Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: redbog » sobota, 24 marca 2018, 09:04

szymon1051 pisze: Czemu BCH traktujemy jako kontynuacje BTC? A nie kopią jak LTC? Z grubsza jest to samo jest kopią BTC z dodatkami, czyli w skrócie mniejszymi opłatami za transakcje.
Bch jest kopią kodu bitcoina oczywiście z pewnymi zmianami ale od ltc i innych altów opartych na kodzie btc odróżnia go to że ma dodatkowo kopiowany/dziedziczony łańcuch bloków bitcoina. Trzeba pamiętać że bch nie jest poparty większością mocy, gdyby byl poparty to byłby to po prostu bitcoin. Tym czym bch jest teraz ja osobiście określam to mniejszościowym hard forkiem czyli coś pomiędzy altem a bitcoinem.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 marca 2018, 11:30

szymon1051 pisze:@Canis Lupus,
A LTC nie jest też forkiem BTC? Nie różni się tylko algorytmem na jakim działa, a reszta zostaje jak w BTC?
Nie, LTC nie jest forkiem BTC.

Forkami Bitcoina (technologicznie rzecz biorąc) są Bitcoin Cash, oraz jawne scamy: Bitcoin Gold, Bitcoin Silver, Bitcoin Diamond etc etc...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: Flangler » sobota, 24 marca 2018, 16:01

Skoro waluta zrobiona dla żartów ma więcej transakcji od BCH, to nie ma o czym za bardzo dyskutować. Dla mnie typowego "Janusza" liczy się użytecznośc, średnia prowizja dla dogów od transackji. 0.007 USD, dla BCH 0.07USD i co najważniejsze, trzeba te bch skąść kupić a prowizja dla BCH z wypłaty od giełdy to około 1$, dla waluty zrobionej dla beki kilka centów albo mniej. Jako że bawie się w bounty huntera przelewam male kwoty na rózne giełdy, używanie BCH w moim przypadku było by głupie. Nie wydaje mi żeby fork prześcignął oryginalną walutę. Uważam że ta cała nagonka na bch jest spowodowana tylko tym aby wywindować cene do góry.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: wrip » sobota, 24 marca 2018, 16:03

Pierdzielisz, bch to gówno, nano to król.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: Kluka » sobota, 24 marca 2018, 16:17

wrip pisze: Pierdzielisz, bch to gówno, nano to król.
kazdy ma to co lubi yy lubi to co ma ;) niemniej jestem sceptyczny

Dodano po 3 minutach :
Flangler pisze: dla BCH 0.07USD
o czym Ty mowisz? 0.000002 czyli 0.007 pln czyli niecalego grosza i dodatkowo natychmiastowe 0-coinfirm
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: WitoldC » sobota, 24 marca 2018, 16:24

Kluka pisze: niemniej jestem sceptyczny
Jakieś podstawy?
Kluka pisze: o czym Ty mowisz?
Mówi o giełdzie.
Flangler pisze: a prowizja dla BCH z wypłaty od giełdy to około 1$
Dodano po 4 minutach 42 sekundach:
Chociaż naprzykład Poloniex ma 0.1$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: Kluka » sobota, 24 marca 2018, 16:51

Ile gielda sobie zarabia to jest zupenie inna sprawa. Ma sie nijak do sieci.
WitoldC pisze: Jakieś podstawy?
bo nie jedna taka pompe takich cudownych coinow widzialem a potem byly tylko przewijajace sie pytania "a czego to spada???" Pieniadz musi byc sprawdzony i dzialajacy przez lata. Moze Nano kiedys bedzie, narazie to eksperyment na ktorym mamy lokalna banke. Eksperyment ktory w razie powodzenia moze dac spora stope zwrotu w long albo odejsc w zapomnienie w razie niepowodzenia.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: WitoldC » sobota, 24 marca 2018, 16:58

Czyli wychodzi na to że jesteś sceptyczny ponieważ jest za młody (Bitcoin kiedyś też był, może nawet nadal jest).
Bańki są na każdym krypto bez wyjątku.

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: Flangler » sobota, 24 marca 2018, 17:58

Kluka pisze: Ile gielda sobie zarabia to jest zupenie inna sprawa. Ma sie nijak do sieci
Ale ma się do tematu tego wątku, co mi z sieci, skoro musze te kryptowalute skądś kupić, zaczynając przygodę trzeba zawsze chociaż jednorazowo wziąc pod uwage prowizje z giełdy. Średnie fee transakcji BCH to 0.07 USD źródło https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cash/ przyczym mowimy od środku platności a nie o spekulacji. Za 0.07 USD mozna kupić krajzerke xD. Wiem że tu dla forumowiczów 0.07 USD to kurz, ale ja bym bym od razu zrezygnował z takiego środka płatności.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: redlumek » sobota, 24 marca 2018, 18:11

Ah ta średnia. Jak ktoś płaci dużą prowizję (np niektóre portfele maja domyślnie wpisana wyższe fee) to i potem średnia jest duża. Lepiej spojrzeć na medianę - a ta już wygląda lepiej bo jest to niecałe pół centa - czyli mniej niż 2gr.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: WitoldC » sobota, 24 marca 2018, 18:13

Gorzej jak BCH będzie kosztował tyle co BTC, wtedy już 20gr ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: Kluka » sobota, 24 marca 2018, 18:27

Flangler pisze: Średnie fee transakcji BCH to 0.07 USD
no ja Ci mowie a Ty swoje. Fee jest ponizej grosza. Zrodlo - z doswiadczenia https://prnt.sc/is825w pozatym pisalem tez tu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=120 Tylko to zalezy tez od portfela - jezeli chodzi o mobilne polecam bitcoin.com wallet. W Bread bylo ustawione na 0.00005 bodajze i nie widzialem opcji by to zmienic. Kup, potestuj a pozniej wroc do dyskusji. Pozatym w BCH jest i zawsze bedzie takze miejsce dla calkowicie darmowych transakcji. Takie jest zalozenie. Z reszta, niech strace ;) zaloz bitcoin.com wallet to wysle Ci jakies drobne, spotkasz sie z kumplem zainstalujecie portfel u niego, potestujecie przesyl i sam sie przekonasz

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
WitoldC pisze: Gorzej jak BCH będzie kosztował tyle co BTC, wtedy już 20gr ;)
w bch nie ma takiego twardoglowia jezeli chodzi o rozmiar bloku wiec o to sie nie przejmuje. Ma byc poprostu uzyteeczny. I bedzie
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: Flangler » sobota, 24 marca 2018, 19:47

Kluka pisze:
Flangler pisze: Średnie fee transakcji BCH to 0.07 USD
no ja Ci mowie a Ty swoje. Fee jest ponizej grosza. Zrodlo - z doswiadczenia https://prnt.sc/is825w pozatym pisalem tez tu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=120 Tylko to zalezy tez od portfela - jezeli chodzi o mobilne polecam bitcoin.com wallet. W Bread bylo ustawione na 0.00005 bodajze i nie widzialem opcji by to zmienic. Kup, potestuj a pozniej wroc do dyskusji. Pozatym w BCH jest i zawsze bedzie takze miejsce dla calkowicie darmowych transakcji. Takie jest zalozenie. Z reszta, niech strace ;) zaloz bitcoin.com wallet to wysle Ci jakies drobne, spotkasz sie z kumplem zainstalujecie portfel u niego, potestujecie przesyl i sam sie przekonasz

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
WitoldC pisze: Gorzej jak BCH będzie kosztował tyle co BTC, wtedy już 20gr ;)
w bch nie ma takiego twardoglowia jezeli chodzi o rozmiar bloku wiec o to sie nie przejmuje. Ma byc poprostu uzyteeczny. I bedzie
Dziwne napisałem chyba średnia a nie mediana, przesyłałem już BCH i nie zapłaciłem żadnego fee, ale to prawdopodobnie przez to że portfel potrąca duża na wymianie, ja po prostu podaje iczby, które znalazłem średnia to średnia, Założyłem portfel na BTC.com online wallet(pierwszy lepszy wybrałem), na bitcoin.com nie mogłem znaleźć online wallet-a ogólnie żadnych walletów nie widziałem co chyba z ich stroną nie tak albo z moją przeglądarką, a nie chce nic pobierać sam sobie wyśle BCH i przekonam się na własnej skurze, co to warte. Użyje wszystki możliwych wariantów, low, optimal i high.
@ShadowOfHarbringer "Ich" ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: Kluka » sobota, 24 marca 2018, 21:26

@Flangler, wpisz bitcoin.com wallet w Sklep Play / App Store

Dodano po 1 godzinie 32 minutach 19 sekundach:
Chodziło mi o portfel mobilny
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: ArgonZapan » sobota, 24 marca 2018, 21:44

ShadowOfHarbringer pisze: Zobacz ile pisania postów i przekonywania musi być zrobione, żeby przekonać nawet ludzi na tym forum do tak oczywistego i głupiego faktu, że stary Bitcoin został przejęty przez banki, użytkownicy zbuntowali się i stworzyli Bitcoin Casha.

Jeśli bitcoin był przejęty przez banki, to po forku i BCH i BTC jest przejęte przez banki...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: janku66 » sobota, 24 marca 2018, 22:07

ArgonZapan pisze:
Jeśli bitcoin był przejęty przez ban
No troche to nie tak jak myślisz.
Bilderberg group inwestowało pieniądze w developerów Core.
Potrzebują małych bloków aby mieć drogie i długie transkacje i tym wymusić rozwiązanie offchain (LN).
LN naturalnie będzie dążyć do centralizacji (wg wspierających LN tak się nie stanie oczywiście) czyli kilka wielkich hubów, czyt. banki.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: redbog » sobota, 24 marca 2018, 22:37

vjankuv pisze: Bilderberg group inwestowało pieniądze w developerów Core.
Potrzebują małych bloków aby mieć drogie i długie transkacje i tym wymusić rozwiązanie offchain (LN).
Ok załóżmy że przejęli developerów Core ale żeby realnie wprowadzić jakieś zmiany do bitcoina potrzebują poparcia mocy obliczeniowej czyli poparcia minerów oni z kolei działając ewentualnie na szkodę bitcoina działają na własną szkodę. Jak to wyjaśnić?
Jeśli założymy że minerzy popierając Core działają na szkodę bitcoina oraz własną to ja uznam PoW za nieudany eksperyment.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: awos » sobota, 24 marca 2018, 22:40

Pewnie wiekszosc juz widzialo ale posmiac sie z tego wyjasnienia co to jest BTC zawsze mozna :D
https://www.youtube.com/watch?v=YHjYt6Jm5j8

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: janku66 » sobota, 24 marca 2018, 23:36

edbog pisze: Jak to wyjaśnić?
Mogę się mylić, ale minerzy będą mieć pracę, niezależnie od tego czy Bitcoin wejdzie do adopcji powszechnie czy nie.
LN otwieranie i zamykanie kanału (moim zdaniem) będzie drogie, bo wciąż pozostanie mały blok.
Transakcje on chain pozostaną drogie, bo mały blok.
Minerzy nje dbają o użytek z Bitcoina, a o to by się po prostu obracał i przewijał z rąk do rąk.
Do tego wystarczy wzrost popularności wynikającej z jego bańkowej ceny, hodl, lambo i tym podobne.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co się stanie jako następne: Świt Kryptowalut, które mają sens, zagłada bezsensownych shitcoinów

Postautor: redbog » niedziela, 25 marca 2018, 00:23

vjankuv pisze: Mogę się mylić, ale minerzy będą mieć pracę, niezależnie od tego czy Bitcoin wejdzie do adopcji powszechnie czy nie.
I tak i nie minerzy będą mieli prace dopóki bitcoin będzie istniał ale jeśli został by zmarginalizowany lub upadł by całkowicie przegrywając z jakimś altcoinem to już dla minerów hajs nie będzie się zgadzał.
Jedynym wyjątkiem jest sytuacja która moim zdaniem ma nikłe szanse na spełnienie to jest sytuacja gdzie bitcoin przegrał by z jakimś altem opartym o ten sam algorytm kopania co umożliwiło by minerom przejście do kopania innej wygrywającej waluty. Sądzę że tak się nie stanie bo jeśli już miało by to nastąpić że większość minerów była by gotowa poprzeć inna krypto to lepiej dla minerów opłaci się zrobić hardforka na bitcoinie żeby zachować ciągłość oraz markę i uniknąć niepotrzebnego zamieszania.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości