Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: xbladexx » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:27

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 02238.html

Po przeczytaniu tego artykuły jak również innych odnoszę wrażenie, ze ta branża nie ma przyszłości w Polsce.
Premier Morawiecki twierdzi otwarcie, że kryptowaluty to Amber Gold 2.0 i tego nie chce na swoim podwórku.
Teraz już widzę, że będą powstawać specjalne zespoły i ustawy do walki z tym zjawiskiem/technologia.

Jak widzicie przyszłość Bitcoina w Polsce ?

PS: Ja mam wrażenie, że dopiero po wymianie elit za jakieś dwadzieścia lat coś się zmieni.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lat dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: bitmon » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:37

A jak wygląda możliwość obejścia? Np. jedziesz do Szwajcarii i tam wypłacasz na konto szwajcarskie a potem sobie przelewasz na konto w pl albo płacisz z konta bankowego z Szwajcari. Da się ogóle?

Na tą chwile to by musieli by pozamykać giełdy w Polsce.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:42

xbladexx pisze:Jak widzicie przyszłość Bitcoina w Polsce ?

PS: Ja mam wrażenie, że dopiero po wymianie elit za jakieś dwadzieścia lat coś się zmieni.
Hm, pewnie giełdy wyniosą się z Polski a Polacy będą zarabiać na kryptowalutachza granicą, tak samo jak teraz robią z hazardem.

Ten rząd nie jest normalny ani ten kraj nie jest normalny, co można z tym zrobić ?

Ludzie i tak na nich zagłosują.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: bitmon » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:45

@ShadowOfHarbringer, A jak by miał wypłacić kasę np. 500 000zł ? np. Wejdę na poloniex lub binance i co przeleje na swoje konto pl 500 000 zł? Co powiem skarbówce?
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: FortiDude » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:49

@bitmon, za taką kase to się wyprowadzić do innego państwa i tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: benq » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:53

@bitmon, nie wiem na ile wciąż aktualne, ale ciekawy artykuł:
http://www.rp.pl/Podatki/308309980-Haza ... kraju.html

Edit
Czy wy powariowaliście? 500 000 zł i uciekać z kraju? Przecież to niewiele ponad 100 000 euro.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:55 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: bl4ck » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:54

@FortiDude, no faktycznie ogromna kasa na wyprowadzkę.. nie bądź śmieszny.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: xbladexx » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:58

bitmon pisze: Wejdę na poloniex lub binance i co przeleje na swoje konto pl 500 000 zł?
Przy tej kasie to zakładasz firme w kraju gdzie jest normalna legislacja(cypr/Estonia/Dellaware itp) dajesz firmie która obsłuży Ci księgowość i założenie firmy z 25k na rok :) czy jakoś tak.
Firma wypłaca Ci dywidende.
Możesz nie płacić tez podatku ale tu musisz zmienić rezydencje podatkową.
Na Słowenii jest 0% od krypto, (stosunkowo tanio).

Przy większych kwotach to trzeba mieć firmę z odpowiednia strukturą jeśli nie chce sie mieć do czynienia z Polskim US. Pewnie i tak bedziesz na plus przy kwocie ok 500 000 pln.

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
bl4ck pisze: @FortiDude, no faktycznie ogromna kasa na wyprowadzkę.. nie bądź śmieszny.

Słowenia jest tania dla niektórych 170k podatku to duzo za 50k przezyłby na Słoweni pewnie.
100 k za rok siedzenia tam - nie mi oceniać czy to ok czy nie.

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
bitmon pisze: Da się ogóle?
Konta bankowe są już podpalane generalnie od kiedy masz automatyczne raportowanie, aby się bawić z kontami to musisz mieć firmę z odpowiednią strukturą w zarządzie aby nie było ze ty pan X masz to konto w dyspozycji konto ma mieć firma, a ty się bawisz jej kartą jako pracownik probono.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: FortiDude » wtorek, 3 kwietnia 2018, 13:59

pół bańki to nie dużo, ale skoro masz problem co z tym zrobić w naszym kraju to odpowiedź jest prosta... prawda? W każdym innym też znajdziesz prace, a 100k euro na start to wcale nie tak mało :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: Kluka » wtorek, 3 kwietnia 2018, 15:06

Wrocil by czlowiek do ojczyzny ale nie daja. Wszysko robia zeby mnie odwiesc od tego. Pewnie nie jestem wyjatkiem.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: awos » wtorek, 3 kwietnia 2018, 15:41

benq pisze: Czy wy powariowaliście? 500 000 zł i uciekać z kraju? Przecież to niewiele ponad 100 000 euro
Na Philippines tobie styknie ;)
Generalnie cieple kraje tanie sa jakies Kostaryki, Tajlandie itd byle tylko internet hulal-chulal -nie wiem jak to sie pisze .

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 3 kwietnia 2018, 15:45

Kluka pisze: Wrocil by czlowiek do ojczyzny ale nie daja. Wszysko robia zeby mnie odwiesc od tego. Pewnie nie jestem wyjatkiem.
Jestem dokładnie w tej samej sytuacji od wielu lat, często myślę o powrocie do ukochanej Ojczyzny, ale wystarczy oglądnąć Polskie wiadomości raz na rok lub przeczytać taki właśnie wątek na forum o Morawieckim ;/ i się odechciewa ......
Wychowałem się w małej miejscowości, wiadomo że tam nie ma normalnej pracy. W wieku 20 lat musiałem decydować, przenieść się do dużego miasta oddalonego o 100km i zaczynać od nowa lub zacząć od nowa w innym kraju..... Dziękuje Polsko! .
Szkoda tych co walczyli za taką Polskę i ginęli za nią aby teraz rządy mogły skupiać sie na masowych regulacjach, aby przykręcać śrubę średniej i biednej klasie, ponieważ nie ma już czym łatać co raz bardziej rozj%%banego budżetu.

Naszemu kochanemu rządowi mogę powiedzieć , Odje%%cie się od moich ciężko zarobionych pieniędzy!

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: xbladexx » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 22:28

RuckenFetard pisze:
Kluka pisze:
Szkoda tych co walczyli za taką Polskę i ginęli za nią aby teraz rządy mogły skupiać sie na masowych regulacjach, aby przykręcać śrubę średniej i biednej klasie, ponieważ nie ma już czym łatać co raz bardziej rozj%%banego budżetu.

Naszemu kochanemu rządowi mogę powiedzieć , Odje%%cie się od moich ciężko zarobionych pieniędzy!
Po ostatnich akcjach z kryptowalutami i nie tylko odnoszę wrażenie, że krew została przelana za darmo.
Każda partia po koleji zabiera nam coraz wiecej wolności wszedzie kamery i podsluchy bo terroryzm...
Jak nie terroryzm to pedofile... chronmy dzieci i tak na zmiane...
Ale obcinac fujarek pedofilom to ju nie chcą tak jaky zaezalo im na isteniu problemu do wiecznego rozwiazywania.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: Pawelawe » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 22:44

Założę się, że sam Morawiecki nie myśli, że krypto to amber v2, bo to nie głupi facet, ale pewnie lobbing bankowy wywiera na niego wpływ, więc musi mówić takim pejoratywnym głosem.

Wielka szkoda, mam nadzieje, że przy najbliższych wyborach będziecie o tym pamiętać : >

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: awos » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 22:49

Pawelawe pisze: Założę się, że sam Morawiecki nie myśli, że krypto to amber v2, bo to nie głupi facet, ale pewnie lobbing bankowy wywiera na niego wpływ, więc musi mówić takim pejoratywnym głosem.
Nie glosuje w Pl bo nie mieszkam tam od bardzo dawna (chodz moze teraz sie pofatyguje do Konsulatu u siebie) i nie bede politykowal ale zdaje sie ,ze to chyba oni wlasnie mieli byc przeciwko bankom bo tamtci drudzy to chyba nawet powiazani byli -partia wspolczesna czy jakos tak ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: Pawelawe » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:01

@awos,
Panie, oni wszyscy przed wyborami mówią populistycznym głosem, a pózniej jak dojdą zapominają co obiecywali.
Pozostaje jedynie odhaczać co 4 lata:
PSL (X)
PO aka NOWOCZESNA (X)
PIS (X)
KUKIZ (?)
WOLNOSC (?)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: koparki » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:09

lobby bankowe jest wszechmocne , środowisko krypto-pasjonatów to śmieszny, mikroskopijny przeciwnik. Kowalskiemu potrzeba do funkcjonowania VISA/Mastercard, Android, Facebook i Gmail, lobby "korpo-bank" zadba aby się te tendencje nie zmieniły zwłaszcza w krajach wasalskich, skolonizowanych przez korpo.
Taka Szwajcaria jest społeczeństwem które się naprawdę samorządzi więc nie ma co do niej porównywać.
Pomyślcie trochę , przecież podstawą wszelkiej władzy jest niewyczerpywalne zaplecze finansowe (pochodną tego jest zaplecze inwigilacyjne), czyli przy władzy zostaje ten kto drukuje pieniądze(nie jest to rząd), kryptowaluty NIEZALEŻNE gdyby się przyjęły jako "waluta obca" to dni fiatów byłyby policzone a obecni władcy obaleni. Bez obaw technologia blockchain wejdzie w mainstream wtedy gdy bankowe kojny będa dojrzałe - ripple ma się dobrze - to takie łatwe wypromować takiego śmiecia, więc jak google ogłosi googlecoina czy androidkojna czy facebookkojna to pójdzie jeszcze łatwiej.

Takie wątki są dziwne , chyba po to żeby ponarzekać , sprawa jest nie do wygrania w kraju gdzie na każdej głównej ulicy handlowej jest kilka banków.
NIEZALEŻNE kojny będa istniały ale będa działania aby je zmarginalizować bo jest to bomba atomowa dla starego porzadku opartego na fiatach
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: xbladexx » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:30

Pawelawe pisze: ale pewnie lobbing bankowy wywiera na niego wpływ
tak bo RDO chcą wyłaczyć co ?
BANKI co by cie mogły profilować jak google..

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:37

koparki pisze:lobby bankowe jest wszechmocne , środowisko krypto-pasjonatów to śmieszny, mikroskopijny przeciwnik.
Lobby bankowe nie ma znaczenia, tak jak żadne inne lobby w historii.

Ludzie nie żyją wiecznie, czasy przemijają, umierają królowie, biznesmeni, mafiozi i inni wpływowi. Każde lobby kiedyś się kończy.

Nie było jeszcze w historii takiego co by wygrał z rozwojem technologicznym. To tak jakbyśmy żyli w jaskiniach i jakieś "Lobby" paru najsilniejszych jaskiniowców próbowało wymusić na wszystkich nieużywanie ognia po tym jak już został raz odkryty, albo kontrolować kto kiedy (i za ile) może tego ognia używać.

Nierealny scenariusz.

Całkiowita dominacja Bitcoina(Casha) na światowym rynku finansowym jest absolutnie nieunikniona i jest tylko kwestią czasu. "Lobby" może co najwyżej to opóźnić o parę(naście?) lat, ale nigdy zatrzymać całkowicie.

Lepiej niech bankierzy już się do tego psychicznie przygotowują, zamiast z tym walczyć. Im bardziej z tym walczą marnując czas, który mogliby poświęcić na przystosowanie się do nowo powstającego świata, tym bardziej uderzy ich to po kieszeni i tym bardziej ich zniszczy.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:38 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzą ciężkie lata dla kryptowalut w Polsce.

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:38

Oj tam, oj tam - Polska to nie wyspa, ani KRLD, by mogła nietypowe rozwiązania wprowadzać. W USA ludzie bardziej ufają kryptowalutom niż odpowiednikowi naszej RPP https://www.ccn.com/people-trust-satosh ... yse-owner/ to i na naszych decydentów musi przyjść otrzeźwienie.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości