąć już gotowy BCH. Po wprowadzeniu płatności BCH na stacjach, może jakaś sieć restauracji również by na to poszła. I tak kroczek po kroczku w, za 20 lat mogłoby się okazać że przeciętny Kowalski, Smith czy Wong zupełnie o tym nie myśląc dokonuje 80% płatności w swoim życiu przy pomocy BCH, bez konwersji na fiaty, bez kantorów, bez pośredników czy giełd. Ja nie mówię, że narodowe pieniądze mają zniknąć i że znikną. Wszyscy wiemy, że kontrola pieniądze to kontrola człowieka. Niech te nasze złotówki euro i dolary sobie istnieją. Ale chcę być w stanie 90% spraw załatwiać bez ich użycia. A w tym lepiej mi pomoże jedna globalna waluta, niż 10 000 korpo-shit coinów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 13:05

benq pisze: no weś. 0-conf.
A da się zrobić podwójne 0-conf? Ty od klienta 0 conf>>>ty do giełdy 0 conf? Wątpię.
benq pisze:
Chodzi o to, żeby sprzedawca nie zamieniał otrzymanych btc na fiaty. Raczej o to, żeby otrzymanymi btc zapłacił podatek do us. Żeby za otrzymane btc kupił towary od dostawcy do dalszej produkcji. Żeby btc zapłacił za codzienne zakupy w tesko. I żeby wypłaty swoim pracownikom płacił również w btc.
Wiem, że o to chodzi, ale to nadal jest problem zmienności kursu. Przecież w ciągu dnia zmienność kursu na krypto 10% to jest standard, nawet gdyby sprzedawca płacił za towar w krypto to od rana do popołudnia już kurs może rypnąć i sprzedawca nie zarobi.
benq pisze: Im większa adaptacja, tym większe rozproszenie rynku, tym mniejsza spekulacja cenowa. Może nie mniejsza spekulacja ale mniejszej wpływ na cenę .
To oczywiście prawda, ale to jest zamknięte koło: by adopcja krypto była większa jest potrzebna większa stabilizacja kursu i mniejsze wahania ceny > by wahania ceny były mniejsze potrzebny jest większy kapitał na rynku > by był większy kapitał na rynku musi być większa adopcja rynku > by adopcja krypto była większa jest potrzebna większa stabilizacja kursu i mniejsze wahania ceny > (...).

Tak samo jest z LN. By LN był używalny musi być duża adopcja. Ale by była duża adopcja to LN musi być używalny. I tak w kółko.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: jok123 » piątek, 11 maja 2018, 13:14

Kto ma ustalić, że jedna będzie dominująca? Większość, technologia? Czy sądzicie, że BTC dalej będzie tracił pozycję na rzecz innych kryptowalut?

Nie wierzę, że w przyszłości jedna uzyska zdecydowaną przewagę, być może będzie analogicznie jak w przypadku tradycyjnych walut - kilka będzie miało większość rynku.

Jeżeli chodzi o fiaty - projekt jednej waluty w Europie sprawdza się tylko w przypadku dużych gospodarek (Niemcy, Francja, Włochy), a przy perturbacjach szkodzi mniejszym. Uważam, że to (jak i cała UE) ma charakter utopijny i za jakiś czas to wszystko się skończy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 13:21

@wrip, co do błędnego koła masz rację. Ale to jest jedyny słuszny kierunek. Jeśli będziemy patrzeć tylko na wycenę BTC wyrażoną w dolarach, to gdzie w tym wszystkim rewolucja i zmiana? W ten sposób mamy tylko kolejną zabawkę do spekulacji.
Niech sprzedawca przestanie patrzeć ile zarobił w dolarach nie zrobił w bitcoinach. Bo jeśli będzie mógł za swoje btc kupić wszystkie potrzebne do życia produkty, konwersja straci sens. Oczywiście skoki wartości po 10% dziennie temu nie służą. Ale im więcej kapitału w btc, tym manipulacja trudniejsza. Może kiedyś market btc będzie na poziomie jakiegoś mniejszego kraju z własną walutą, a wtedy na btc zobaczymy różnice kursowe jak obecnie na forexie. Wtedy spekula będzie zadowolona, a „normalni” użytkownicy będą mogli bez przeszkód używać bitka.
Powracając do tematu ankiety - rozwadnianie rynku korpo-coinami nie służy nikomu, kto widzi podobną przyszłość jak ja.

@jok113, Rynek ma to ustalić. Tak jak obecnie większość transakcji na świecie odbywa się w parach z dolarem, tak może kiedyś tę rolę przejmie BCH.
Wspólna waluta europejska dla różnych gospodarek jest totalną bzdura, zresztą już mieliśmy kilka razy okazje się o tym przekonać. Dlaczego BCH miałby być inny? Spróbuj dodrukować BCH, podobnie jak robi się z euro czy $.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 13:25

benq pisze:Tak jak obecnie większość transakcji na świecie odbywa się w parach z dolarem, tak może kiedyś tę rolę przejmie BCH.
Za walutami narodowymi stoją państwa, a za nimi armie.
Za btc nie stoi żadna armia.
Wniosek: waluty narodowe będą zawsze, kryptowaluty będą być może używane do pewnych zastosowań, może nawet masowo, ale nigdy fiatów nie zastąpią.

Bo cały czas wracamy do podstawowego pytania laika: A PO CO MAM KORZYSTAĆ Z KRYPTOWALUT JEŚLI MOGĘ PŁACIĆ PAYPALEM, KARTĄ DEBETOWĄ, BLIKIEM I GOTÓWKĄ?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 13:26

@wrip, ale dlaczego ma się nie dać zrobić 2 x 0-conf???
Przecież to osobne transakcje zupełnie.
Ja instaluję terminal POS akceptujący 0-conf, a giełda uzna, że akceptuje transfery 0-conf. Ja dostaję środki natychmiast, oni również, gdzie jest problem? Transakcja wejdzie do następnego bloku tak czy siak, czy się mylę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 13:30

@benq, a sprawdzałeś te podwójne 0 conf w praktyce czy to tylko teoria?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: FortiDude » piątek, 11 maja 2018, 13:33

Ja instaluję terminal POS akceptujący 0-conf, a giełda uzna, że akceptuje transfery 0-conf. Ja dostaję środki natychmiast, oni również, gdzie jest problem? Transakcja wejdzie do następnego bloku tak czy siak, czy się mylę?

a to nie jest tak, że jeżeli dostaje środki 0-conf to mimo wszystko, póki się one w kolejnym bloku nie zatwierdzą to nie mogę ich użyć?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 13:37

@wrip, @FortiDude, To zależy od portfela. Electrum już jakiś czas temu pozwalał wydawać dalej transkacje 0-conf, także problem nie istnieje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: adam1226 » piątek, 11 maja 2018, 13:38

benq pisze:Tylko zamiast tworzyć bezsensowne BP coiny,
adam1226 pisze:- wielkie korpo nie oddadza tak latwo kontroli wiec raczej beda tworzyc swoje waluty,
wrip pisze:PO CO MAM KORZYSTAĆ Z KRYPTOWALUT JEŚLI MOGĘ PŁACIĆ PAYPALEM, KARTĄ DEBETOWĄ, BLIKIEM I GOTÓWKĄ?
Rzecz jest w tym, ze blockchain jest wydajniejszy, do tego mozna go sprzegnac od razu z przepływem towarow itd.. tylko to musi sie oplacac korpo, grupom kapitałowym - przecież to nie konsument będzie decydował. Jedyna szansa dla "uczciwszej gospodarki" to te swapy pomiedzy tokenami wlasnie.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 13:38

wrip pisze: Wniosek: waluty narodowe będą zawsze, kryptowaluty będą być może używane do pewnych zastosowań, może nawet masowo, ale nigdy fiatów nie zastąpią.
Odpowiedziałem na to, zanim napisałeś. mindfuck :mrgreen:
benq pisze: Ja nie mówię, że narodowe pieniądze mają zniknąć i że znikną. Wszyscy wiemy, że kontrola pieniądze to kontrola człowieka. Niech te nasze złotówki euro i dolary sobie istnieją. Ale chcę być w stanie 90% spraw załatwiać bez ich użycia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 13:41

benq pisze: To zależy od portfela. Electrum już jakiś czas temu pozwalał wydawać dalej transkacje 0-conf, także problem nie istnieje.
To nie chodzi czy portfel pozwala, bo trudno by nie pozwalał rozpropagować w sieci czego się chce. Bardziej chodzi o to czy giełda przyjmie takie podwójne 0 conf, jeśli dzisiaj nadal jest problem by chociaż z jednym 0 conf przyjmowali :D
Proponuję ci benq zrobić jednak test twojej teorii, czy jakaś giełda takie 2x0-conf przyjmie.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 13:50

@wrip, Trochę też zależy, bo niektóre portfele po wejściu transakcji 0-conf nie pozwolą Ci środków wydać, dopóki nie będzie potwierdzenia. Spróbuję jutro przetestować, ale nie widzę powodu czemu by miało nie pójść. Jeśli akceptują 0-conf, to akceptują. Czy oni w ogóle mają możliwość ogarnięcia, że przyszło do nich 0-conf, które jeszcze jest 0-conf z innego adresu?
Bo idąc analogicznie w drugą stronę:
Sprzedaję lemoniadę w parku. Przychodzi Wrip. Płaci mi BCH używając 0-conf. Ja te 0-conf z terminala chcę wykorzystać i np. zamawiam pizze na pyszne.pl. Uważasz, że to nie przejdzie?
Jutro postaram się poeksperymentować, z giełdą oraz jakimś operatorem przyjmującym 0-conf, przelew z portfela na portfel bch i natychmiast po wejściu 0-conf puścić dalej. Według mnie powinno bez mrugnięcia okiem przejść.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna dominująca czy każdy ma własną?

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 13:54

@benq, czekaj trzeba coś uściślić.
Czy dwie transakcje 0-conf mogą znaleźć się w ogóle w jednym bloku?

Standardowo jest tak, że:
z adresu xxx000 przelewam na adres xxx111 ileś bitcoinów.
I ta transakcja oczekuje w mempoolu.
wpada blok y000 i mamy transakcję zatwierdzoną
teraz z adresu xxx111 przelewam na xxx222 i znowu jest oczekiwanie na dodanie do kolejnego bloku tym razem już y111.

Czy dwie powiązane (kaskadowe) transakcje mogą znaleźć się w tym samym bloku? @rav3n_pl @everyone
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości