Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: ikswodnal » wtorek, 6 lutego 2018, 14:23

vwrafi pisze: Większość ludzi to takie biedaki jak ja, co czasami kupią telefon z Chin i zapłacą Revolutem za niego i tyle.
Wręcz odwrotnie. Kryptowaluty proporcjonalnie będą rozwijać się szybciej w krajach
3-go świata, gdzie brak infrastruktury bankowej. Dla nas ważniejsze jest wszystko co w http://blockchain.oodles.io/4-blockchain-solutions/.
Z drugiej strony rewolucyjne wprowadzenie kryptowalut może spowodować bezrobocie u armii bankowców - banksterka powinna myśleć jak łagodnie wprowadzić Bitcoina a nie go zwalczać, gdyż to się nie uda.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: vwrafi » wtorek, 6 lutego 2018, 14:24

Kamien pisze:
vwrafi pisze:
Kamien pisze:

Najpierw zapoznaj się z zasadą działania czegoś z czym dyskutujesz. W jaki sposób chcesz np. Wykraść środki znajdujące się na lokalnym portfelu offline?

Jeśli na każdy argument będziesz odpowiadał "ludzie coś wymyśla", to w sumie nie ma co dalej dyskutować.
No rzeczywiście, trzymać walutę offline. Ale chyba w którymś momencie transakcji musi ona być online, prawda? .
Nie....nie musi.

Powiem jeszcze raz: Dokształć się w materii o której się wypowiadasz. Co raz więcej ludzi interesuje się btc (negatywnie czy pozytywnie) ale mniejszosć w ogóle zagląda pod maske, by sprawdzić jak ona działa. A potem wychodzą głupoty jak ta, że muszę być online by przelać pieniądze.
To w jaki sposób zapłacę za chleb w sklepie korzystając z kryptowaluty nie będąc online? Nie mówię, że to niemożliwe, tylko chciałbym poznać na ile jest to uciążliwe albo i nie. Pytam poważnie, ekspertem nie jestem i być może zmienię zdanie na podstawie tego co pan napisze. Ciągle poznaję nowe rzeczy i swoje zdane opieram na tym, co wiem.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Kamien » wtorek, 6 lutego 2018, 14:32

vwrafi pisze:
Kamien pisze:
vwrafi pisze:
No rzeczywiście, trzymać walutę offline. Ale chyba w którymś momencie transakcji musi ona być online, prawda? .
Nie....nie musi.

Powiem jeszcze raz: Dokształć się w materii o której się wypowiadasz. Co raz więcej ludzi interesuje się btc (negatywnie czy pozytywnie) ale mniejszosć w ogóle zagląda pod maske, by sprawdzić jak ona działa. A potem wychodzą głupoty jak ta, że muszę być online by przelać pieniądze.
To w jaki sposób zapłacę za chleb w sklepie korzystając z kryptowaluty nie będąc online? Nie mówię, że to niemożliwe, tylko chciałbym poznać na ile jest to uciążliwe albo i nie. Pytam poważnie, ekspertem nie jestem i być może zmienię zdanie na podstawie tego co pan napisze. Ciągle poznaję nowe rzeczy i swoje zdane opieram na tym, co wiem.
Poczytaj o zimnych portfelach. Nawet na bitcoin.pl jest dużo informacji i tutoriale jak taki portfel utworzyć. Na telefonie będziesz miał raczej onlinowy portfel.

W ogóle, prawdopodobieństwo, że w ciągu kilku najbliższych lat banki zamrożą twoje pieniądze na polecenie rządów jest nieporównywalnie wyższe, niż że ktoś cię okradnie z krypto, jeżeli przestrzegasz podstawowych zasad bezpieczeństwa nawet przy korzystaniu z portfela online

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: vwrafi » wtorek, 6 lutego 2018, 14:39

Kamien pisze:
vwrafi pisze:
Kamien pisze:

Nie....nie musi.

Powiem jeszcze raz: Dokształć się w materii o której się wypowiadasz. Co raz więcej ludzi interesuje się btc (negatywnie czy pozytywnie) ale mniejszosć w ogóle zagląda pod maske, by sprawdzić jak ona działa. A potem wychodzą głupoty jak ta, że muszę być online by przelać pieniądze.
To w jaki sposób zapłacę za chleb w sklepie korzystając z kryptowaluty nie będąc online? Nie mówię, że to niemożliwe, tylko chciałbym poznać na ile jest to uciążliwe albo i nie. Pytam poważnie, ekspertem nie jestem i być może zmienię zdanie na podstawie tego co pan napisze. Ciągle poznaję nowe rzeczy i swoje zdane opieram na tym, co wiem.
Poczytaj o zimnych portfelach. Nawet na bitcoin.pl jest dużo informacji i tutoriale jak taki portfel utworzyć. Na telefonie będziesz miał raczej onlinowy portfel.

W ogóle, prawdopodobieństwo, że w ciągu kilku najbliższych lat banki zamrożą twoje pieniądze na polecenie rządów jest nieporównywalnie wyższe, niż że ktoś cię okradnie z krypto, przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Zamiast pisać ten post, żebym sobie coś wygooglował, mógł pan napisać : stoisz w sklepie, robisz to i to, i zapłacone. Mógłby pan coś takiego napisać prostymi słowami?
termitek12 pisze: Na razie rzad okrada Cie na kazdym kroku. A to czy zostaniesz okradziony przez kogos innego zalezy tylko od Ciebie.
Jeszcze raz powtórzę: proszę mi nie przykładać łatki, że ja uważam że fiaty są dobre i że rząd jest cacy. Wiem, że jestem okradany dodrukiem pieniądza poprzez inflację, która to zje te dodrukowane pieniądze. Wiem, że banki z każdego mojego tysiąca złotych tworzą wirtualne pieniądze, które mogą pomnożyć x10 ( poprzez system frakcyjny ), czyli że muszą mieć jedynie 10% zabezpieczenia pożyczanej sumy.

Nie będę już więcej odpisywał, jak ktoś mi zarzuci że propaguję banki i rządy. Nie propaguję ich i nie uważam obecnego systemu za idealny.

Jest problem i trzeba go rozwiązać. Ale anonimowa kryptowaluta nie jest żadnym rozwiązaniem. Mi nie chodzi o to, żebym sobie wybierał kto ma mnie okraść: rząd czy hacker. Mi chodzi o to, że ja nie chcę w ogóle być okradany. I może w tym się różnimy, dziękuję, dobranoc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: VooCash » wtorek, 6 lutego 2018, 14:42

ShadowOfHarbringer pisze:Nie jestem specjalnie zaskoczony, wytoczyli w końcu poważne działa.

Czekałem na to 5 lat.

Niestety obudzili się z ręką w nocniku. Jest już za późno. Rewolucyjna technologia Satoshiego - proof-of-work oraz blockchain już wyciekła i nie da się tego zatrzymać, rewolucyjnej technologii nie da się zatrzymać jakąś ustawą czy prawem.
Mylisz sie troche. Technologii nie zatrzymają, ale ludzi owszem. Wystarczy jedna ustawa, wprowadzenie prawa które brzmi nastepujaco:
Spoiler:
Wszelki udział w inwestowaniu, wykorzystywaniu kryptowalut opartych na technologii blockchain do osiągnięcia korzyści materialnych lub majątkowych grozi do 3 lat pozbawienia wolnosci oraz karą grzywny 5000 PLN. powolując się na Art. 113 ds. gospodarki państwa polskiego bla bla.


Prawnikiem nie jestem i brzmi troche amatorsko ale mam nadzieje ze zrozumialeś przekaz. Kto wtedy pomyśli o inwestowaniu w krypto? Ja nie mam ochoty wyjeżdzać z kraju :)

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Kamien » wtorek, 6 lutego 2018, 14:46

vwrafi pisze:
Kamien pisze:
vwrafi pisze:
To w jaki sposób zapłacę za chleb w sklepie korzystając z kryptowaluty nie będąc online? Nie mówię, że to niemożliwe, tylko chciałbym poznać na ile jest to uciążliwe albo i nie. Pytam poważnie, ekspertem nie jestem i być może zmienię zdanie na podstawie tego co pan napisze. Ciągle poznaję nowe rzeczy i swoje zdane opieram na tym, co wiem.
Poczytaj o zimnych portfelach. Nawet na bitcoin.pl jest dużo informacji i tutoriale jak taki portfel utworzyć. Na telefonie będziesz miał raczej onlinowy portfel.

W ogóle, prawdopodobieństwo, że w ciągu kilku najbliższych lat banki zamrożą twoje pieniądze na polecenie rządów jest nieporównywalnie wyższe, niż że ktoś cię okradnie z krypto, przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Zamiast pisać ten post, żebym sobie coś wygooglował, mógł pan napisać : stoisz w sklepie, robisz to i to, i zapłacone. Mógłby pan coś takiego napisać prostymi słowami?
Ale czy ty naprawdę oczekujesz, że każdy będzie tobie dawał gotowce?? Jeżeli już interesujesz się krypto, to wypadało by się dowiedzieć co nieco jak on działa. Ja nie mam żadnego interesu w tym by cię przekonywać do btc.

Jeżeli chciałbyś w sklepie płacić za zakupy zimnym portfelem, to musiałbyś mieć dwa telefony, z czego jeden byłby trwale odłączony od internetu. Jak sam widzisz, płacąc za bułki wygodniejsze było by jednak stosowanie zwykłęgo online portfela na jednym telefonie. Ale robiąc zakupy za większe pieniądze, w domu, możesz się zaopatrzyć w dodatkowe urządzenie (nawet pendrive do kompa) by móc płacić płącić offline. Albo doładowująć sobie co pewien czas portfele online do codziennych zakupów.

Zasady działanai tłumaczyć nie będę, bo to zostało opisane już wielokrotnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3279
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: akos » wtorek, 6 lutego 2018, 15:02

Bit-els pisze:
“But if authorities do not act pre-emptively, cryptocurrencies could become more interconnected with the main financial system and become a threat to financial stability.”
To zdanie o "stabilności" jest szczególnie wiarygodne w kontekście tego co się obecnie dzieje na globalnych rynkach :]
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wielki ... 70952.html

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 15:10

VooCash pisze: Mylisz sie troche. Technologii nie zatrzymają, ale ludzi owszem. Wystarczy jedna ustawa, wprowadzenie prawa które brzmi nastepujaco:
[wyciąłem tekst potencjalnej przyszłej ustawy]
Jeżeli wszyscy zaczną tak robić, to takie prawo będzie prawem martwym.

Poza tym, tak jak pisałem - wystarczy jeden kraj w unii w którym krypto jest legalne i cała koncepcja zabraniania Bitcoina sypie się jak z domek z kart.

Ludzie będą wtedy robić przelewy zagraniczne, spotykać się we własnej osobie lub robić inne kombinacje. Akurat Polacy w szarej strefie są ekspertami, więc nie przejmuję się tym za bardzo...

PS.
Wyciąłem tekst ustawy z cytowania, bo nie chcę dawać tym baranom na górze pomysłów. Jeszcze przeczytają Twój post i zrobią ustawę o identycznym brzmieniu. Weź lepiej to wykasuj.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 lutego 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: napiorek » wtorek, 6 lutego 2018, 15:19

Przez tysiące lat ekonomia oparta była na anonimowej wymianie wartości i jakoś świat funkcjonował. W jaki sposób niektórym tak łatwo wmówili, że wprowadzenie anonimowych płatności teraz, sprawi, że na świecie zostanie już tylko zło w czystej postaci, sami pedofile, gansterzy i handlarze narkotyków.
Prywatność to jedno z podstawowych praw człowiek, czemu "w imię własnego bezpieczeństwa" chcecie się go tak łatwo pozbawić przy tym dodając, że przecież "nie macie nic do ukrycia"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: VooCash » wtorek, 6 lutego 2018, 15:26

ShadowOfHarbringer pisze:
VooCash pisze: Mylisz sie troche. Technologii nie zatrzymają, ale ludzi owszem. Wystarczy jedna ustawa, wprowadzenie prawa które brzmi nastepujaco:
[wyciąłem tekst potencjalnej przyszłej ustawy]
Jeżeli wszyscy zaczną tak robić, to takie prawo będzie prawem martwym.
  • Rozwiń martwe prawo prosze? Regulacje były sa i bedą. Jesli chodzi o finanse to całkiem normalna sprawa. Państwo dba o stabilną sytuacje rynków finansowych, w tym nie ma nic podejrzanego, skorumpowanego ani dziwnego. Wiele skoków, firm czy nawet instytucji finansowych podlegają ścisłym rygorom i limitom. Ma to bezpośredni wpływ na makroekonomie i gospodarke państwa, rzeczy takie jak inflacja, stopy procentowe, eksport import. Oczywiście faworyzuje się duże banki i banki państwowe. Nie mniej jednak dba się o interesy skarbu państwa. W przeciwnym razie byłoby w państwie eldorado.
  • Państwo wcale nie widzi problemu z kryptowalutami i ich technologicznymi zaletami. Państwo widzi w nich brak możliwej kontroli, a jesli czegoś się nie da kontrolować to lepiej tego nie mieć wcale. Zwykła logika. Zadne państwo nie pozwoli w cywilizowanym świecie, w krajach rozwiniętych, na eldorado w ktorym to nie bedzie mogło kontrolować przychodów, ani wydatków, ani tez tożsamości obywateli. To byla by porazka państwa i raj dla przestepców.
  • Jedyne wyjście z tego impasu który mamy to oczywiście przygarnięcie blockchaina i krypto jako swoich zabawek które są w odpowidni sposób kontrolowane i monitorowane lub zwyczajnie nie dopuścić ich do publicznego użytku a jedynie stosować do wykonywania transakcji aktywów na platformie miedzynarodowej.
  • Uwazam krypto za dar i wspaniałą technologie ale jesli ma być ona wykorzystywana przez 'cwaniakow' i pseudo przestepców migających się od podatków. Dodatkowo wykorzystujac ją do zorganizowanych dzialalności przestępczych to wole żeby krytpo było zbanowane. Jestem przedsiębiorca i płace podatki i wole zyć w państwo w ktorym czuję się bezpiecznie pod wzgledęm finansowym.
Sorki za ortografię
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 15:33 przez VooCash, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: vwrafi » wtorek, 6 lutego 2018, 15:32

napiorek pisze: Przez tysiące lat ekonomia oparta była na anonimowej wymianie wartości i jakoś świat funkcjonował. W jaki sposób niektórym tak łatwo wmówili, że wprowadzenie anonimowych płatności teraz, sprawi, że na świecie zostanie już tylko zło w czystej postaci, sami pedofile, gansterzy i handlarze narkotyków.
Prywatność to jedno z podstawowych praw człowiek, czemu "w imię własnego bezpieczeństwa" chcecie się go tak łatwo pozbawić przy tym dodając, że przecież "nie macie nic do ukrycia"
Świat funkcjonował, ale z jakim komfortem się żyło? Przecież kiedyś na porządku dziennym było barbarzyństwo. Czy chcielibyśmy powrotu do tego, bo kiedyś tak było?

Wiadomo, że gdyby zrobić tutaj ankietę, czy społeczność jest za czy przeciw anonimowości, to podejrzewam, że wynik ankiety byłby 99% za anonimowością i 1% przeciw. W końcu to forum o bitcoinie, więc zwykły szary kowalski tutaj nie wchodzi. Ale co, gdyby taką ankietę zrobić w szerszej skali, ogólnopolskiej? Jaki wtedy byłby wynik? Z plusami anonimowości idą w parze też minusy. Nie można tylko patrzeć na dobre strony przedsięwzięcia.

Wiadomo, że każdy chciałby anonimowej waluty przy sprzedaży towarów. Nie płaciłoby się wtedy podatków bo nie byłoby dowodów, że ktoś za coś dostał pieniądze. No ale tak się nie da. Jak ktoś chce jeździć po drogach, mieć straż pożarną, policję, to trzeba płacić podatki.

Ale czy każdy, oprócz społeczności tutaj, chciałby anonimowej waluty, która rozwijała by przestępczość ( choćby tę wirtualną szyfrującą czyjeś zdjęcia z wakacji )?

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 lutego 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: napiorek » wtorek, 6 lutego 2018, 16:32

vwrafi pisze:Świat funkcjonował, ale z jakim komfortem się żyło? Przecież kiedyś na porządku dziennym było barbarzyństwo. Czy chcielibyśmy powrotu do tego, bo kiedyś tak było?
a to, że było barbarzyństwo wynikało z tego, że ludzie rozliczali się gotówką/barterem? jeśli wtedy przepływ wartości byłby kontrolowany przez władcę to barbarzyństwa by nie było? zejdź na ziemię...
vwrafi pisze:Wiadomo, że gdyby zrobić tutaj ankietę, czy społeczność jest za czy przeciw anonimowości, to podejrzewam, że wynik ankiety byłby 99% za anonimowością i 1% przeciw. W końcu to forum o bitcoinie, więc zwykły szary kowalski tutaj nie wchodzi. Ale co, gdyby taką ankietę zrobić w szerszej skali, ogólnopolskiej? Jaki wtedy byłby wynik?
nie wiem jaki byłby wynik ankiety, ale nawet jeśli brak anonimowości by wygrał, to czego to dowodzi? że "większość" ludzi może nie być świadoma co może być ich zagładą w przyszłości? przed wprowadzeniem każdego wynalazku powinniśmy ankietować wszystkich ludzi i pytać czy ich zdaniem to będzie przydatne? i jeśli odpowiedź będzie negatywna to zaniechujemy wprowadzania innowacji ?
vwrafi pisze:Z plusami anonimowości idą w parze też minusy. Nie można tylko patrzeć na dobre strony przedsięwzięcia.

Wiadomo, że każdy chciałby anonimowej waluty przy sprzedaży towarów. Nie płaciłoby się wtedy podatków bo nie byłoby dowodów, że ktoś za coś dostał pieniądze. No ale tak się nie da. Jak ktoś chce jeździć po drogach, mieć straż pożarną, policję, to trzeba płacić podatki.

Ale czy każdy, oprócz społeczności tutaj, chciałby anonimowej waluty, która rozwijała by przestępczość ( choćby tę wirtualną szyfrującą czyjeś zdjęcia z wakacji )?
ale jak to ?! jeśli płacę za coś gotówką (czyli anonimowo) oznacza to, że nie płacę podatków? jak funkcjonowały państwa kilkanaście lat temu gdzie płatności elektroniczne były maginesem, nikt nie płacił podatków? nie było policji? straży pożarnej? dróg?


Oczywiście, zdaję sobię sprawę, że anonimowy system płatniczy absolutnei nie jest na rękę rządom, ale uwierz mi...na pewno powodem nie jest tutaj troska o Ciebie :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: VooCash » wtorek, 6 lutego 2018, 16:44

termitek12 pisze: ahhahaha
VooCash pisze: Państwo widzi w nich brak możliwej kontroli, a jesli czegoś się nie da kontrolować to lepiej tego nie mieć wcale. Zwykła logika.
mistrz. Ty a ja moge Cie kontrolowac? Nie, to nie istniejesz - prosta logika.
VooCash pisze: Państwo dba o stabilną sytuacje rynków finansowych, w tym nie ma nic podejrzanego, skorumpowanego ani dziwnego. Wiele skoków, firm czy nawet instytucji finansowych podlegają ścisłym rygorom i limitom.
no oczywiscie, ze dba. Dlatego armber gold, panama papers, skoki, sprzedaz kopalni/ciecha, drog kulczykowi, przemyslu itp. jest w ogole mozliwa :P Jak by sie panstwo odwalilo od haraczy, inflacji, cel to by sie rynek uspokoil i unormowal. Znasz zasade dziel i rzadz? No wiec panstwo zyje bo komus pozwala (wyjatki, najczescije sobie) a innym zabrania i biznes sie kreci (dla wybranych).

VooCash pisze: które są w odpowidni sposób kontrolowane i monitorowane lub zwyczajnie nie dopuścić ich do publicznego użytku a jedynie stosować do wykonywania transakcji aktywów na platformie miedzynarodowej
no przeciez juz to mamy. I co krok to cypr albo TBTF. Co krok wychodza waly na PM, HFT (hyper frequency trading), przejeciach i dodruku.
VooCash pisze: ma być ona wykorzystywana przez 'cwaniakow' i pseudo przestepców migających się od podatków. Dodatkowo wykorzystujac ją do zorganizowanych dzialalności przestępczych to wole żeby krytpo było zbanowane. Jestem przedsiębiorca i płace podatki i wole zyć w państwo w ktorym czuję się bezpiecznie pod wzgledęm finansowym.
No to plac podatki i nie zagladaj innym w dupe jak Ci tak dobrze. Panstwo Ci nie zapewnia bezpieczenstwa finansowego tylko ludzie - w szczegolnosci twoi pracownicy. Ja uwazam, ze samodzielnie gospodarujac swoimi srodkami lepiej zapewnie sobie bezpieczenstwo i np nie bede musial chodzic do lekarza panstwowego tylko prywatnego a i urzednik nie bedzie decydowal ze zbuduje za moje pieniadze droge do twoje firmy albo da jej dofinansowanie. Najbardziej haniebna organizacja przestepcza jest panstwo ze swoimi vatami, zusami, krusami, srusami, akcyzami, pitami, cywilno prawnymi, od drog, od przesylu, od wynajmu, od smierci itd. itp.

Niech sobie biznes buduja na wolnym rynku a nie na przymusie. Skoro tak bardzo sie ceni prace to niech ludzie moga wydawac pieniadze z niej plynace na co chca. Ale okazalo by sie szybko, ze najwiekszy pisk jest u bogatych bo by nie bylo przymusu dla nich pracowac.

Juz dawno nie widzialem tu bardziej niezyciowego i glupszego postu. NIe rozumiem jak w dobie przymusowych szczepien, szkoly, oc, prawa itp. mozna napisac taki poem na temat panstwa, gdzie masz zyc jak Ci kaza i placic podatki i glosowac w szopce gdzie nawet swojego glosu nie mozesz psrawdzic. To kpina i obraza czlowieka myslacego.

vwrafi pisze: Świat funkcjonował, ale z jakim komfortem się żyło? Przecież kiedyś na porządku dziennym było barbarzyństwo. Czy chcielibyśmy powrotu do tego, bo kiedyś tak było?
A skad ty wiesz, czy wtedy zylo sie gorzej czy lepiej? Moze jak nie bylo policji i pracownicy dali w pysk przed brama wlascicielowi bo oszukiwal, to bylo to rozwiazanie szybsze, dajace lepsza nauczke, natychmiastowy efekt w postaci rekompensaty i ukrocenia praktyk? Moze te cale przekupne sady, ich wyroki, ktorymi mozna sie podetrzec, zle prawo i przekupna policja wcale sie tak dobrze nie spisuja? Zyles przed wojna aby powiedziec jak sie tam zylo?
vwrafi pisze: Nie można tylko patrzeć na dobre strony przedsięwzięcia.
nie no jasne bedziemy patrzec na zle. TO chyba jasne, ze patrzy sie na dwie strony medalu, wiec jak pisalem jak jestes przeciw to podaj imie i nazwisko, adres i stan konta. Wtedy w pelni zrozumiem twoje przekonania i haryzme, bo na razie to wieje hipokryzja.
vwrafi pisze: Ale czy każdy, oprócz społeczności tutaj, chciałby anonimowej waluty, która rozwijała by przestępczość ( choćby tę wirtualną szyfrującą czyjeś zdjęcia z wakacji )?
Pytanie postawione w taki sposob, ze az nie da rady aby sie ktos nabral. Odpowiedz na "A twoja mam wie, ze jestes gejem?" Normalnie jak bym slyszal polityka "Czy chcecie zlych policjantow?", "czy chcecie zlego prawa"?, "czy chcecie brudnych fiatow i obludnych wyzyskujacych bankow?", a moze "czy chcecie panstwa, ktore was okrada?".
Bardzo niedojrzale podejscie. Niech zgadne masz 21 lat i zerowe pojecie o makroekonomii? Uwazam tak dlatego bo widze ze cytujesz naglowki z 'faktu' a nie do konca rozumiesz jak dziala panstwo. Myslisz przez pryzmat skandali oraz pojedynczych 'firm'. Ja odnosze sie do panstwa, ty odnosisz sie do politykow i afer.... Ale w sumie w szkole nie uczyli to skad mialbys wiedziec. Nie bede kontynuowal rozmowy z toba, nie dlatego ze mam problem z krytyka ale ty nie rozumiesz wielu rzeczy o ktorych pisalem. Nie bede szedl ta droga.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: vwrafi » wtorek, 6 lutego 2018, 17:28

vwrafi pisze: Świat funkcjonował, ale z jakim komfortem się żyło? Przecież kiedyś na porządku dziennym było barbarzyństwo. Czy chcielibyśmy powrotu do tego, bo kiedyś tak było?
A skad ty wiesz, czy wtedy zylo sie gorzej czy lepiej? Moze jak nie bylo policji i pracownicy dali w pysk przed brama wlascicielowi bo oszukiwal, to bylo to rozwiazanie szybsze, dajace lepsza nauczke, natychmiastowy efekt w postaci rekompensaty i ukrocenia praktyk? Moze te cale przekupne sady, ich wyroki, ktorymi mozna sie podetrzec, zle prawo i przekupna policja wcale sie tak dobrze nie spisuja? Zyles przed wojna aby powiedziec jak sie tam zylo?
vwrafi pisze: Nie można tylko patrzeć na dobre strony przedsięwzięcia.
nie no jasne bedziemy patrzec na zle. TO chyba jasne, ze patrzy sie na dwie strony medalu, wiec jak pisalem jak jestes przeciw to podaj imie i nazwisko, adres i stan konta. Wtedy w pelni zrozumiem twoje przekonania i haryzme, bo na razie to wieje hipokryzja.
vwrafi pisze: Ale czy każdy, oprócz społeczności tutaj, chciałby anonimowej waluty, która rozwijała by przestępczość ( choćby tę wirtualną szyfrującą czyjeś zdjęcia z wakacji )?
Pytanie postawione w taki sposob, ze az nie da rady aby sie ktos nabral. Odpowiedz na "A twoja mam wie, ze jestes gejem?" Normalnie jak bym slyszal polityka "Czy chcecie zlych policjantow?", "czy chcecie zlego prawa"?, "czy chcecie brudnych fiatow i obludnych wyzyskujacych bankow?", a moze "czy chcecie panstwa, ktore was okrada?".
No jakby mi szef dał w pysk za to, że nie zrobiłem projektu, to poczułbym się trochę nieswojo. Wolę, jak mi pojedzie po premii, niż gdyby mnie miał zacząć bić.

Jak już pisałem, z pewnych względów wolę nie ujawniać kim jestem i mam do tego powód. Tak samo, jak wolę nie ujawniać pod jakim nickiem występuję na forum zdradzswojazone.pl. Wiesz jaki jest powód? To trochę niegodziwe zdradzać swoją żonę i wolę, żeby się o tym nie dowiedziała. Chcę zostać anonimowy, gdyż jakby się o tym dowiedziała, to byłby rozwód. Ten wątek idzie o anonimowości na forach czy anonimowości w walucie? Napisz, dlaczego ty chcesz zostać anonimowy. Tylko nie pisz bzdur, że boisz się, że rząd jutro przyjdzie i ci wszystko zabierze bo wybuchnie 3 wojna światowa.

napiorek pisze:
vwrafi pisze:Świat funkcjonował, ale z jakim komfortem się żyło? Przecież kiedyś na porządku dziennym było barbarzyństwo. Czy chcielibyśmy powrotu do tego, bo kiedyś tak było?
a to, że było barbarzyństwo wynikało z tego, że ludzie rozliczali się gotówką/barterem? jeśli wtedy przepływ wartości byłby kontrolowany przez władcę to barbarzyństwa by nie było? zejdź na ziemię...
vwrafi pisze:Wiadomo, że gdyby zrobić tutaj ankietę, czy społeczność jest za czy przeciw anonimowości, to podejrzewam, że wynik ankiety byłby 99% za anonimowością i 1% przeciw. W końcu to forum o bitcoinie, więc zwykły szary kowalski tutaj nie wchodzi. Ale co, gdyby taką ankietę zrobić w szerszej skali, ogólnopolskiej? Jaki wtedy byłby wynik?
nie wiem jaki byłby wynik ankiety, ale nawet jeśli brak anonimowości by wygrał, to czego to dowodzi? że "większość" ludzi może nie być świadoma co może być ich zagładą w przyszłości? przed wprowadzeniem każdego wynalazku powinniśmy ankietować wszystkich ludzi i pytać czy ich zdaniem to będzie przydatne? i jeśli odpowiedź będzie negatywna to zaniechujemy wprowadzania innowacji ?
vwrafi pisze:Z plusami anonimowości idą w parze też minusy. Nie można tylko patrzeć na dobre strony przedsięwzięcia.

Wiadomo, że każdy chciałby anonimowej waluty przy sprzedaży towarów. Nie płaciłoby się wtedy podatków bo nie byłoby dowodów, że ktoś za coś dostał pieniądze. No ale tak się nie da. Jak ktoś chce jeździć po drogach, mieć straż pożarną, policję, to trzeba płacić podatki.

Ale czy każdy, oprócz społeczności tutaj, chciałby anonimowej waluty, która rozwijała by przestępczość ( choćby tę wirtualną szyfrującą czyjeś zdjęcia z wakacji )?
ale jak to ?! jeśli płacę za coś gotówką (czyli anonimowo) oznacza to, że nie płacę podatków? jak funkcjonowały państwa kilkanaście lat temu gdzie płatności elektroniczne były maginesem, nikt nie płacił podatków? nie było policji? straży pożarnej? dróg?


Oczywiście, zdaję sobię sprawę, że anonimowy system płatniczy absolutnei nie jest na rękę rządom, ale uwierz mi...na pewno powodem nie jest tutaj troska o Ciebie :)
A gdzie ja napisałem, że kiedyś było barbarzyństwo, gdyż ludzie rozliczali się w taki czy inny sposób? Ja po prostu odparłem argument, który ktoś przytoczył, że kiedyś było tak i tak i że trzeba do tego powrócić. Barbarzyństwo ma jedynie pokazać, że to co było kiedyś nie zawsze było lepsze.

Jeśli płacisz za coś gotówką, to raczej mniejsze kwoty. Obecnie większe transakcje między firmami należy przeprowadzać przelewami. I zrobili to dlatego, że właśnie z gotówki korzysta szara strefa i ludzie uciekali od płacenia podatków płacąc gotówką, bo wtedy taka forma jest trudniejsza do namierzenia.

Jeśli wynik ogólnopolskiej ankiety na temat anonimowości kryptowalut ( nie anonimowości na forach internetowych dla swingersów ) byłby taki, że 99% osób z Polski nie chce takich krypto, to też byście mówili " Wy się nie znacie, wy nie wiecie czego chcecie " ?

Załóżmy, że ziszcza się wasze marzenie i wszyscy korzystają z Bitcoina anonimowo. Dajesz towar jakiejś firmie na termin, mija termin a firma ci nie płaci kasy ( w bitcoinach ). Idziesz do komornika, żeby zabrał tej firmie twoje pieniądze a komornik ci mówi : " Sorry, ta firma ma Bitcoiny i nic nie mogę zrobić, może pan wejść na forum i się innym pożalić, że ktoś pana oszukał. Do widzenia, 20 BTC za poradę się należy ".


Może ktoś napisze, dlaczego konkretnie on chce być anonimowy przy płatnościach? Tylko proszę nie pisać, że anonimowość przydaje się dużym firmom, bo urząd skarbowy nie będzie mógł im wejść na konto itp. itd. . Proszę napisać, dlaczego konkretnie ty chcesz mieć możliwość płacenia anonimowo.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Bit-els » wtorek, 6 lutego 2018, 17:32

https://www.coindesk.com/bis-chief-slam ... ssion=true
Spójrzcie na gościa. Jedno skojarzenie- spasiona banksterska świnia. No nie da się inaczej :evil:

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: redlumek » wtorek, 6 lutego 2018, 17:37

Haha niezłe żarty. Jakby nie było państwa, sądów, policji to myślisz że byś się zbliżył do właściciela fabryki? On miałby własną armię a ty byś pracował za grosze. A jakbyś się chciał postawić to by Ci wpadli w nocy do domu zabili żonę, zgwałcili córkę a ciebie zakuli w kajdany i od tego czasu byłbyś niewolnikiem pracującym za darmo i czekających końca swoich dni.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: vwrafi » wtorek, 6 lutego 2018, 17:38

Albo inaczej. W chwili, gdy pisałem tego posta, byłem w pracy. Nie ujawnię więc swoich danych, gdyż wtedy mój szef mógłby sobie wejść w google, wyszukać moja dane i zobaczyłby, że zamiast pracować, siedzę na forum i sobie piszę. A więc chcę zostać anonimowy, gdyż robię coś, czego nie powinienem. Jest to złe, nie za to mi szef płaci pieniądze, więc chcę to ukryć. Rozumiesz teraz? Chcę być na forum anonimowy, gdyż robię coś złego w godzinach pracy. To czy jeśli ktoś chce być anonimowy w płatnościach nie oznacza, że również chce robić coś, czego nie powinien? Według mnie właśnie to oznacza.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Bit-els » wtorek, 6 lutego 2018, 18:23

Roubini rozpłakał się na tt
"Cryptocrazies are also criminal Cyber-Terrorists: in 2015 when I criticized Bitcoin on top of death threats they did a Denial Of Service Attack against my 50 folks consulting biz Web site & shut it down for a day. I expect to be hacked again as I have been warned. Terrorists!"


Z tym, że to jest poważna sprawa. Roubini jest wpływowym gosciem i będzie podburzał kogo sie da. Niestety. Nim tacy nie wymrą mamy przechlapane wciąż

Dodano po 24 minutach 1 sekundzie:
Nie jest dobrze, ale rację ma Shadow, że wystarczy 1 poważny kraj, który zalegalizował crypto (np. taka Japonia) i banksterka przegra.
Mechanizm będzie następujący. Kursy będą brane z Japońskich giełd, a ludzie np tu w Polsce będą się wymieniać f2f.
I jeśli świadomość i akceptacja crypto wzrośnie w społeczeństwie, to i tak coraz więcej pieniędzy będzie wpompowywane w crypto, ze szkodą dla systemu fiat.
Oczywiście delegalka gotówki byłaby dużą przeszkodą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 6 lutego 2018, 18:30

@Bit-els, z taką nadwagą pewnie długo nie pociągnie ale lepsza by była merytoryczna dyskusja a nie kasowanie kogoś bo jest gruby.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga, system wypowiada wojnę totalną wobec crypto!

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 6 lutego 2018, 19:03

vwrafi pisze: robię coś, czego nie powinienem. Jest to złe
Dobrze, jesteś złą i nieuczciwą osobą więc nie możesz posłużyć tutaj jako przykład.
Ale może znasz kogoś kto jest dobry i uczciwy?
Znasz kogoś takiego?
Jeżeli tak, że przekaż tej osobie, że będą potrzebne tutaj hasła do wszystkich skrzynek pocztowych, jakie ona posiada, do kont bankowych z historią operacji, do wszelkich forów internetowych, portali randkowych, netflixów z historią oglądania i innych wszelakich serwisów, które były używane. Potrzebna też będzie pełna zawartość posiadanego smartfona, czyli lista kontaktów, historia komunikacji (sms, rozmowy), wszystkie zapisane zdjęcia i filmy, historia GPS, itp.
No i zapomniałbym: klucze od domu.
My (obywatele) chcielibyśmy mieć pełny wgląd do wszelkich pomieszczeń, o każdej porze.
Wszystkie te rzeczy będą podane tutaj do publicznej wiadomości, tak, żeby każdy mógł sobie to wszystko zbadać, poczytać, zobaczyć co tam jest interesującego, itd.

Jeżeli ta osoba jakimś cudem odmówi to koniecznie ją zapytaj: "ale do cholery, dlaczego nie? przecież jesteś uczciwy/uczciwa".

Dodano po 15 minutach 24 sekundach:
vwrafi pisze: Nic nie wnoszą i łatwo można je stracić poprzez atak hakerski.
Bitcoin to najbezpieczniejsza waluta na świecie.
vwrafi pisze: Wiadomo, że trzeba się zabezpieczać 2FA,
Nie trzeba. Na co mi w Bitcoinie 2FA?
Kryptowaluta opiera się na podpisach elektronicznych. Piszesz dyspozycję, podpisujesz co trzeba kluczem prywatnym i wysyłasz w świat.
vwrafi pisze: ale kwestia czasu jak ktoś korzystając ze spectre czy meltdown zacznie kraść kasę mimo wszelkich zabezpieczeń.
No i co wielkiego się stanie jak haker ukradnie BTC o wartości 500 zł, przeznaczone na drobne internetowe zakupy, z komputera domowego służącego w wszystkiego?
Przecież nikt z takiego powodu sobie nie będzie żył podcinał.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości