Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: akos » niedziela, 18 marca 2018, 21:00

awos pisze:Moim zdaniem najwiekszym problem sa nadchodzace regulacje, ktore spowoduja masywny crush i zajmie bardzo duzo czasu aby to odrobic.
Nie bierzesz pod uwagę, że strach przed regulacjami już jest w dużej mierze w cenie? Co więcej niepewność bywa gorsza od faktycznych zmian, bo wielu zakłada "na wszelki wypadek" najgorsze. Jest bardzo prawdopodobne, że na G20 nie zostaną podane żadne konkrety i na takie jeszcze trochę poczekamy zaś neutralna konkluzja ze spotkania może być, w zależności od nastroju rynku, powodem zarówno do dalszych spadków jak i odbicia, przynajmniej kilkudniowego.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: m.m » niedziela, 18 marca 2018, 23:33

Ja tylko na 3 słowa...

1 na G20 niczego nie ustalą, a krypto nie będą zakazane (zbyt wiele podmiotów je legalizuje, nikt nie jest przeciw)
2 kryptowaluty w obecnej formie nie mają funkcjonaliści, nie są użyteczne i mają zerową wartość.
3 sami jesteśmy sobie winni.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 19 marca 2018, 00:37

m.m pisze: Ja tylko na 3 słowa...

1 na G20 niczego nie ustalą, a krypto nie będą zakazane (zbyt wiele podmiotów je legalizuje, nikt nie jest przeciw)
2 kryptowaluty w obecnej formie nie mają funkcjonaliści, nie są użyteczne i mają zerową wartość.
3 sami jesteśmy sobie winni.
To ja też na 3 słowa :)

1. Zgadzam się, niewiele ustalą, ale i nie zakażą. Wiedzą, że to przyszłościowa technologia, że mogą na niej skorzystać wprowadzając regulacje i podatki, a zakazując narobiliby jeszcze większej paniki i wtedy by ludzie jeszcze więcej potracili
2. Tu się mylisz:
- są narzędziem spekulacyjnym, dającym zarobić inwestorom
- mogą przechowywać wartość i być nośnikami informacji (np. wymiana danych między urządzeniami)
- mają wartość taką jaką inni im nadadzą (w przypadku fiatów jest podobnie. Idziesz do sklepu dajesz 5 zł, kupujesz chleb za 3,50 zł, a pani wydaje resztę. Bo ktoś wcześniej ustalił, że te 5 zł to jest za dużo jak na chleb i dostajesz resztę)
3. Nie jesteśmy niczemu winni. Jedni inwestują w forex, drudzy w kryptowaluty, a jeszcze inni w jedwabniki :) i wolno nam. Jesteśmy dorośli, sprawni na umyśle, kasa jest nasza, więc niech się nie wpieprzają. Stracimy, to stracimy swoje i albo się nauczymy i zaczniemy zarabiać, albo dojdziemy do wniosku, że to nie dla nas i tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 19 marca 2018, 00:47

awos pisze: W 2013 roku trwalo to ponad 400 dni,
Mniej. Bańka kwietniowa pękła jakoś koło 7-10 kwietnia 2013, ostatni dołek po niej był w lipcu i po nim rosło a już w listopadzie 2013 pełna bania ponownie. Może chodziło Ci o 40 dni między kwietniem a lipcem a nie 400? Czy może pisałeś o bessie 2014-2015 i pomyliłeś rok?

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
Macbak2 pisze: i wolno nam. Jesteśmy dorośli, sprawni na umyśle, kasa jest nasza, więc niech się nie wpieprzają. Stracimy, to stracimy swoje i albo się nauczymy i zaczniemy zarabiać, albo dojdziemy do wniosku, że to nie dla nas i tyle.
Dokładnie. Święta racja. Każda inwestycja jest obarczona ryzykiem i ludzie dobrowolnie próbują. Nie ma nic za darmo. Zarabianie na giełdzie jest pochodną naprawdę wielu nerwów ze sobą i cenami i dużej pracy (plus troszkę szczęścia, ale bez pracy szczęście może się zdarzyć raz, dwa, ale nie regularnie a praca i doświadczenie dają regularne zyski w dłuższej perspektywie).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: awos » poniedziałek, 19 marca 2018, 02:33

Wymazywanie pisze:
awos pisze: W 2013 roku trwalo to ponad 400 dni,
Mniej. Bańka kwietniowa pękła jakoś koło 7-10 kwietnia 2013, ostatni dołek po niej był w lipcu i po nim rosło a już w listopadzie 2013 pełna bania ponownie. Może chodziło Ci o 40 dni między kwietniem a lipcem a nie 400? Czy może pisałeś o bessie 2014-2015 i pomyliłeś rok?
Masz racje a w sumie to bardziej mi chodzilo ,ze pod koniec 2013 cena byla 1150 $ i zajelo duzo czasu aby wrocic do tamtego ATH chodzi w sumie to, ze bywaly o wiele wieksze korekty/bessy roznie to nazywaja wiec ja sie obecna sytuacja w ogole nie przejmuje i dalej inwestuje/spekuluje.
Dokładnie. Święta racja. Każda inwestycja jest obarczona ryzykiem i ludzie dobrowolnie próbują. Nie ma nic za darmo.
Amen :) Trudno sie nie zgodzic i trzeba pamietac, ze na tym akurat rynku trzeba inwestowac tylko tyle ile mozemy stracic i nie brac pozyczek na kupno BTC
m.m pisze: 2 kryptowaluty w obecnej formie nie mają funkcjonaliści, nie są użyteczne i mają zerową wartość.
3 sami jesteśmy sobie winni.
Widzisz przeciez,ze jestemy dopiero w bardzo wczesnym okresie. Przeciez na dobra sprawe np dopiero lightning zostal uzytyty, litepay w LTC istnieje ledwo pare tygodni itd
Moim zdaniem przyszlosc bedzie dobra BTC zostanie cyfrowym odpowiednikiem zlota , 99% innych walut upadnie a te zwiazane z infrastruktura przetrwaja.

Pewnie wszyscy juz wiedza, ze G20 nic negatywnego nie wyprodukowalo i zobaczylismy pare green candlesticks ;)

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: m.m » poniedziałek, 19 marca 2018, 08:52

Macbak2 pisze: 3. Nie jesteśmy niczemu winni. Jedni inwestują w forex, drudzy w kryptowaluty, a jeszcze inni w jedwabniki :) i wolno nam. Jesteśmy dorośli, sprawni na umyśle, kasa jest nasza, więc niech się nie wpieprzają. Stracimy, to stracimy swoje i albo się nauczymy i zaczniemy zarabiać, albo dojdziemy do wniosku, że to nie dla nas i tyle.
jesteśmy, zrobiliśmy z krypto skok na kasę , narzędzie inwestycyjne a one do tego nie zostały stworzone. Wszystkie kradzieże, wałki, regulacje to też nasza wina, samo się nie dzieje. To co robimy ich nie rozwija tylko niszczy, uniemożliwiając walkę z Fiat (co też jest ściema).
Macbak2 pisze: - są narzędziem spekulacyjnym, dającym zarobić inwestorom
ok, zgoda o tym nie pomyślałem.
Macbak2 pisze: - mogą przechowywać wartość i być nośnikami informacji (np. wymiana danych między urządzeniami)
mówię o krypto, nie o technologii.
Macbak2 pisze: - mają wartość taką jaką inni im nadadzą (w przypadku fiatów jest podobnie. Idziesz do sklepu dajesz 5 zł, kupujesz chleb za 3,50 zł, a pani wydaje resztę. Bo ktoś wcześniej ustalił, że te 5 zł to jest za dużo jak na chleb i dostajesz resztę)
Nie tak do końca, chleb ma koszt produkcji, dystrybucji itd, krypto co ma ? określenie realnej wartości chleba nie jest trudne, krypto niemożliwe.
awos pisze: Widzisz przeciez,ze jestemy dopiero w bardzo wczesnym okresie.
widzę, po blisko 10 latach jeszcze raczkujemy a założenia fundamentalne krypto już poszły w las.
awos pisze: Moim zdaniem przyszlosc bedzie dobra BTC zostanie cyfrowym odpowiednikiem zlota
wtedy musi mieć realne pokrycie, obecnie go nie ma i czarno to widzę.
awos pisze: Pewnie wszyscy juz wiedza, ze G20 nic negatywnego nie wyprodukowalo i zobaczylismy pare green candlesticks ;)
Od samego początku było wiadomo że nic nie zrobią, to było typowe karmienie kaczek, więcej Koniecznych Wieczorków :roll: a zwykłe spotkanie w meczecie będzie winne globalnemu krachowi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: awos » poniedziałek, 19 marca 2018, 10:15

m.m pisze: widzę, po blisko 10 latach jeszcze raczkujemy a założenia fundamentalne krypto już poszły w las.
Raczkujemy i dlugo bedziemy raczkowac, umowmy sie, ze do II polowy 2017 tak naprawde malo kto wiedzial (nawet wsrod ludzi tutaj) poza grupami zapalancow. Jak ktos wiedzial o tym od poczatku i robil stosowne inwestycje to absolutny szacun i z miejsca zostaje moim mentorem. Ja przyznaje sie slyszalem na powaznie jakies 3 lata temu ale wolalem spekulowac na gieldzie australisjkiej (tutaj mieszkam itd)
Dopiero teraz mozna zauwazyc,ze wszystko ruszylo z kopyta i dzieki Bogu skonczylo sie szalenstwo koncowki 2017 kiedy byle matol mogl kupic byle shitcoin i pisac o 1000% zysku na dzien. Wiesz nie wiem jak ty ale ja darze duzym szacunkiem tradycjnych inwestorow (Buffet itd) dla nich crypto bedzie szwindlem ale poprzez pokazywanie,co mozna osiagnac dzieki blockchain, taniej bankowosci itd stopniowo to zrozumia (zreszta biologia jest przeciwko nim ;)) przeciez FB to tez bylo jakies cholera wie co a zarabia duze pieniedza. Gra sie toczy o to aby tego nie przejeli a beda robil wszystko aby to zrobic bo przyszlosc i rewolucja jest po naszej stronie a nie gieldach 9-5pm zamkniete w weekends.

Przyjzy sie wykresom jak wolno sie internet rozwijal. U mnie w Australii jeszcze stanrtem jest limitowany a ty od razu bys chcial placic LYC uzywaj litepay. Swoja droga ja place swoje rachunki (prad ,gaz) uzywajac crypto assets a bankomat BTC mam 10 minut piechota , wiec jakos to sie rozwija ;)
m.m pisze: Od samego początku było wiadomo że nic nie zrobią, to było typowe karmienie kaczek, więcej Koniecznych Wieczorków a zwykłe spotkanie w meczecie będzie winne globalnemu krachowi.
Masz troche racji ale prawda jest jak zwykle po srodku. Ja sie specjalnie nie obawiam nie ruchawych (tak to sie chyba pisze) spotkan przy kawie ale preznych organizacji jak SEC albo CFTC i na bierzaco sledze ich tweeteta ,senackie przesluchania (mam latwo bo podobna strefa czasowa) ba dzieki temu udalo mi sie sporo kasy zaoszdzecic, keidy to SEC oglasil wrecznie subpoenas. Fundusze inwestycyjne czekaja na regulacje aby zainwestowac ,czekaj tez na lepsza liquidity itd Swoja droga nie nie jestem wielkiem zwolennikiem dex (decentralized exchanges ) ale to juz inna bajka

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 19 marca 2018, 13:54

m.m pisze:
Macbak2 pisze: - mają wartość taką jaką inni im nadadzą (w przypadku fiatów jest podobnie. Idziesz do sklepu dajesz 5 zł, kupujesz chleb za 3,50 zł, a pani wydaje resztę. Bo ktoś wcześniej ustalił, że te 5 zł to jest za dużo jak na chleb i dostajesz resztę)


Nie tak do końca, chleb ma koszt produkcji, dystrybucji itd, krypto co ma ? określenie realnej wartości chleba nie jest trudne, krypto niemożliwe.
Kryptowaluty też mają koszt produkcji. Ludzie wydają kasę na koparki, prąd, internet, kopią je, także też na podstawie tych kosztów mogą oszacować ich wartość minimalną.

Poza tym Ty mówisz o szacowaniu wartości chleba, a ja o wartości pieniądza. Krążek 5-cio złotowy też nie kosztuje tyle ile wynosi jego wartość produkcji, tylko więcej. Ma wartość dodaną, bo tak ustalili ludzie.

Także jak widzisz, coś co posiadamy, ma taką wartość jaką my temu nadamy. a nie taką jaką ma w rzeczywistości. Dla przykładu:
- Kiedyś ludzie wymieniali towar za towar, ktoś miał mleko, ktoś inny chleb i jak się dogadali (uznali, że wartość chleba jest równa wartości mleka), to się wymieniali
- Potem weszły monety, gdzie ludzie uznawali, że np. taka jedna moneta będzie warta tyle co bochenek chleba, czy litr mleka (choć nie koniecznie, bo równie dobrze mogła być warta połowę bochenka, czy pół lita mleka).
- Teraz dokładnie to samo dzieje się z kryptowalutami, też nadawana jest im wartość przez ludzi

Krypto nie muzą mieć pokrycia tak jak złotówki nie muszą mieć pokrycia. Wystarczy, że ludzie nadają im wartość i godzą się dawać inne dobra za nie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: FortiDude » poniedziałek, 19 marca 2018, 14:01

"Krypto nie muzą mieć pokrycia tak jak złotówki nie muszą mieć pokrycia. Wystarczy, że ludzie nadają im wartość i godzą się dawać inne dobra za nie."
Obecnie FIAT również pokrycia nie ma. Niby USD ma pokrycie w złocie (nie jestem specem, tak gdzies czytałem jedynie) ale kto decyduje ile warto jest złoto? Ludzie.

Gdyby nagle ludzie stwierdzili, że złoto jest be, brzydkie i nie użyteczne, tak samo diamenty to było by grubo.

Specjalistą nie jestem, ale wydaje mi się, że wszystko jest tak na prawdę "umowne". Dlatego krypto mają potencjał.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: m.m » poniedziałek, 19 marca 2018, 14:40

FortiDude pisze: Obecnie FIAT również pokrycia nie ma. Niby USD ma pokrycie w złocie (nie jestem specem, tak gdzies czytałem jedynie) ale kto decyduje ile warto jest złoto? Ludzie.
kiedyś miało obecnie niema, fiat ma siłe nabywczą, krypto nie.
awos pisze: co mozna osiagnac dzieki blockchain, taniej bankowosci itd stopniowo to zrozumia (zreszta biologia jest przeciwko nim ;)) przeciez FB to tez bylo jakies cholera wie co a zarabia duze pieniedza.
generalnie ja nie wiedzę zalet tej technologii, nie wiedzę niczego rewolucyjnego, wręcz przeciwnie uważam ją za bardzo drogą i mało efektowną (w obecnej postaci). Tania bankowość, to kwestia umowna, podobnie jak szybkie przelewy technicznie nie ma żadnego problemu, brakuje tylko chęci.

FB rozwinął się bardzo szybko, jechali po bandzie przez co mieli sporo problemów.
awos pisze: Gra sie toczy o to aby tego nie przejeli a beda robil wszystko aby to zrobic bo przyszlosc i rewolucja jest po naszej stronie a nie gieldach 9-5pm zamkniete w weekends.
tia, poniedziałek - piątek walka o ideały a w weekend fiaty liczą.. miała być decentralizacja jest figa z makiem, miała być wolność niezależność a są jakieś dziwne zależności z politykami, giełdami itd. Po za tym to wyścig szczurów, zaczyna się wojna o kasę u samych podstawa krypto. Ile ICO dostanie bana bo się okazało że są zwykłym skokiem na kapustę ?
Wszystko eliminuje założenia fundamentalne.
Macbak2 pisze: Poza tym Ty mówisz o szacowaniu wartości chleba, a ja o wartości pieniądza. Krążek 5-cio złotowy też nie kosztuje tyle ile wynosi jego wartość produkcji, tylko więcej. Ma wartość dodaną, bo tak ustalili ludzie.
Inaczej, krzyczą na każdym rogu że FIAT nie ma pokrycia a kryptowaluty mają, ktoś mi napisał że w mocy obliczeniowej lub przestrzeni dyskowej (litości...) i dlatego są takie super.

Więc się pytam w czym mają pokrycie ? jeśli ludzie stracą zainteresowanie to wartość spada do zera, chleb dalej będzie kosztował 2 zł bo tyle jest jego realny koszt produkcji.
Macbak2 pisze: Także jak widzisz, coś co posiadamy, ma taką wartość jaką my temu nadamy. a nie taką jaką ma w rzeczywistości.
za bardzo uogólniasz.. jeśli masz wspominany chleb to nie masz problemu z określeniem jego wartości, jeśli masz np antyk, obraz lub BTC to jego wartość określa nabywca, to on decyduje ile jest w stanie za coś zapłacić.

Mebel ktoś wyprodukował, obraz ktoś namalował, BTC ktoś wykopał i to wszystko stanowiło koszt, który na chwilę obecną nie ma realnego przełożenia na wartość.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 19 marca 2018, 16:46

m.m pisze:
Macbak2 pisze: Także jak widzisz, coś co posiadamy, ma taką wartość jaką my temu nadamy. a nie taką jaką ma w rzeczywistości.
za bardzo uogólniasz.. jeśli masz wspominany chleb to nie masz problemu z określeniem jego wartości, jeśli masz np antyk, obraz lub BTC to jego wartość określa nabywca, to on decyduje ile jest w stanie za coś zapłacić.

Mebel ktoś wyprodukował, obraz ktoś namalował, BTC ktoś wykopał i to wszystko stanowiło koszt, który na chwilę obecną nie ma realnego przełożenia na wartość.
Nie, przy chlebie jest identycznie jak z antykami, obrazami czy BTC. Możesz zapłacić za ten sam chleb w jednym sklepie 3,50 zł, w drugim 3,60 zł, w piekarni 1,50 zł, albo nawet dostać za darmo (jak został z poprzedniego dnia). A koszt całkowity jego wytworzenia, może wynosić np. strzelam 50 gr :) Także wartość nie równa się cenie końcowej (nawet chleb ma wahania kursowe :D )

To sprzedający ustala ceny, a nie kupujący. Oczywiście sprzedający może się trochę ugiąć i obniżyć cenę, ale nie musi i wtedy kupujący jest zmuszony kupić po danej cenie lub nie kupować. Jak sprzedawcy się zmówią, że chleb będzie powyżej 10 zł, to będziesz jadł za tyle chleb (chyba, że nie będzie Cię stać).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: akos » poniedziałek, 19 marca 2018, 17:26

m.m pisze: fiat ma siłe nabywczą, krypto nie.
To już nawet nie jest męcząca, głupia i nieprawdziwa argumentacja, ale po prostu trolling. Obecnie np. za 1 BTC mogę nabyć dobra o równowartości około 8600$.

Moja rada, nie gadajcie z tym kolesiem, bo wychodzi na to, że to trol po prostu, "wygra" z wami dyskusję przez zamęczenie rozmówcy coraz głupszym gadaniem bez końca :x

Ode mnie leci minus za trolowanie. Jeśli uważasz, że jest niesprawiedliwy i że to cenzura, to możesz się poskarżyć w odpowiednim dziale. Jeśli podasz dowód, że "krypto nie ma siły nabywczej" to punkty rep oddam.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: m.m » poniedziałek, 19 marca 2018, 18:05

akos pisze: To już nawet nie jest męcząca, głupia i nieprawdziwa argumentacja, ale po prostu trolling. Obecnie np. za 1 BTC mogę nabyć dobra o równowartości około 8600$.
nie, najpierw MUSISZ dokonać wymiany na 8600USD (- podatek) i dopiero wtedy możesz nabyć dobra. Więc dobra nabywasz za FIAT nie KRYPTO.
Krypto to nie tylko BTC, a ilość miejsc w którym można nim płacić jest bardzo mała, zbyt mała by móc rozmawiać o jakiejkolwiek mocy.

sam się odniosłeś do USD... cena określona w USD nie BTC/ETH/LTC itd. :shock: Idziemy dalej, podczas kryzysu uciekasz w krytp czy fiat ? co będziesz w stanie wykorzystać jak wszystko walnie ? BTC ? :shock:
akos pisze: Ode mnie leci minus za trolowanie. Jeśli uważasz, że jest niesprawiedliwy i że to cenzura, to możesz się poskarżyć w odpowiednim dziale. Jeśli podasz dowód, że "krypto nie ma siły nabywczej" to punkty rep oddam.
Jak przejrzysz moje posty to zauważysz że mam gdzieś to co myślą inni, nie stronie od ostrej kryski, wiedzy nie czerpie z forum (raczej udzielam porad) więc jest mi w 100% zbędne.
Macbak2 pisze: Nie, przy chlebie jest identycznie jak z antykami, obrazami czy BTC. Możesz zapłacić za ten sam chleb w jednym sklepie 3,50 zł, w drugim 3,60 zł, w piekarni 1,50 zł, albo nawet dostać za darmo (jak został z poprzedniego dnia). A koszt całkowity jego wytworzenia, może wynosić np. strzelam 50 gr :) Także wartość nie równa się cenie końcowej (nawet chleb ma wahania kursowe :D )

To sprzedający ustala ceny, a nie kupujący. Oczywiście sprzedający może się trochę ugiąć i obniżyć cenę, ale nie musi i wtedy kupujący jest zmuszony kupić po danej cenie lub nie kupować. Jak sprzedawcy się zmówią, że chleb będzie powyżej 10 zł, to będziesz jadł za tyle chleb (chyba, że nie będzie Cię stać).
Popyt / podaż prawie jak star trek... Po za tym wartość a cena to dwie różne rzeczy. Ja pytałem o wartość kryptowalut, ich pokrycie a ty mi prawisz o CENIE.

Więc jeszcze raz, produkcja chleba koszt 2 zł + marża 3zł i mamy jego cenę, jeśli mowa o wartości to w pewnych latach może być bezcenny.

Antyk, meble, BTC itd - chcesz sprzedać dany obraz (antyk) to sprzedasz go za tyle ile ktoś będzie w stanie za niego zapłacić. Wartość obrazu można określić na 10 tyś usd ale masz tylko jednego klienta, który oferuje 8 tyś usd. Ty tylko decydujesz tak/nie.

W każdej gałęzi handlu / usług czynnik nabywcy MA WPŁYW NA CENĘ, w przypadku "towarów", których wartości nie jesteś w stanie określić nabywca ma największy wypław na cenę.

Niech Ci będzie, zgodnie z Twoją teorią (trochę naciągniętą) ja jako sprzedawca BTC ustalam cenę na 25 tyś USD.. ustałem sobie i co ? kupisz ? i podstawowe pytanie czy to oznacza że jest warty 25 tyś usd ?

Reputacja postu -10, czyli 10 userów uważa że mówię nieprawdę, jednocześnie nie umiejąc odpowiedzieć na żadne moje pytanie. Przecież to takie proste i oczywiste, w czym problem ? wasz szamana nie udzielił odpowiednich wskazówek ?
akos pisze: Moja rada, nie gadajcie z tym kolesiem,
to bardzo dobra rada, zwłaszcza jak masz problem z logicznym myśleniem. Zauważyłeś jak łatwo was strollować... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 marca 2018, 18:22 przez m.m, łącznie zmieniany 14 razy.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 19 marca 2018, 18:07

Według mnie w poście @m.m, jest dużo racji.
Np.
m.m pisze: Mebel ktoś wyprodukował, obraz ktoś namalował, BTC ktoś wykopał
Mebel ktoś potrzebuje. Z obrazem są przynajmniej dwie możliwości, ktoś chce patrzyć(lub się pochwalić), albo czeka aż cena urośnie.
BTC ktoś wykopał żeby zarobić.

Fiaty są ogólnie uznaną walutą. Jej wartość zależy od np. zasobności w surowce(które inne kraje potrzebują).
Dlaczego akurat Bitcoin miał by być walutą. Przecież to jest wymyślone przez "jakiegoś" człowieka, który prawdopodobnie posiada 1/20 wszystkich monet.
Na jakiej podstawie określić jego wartość?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: FortiDude » poniedziałek, 19 marca 2018, 18:25

@WitoldC btc jest bardziej wartościowy niż obraz. Dzisiaj ludzie nie potrzebują obrazów - ja np. Nie lubię na Ścianie mieć nic innego prócz grafik czy telewizora. A BTC to technologia, waluta, potrzeba.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: akos » poniedziałek, 19 marca 2018, 19:00

m.m pisze: nie, najpierw MUSISZ dokonać wymiany na 8600USD (- podatek) i dopiero wtedy możesz nabyć dobra. Więc dobra nabywasz za FIAT nie KRYPTO.
Wymiana nie ma nic do rzeczy. Zapoznaj się najpierw z pojęciem siły nabywczej zwanej też równoważnie "dostosowaniem do inflacji", w szczególności ze zdaniem: Currency can be either a commodity money, like gold or silver, or fiat money.

Złotem również nie kupujesz bułek w sklepie a mówi się o sile nabywczej złota:
https://www.sunshineprofits.com/gold-si ... ing-power/
http://samcik.blox.pl/2011/03/Zloto-trz ... ierki.html
Za złotówkę również nic nie kupisz poza Polską, ale nie oznacza to, że PLN ma siłę nabywczą wyłącznie w Polsce.

Jestem w stanie tolerować inne poglądy i własne zdanie a nawet mówienie rzeczy fałszywych, ale upieranie się przy twierdzeniach jawnie fałszywych, niezgodnych z definicją pojęć i ciągnięcie głupiej dyskusji bez końca uważam za trolling i głupotę.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: m.m » poniedziałek, 19 marca 2018, 21:21

FortiDude pisze: BTC to technologia, waluta, potrzeba.
:mrgreen: ja odpadam rozwaliłeś system..
FortiDude pisze: @WitoldC btc jest bardziej wartościowy niż obraz. Dzisiaj ludzie nie potrzebują obrazów - ja np. Nie lubię na Ścianie mieć nic innego prócz grafik czy telewizora.
A ja lubię, więc dla mnie reprezentuje większą wartość.

Czyli dla Ciebie BTC ma coś na kształt wartości sentymentalniej / kolekcjonerskiej, nie wiem jak to określić. Genialne. :geek: da się z tego żyć ?

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 19 marca 2018, 22:24

m.m pisze:
Ja pytałem o wartość kryptowalut, ich pokrycie a ty mi prawisz o CENIE.

Więc jeszcze raz, produkcja chleba koszt 2 zł + marża 3zł i mamy jego cenę,
Krypto nie mają pokrycia tak jak złotówki, to już ustaliliśmy, natomiast ich wartość końcowa to cena produkcji (kopania) + cena dodana (taka marża sprzedawcy).

Co do chleba, to produkcja np. 2 zł, ale marża nie 3 zł jak napisałeś, tylko tyle ile sobie ustalą sprzedawcy. Mogą chcieć nawet 100 zł i wtedy zapłacisz, albo nie będziesz go jadł :) Podobnie jest z kawiorem i szampanami za kilka tysięcy (płacisz, albo jest dla Ciebie niedostępny).
m.m pisze:
Antyk, meble, BTC itd - chcesz sprzedać dany obraz (antyk) to sprzedasz go za tyle ile ktoś będzie w stanie za niego zapłacić. Wartość obrazu można określić na 10 tyś usd ale masz tylko jednego klienta, który oferuje 8 tyś usd. Ty tylko decydujesz tak/nie.
No i mówię nie, czekając na takiego co mi tyle da :) No chyba, że przymieram głodem :)
m.m pisze:
W każdej gałęzi handlu / usług czynnik nabywcy MA WPŁYW NA CENĘ, w przypadku "towarów", których wartości nie jesteś w stanie określić nabywca ma największy wypław na cenę.
A Ty dalej swoje. Nie ma tak, że nie mogę określić wartości:
- W przypadku BTC wartość stanowi cena wydobycia/zakupu + cena dodana (tyle ile chcę na tym zarobić).
- W przypadku obrazu, to cena zakupu/cena farb, płutna, ramy + cena dodana
- W przypadku chleba, to cena upieczenia przez piekarnię/nabycia (przez sklep) + cena dodana (marża)
m.m pisze:
ja jako sprzedawca BTC ustalam cenę na 25 tyś USD.. ustałem sobie i co ? kupisz ? i podstawowe pytanie czy to oznacza że jest warty 25 tyś usd ?
Nie kupię, bo są tańsi sprzedawcy na ten moment, ale jak osiągnie tą cenę i nie będzie tańszej opcji, a będzie on powszechnie uznany za wartościowy środek wymiany, to tak.
m.m pisze:
Niech Ci będzie, zgodnie z Twoją teorią (trochę naciągniętą)
Cieszę się, że się zgadzamy :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: awos » poniedziałek, 19 marca 2018, 23:54

m.m pisze: tia, poniedziałek - piątek walka o ideały a w weekend fiaty liczą.. miała być decentralizacja jest figa z makiem, miała być wolność niezależność a są jakieś dziwne zależności z politykami, giełdami itd. Po za tym to wyścig szczurów, zaczyna się wojna o kasę u samych podstawa krypto. Ile ICO dostanie bana bo się okazało że są zwykłym skokiem na kapustę ?
Wszystko eliminuje założenia fundamentalne.

Tak z ciekawosci, jak jestes tak negatywnie nastawiony do wszystkie zwiazanego ze swiatem crypto to co tutaj robisz bo poza krytykowaniem kazdego to nie widze nic konstruktywnego.
Sprzedaj swoje BTC czy co tam masz i inwestuj na rynku maki, cukru bo tam to zawsze ale zawsze bedzie popyt.
:)

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: m.m » wtorek, 20 marca 2018, 01:22

Macbak2 pisze: Co do chleba, to produkcja np. 2 zł, ale marża nie 3 zł jak napisałeś, tylko tyle ile sobie ustalą sprzedawcy. Mogą chcieć nawet 100 zł i wtedy zapłacisz, albo nie będziesz go jadł
"Wraz ze wzrostem ceny bądź usługi popyt na to dobro lub usługę maleje i odwrotnie spadek ceny wywołuje wzrost popytu".
Macbak2 pisze: A Ty dalej swoje. Nie ma tak, że nie mogę określić wartości:
- W przypadku BTC wartość stanowi cena wydobycia/zakupu + cena dodana (tyle ile chcę na tym zarobić).
- W przypadku obrazu, to cena zakupu/cena farb, płutna, ramy + cena dodana
- W przypadku chleba, to cena upieczenia przez piekarnię/nabycia (przez sklep) + cena dodana (marża)
- moja "wartość" to drogi prąd + 500usd, Twoja wartość to tani prąd + 150 USD, jaka jest wartość BTC ? uśredniamy to czy cos ?
- 500 letnie dzieło znanego malarza w stanie idealnym ma wartość 10 dolców ? :shock:

BTW: wartość czy cena ? bo się pogubiłem..
Macbak2 pisze: Nie kupię, bo są tańsi sprzedawcy na ten moment, ale jak osiągnie tą cenę i nie będzie tańszej opcji, a będzie on powszechnie uznany za wartościowy środek wymiany, to tak.
więc dostrzegłeś zależność o której pisałem.

Proponuję rozjem, dyskusja na tym poziomie nie ma większego sensu więc po co tracić czas.

Dodano po 58 minutach 6 sekundach:
awos pisze: Tak z ciekawosci, jak jestes tak negatywnie nastawiony do wszystkie zwiazanego ze swiatem crypto to co tutaj robisz bo poza krytykowaniem kazdego to nie widze nic konstruktywnego.
Sprzedaj swoje BTC czy co tam masz i inwestuj na rynku maki, cukru bo tam to zawsze ale zawsze bedzie popyt.
Nie rozmawiamy o mojej osobie, po co ta nieudolna próba dyskredytacji ? To nie jest krytyka (zwłaszcza kogoś) tylko rozmowa w której prezentuje odmienne zdanie, nikt nikogo nie krytykuje i nie obraża (po za Tobą teraz). Ja was nie oceniam, dlaczego Ty oceniasz mnie ? i to po jednym temacie... ?

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości