Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Bit-els » wtorek, 6 lutego 2018, 11:08

Wklejam art z FT
Szef banku wszystkich banków wzywa do rugowania crypto z oficjalnego systemu finansowego


Head of BIS calls for clampdown on bitcoin
Cryptocurrency has lost more than half of value since start of 2018

© Reuters

February 6, 2018 9:05 am by Martin Arnold
Central banks must clamp down on bitcoin and other cryptocurrencies to stop them “piggybacking” on mainstream institutions and becoming a “threat to financial stability”, the head of the Bank for International Settlements has warned.

Agustín Carstens, general manager of the BIS - known as the bank for central banks because it is where they hold accounts - condemned bitcoin as “a combination of a bubble, a Ponzi scheme and an environmental disaster”.

His comments came as growing signs of a backlash against cryptocurrencies by mainstream financial institutions contributed to another steep fall in the price of bitcoin, which means it has lost almost two-thirds of its market value in the past month.

Bitcoin extended its recent losses on Tuesday morning to briefly fall below $6,000 per coin, down more than $13,000 from its peak in December.

“To date, many judge that, given cryptocurrencies’ small size and limited interconnectedness, concerns about them do not rise to a systemic level,” said Mr Carstens in a speech at Goethe University in Germany on Tuesday morning.

“But if authorities do not act pre-emptively, cryptocurrencies could become more interconnected with the main financial system and become a threat to financial stability.”

Mr Carstens, the former head of Mexico’s central bank, conceded that many of the world’s main central banks have closely examined the potential to transform their own operations using blockchain, or distributed ledger technology (DLT), which underpins cryptocurrencies.

But he said: “In practice, central bank experiments show that DLT-based systems are very expensive to run and slower and much less efficient to operate than conventional payment and settlement systems.”

Pointing out that the “mining” process to create new bitcoins uses the same amount of electricity as Singapore each day, Mr Carstens said “the current fascination with these cryptocurrencies seems to have more to do with speculative mania than any use as a form of electronic payment, except for illegal activities”.

“Accordingly, authorities are edging closer and closer to clamping down to contain the risks related to cryptocurrencies,” he said, pointing out that it was “alarming that some banks have advertised ‘bitcoin ATMs’ where you can buy or sell bitcoins”.

“If the only ‘business case’ is use for illicit or illegal transactions, central banks cannot allow such tokens to rely on much of the same institutional infrastructure that serves the overall financial system and freeload on the trust that it provides,” he added.

His comments come the day after European Central Bank chief Mario Draghi also warned about bitcoin, describing the cryptocurrency as a “very risky” and “entirely speculative” asset.

Dodano po 36 sekundach:
https://amp.ft.com/content/78bf5612-0b1 ... ssion=true

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 11:15

Nie jestem specjalnie zaskoczony, wytoczyli w końcu poważne działa.

Czekałem na to 5 lat.

Niestety obudzili się z ręką w nocniku. Jest już za późno. Rewolucyjna technologia Satoshiego - proof-of-work oraz blockchain już wyciekła i nie da się tego zatrzymać, rewolucyjnej technologii nie da się zatrzymać jakąś ustawą czy prawem.

Musimy teraz starać się o adopcję Bitcoina(Casha) w sklepach i płatnościach, bo to jest prawdziwa esencja adopcji - to nam "wygra świat" i uczyni go lepszym , a nie jakaś bezeensowna spekuła.

Cieszę się, że spekulacyjny sen się skończył (i tak trwał za długo), wracajmy do walki z bankami, podwyższania użyteczności, prywatności i starania się o używanie Bitcoina(Casha) w realnym biznesie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Bit-els » wtorek, 6 lutego 2018, 11:28

Ale wojna będzie wyglądać tak, w skrajnej wersji, że banki odetną się od giełd i kantorów, a legalna gospodarka dostanie zakaz przyjmowania płatnosci w crypto.
W najgorszym wypadku crypto zejdzie do szarej i czarnej strefy.
Wyjątkiem będą koncesjonowane projekty typu ripple i blockchainy jak iota czy eth

Dodano po 5 minutach 2 sekundach:
Z tym że walka banksterki będzie trudna. Bo co, eth też zbanować?
A btc można nazwać FBIcoin i sobie obracać.
Suma sumarum banksterka przegra. Ale może pokolenie takich nalanych grubasów jak ten pajac z Banku Rozliczeń Międzynarodowych umrze po prostu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 6 lutego 2018, 11:30

decentralizowane giełdy, handel w blockmarketach
chrzanić banki, bardzo dobrze niech się w końcu zacznie rewolucja.
Rozszarpiemy ich.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 11:32

Bit-els pisze:Ale wojna będzie wyglądać tak, w skrajnej wersji, że banki odetną się od giełd i kantorów, a legalna gospodarka dostanie zakaz przyjmowania płatnosci w crypto.
W najgorszym wypadku crypto zejdzie do szarej i czarnej strefy.
Wyjątkiem będą koncesjonowane projekty typu ripple i blockchainy jak iota czy eth
Może to tak wyglądać. Ale maksymalnie w kilku-max kilkunastu krajach.

Widzisz, rządy różnych państw nie są zgodne praktycznie w niczym. Pewność, że ktoś się wyłamie wynosi perfekcyjne 100%.

Wystarczy żeby jeden kraj w unii i jeden stan w USA się wyłamał i to tam będą powstawać giełdy i kantory - ludzie będą zwyczajnie robić przelewy zagraniczne. Co do codziennych płatności, nikt nie zablokuje Ci przelewów z telefon na telefon i transakcji w realu.

Z czasem, gdy Bitcoin(Cash) będzie w użyciu wygodniejszy od walut FIAT, przejdziemy na system gdzie to kryptowaluty są podstawowym elementem finansowym, a nie pieniądz fiducjarny.

Zrozum też, że jesteśmy obecnie 3 lata w plecy ze wszystkim z powodu Core. Nawet duże firmy, które normalnie kiedyś przyjmowały kryptowaluty w płatnościach (Valve, Microsoft) wycofały się z nich z powodu dużych opłat.

Niestety, winni wszystkiego jesteście także Wy - moderatorzy i administratorzy tego forum. Pozwoliliście żeby przez kilka lat kłamstwo i cenzura opanowała ten ekosystem. Gdybyście posłuchali mnie w 2015 i 2016, gdy pisałem że Core manipuluje i niszczy Bitcoina dla własnych korzyści i promowalibyście Bitcoin Unlimited a potem Bitcoin Cash, może już nawet dzisiaj w Polsce ludzie pożyczaliby sobie krypto na piwo z telefonu na telefon i używali krypto nie tylko w celach spekulacyjnych, co wzmocniłoby jego pozycję.

Ale zamiast tego skupiliście się na bezsensownej spekule, jak 90% osób tutaj.

Z drugiej strony, myślę jednak że wszystko co się wydarzyło było nieuniknione. Wynalazek Satoshiego jest zbyt rewolucyjny i ludzie nie są na niego przygotowani psychicznie. Co jednak nie umniejsza wcale Waszej winy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Pietaszek » wtorek, 6 lutego 2018, 11:36

Ależ nic lepszego dla tej technologii nie może się wydarzyć, niż wyrzucenie jej poza nawias systemu płatniczego! Zakupy będzie można zrobić na local bitcoins itp. nie da się wyeliminować całkiem przepływu pieniądza w stronę krypto i na odwrót. Odpadnie cała rzesza spekulantów, kurs spadnie, a koszt płatności wróci do poziomów umożliwiających drobne zakupy. Utrzymanie prywatności zakupów będzie łatwiejsze niż nigdy dotąd. Skończy się KYC na giełdach bo giełdy nie powiązane z systemem płatniczym nie muszą żadnych obowiązków realizować. Kryptowaluty wreszcie dostaną szansę rozwijać się w sposób zdrowy, tj. przynoszący korzyść ekonomiczną ich użytkownikom.

Wojna banków centralnych z kryptowalutami nie zmniejsza użyteczności żadnej z dwóch cech stanowiących istotę krypto, tj. zapewnienia prywatności transmisji danych/wartości oraz szybkości realizacji.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: vwrafi » wtorek, 6 lutego 2018, 11:38

Według mnie, Bitcoin rozwiązał nieistniejący problem, jakim były powolne i drogie przelewy. Nie wiem w jakich bankach macie konta, ale ja za przelew w fiatach płacę 0zł, i jeśli wyślę przelew o godzinie 8:00 rano to ode mnie wyjdzie elixirem o 8:30 i na koncie drugiej osoby wpadnie o 11:30 bo tak u niej wpadają przelewy przychodzące w drugiej sesji. Nie mówię tutaj o przelewach ekspresowych, bo one kosztują mnie 5zł i kasa jest w parę minut na innym koncie. Także nie wiem, jaki problem miał rozwiązać Bitcoin ( ogólnie kryptowaluty ) z perspektywy szarego Kowalskiego jakim jestem ja. Może w grubych przelewach było zupełnie inaczej, ale co to mnie obchodzi jak najwięcej ile przelałem w życiu to może 5000zł.

Także dla mas to kryptowaluty są bez sensu. Nic nie wnoszą i łatwo można je stracić poprzez atak hakerski. Wiadomo, że trzeba się zabezpieczać 2FA, ale kwestia czasu jak ktoś korzystając ze spectre czy meltdown zacznie kraść kasę mimo wszelkich zabezpieczeń.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: wrip » wtorek, 6 lutego 2018, 11:38

ShadowOfHarbringer pisze: Musimy teraz starać się o adopcję Bitcoina(Casha) w sklepach i płatnościach, bo to jest prawdziwa esencja adopcji - to nam "wygra świat" i uczyni go lepszym , a nie jakaś bezeensowna spekuła.
Tyle tylko, że po co biznes miałby się pchać w akceptację krypto? Jakie ma z tego korzyści?

Wiecie gdzie krypto powinno działać? W trzecim świecie, tam, gdzie praktycznie nikt konta bankowego nie posiada, gdzie nikt nie ma kart kredytowych, gdzie wszystko jest oparte na gotówce. Tam kryptowaluty mają swój rynek i potencjalnych klientów. Ludzie w trzecim świecie mają utrudniony dostęp do banków, ale bardzo często mają smartfony i internet. Wiec adopcję krypto tam się powinno rozpocząć. A nie u nas gdzie z krypto konkuruje paypal, karty debetowe, kredytowe, blik, bluecash, skrill i dziesiątki innych podmiotów oferujących błyskawiczne płatności.

Więc jak shadow chcesz adopcji BCH to idź z tym do afryki, ameryki południowej, indii, azji itd, a nie do ludzi ze świata zachodu, którym jest dobrze jak jest i nie chcą zmiany.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: vwrafi » wtorek, 6 lutego 2018, 11:42

wrip pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Musimy teraz starać się o adopcję Bitcoina(Casha) w sklepach i płatnościach, bo to jest prawdziwa esencja adopcji - to nam "wygra świat" i uczyni go lepszym , a nie jakaś bezeensowna spekuła.
Tyle tylko, że po co biznes miałby się pchać w akceptację krypto? Jakie ma z tego korzyści?

Wiecie gdzie krypto powinno działać? W trzecim świecie, tam, gdzie praktycznie nikt konta bankowego nie posiada, gdzie nikt nie ma kart kredytowych, gdzie wszystko jest oparte na gotówce. Tam kryptowaluty mają swój rynek i potencjalnych klientów. Ludzie w trzecim świecie mają utrudniony dostęp do banków, ale bardzo często mają smartfony i internet. Wiec adopcję krypto tam się powinno rozpocząć. A nie u nas gdzie z krypto konkuruje paypal, karty debetowe, kredytowe, blik, bluecash, skrill i dziesiątki innych podmiotów oferujących błyskawiczne płatności.

Więc jak shadow chcesz adopcji BCH to idź z tym do afryki, ameryki południowej, indii, azji itd, a nie do ludzi ze świata zachodu, którym jest dobrze jak jest i nie chcą zmiany.
Może niedokładnie to jest to co napisałem, ale się z tym zgadzam. Ja nie widzę problemu z płatnościami w fiatach obecnie. Kryptowaluty w krajach rozwiniętych są dobre, jeśli ktoś chce kupić pedofilskie materiały czy tam pobrać okup za crytpolocker'a.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 11:49

wrip pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Musimy teraz starać się o adopcję Bitcoina(Casha) w sklepach i płatnościach, bo to jest prawdziwa esencja adopcji - to nam "wygra świat" i uczyni go lepszym , a nie jakaś bezeensowna spekuła.
Tyle tylko, że po co biznes miałby się pchać w akceptację krypto? Jakie ma z tego korzyści?
Ty serio pytasz ?

Wymienię tylko kilka, to na pewno nie są wszystkie:
- Przelewy absolutnie natychmiastowe, niezależnie od sumy
- Niemożliwość zablokowania środków przez urząd skarbowy, można zamknąć firmę ale nie można zamrozić środków, niezależnie od sumy
- Całkowita ochrona przed bailoutami, Argentyną, Grecją, Cyprem
- Stuprocentowa płynność finansowa niezależnie od sumy - nie wiem czy wiesz, ale jeżeli z banku chcesz wypłacić na raz sumę większą niż kilkadziesiąt tysięcy, musisz bank poinformować z jednodniowym(albo kilkudniowym) wyprzedzeniem
- Firma osiąga niewielki zysk tylko trzymając pieniądze na rachunku - (niewielki) zysk bez pracy
- Zwiększenie płynności i zabezpieczenie przed złą koniunkturą na rynku ze względu na to, że Bitcoin Cash jest walutą deflacyjną, w długim okresie zawsze rośnie.

Oczywiście tutaj mówimy o sytuacji gdzie Bitcoin(Cash) jest przede wszystkim narzędziem biznesu, a nie instrumentem spekulacyjnym. Obecna sytuacja gdzie 95% krypto to turbo-spekuła i gigantyczne wahania to patologia.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 11:51 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Harey » wtorek, 6 lutego 2018, 11:51

vwrafi pisze: Kryptowaluty w krajach rozwiniętych są dobre, jeśli ktoś chce kupić pedofilskie materiały czy tam pobrać okup za crytpolocker'a.
Ujmę to najdelikatniej jak potrafię: dziwne masz te przykłady...
vwrafi pisze: Ja nie widzę problemu z płatnościami w fiatach obecnie
A ja tu wolę crypto, a to tylko pierwsze z brzegu przykłady: VPN, serwery BulletProof, anonimowe rozliczenia

Edycja: no i jeszcze... żeby komornik nie zajął "ciągnika sąsiada".
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 11:55 przez Harey, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: ikswodnal » wtorek, 6 lutego 2018, 11:52

ShadowOfHarbringer pisze:
Z czasem, gdy Bitcoin(Cash) będzie w użyciu wygodniejszy od walut FIAT, przejdziemy na system gdzie to kryptowaluty są podstawowym elementem finansowym, a nie pieniądz fiducjarny.
Chciałbym (chcielibyśmy), jednak to jest jeszcze futurologia. By to się spełniło potrzebne jest wspomaganie całego społeczeństwa w uzyskiwaniu wiedzy o technikaliach Bitcoina. Informatycznie zorientowanych ludzi w (naszym) społeczeństwie jest bardzo mały % ;-(.
Druga sprawa to wymuszanie akceptacji Bitcoina wśród bliskich i znajomych:
Przykład - sąsiadowi pożyczam 50 zł pod warunkiem że jego syn czy córka odda mi równowartość w BCC (BCH) na mój portfel - następnie awantura u dzieci pożyczkobiorcy że nie chcą oddać itp, itd :-).

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: vwrafi » wtorek, 6 lutego 2018, 12:01

Harey pisze:
vwrafi pisze: Kryptowaluty w krajach rozwiniętych są dobre, jeśli ktoś chce kupić pedofilskie materiały czy tam pobrać okup za crytpolocker'a.
Ujmę to najdelikatniej jak potrafię: dziwne masz te przykłady...
A gdzie jeszcze można zapłacić krypto tam, gdzie nie można płacić fiatem? Może jeszcze broń, narkotyki, okupy za porwania, brakuje mi pomysłów.

Abstrachując od złodziei i kombinatorów, to według mnie obecna słabość pieniądza fiducjarnego leży jedynie w odejściu od parytetu złota. Można sobie drukować pieniędzy ile popadnie. Niektórzy próbowali to zmienić, ale zginęli ( JFK ). Myślę, że cała energia powinna być skupiona na tym, aby powrócić do zabezpieczania waluty złotem, a nie pchanie się w kryptowaluty.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 12:06 przez vwrafi, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: wrip » wtorek, 6 lutego 2018, 12:03

ShadowOfHarbringer pisze: Ty serio pytasz ?
Oczywiście ja widzę korzyści z krypto dla biznesu i ludzi jako tako - ale to nie znaczy, że ludzie i biznes przykładają wagę do tego o czym napisałeś :P
Chociaż z tą płynnością finansową i to, że komornik firmie konta nie zamknie to nie jest do końca tak. Oczywiście, firma będzie mogła płacić BCH, ale jeśli np. skarbówka lub inny urząd doda twoją firmę na czarną listę i ZABRONI innym podmiotom sprzedawać tobie towary lub usługi za BCH to klapa. Niby kasę masz, możesz uciec na wyspy kanaryjskie i olać firmę i sobie kupować za BCH drinki, ale jeśli jednak chciałbyś firmę utrzymać to nawet z BCH nie będzie to takie łatwe jeśli państwu podpadniesz.

Natomiast krypto dla ludzi z trzeciego świata będzie gigantycznym skokiem jakościowym - i tu jest miejsce na rozwój tej technologii, na zadupiach świata.

A do czarnego rynku to lepiej się nadaje jednak monero :) a nie krypto pseudoanonimowe.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Phlox » wtorek, 6 lutego 2018, 12:08

Co myślicie w tym kontekście o giełdach? Jak banki zaczną im zamykać/mrozić konta to będzie gwóźdź do trumny.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 12:12

wrip pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Ty serio pytasz ?
Oczywiście ja widzę korzyści z krypto dla biznesu i ludzi jako tako - ale to nie znaczy, że ludzie i biznes przykładają wagę do tego o czym napisałeś :P
Chcesz powiedzieć, że niemożliwość zamrożenia pieniędzy to jest coś do czego biznesy nie przywiązują wagi ?

Raczysz żartować. Na pewno nie wszystkie biznesy, ale dużo z nich po ostatnich ustawach ryzykuje zamrożenie kont z powodu kontroli i domniemanych karuzel finansowych.

Zalet jest naturalnie dużo dużo więcej, z niektórych nawet teraz sobie nie zdajemy sprawy bo Bitcoin(Cash) nie jest jeszcze spopularyzowany i ludzie nie domyślili się, że tak można.
wrip pisze:Oczywiście, firma będzie mogła płacić BCH, ale jeśli np. skarbówka lub inny urząd doda twoją firmę na czarną listę i ZABRONI innym podmiotom sprzedawać tobie towary lub usługi za BCH to klapa.
No nie wiem czy klapa.

Polacy są profesjonalistami jeżeli chodzi o kombinowanie w szarej strefie, myślę że nie jest to problemem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Harey » wtorek, 6 lutego 2018, 12:12

wrip pisze: ale jeśli np. skarbówka lub inny urząd doda twoją firmę na czarną listę i ZABRONI innym podmiotom sprzedawać tobie towary lub usługi za BCH to klapa. Niby kasę masz, możesz uciec na wyspy kanaryjskie i olać firmę i sobie kupować za BCH drinki, ale jeśli jednak chciałbyś firmę utrzymać to nawet z BCH nie będzie to takie łatwe jeśli państwu podpadniesz
Oj przesadzasz prawdopodobnie :) Za udział w zyskach wielu tą firmę poprowadzi, weksle podpisze i jedziesz dalej. Najważniejsza jest w firmie kasa, bo przecież:

"Za pieniądze świat się podli i ksiądz się modli"

Oczywiście, to czarne i nieciekawe scenariusze, no ale i temat mamy "wojenny".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: wrip » wtorek, 6 lutego 2018, 12:21

ShadowOfHarbringer pisze: No nie wiem czy klapa.
Polacy są profesjonalistami jeżeli chodzi o kombinowanie w szarej strefie, myślę że nie jest to problemem.
Mała firemka budowlana pana Tadka może i da radę funkcjonować płacąc ludziom czy kupując w znajomej hurtowni materiały budowlane przez BCH, ale duże firmy, spółki zoo? bez jaj, tam się nie da nic na czarno zrobić, a przynajmniej na takie "typowo czarne" :D by robić machloje na miliony to nie trzeba do tego bch.

Więc: opcja niezależności od banku jest piękna, ale dla mikro i małego biznesu, dla dużych firm i spółek zoo niezależność bch się nie przyda - chyba tylko do tego, by łatwiej było uciec z kapitałem po "bankructwie" firmy :) o tak, do tego bch i każde inne krypto się nada świetnie.

Tylko nie zrozumcie mnie źle, ja sam używam tego argumentu z ludźmi :D tylko nie jest to tak proste i kolorowe jakie jest na pierwszy rzut oka :) ale zdecydowanie jest to krok ku niezależności. Po prostu zawsze staram się znaleźć te "negatywy", a nie tylko hypować.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Flangler » wtorek, 6 lutego 2018, 12:26

vwrafi pisze: Według mnie, Bitcoin rozwiązał nieistniejący problem, jakim były powolne i drogie przelewy. Nie wiem w jakich bankach macie konta, ale ja za przelew w fiatach płacę 0zł, i jeśli wyślę przelew o godzinie 8:00 rano to ode mnie wyjdzie elixirem o 8:30 i na koncie drugiej osoby wpadnie o 11:30 bo tak u niej wpadają przelewy przychodzące w drugiej sesji. Nie mówię tutaj o przelewach ekspresowych, bo one kosztują mnie 5zł i kasa jest w parę minut na innym koncie. Także nie wiem, jaki problem miał rozwiązać Bitcoin ( ogólnie kryptowaluty ) z perspektywy szarego Kowalskiego jakim jestem ja. Może w grubych przelewach było zupełnie inaczej, ale co to mnie obchodzi jak najwięcej ile przelałem w życiu to może 5000zł.

Także dla mas to kryptowaluty są bez sensu. Nic nie wnoszą i łatwo można je stracić poprzez atak hakerski. Wiadomo, że trzeba się zabezpieczać 2FA, ale kwestia czasu jak ktoś korzystając ze spectre czy meltdown zacznie kraść kasę mimo wszelkich zabezpieczeń.
To nie wiem w jakim banku masz w moim czasami przelewy dochodzą po dwóch dniach z innego banku, a i żeby korzystać z przelewu elixir trzeba mieć specjalne konto (płatne) żaden portfel nie jest płatny, i z tego co wiem to przelewy elixir są raczej drogie w Polsce. Co do artykułu to wydaję mi się , że ten szef wszystkich szefów ma rację, bo tak przecież się dzieję ceny z dnia dzień lecą w dół, gdy zostaną zablokowane w obiegu finansowym, boję się zostanie tylko kilka kryptowalut i będą używane do celów nielegalnych.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 12:29

wrip pisze:Więc: opcja niezależności od banku jest piękna, ale dla mikro i małego biznesu, dla dużych firm i spółek zoo niezależność bch się nie przyda - chyba tylko do tego, by łatwiej było uciec z kapitałem po "bankructwie" firmy :) o tak, do tego bch i każde inne krypto się nada świetnie.
No i wystarczy.

Po co Ci więcej ?

Ludzka chciwość i naturalna skłonność do cwaniakowania same w sobie to spowodują. Nie mówiąc o innych zaletach, o których napisałem i o których nie napisałem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości