Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 marca 2018, 01:46

ekonokomik pisze: Ta, trzymał 4 lata żeby sprzedać wszystko na raz. Te 40K sprzedawał zdaje się kilka miesięcy?
Nie ma na razie ani powodu ani potrzeby sprzedawać reszty.

Ale teraz oczywiście każdy spadek będzie przypisywany "piep...mu japońcowi"...
Zgadzam się w 100% z tym co piszesz, że dobrze, że sprzedał je i że zrobił to po cichu. Miał do tego prawo i zrobił to za bardzo dobrą cenę. Natomiast to, że ludzie uważają, że spadki były przez to, jest zwyczajna głupotą. Szukanie powodów spadków w takiej ilości BTC jakie sprzedał w takim czasie, to niewiedza o rynku, o podaży, popycie, obrotach. Smutne, że ludzie są głupi, ale w grze giełdowej im więcej słabiej myślących, tym lepiej dla tych, co kojarzą fakty. Czysty pragmatyzm nie zna litości, a ludzie sami wrzucają się w nieprawdziwe przekonania. Co do wyklinania go i bluzgania (widziałem na forum nawet życzenia śmierci), to ludzka nienawiść połączone z głupotą, dają mieszankę wybuchową.
W istocie sprzedaż tych BTC jest doskonałą informacją. Wystarczy sobie wyobrazić ile zamieszania dla ceny mogłoby zrobić sprzedawanie tego po wcześniejszym ogłoszeniu, w krótkim czasie i większej ilości. A on zrobił to taktycznie i mądrze i chwała mu za to.

Kilkuletnia Puszka Pandory Gox częściowo "rozbrojona".

Widziałem, że ludzie nanoszą na wykres ceny BTC kiedy ile sprzedawano i że niby zawsze spadek przez to. Niezły Facepalm. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: devega » poniedziałek, 12 marca 2018, 02:14

@Wymazywanie, 100% racji.
Natomiast jeszcze lepiej by zrobił, gdyby sprzedał całość. I dopiero to ogłosił. Nie byłoby teraz obaw typu, że kurs spadł (wg niektórych) przez sprzedaż niecałych 40k BTC, a zostało jeszcze ponad 160k do sprzedania :) Taki miecz Damoklesa ;)
Ale być może ze względów prawnych nie mógł więcej sprzedać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 marca 2018, 02:25

@devega, Pewnie większy problem by wynikał z nadmiaru gotówki niż z gotówki do spłaty + reszty BTC.

Zobaczycie, jeszcze rzeczywistość nas zaskoczy - BTC dostaje Karpeles przez swoją spółkę (czy co tam ma) i uruchamia giełdę New Gox z zerowym fee rok i zaawansowanymi funkcjami i super bezpieczeństwem (i nawet z obiecanym od 2012 czy 2013 Midasem i LTC!). Z racji braku fee globalne bociarstwo się przenosi, jest duża głębokość i wypiera Finexa. Uwierzcie mi, że byłaby to popularna giełda. ;) @ekonokomik, grałbyś na takim New Goxie?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: devega » poniedziałek, 12 marca 2018, 02:31

@Wymazywanie, jakby dorzucił ubezpieczenie depozytu, to czemu nie ;)
EDIT
A i nie zapominajmy o bocie-ślimaku ;)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 12 marca 2018, 11:10

@Wymazywanie, kto wie... Nie będę się zarzekać.

BTC-E, giełda która w powszechnej opinii należała do ruskiej mafii i która autentycznie straciła swoje środki (zarekwirowane przez FBI) więc miała pełne prawo wypiąć się na userów, jako jedyna zachowała się najporządniej i oddała kasę.

Jak widać w świecie krypto dzieją się rzeczy, które się filozofom nie śniły ;)

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: nomenomen_token » środa, 14 marca 2018, 14:10

osobliwy_nick pisze:Ludzie, dzienny obrót na bitcoinie to 640 tys. BTC, a na górce był 2-3 razy większy! Serio uważacie, że +/- 6 tys. BTC może załamać kurs? Momenty sprzedaży są rozdystrybuowane zupełnie losowo względem spadków. Jeżeli wyobrazicie sobie dowolne inne momenty sprzedaży, to też Wam wyjdzie, że za chwilę akurat kurs spadł - bo spadał per se.

Nie mogę uwierzyć, że zwłaszcza ludzie, którzy już jakiś siedzą w kryptowalutach (Maciej Wieczorek, Phil Konieczny) wierzą w takie bzdury, mianowicie, że dokładnie 0,9375% dziennego obrotu może zmienić kurs i trendy na giełdzie.
Abstrahując od tego czy opisana sytuacja z Syndykiem to prawda czy tylko takie "urbanlegend" to zmiana kursu przy użyciu 6 tys. BTC jest jak najbardziej możliwa a to dlatego, że większość ruchu na giełdach jest FAKEOWY wykreowany przez automatyczne skrypty giełdy należące do Mafi i działający jako pralnia - Bitfinex z Tetherem to prawie 40% obrotu całym Bitcoinem / USD lub przez USDT. Już to tłumaczyłem ale powtórzę - Mafia ma TRZY najpoważniejsze problemy 1. Nadmiar gotówki - to są całe TIRy drobnych nominałów z dziwek i handlu dragami . 2. Przesłanie ich w dowolne miejsce na świecie . 3. Zalegalizowanie kasy tak żeby można było ja w końcu skonsumować i cieszyć się bogactwem oraz opłacać wpływy polityczne . Przypomnę tylko że taki Escobar w latach 80/90 potrafił wytworzyć dochód rzędu 1/3-1/2 całej KOLUMBII i to wszystko w gotowiźnie którą później zakopywał całymi ciężarówkami
Wszystkie 3 świetnie adresuje kryptowaluta a giełdy to w większości PRALNIE - działające na zasadzie takiej :
przez drobne wpłaty gotówkowe ( na poczcie , we wpłatomatach, nierejestrowanych wpłatach poniżej 15 000 USD ( takie prawo w USA ) ) wpłaca się gotówkę na konta giełd tam tworzy fikcyjne konta. Później już zostaje tylko włączyć "pralkę" w lewo - w prawo i przychodzi CZYSTA jak łza prowizja "Maker / Taker " plus dodatkowe opłaty ( bo faktycznie na tych giełdach nie zachodzą transakcje na krypto tylko czysto WIRTUALNE transakcje w obszarze systemu giełdy ) . Koszty pokrywają ludziska co się pod nie podczepią bo widzą, że tam juz ruch duży . Kurs jest dla Mafii wtórny bo kompensowany jest wielkością obrotu - jeśli łącznie zakładamy koszty 1% to robimy ruch 100 razy i mamy kasę UPRANĄ, giełda ma czyste ręce bo ta gotówka co jest włożona na konta przecież NIE JEST ICH ;) a od prowizji placą elegancko wszystkie podatki ( oczywiście pomniejszając je kosztami luksusowaych samochodów dla zarządów, wielu podróży etc... ) . Łatwo to sprawdzić - po prostu przeglądając dane z ksiąg krypto - przecież FAKTYCZNYCH transakcji ( unikalne ) jest raptem 150-200 TYS globalnie - to oznacza , że użytkowane faktycznie poza giełdami sprowadza się MAX do kilkunastu tys. ludzi ( adresów ) GLOBALNIE - Dlaczego ? odpowiedź jest prosta bo żeby była Unikalna Transakcja to trzeba dwóch stron - czyli 2 adresów , a przecież każdy adres może zawierać wiele transakcji dziennie. Do tego większość tych transakcji to WEJŚCIE / WYJŚCIE z giełdy na zimny portfel ( szacuje że jakieś 90% ) to daje naprawdę SZOKUJĄCO MAŁE faktyczne użycie Bitcoina nawet jako środka lokaty kapitału - 10-20 TYS. ludzi dziennie GLOBALNIE !!! to śmiech na sali. A teraz sprawdźcie sobie MEDIANĘ i średnią wartość transakcji w księdze BTC - wychodzi, że większość to trasakcje o wartości około 0,08 BTC ( czyli 800 USD ) natomiast ŚREDNIA to już 6,1 BTC - to oznacza że występuje dość sporo GIGANTYCZNYCH transakcji. Patrząc na wykres Unikalnych transakcji to człowieka ogarnia śmiech - od grudnia 2017 spadły ponad 2 krotnie i są na poziomie 3 kwartału 2015 roku do tego mediana opłaty to spadła od szczytu kilkunastokrotnie - jakoś nie przysporzyło to użytkowników, tymaczasem wartość obrotu wyrażona w USD jakoś dzielnie się trzyma ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: Canis Lupus » środa, 14 marca 2018, 14:17

ogólnie fajna teoria spiskowa. Ale zainteresowało mnie

"Patrząc na wykres Unikalnych transakcji to człowieka ogarnia śmiech - od grudnia 2017 spadły ponad 2 krotnie i są na poziomie 3 kwartału 2015 roku"

w kontekście przyszłej ceny to cenna informacja.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: nomenomen_token » środa, 14 marca 2018, 14:30

Canis Lupus pisze: ogólnie fajna teoria spiskowa. Ale zainteresowało mnie

"Patrząc na wykres Unikalnych transakcji to człowieka ogarnia śmiech - od grudnia 2017 spadły ponad 2 krotnie i są na poziomie 3 kwartału 2015 roku"

w kontekście przyszłej ceny to cenna informacja.
To nie żadna "teoria" to są FAKTY wystarczy użyć google i sprawdzić KIM jest J.L Van Der Velde czyli CEO obu Bitfinex i Tethera . Kto w jego imieniu zakładał spółkę w podwarszawskich Michałowicach w domku jednorodzinnym - podpowiem Ivan Molina Lee - offshoreman z Panamy - wcześniej działał na zlecenie Palazzolo vel Kolbachenko np. w spółce Forsys Metal ( wszystko w Panamapapers też można sprawdzić) . Natomiast J.L Van Der Velde to spadochroniarz z PAG asia - agresywnego funduszu inwestującego w nieruchomości w Azji stworzonego przez Charlsa Toppino ( jego brat jest w zarządzie cały czas niejaki J-P Toppino ) Toppino to zacna włoska rodzinka z Key West / Miami . a Charles jest powiązany dość mocno z Eeastdil spółką a właściwie bankiem inwestycyjnym wchodzącą w skład Wells Fargo ( tego samego który na początku działania Bitfinex i Tethera ) pozakładał klientom tej giełdy konta ;) które później zamroził - niby bitfinex chciał się z nimi sądzić ale się szybko pogodzili i sprawy NIE MA ;) . Tether to super narzędzie bo za gotówkę w USD mozna sobie zrobić wymianę 1:1 na USDT które deponują ;) - sprytne deponuejsz gotówkę i masz USDT do szybiej wymiany na 40-50% wszystkich giełd krypto świata ( chyba lepszego narzędzia pralniczego to nie ma ) . Reasumując cała ta zabawa jest pod dyktando CosaNostry - i póki oni mają w tym interes to kurs BTC nigdy nie spadnie do ZERA oczywiście im zalezy na rozgłosie bo im się płynność podnosi na świecie i bez walizek gotówki mogą jeździć z kraju do kraju i na lokalnych giełdach sobie BTC czy inne krytpo wymieniać . Podejrzewam też , że taki S.Suszek w Polsce ma wspólników ( o których tylko wspomina - żaden się nie ujawnił ) którzy też należą do podobnej rodzinki ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: Canis Lupus » środa, 14 marca 2018, 14:32

@nomenomen_token, tak wiem czytałem już wcześniej jak opisywałeś rodzinę Soprano. Jak będziesz miał coś nowego to wrzucaj, chętnie poczytam.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: nomenomen_token » środa, 14 marca 2018, 15:02

Canis Lupus pisze:

"Patrząc na wykres Unikalnych transakcji to człowieka ogarnia śmiech - od grudnia 2017 spadły ponad 2 krotnie i są na poziomie 3 kwartału 2015 roku"

w kontekście przyszłej ceny to cenna informacja.
Nie wiem jak "analitycy" traderzy - mogą zajmować się handlem w oderwaniu od tego wykresu https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... tions.html - oni śmiało gadają o "zainteresowaniu klientów btc -... tam rośnie lub maleje.." a przecież ono SYSTEMATYCZNIE spada dramatycznie i to z i tak żenującego poziomu 600 TYS. dziennie unikalnych transakcji w szczycie do raptem 150-200 TYS. Bo trudno sobie wyobrazić, że nagle wszyscy w jakimś pijackim widzie przestali dbać o bezpieczeństwo i wszystkie operacje dokonują w systemach giełdowych nie wychodząc z zarobkiem na koniec swoich tradów na zimny portfel. Śmiem twierdzić ,że gdyby rosła liczba ludzi zainteresowanych BTC i nawet tylko jego spekulacyjnym handlem to stale ( bez względu na kurs ) liczba UNIKALNYCH TRANSAKCJI w księgach krypto by ROSŁA i to w szybkim tempie - tak jak to się stało w końcówce 2017 r. Bo przecież każdy uczy się tego bezpieczeństwa trzymania kasy u siebie na zimnym portfelu.

Dodano po 6 minutach 39 sekundach:
ekonokomik pisze: @Wymazywanie, kto wie... Nie będę się zarzekać.

BTC-E, giełda która w powszechnej opinii należała do ruskiej mafii i która autentycznie straciła swoje środki (zarekwirowane przez FBI) więc miała pełne prawo wypiąć się na userów, jako jedyna zachowała się najporządniej i oddała kasę.

Jak widać w świecie krypto dzieją się rzeczy, które się filozofom nie śniły ;)
Ja tu nie odczuwam żadnego zdziwienia - gdybyś prał swoją gigantyczną kasę i tylko na boczku dorabiał na przygodnych traderach na twojej pralni - to też byś szybciutko oddał im kasę żeby było jak najmniej smrodu wokół krytpo bo nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Mechanizm prania kasy na giełdach opisałem wyżej. Jak się nad tym zastanowisz to zrozumiesz, że inne działanie było by wbrew ich interesom - nie po to kreują Taia Lopeza za kilka MLN USD w YT żeby była siara z kilku niezadowolonych klientów szczególnie, że jak oddawali klientom to również tym fikcyjnym którzy wpłacali ich kasę do pralki ;)
Ostatnio zmieniony środa, 14 marca 2018, 15:06 przez nomenomen_token, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: KryptoBanita » środa, 14 marca 2018, 15:04

nomenomen_token pisze: gdybyś prał swoją gigantyczną kasę i tylko na boczku dorabiał na przygodnych traderach na twojej prali - to też byś szybciutko oddał im kasę
I tak właśnie dowiedziałem się dlaczego bitcurvex nie wstał... KASY NIE PRALI :shock:

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: nomenomen_token » środa, 14 marca 2018, 15:09

KryptoBanita pisze:
nomenomen_token pisze: gdybyś prał swoją gigantyczną kasę i tylko na boczku dorabiał na przygodnych traderach na twojej prali - to też byś szybciutko oddał im kasę
I tak właśnie dowiedziałem się dlaczego bitcurvex nie wstał... KASY NIE PRALI :shock:
Nie twierdzę , że wszystkie wały na krypto to mafia - ona przecież krypto nie wynalazła tylko szybko się zorientowała , że to świetny biznes w ich portfolio. A bitcurvex, równie dobrze mógł być faktycznie obrobiony przez hackerów.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: nomenomen_token » środa, 14 marca 2018, 16:47

@marcos pisze: Wiecie w czym problem? Spore grono osób na siłę szuka powodu spadków tam gdzie ich nie ma bo nie pitrafią się nadal pogodzić z zaistniałą sytuacją- " no bo przecież miało rosnąć albo przecież już miało odbić". I stąd też te dyrdymały o niewidzialnych rękach, opiekunach kursu itp. A ja powiem krótko-prawa rynku, do którego niektórzy nie dorośli.
Ciekawe - jakie prawa rynku mogą rządzić - skoro rynek jest wielkości średnio popularnego profilu dupiszona na Instagramie ( maks 20-75 tys. unikalnych użytkowników BTC dziennie ) a dystrybucja BTC jest taka, że około 2000 ADRESÓW ( nie wiem czy to będzie faktycznie choćby 1000 fizycznych osób ) posiada ponad 50% wszystkich BTC ;) - tutaj dane https://bitinfocharts.com/pl/top-100-ri ... esses.html. Naprawdę sprawdź sobie obiektywne dane z księgi BTC ( i nie tylko w ETH jest gorzej ) https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... tions.html polecam lekturę ze zrozumieniem.

I zastanów się co z tego wynika . ( tych danych nie podaję JA tylko BTC leadger !!!

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: nomenomen_token » środa, 14 marca 2018, 18:00

@marcos pisze:"tych danych nie podaję JA tylko BTC leadger !!!"- no właśnie, Btc leadger... Twierdzisz 1000 fizycznych osób dziennie.... No ale zostaje jeszcze drugie 50%. Mam takie pytanie. Grałeś kiedyś na GPW? Jak myślisz, ile procent akcji posiada mniejszość? I tam, jak i zarówno na wszystkich światowych giełdach obowiązują prawa rynku. Mało tego, ta większość to nawet nie 50%. I co?
PO PIERWSZE - gdzie ja napisałem że 1000 osób dziennie ??? - napisałem że 1000 osób fizycznych posiada ponad 50% wszystkich BTC. Faktycznych użytkowników BTC dziennie globalnie jest tak między 15-75 tysięcy - też komicznie mało jak na instrument globalnie rozpoznawalny.
PO DRUGIE Nie wiem jak ty ale ja rozróżniam AKCJE Właścicielskie czyli imienne udziały w spółkach S.A gdzie mają one obowiązek publikacji danych i informacji o zbyciu właścicielskim do WALUTY która sama w sobie jest użytecznością a jak wykazałem jej użyteczność SPADA coraz mniej ludzi używa jej do transakcji realnych ( tutaj nie chodzi o to , że 1000 osób fizycznych ma 50% wszystkich BTC - tu chodzi 1. o to że nikt nic nie wie kto to jest i kiedy będzie się ich wyzbywał 2. ilość unikalnych transakcji a przez to unikalnych użytkowników BTC dziennie jest ŚMIESZNIE NISKA i SPADA na łeb na szyje - ta waluta po prostu nie jest realnie użytkowana nawet w celach inwestycyjnych - ruch na giełdach jest SZTUCZNY ) . Porównywanie regulowanego rynku AKCJI przedsiębiorstw produkujących realne przedmioty i usługi do kryptowaluty - czyli de facto takiej "kapsułki" do przekazywania i przechowywania wartości w czasie i przestrzeni z rozproszoną autoryzacją- Zupełnie nie jest adekwatne. prędzej porównał bym giełdy kryptowalut do gry na OPCJACH na akcje ( bo na giełdach fizycznie nie obraca się żadną kryptowalutą to są zapisy i nie jest tak jak na rynku akcji że zamykamy sesję i rozliczamy księgę ) lub jakichś innych instrumentach pochodnych lub rynku Forex .

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: nomenomen_token » środa, 14 marca 2018, 18:47

@marcos pisze: nigdy w życiu nie zarobiłem tak jak na krypto.
A co to ma do rzeczy ? Ja nie piszę , że nie można zarobić na krytpo - można jak na każdej spekulacji, zgoda również co do tego , że i na rynku akcji mogą być jakieś wały i działanie na podstawie insideów . Tyle ża jak fabryka sprzedaje z roku na rok o X procent traktorów więcej niż w poprzednim i generuje marżę X procent większą lub zysk - to po prostu wzrasta. W krypto popatrz Transakcji tyle co w 2015 roku przy kursie rzędu 300 USD a wartość nadal w okolicach 9 000 USD - po mimo iż 1. podaż wzrosła 2. rozpoznawalność też. 3. dostępność. Zupełnie nie czujesz, że coś tu nie tak ?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: kirucha2 » środa, 14 marca 2018, 19:22

@nomenomen_token
a co Ty sie z choinki urwales? Przeciez nikt juz nie uzywa core do transferow.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: ekonokomik » środa, 14 marca 2018, 21:10

@nomenomen_token, zwracałem już kiedyś uwagę, że kwestia tej garstki anonimowych posiadaczy większości BTC jest jedną z kluczowych przeszkód w światowej adopcji BTC. Może większość tych BTC przepadła, może (choć wiem, że to naiwne myślenie) to jacyś przypadkowi geekowie, którzy kopali na początku. Nevermind. USA czy żaden inny kraj nie zaryzykuje postawienia na walutę o której nie wiadomo kto posiada jej większość. To jest jakaś totalna utopia o której nie ma co rozmawiać nawet.
Drugą przeszkodę opisywałem kilka dni temu z wątku obok - większość kopalni jest w ręku Chin. A kto ma kopalnie ten ma władzę. No, ale tu chociaż wiadomo do kogo należą ;)

Ludzie martwią się o adopcje przez MS czy Steama, a często nie widzą (albo je lekceważą) takich oczywistych przeszkód w upowszechnieniu krypto, na poziomie ekonomii światowej czy geopolityki.

Dodano po 10 minutach 23 sekundach:
@marcos pisze: A niech se jest coś z tym nie tak- dopóki jest z tego kasa.
Kiedyś mawiało się tutaj, że zysk jest nie wtedy gdy masz BTC, które wzrosło, tylko gdy je sprzedasz w odpowiednim momencie.
Potem (po kilku spektakularnych bankructwach giełd) dodawano, ze zysk masz dopiero wtedy, gdy wycofasz go z giełdy.
Dziś dodałbym jeszcze, że o prawdziwym zysku możesz mówić dopiero po 6 latach od wycofania go z giełdy.

Bo jeśli to wszystko się kiedyś wysruli z hukiem, BTC zostanie zabanowany i oskarżony o wszystko włącznie z kokluszem i gradobiciem, to wtedy te władze na które narzekasz, dadzą polecenie skarbówce i prokuraturze, aby przeczesać kontrolnie wszystkich, którzy kiedykolwiek "zarobili" na kryptowalutach. I wielu wtedy pożałuje tego "zarobku".
A ponieważ BTC dostał się na salony i stał obiektem zainteresowania władz dopiero rok, dwa temu, to przewiduję kumulację takich akcji za jakieś dwa lata. Te młyny mielą powoli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: akos » środa, 14 marca 2018, 23:41

ekonokomik pisze: Bo jeśli to wszystko się kiedyś wysruli z hukiem, BTC zostanie zabanowany i oskarżony o wszystko włącznie z kokluszem i gradobiciem, to wtedy te władze na które narzekasz, dadzą polecenie skarbówce i prokuraturze, aby przeczesać kontrolnie wszystkich, którzy kiedykolwiek "zarobili" na kryptowalutach. I wielu wtedy pożałuje tego "zarobku".
Widzę, że radykalizujesz przekaz :) Czyli Twoim zdaniem wprowadzone zostanie prawo działające wstecznie, ban z datą 2009 + sankcje w pakiecie? Co dalej, krypto inkwizycja?

Obrazek

Może jeszcze przejęcie domu i psa przez bank oraz tortury na środku rynku żeby dać ludowi dowód, że mieli rację mówiąc, że "inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z ryzykiem utraty całego majątku i nie tylko" ;)

To co jeszcze tu robisz w takim razie, nie powinieneś zmienić nazwiska, dokleić wąsów i zwiewać gdzieś do Meksyku jako Enrique Ekonokomikobar? ;)
A ponieważ BTC dostał się na salony i stał obiektem zainteresowania władz dopiero rok, dwa temu, to przewiduję kumulację takich akcji za jakieś dwa lata. Te młyny mielą powoli.
Artykuł z Forbesa z 2011 o znamiennym tytule So, That's the End of Bitcoin Then: https://www.forbes.com/sites/timworstal ... aeee565d71

przy cenie BTC... 15$

Zainteresowanie jest od dawna, tak samo jak od dawna wieszczona jest śmierć krypto, ale faktycznie ostatnio kwik wystraszonej banksterki jak by głośniejszy. Dla mnie to muzyka ;)

Global ban w przededniu coraz bardziej prawdopodobnego kryzysu finansowego może okazać się mega failem władz. Uregulowanie rynku, w szczególności scam ICO oraz integracja z krypto mającymi jawną historię transakcji daje jeszcze jakieś nadzieje na umiarkowaną kontrolę i zyski podatkowe. Zejście całego tego rynku do podziemia to nieunikniony rozwój walut dających większą prywatność typu Monero. Wtedy faktycznie większość ruchu na krypto przez jakiś czas to będzie mafia, szara strefa itd. a w sytuacji podbramkowej, czyli kryzysu dołączą do tego zdesperowani ludzie tracący oszczędności i przerzucą je na coś co jest totalnie poza kontrolą. Byłoby to epickie zakończenie świata finansów, który znamy. Wyłączyć całkowicie krypto bez wyłączania internetu się niestety nie da. Dlatego właśnie banksterka tak się wije i pokrzykuje o "diabelskim wynalazku" bo po raz pierwszy od dawna strach ich obleciał i ktoś zmusił do wysiłku. Szczerze, niech banują, pozostaje zrobić zapas popcornu, bo najbliższe lata zapowiadają się ciekawie ;)

Obawiam się jednak, że są na tyle sprytni żeby sobie w stopę nie strzelać, w przeciwnym razie zbanowaliby już dawno. Raczej będą podkopywać i podgryzać oraz kombinować z własnymi bankowymi pseudo-krypto wynalazkami.

Paradoksalnie, pęknięcie ostatniej bańki może odwlec w czasie ew. restrykcje, ponieważ zainteresowanie "ulicy" spadnie w naturalny sposób a możni tego świata zajmą się ważniejszymi sprawami jak wojny handlowe, spadki na sp500, przekomarzanie się kto ma więcej atomówek i takie tam historie ;)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: ekonokomik » czwartek, 15 marca 2018, 00:02

akos pisze: Czyli Twoim zdaniem wprowadzone zostanie prawo działające wstecznie, ban z datą 2009 + sankcje w pakiecie? Co dalej, krypto inkwizycja?
Nie, co najwyżej po prostu działania analogiczne do "wojny z dopalaczami", czy innych "wojen z..." - ruchy państwa na dużą skalę, często na granicy prawa, obliczone na widowisko medialne i igrzyska dla ludu.

I nie żadne prawo działające wstecz, tylko skarbówka ma 5 pełnych lat (czyli w praktyce 6) na kontrolę PIT'a każdego podatnika. Jestem przekonany, że każdego dnia do listy dopisywane są kolejne nazwiska szczęśliwców, którzy uprawiali przez ubiegłe dwa lata intensywny i owocny handel na wielu światowych giełdach, pamiętając aby jak najmniej trzymać na nich pieniądze.

Co do reszty - częściowo masz rację. Ostatnio nawet żartobliwie opisałem jak to będzie wyglądać. Banki nie tyle ostro zabanują krypto, co najpierw przejmą ich ideę (oczywiście "unowocześniając") i zaoferują ludziom.
Nie zgadzam się tylko ze zdaniem "Byłoby to epickie zakończenie świata finansów, który znamy."
Nie doceniać przeciwnika to błąd ;)
akos pisze: Paradoksalnie, pęknięcie ostatniej bańki może odwlec w czasie ew. restrykcje, ponieważ zainteresowanie "ulicy" spadnie w naturalny sposób a możni tego świata zajmą się ważniejszymi sprawami jak wojny handlowe, spadki na sp500, przekomarzanie się kto ma więcej atomówek i takie tam historie
Tu zgadzam się całkowicie. Im taniej i ciszej tym mniejsze zainteresowanie władz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?

Postautor: akos » czwartek, 15 marca 2018, 00:22

ekonokomik pisze: Nie zgadzam się tylko ze zdaniem "Byłoby to epickie zakończenie świata finansów, który znamy."
Nie doceniać przeciwnika to błąd ;)
Jasne, walka zapewne będzie długa i krwawa, to może zająć dekady a wynik nie jest z góry przesądzony.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości