Rząd bierze się za kryptowaluty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: __kot__ » piątek, 23 lutego 2018, 11:18

@benq,
Ja się nie wdaję w techniczne dyskusje o wyższości jednej linii kodu nad drugą. Ostatnie 4 dni spędziłem w Berlinie na MPE opowiadając czym są kryptowaluty i nawiązując kontakty. Nie uwierzylibyście jak ta branża jest hermetyczna i czasem zacofana. Choć przyznam, że miałem kilka niezwykle owocnych spotkań i ludzie w lot zobaczyli potencjale korzyści z integracji krypto z ich systemami. I właśnie to trzeba robić - wprowadzać kryptowaluty do życia codziennego.

Gloryfikowanie tradingu i spekulacji nie doprowadzi do rozwoju branży. Jedyne co spekulant robi to wciskanie "Buy" a potem "Sell" - nie będę z tego powodu padał na kolana i dziękował za samo istnienie traderów.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Bit-els » piątek, 23 lutego 2018, 11:27

Rząd trochę odpuszcza
http://www.parkiet.com/Inwestycje/30223 ... restricted

Przecież są mechanizmy chroniące przed zmianą kursów. Tak po stronie klienta (portfel coinbase np) jak i po stronie handlowca. - opetator płatności.

Ale to etap pośredni.
Gdy kapitalizacja krypto osiągnie poziom 1000 razy większy niż dziś, ceny staną się bardziej stabilne.
Ale wysoka cena ( kapitalizacja) musi wynikać z użyteczności realnej. Jak mówi Kot.
Bo sztuczne pompowanie konczy się krachem.

Ale to lata jeszcze

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 23 lutego 2018, 11:38

Bit-els pisze:Ale wysoka cena ( kapitalizacja) musi wynikać z użyteczności realnej. Jak mówi Kot.
Nie tylko kot ;)

To raczej oczywiste, że cena oparta wyłącznie na spekulacji i nie mająca realnego odwzorowania w gospodarce musi spaść drastycznie i jest wyłącznie napompowaną bańką.

To, co utrzymuje cenę w stabilności to kupowanie za Bitcoin(Cash) bułek w sklepie, a nie przerzucanie pieniędzy z kupki na kupkę. Realne dobra, które mają wartość, sprzedawane za BCH transferują do niego wartość. Tak samo jest z każdą inną kryptowalutą, wszystkie kryptowaluty które są sztucznie pompowane nie mając realnej użyteczności (w tym BTC) wyginą i jest to tylko kwestia czasu.

Inna sprawa że ten czas może być bardzo długi, bo wszystko nabrało gigantycznego rozpędu z lat poprzednich i wyhamowanie tego jest trudne.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: benq » piątek, 23 lutego 2018, 12:08

@__kot__, Rozumiem cię. Chodziło mi tylko o to, że z jednej strony mamy teraz rozkwit branży - zrobiło się głośno na całym świecie o blockchainie i kryptowalutach, a z drugiej strony - absurdalna mnogość walut, które powstają (i znikają) jak grzyby po deszczu doprowadziło do sytuacji, że wszyscy drżą ze strachu przed scamem, pump&dump etc.
Nawet ci, którzy widzą potencjał w projekcie, potrafią zrozumieć założenia boją się zostania wydymanymi.
Gdyby tak developerzy się ogarnęli i skupili na dopieszczaniu 3-5 kryptowalut, które mają sens, zamiast mnożyć shitcoiny - bez względu na to, czy motywuje ich łatwy zarobek, czy po prostu realizacja głupich pomysłów, bylibyśmy teraz w zupełnie innym miejscu.
Dobra, popłynąłem w utopię ;)
@__kot__, @ShadowOfHarbringer, róbcie dalej swoje, bo bez takich ludzi jak wy już dawno to wszystko straciłoby jakikolwiek sens.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: amneziahaze » sobota, 24 lutego 2018, 08:21

__kot__ pisze: jeśli to się nie zmieni to tacy jak Ty po prostu zniszczą to, co zostało do tej pory zbudowane. Dlaczego? A no dlatego, że Ty jako doświadczony trader bez skrupułów zarobisz swoje ale zwykli ludzie (to ci, których nazywacie Januszami) przyciągnięci przez media będą tracić . Zostanie to bezlitośnie wykorzystane przez regulatorów do usunięcia krypto z mainstreamu.
Tak jest wszędzie i ze wszystkim. Tak samo jest z konferencjami i programistami, więc pisanie "tacy jak my" jest równoznaczne "tacy jak Wy", a dokładniej chodzi o to, że lepsze wypiera gorsze i następuje selekcja naturalna.

Od popularyzacji są media, jak napisałeś, oraz... uświadamiacze na forach, analitycy wszelkiej maści z wątpliwym statementem oraz konferensiarze, czcigodni guru i rzekomi twórcy projektów. To jest to, co sprzedaje Bitcoina. Spekulanci regulują tylko cenę, sprowadzają ją do mniej chaotycznych zmienności, natomiast inwestorzy... budują i jednocześnie łamią Januszy. Ale to nie oni zwabiają Januszy. Januszy zwabia cena, media, reklama i dascoiny z youtuba, i inne średnio znające się gwiazdy, którym de facto się tylko wydaje, że wiedzą lepiej ode mnie na przykład.


Poza tym najwięcej bulą Janusze. W utrzymaniu swego regulatora, również Janusze. To jest naturalny proces, żadna głębsza ideologia tego nie zmieni.

Dodano po 23 minutach 16 sekundach:
__kot__ pisze: Jedyne co spekulant robi to wciskanie "Buy" a potem "Sell" - nie będę z tego powodu padał na kolana i dziękował za samo istnienie traderów.
Doprawdy? Ta wielka zielona świeca nic więcej Ci nie mówi? Nie podpowiada na przykład, że ktoś robi bardzo duże zakupy, tym samym staje się najbardziej integralną częścią tego zjawiska. Dowód na to, że to on ma największy wpływ na wycenę danego waloru.

Zły projekt, fałszywa giełda, niepotrzebna reklama może położyć większy cień na kryptowaluty, ponieważ jest popularyzowana przez takie a nie inne środowisko. Problem występuje w przypadku większej afery i to są główne impulsy, a jest widoczny dopiero po czasie, zapisany gdzieś w historii wydarzeń na rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: akos » sobota, 24 lutego 2018, 13:50

__kot__ pisze: Mnie scena trejderska obchodzi tyle, co zeszłoroczny śnieg. Wiem, że na spekulacji zbudowała się popularność kryptowalut lecz również zdaję sobie sprawę z faktu, iż jeśli to się nie zmieni to tacy jak Ty po prostu zniszczą to, co zostało do tej pory zbudowane.
Podaj przykład chociaż jednego coina, który został zniszczony przez spekulację (nie licząc monet - oszustw, które powstały w jednym celu czyli jednorazowego, zorganizowanego pump&dump). Na rynku napędzanym przez spekulację może być trudno o taki przykład :]

To jest zdaje się fragment wywiadu z Tobą (źródło: https://dowbit.pl/przyszlosc-dash-robert-wiecko/):
DB: Na koniec nieco luźniejsze pytanie. 4 grudnia 2016 roku DASH wart był według Coinmarketcap niecałe 9 dolarów. Ile będzie warty w grudniu 2018 roku? Nie mogliśmy powstrzymać się przed pytaniem o predykcję ceny – tysiąc dolarów, dwa tysiące, dziesięć? :).

RW: (śmiech) Nie mam pojęcia. Bardzo możliwe, że jeżeli obecna bańka szybko nie pęknie to tysiąc dolarów będzie już w tym roku. Jeżeli zdołamy wprowadzić Dash Evolution do wersji wyższej niż beta w 2018 roku to pod koniec roku może to być obecna wartość Bitcoina. Ale to moje marzeniai spekulacje – proszę nie brać tego na poważnie. Zwłaszcza, że jestem bardzo słabym wróżbitą
Czy to użyteczność Evolution miałaby wynieść cenę Dasha w 2018 do poziomów ceny BTC z grudnia 2017 czy raczej spekulacja pod Evolution? Moim zdaniem wyłącznie spekulacja, więc jeśli to jest Twoje marzenie, to co najmniej niekonsekwentne, bo skoro spekulacja jest taką wadą, to powinieneś marzyć raczej o cenie max kilka $ za sztukę, bo właśnie tam mniej więcej jest cena fundamentalna Dasha :]

Mnie jako hodlera sporej ilości Dashy trochę niepokoi naiwne i infantylne wyobrażenie o działaniu rynków w ogólności (a krypto w szczególności) u osoby odpowiedzialnej za rozwój projektu. Tak się składa, że na młodych rynkach spekuła przeważa (vide bańka dotcom), ale daje też paliwo projektom, które mają jakiś fundament i będą w stanie przetrwać załamanie rynku (jak microsoft, google, amazon i inne firmy, które zyskały na wspomnianej bańce). Uświadom sobie wreszcie, że spekulacja oraz działania takie jak Twoje to nie są organizmy zwalczające się a żyjące w swoistej symbiozie. Bez spekuły być może nawet nie miałbyś tej roboty przy Dashu, którą masz obecnie, bo możliwe, że ten coin nawet by nie zaistniał :] Zarzucanie ludziom, którzy swoim działaniem użyźniają glebę na poletku, które uprawiasz, że je niszczą jest po prostu brakiem zrozumienia mechaniki tego rynku i rozwoju kryptowalut od początku ich istnienia. Tak to po prostu działa, że rynek najpierw wycenia / szacuje wartość fundamentalną jakiejś idei zanim ta wejdzie w życie (spekulacja) a później rzeczywistość weryfikuje czy wycena miała sens i albo cena spada na ryj (tulipany) albo zostaje odratowana na jakimś poziomie niższym od szczytu bańki ale wyższym od ceny sprzed bańki (microsoft itd. a na naszym podwórku poważne i sensownie rozwijane coiny). Tak to działa od wieków i lepiej sobie to uświadomić zamiast marudzić ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: __kot__ » sobota, 24 lutego 2018, 19:40

@akos, Co mi próbujesz udowodnić? Że powinienem być wielkim fanem spekulantów? No cóż... nie jestem i nie będę.
Te moje wypowiedzi to przeczytaj jeszcze raz ale tak ze zrozumieniem. Wróżbita itp... - pośmialiśmy się sobie z dziennikarzem.

Jeżeli niepokoi Ciebie moja naiwność i uważasz moje poglądy za infantylne to zalecam jak najszybsze sprzedanie Dash. A dlaczego? Ponieważ jestem chyba najmniej "naiwny" spośród zarządu Dash Core Group - reszta to jeszcze więksi "naiwniacy". W projekcie to samo - pies z kulawą nogą na codzień na Slacku developerskim o cenach, wykresach, trendach, trójkątach i spekulacji nie dyskutuje. Jak już ATH wpadnie to ze dwie linijki napiszą a potem każdy grzebie w swoim. Beznadziejni jesteśmy, co?
NIKT Z NAS NIE PRACUJE DLA SPEKULANTÓW. I choćbyś nie wiem jak argumentował przydatność i "użyźnianie gleby projektu" i inne fantasmagorie dot. spekuły to prawda jest taka, że robicie to wyłącznie z jednego powodu - chciwości. Nie mam nic przeciwko temu - dla mnie to motywacja jak każda inna. Nie dopisuj jednak do tego wyższych idei.

I nie pisz mi proszę, że gdyby nie spekulanci to nie miałbym pracy bo to śmieszne. Nie znasz mnie, nic o mnie nie wiesz, nie wiesz z jakich pobudek robię to, co robię. Gdy przyszedłem do Dash to pracowałem w szwajcarskim banku z pensją, która w Polsce jest mokrym marzeniem większości społeczeństwa. I wiesz za ile pracowałem w Dash, gdy zrezygnowałem z tej pracy? Za okrągłe 0 - przez wiele miesięcy. I choć teraz mam pensję (o wysokości znacząco poniżej moich kwalifikacji) to robiłbym to za darmo, jeśli byłaby taka potrzeba. Proszę zatem - nie sądź mnie swoją miarą (chciwości spekulanta). Nie jesteśmy tacy sami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: mecenas » sobota, 24 lutego 2018, 19:45

@__kot__, zabrakło mi amunicji... jutro jak nie zapomnę zaplusuję Twój wpis.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: akos » sobota, 24 lutego 2018, 19:51

__kot__ pisze:Co mi próbujesz udowodnić?
Próbuję Ci jedynie uświadomić, bez emocjonowania się, związek spekulacji z rozwojem danego rynku, w szczególności rynku krypto, ale widzę spory opór więc na tym zakończę.
__kot__ pisze: I nie pisz mi proszę, że gdyby nie spekulanci to nie miałbym pracy bo to śmieszne.
Napisałem, że być może nie miałbyś pacy przy Dashu a nie że nie miałbyś pracy w ogóle. Faktycznie coś nie tak z dokładnym czytaniem ze zrozumieniem, ale raczej nie u mnie.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: krystian » sobota, 24 lutego 2018, 21:00

W związku z akcją rządu "kryptowaluty", poproszono rząd o informacje publiczną na temat kampanii oraz umów z 2017 roku zawieranych przez KNF.
Są tam takie kwiatki jak:
- kurs narciarski - 100 tyś zł
- meble - 1,5mln zł
- Serwis i konserwacja ekspresów ciśnieniowych do kawy marki Seaco - 125 tys

To są wydatki samego KNF'u, który generalnie nei jest dużą instytucją : )

https://www.wykop.pl/wpis/30213835/zapy ... e-publicz/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: akos » sobota, 24 lutego 2018, 22:15

@krystian

To jest dobre, palarnia i blisko 100 koła za piknik:

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... cwUToX.jpg
https://s14.postimg.org/5wt7gwas1/knf2.png

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: krystian » sobota, 24 lutego 2018, 22:17

akos pisze: @krystian

To jest dobre, palarnia i blisko 100 koła za piknik:

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... cwUToX.jpg
https://s14.postimg.org/5wt7gwas1/knf2.png
zapewne usługi świadczyła "zaprzyjaźniona" firma

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Bagder » niedziela, 25 lutego 2018, 02:41

Jeszcze powinni to pokazać w TV, żeby naród zrozumiał - na co płaci podatki.
Jak to drewniej bywało - koniak - to napój ludu pracującego pity przez jego przedstawicieli...
A może to taka forma zachęty/motywacji, żeby lepiej bronili obecnego systemu/układu?

Ciekawe, ile takich niezbędnych wydatków ma NBP? O same banki jestem spokojny: byłem, widziałem, zgorszyłem się...
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: amneziahaze » niedziela, 25 lutego 2018, 04:03

__kot__ pisze: Że powinienem być wielkim fanem spekulantów?
__kot__ pisze: Gdy przyszedłem do Dash to pracowałem w szwajcarskim banku z pensją, która w Polsce jest mokrym marzeniem większości społeczeństwa. I wiesz za ile pracowałem w Dash, gdy zrezygnowałem z tej pracy? Za okrągłe 0 - przez wiele miesięcy.
moim zdaniem spekulant pracuje na swoje. Nie wydaje mi się aby to było czymś gorszym od pracy dla banku czy nawet projektu, zresztą można sobie odróżnić trochę "pracę dla kogoś" od "pracy dla siebie". W sensie, my jesteśmy chciwi, bo zarabiamy uczciwie, a nie poprzez machloje i kombinacje alpejskie? No nie żartuj, odwróciłeś zupełnie kota ogonem.
__kot__ pisze: nie sądź mnie swoją miarą (chciwości spekulanta).
Bardzo często zestawiasz słowa chciwość/spekulacja. Nie rozumiem dlaczego, acz mocno chwytliwe, fakt. Niestety, największe afery wychodzą z "głównych ośrodków", następstwem są regulacje, nie zaś od jakiegoś durnego naganiacza z yt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: akos » niedziela, 25 lutego 2018, 16:39

W kwestii chciwości na rynkach dorzucę jeszcze taką refleksję: zauważcie, że cały kapitalizm opiera się na chciwości w przeciwieństwie do komunizmu, który opiera się na wzniosłej idei kolektywu ;) Po prostu chciwość - użyteczność nie są pojęciami wykluczającymi się a wręcz wspierającymi (w warunkach uczciwej konkurencji), niezależnie od moralnej oceny.

Co ciekawsze, w przypadku krypto, kolejny znaczący próg kapitalizacji może zostać osiągnięty właśnie dzięki tej ludzkiej słabości, od której nie jest przecież wolny świat polityki i banków (ba, jest nią napędzany) 8-) To nie jest jednolita struktura, niektóre banki / państwa czy indywidualni pracownicy (nawet wbrew zaleceniom zarządów instytucji w których pracują) wyłamują się z frontu anty-krypto i kierowani właśnie chęcią zysku (no bo przecież nie altruizmem) lokują kapitał na naszym krypto podwórku lub inwestują w rozwój środowiska przyjaznego krypto. Należy to po prostu umiejętnie wykorzystać do dalszego rozwoju a nie obrażać się na ludzką naturę, która jest taka a nie inna od wieków.

Geniusz Satoshiego moim zdaniem przejawia się nie tylko w pomyśle technicznym jakim jest blockchain, ale, może nawet bardziej, w tym w jaki sposób postanowił zaszczepić tę ideę, czyli od dołu, tylnymi drzwiami jako otwarty projekt. Gdyby zgłosił się do urzędów, banków czy korporacji, to by to zostało rozpoznane jako zagrożenie i zduszone w zarodku, być może opatentowane i zamknięte w szafce - chciwość zlikwidowałaby konkurencję. Satoshi jednak zdawał sobie sprawę z tego aspektu ludzkiej natury i wprowadził swojego pożytecznego "wirusa" do systemu tak, że chciwość pracuje na jego korzyść. Od niedawna również chciwość bankierów, co jest najpiękniejsze :) Z jednej strony integrowanie się ze światem krypto a z drugiej, w przypadku banków walczących - darmowa reklama na zasadzie "nieważne co o tobie mówią, ważne żeby było głośno". Zwłaszcza z tego ostatniego mam ubaw, szczególnie w nieporadnym wykonaniu naszego rodzimego NBP i KNF ;) Ich chciwość i żałosna próba ratowania swojej strefy wpływów przyciąga kolejnych zainteresowanych jednocześnie dokonując auto-obnażenia ich hipokryzji.

Jeszcze jedno, Janusz biznesu kupujący na górce nie zostaje wyleszczony przez chciwość spekulanta, który mu sprzedaje, tylko przez swoją własną chciwość, być może nawet większą bo zmuszającą go do nieracjonalnego zakupu ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: Badoomdangboi » niedziela, 25 lutego 2018, 18:01

Woooow. Nie było dla nikogo pewnie tajemnicą, że się w Polsce defrauduje środki na masową skalę, ale ta lista to szok. Przecież tam cena praktycznie KAŻDEJ pozycji wynosi 5 razy więcej niż powinna :O

Jakie trzeba mieć wykształcenie, żeby jednorazowo kasować 3000 za "ułożenie" pytań testowych? Ktoś wie? Byłbym bardzo zainteresowany taką fuchą :lol:

Kurs angielskiego dla Przewodniczącego (z wielkiej litery) za 18 tysięcy :lol: :lol: :lol:

"Moduł ANTY MALWERE" Sikam ze śmiechu. Pisownia oryginalna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: amneziahaze » niedziela, 25 lutego 2018, 19:37

Wedle mojej opinii, było to dalece policzone.
akos pisze: Geniusz Satoshiego moim zdaniem przejawia się nie tylko w pomyśle technicznym jakim jest blockchain, ale, może nawet bardziej, w tym w jaki sposób postanowił zaszczepić tę ideę, czyli od dołu, tylnymi drzwiami jako otwarty projekt.
Nie jest to przełomowa idea, nawet dalej: pytanie jak będzie działać w różnych warunkach. Jest być może tylko składnikiem całej rewolucji internetowej. Sama kryptografia była o wiele wcześniej inicjowana przez innych, natomiast obecnie p2p to stały element tegoż środowiska, zatem czy geniusz czy następstwo całego procesu technologicznego, to możemy też podywagować. Skoro wymyślić da się inny system kryptowalutowy taki nawet jak iota, to komu by nie przybić palmy pierwszeństwa, wcale to nie musiałoby aktualnie oznaczać jakiejś super rewolucji. Nawet mimo to, że dla mnie ta idea jest przełomowa, acz sądzę że prędzej czy później by i tak nastąpiła, pod inną nazwą, od innego wynalazcy, zbiera po prostu największe żniwo popytu na coś lepszego. Tak jest z transportem, tak jest z wynajmem on-line, tak było z przesyłem plików muzycznych, tak było i jest z transferem danych czy to w formie video, audio(powstawały huby, najsilniejsze adresy) czy zapisu cyfrowej waluty. Ta ostatnia akurat ma ogromny potencjał, nie ma co ukrywać, ale przełomem ostatecznym być nie musi i najprawdopodobniej nie będzie.

Dorabianie do tego gęby mija się z celem. Pozdrawiam.
akos pisze: Jeszcze jedno, Janusz biznesu kupujący na górce nie zostaje wyleszczony przez chciwość spekulanta, który mu sprzedaje, tylko przez swoją własną chciwość, być może nawet większą bo zmuszającą go do nieracjonalnego zakupu
Ba, teraz to nawet skacze tu na podforach. :mrgreen:

To jeszcze może niech ktoś w końcu odpowie serio, kiedy koniec bańki.Czy to na pewno już? :mrgreen: :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: fenikstomek » niedziela, 25 lutego 2018, 21:44

Mnie najbardziej denerwuje to że inni już zarabiają na boomie kryptowalutowym jak np: Białoruś

https://news.bitcoin.com/new-plant-to-a ... n-belarus/

a my tu zastanawiamy się jak to wszystko opodatkować.
Inni działają a my tracimy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: akos » poniedziałek, 26 lutego 2018, 00:14

amneziahaze pisze:Nie jest to przełomowa idea, nawet dalej: pytanie jak będzie działać w różnych warunkach. Jest być może tylko składnikiem całej rewolucji internetowej. Sama kryptografia była o wiele wcześniej inicjowana przez innych
Masz rację co do tego, że jest to w jakimś sensie naturalny krok związany z rozwojem internetu i zastosowań kryptografii - algorytmy użyte w BTC (SHA) były już powszechnie znane od kilku lat. Sama koncepcja łańcucha bloków to też nie jest mechanika kwantowa - może to zrozumieć i humanista jeśli poświęci na to odrobinę wysiłku. Prędzej czy później taki krok w ewolucji pieniądza musiał się pojawić, ale tak się stało, że pojawił się u Satoshiego a nie został opatentowany w jakimś korpo lub banku i na tym właśnie jego (ich?) geniusz polega, że był pierwszy i co najważniejsze był na tyle przewidujący, że nie zgłosił się z pomysłem do bogatych instytucji lecz "zainfekował" system rozwiązaniem open source, niczym Prometeusz wieku elektroniki :)

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rząd bierze się za kryptowaluty?

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 26 lutego 2018, 19:41

krystian pisze: W związku z akcją rządu "kryptowaluty", poproszono rząd o informacje publiczną na temat kampanii oraz umów z 2017 roku zawieranych przez KNF.
Są tam takie kwiatki jak:
- kurs narciarski - 100 tyś zł
- meble - 1,5mln zł
- Serwis i konserwacja ekspresów ciśnieniowych do kawy marki Seaco - 125 tys

To są wydatki samego KNF'u, który generalnie nei jest dużą instytucją : )

https://www.wykop.pl/wpis/30213835/zapy ... e-publicz/
Jest odpowiedź KNF:
Oświadczenie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) w sprawie publikacji
medialnych odnoszących się do rejestru umów zawartych przez Urząd od dnia
1 stycznia 2017 r. do dnia 14 grudnia 2017 r.


W nawiązaniu do publikacji, jakie ukazały się w dniach 24-25 lutego 2018 r. na portalach
internetowych Business Insider Polska pt. „Użytkownik Wykopu zmusił KNF do ujawnienia
umów za 2017 r. A tam? Kurs narciarski za 100 tys. zł”, Wirtualna Polska pt. „Zdumiewające
wydatki KNF. 100 tys. zł na system automatycznego wyłączania klimatyzacji” oraz
Rzeczpospolita pt. „Na co idą pieniądze w KNF. Urząd ujawnił umowy. Niektóre dziwią”, które
nawiązują do opublikowanego w serwisie wykop.pl rejestru umów zawartych przez UKNF
od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 14 grudnia 2017 r. Urząd KNF oświadcza, że przytoczone
w wyżej wymienionych publikacjach wnioski wyciągnięte na podstawie poszczególnych
pozycji rejestru są błędne, a wydźwięk publikacji został ukierunkowany na przedstawienie
negatywnego obrazu działalności instytucji, jaką jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.
Całość tutaj: https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponent ... _60978.pdf

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości