Netflix dokument - Banking on Bitcoin

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Netflix dokument - Banking on Bitcoin

Postautor: FortiDude » niedziela, 18 marca 2018, 10:05

https://www.netflix.com/pl/title/80154500


Ktoś oglądał? Właśnie skończyłem - wciągając go nosem praktycznie na raz - i polecam, zwłaszcza osobom nowym, nie zaznajomionym zbytnio z technologią i tym co się działo podczas jego początków.

Nie sprawdzałem czy wszystko to jest prawda, lecz sam dokument podrzuca pewną ciekawostkę - otóż zdaniem autorów zamknięcie mt.gox nie było przyczyną krachu 2013/2014 lecz jej skutkiem. Ich zdaniem zwineli giełdę gdy zobaczyli, że kurs leci na łeb na szyje, co oczywiście pociągnęło za sobą kolejne spadki.

Nie analizowałem wykresów i dat ale z ciekawości zamierzam to zrobić. Od taka ciekawostka :p

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Netflix dokument - Banking on Bitcoin

Postautor: awos » niedziela, 18 marca 2018, 10:23

Barodzo dobry dokument, troszke juz starszawy ale daje rade.
Najlepszy byl ten gosciu (nie pamietam nazwiska) ktory ukladal przepisy, wszyscy sie musieli dostosowac a on potem odszedl do jednej wlasnie z tych firm :) a mowia,ze u nas jest korupcja (znaczy w Polsce chodz u mnie w Austr. tez niezle numery odstawiaja)
W 2013roku to byl chyba najwiekszy dip/korekta w historii trwala ponad 411 dni (moze wlasnie tego doswiadczamy ;) ) i kurs spadl z $1163 do $152 czyli jakies 86% to nawet nie chce mi sie liczyc do ilu teraz musialby spasc .

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Netflix dokument - Banking on Bitcoin

Postautor: FortiDude » niedziela, 18 marca 2018, 10:25

Gościu współtworzył BitLicence, a później założył własną firmę, która "pomagała" spełnić warunki tej licencji. Śmieszne i żałosne i wprost autorzy mówią, że to nic innego jak skok na kasę. Nic na to nie poradzimy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Netflix dokument - Banking on Bitcoin

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 18 marca 2018, 15:02

FortiDude pisze: Ich zdaniem zwineli giełdę gdy zobaczyli, że kurs leci na łeb na szyje, co oczywiście pociągnęło za sobą kolejne spadki.
To nie jest prawda, wystarczy obejrzeć wykresy aktywności bota na Goxie. Sami nakręcali bańkę a ponieważ byli prawie bankrutami okradzionymi chyba już w 2012, jechanie 2 lata będąc niewypłacalnymi to i tak długo. Robiąc po 50-80% wolumenu botem co kupował za darmo BTC i nigdy nie sprzedawał, jasne jest, że wyłączając go wywoła się krach. Nie wierzę, że tego nie wiedzieli, oznaczałoby to upośledzenie w myśleniu.

Obrazek

Znalazłem artykuł, chyba ciekawy, jeszcze nie przeczytałem ale załączam: https://www.zerohedge.com/news/2014-05- ... g-activity
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Netflix dokument - Banking on Bitcoin

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 12 kwietnia 2018, 20:09

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tak humorystycznego akcentu na koniec filmu.
Spoiler:
- Zamierza mi pan udowodnić, że Satoshi Nakamoto to pan?
- Tak.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości