Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 00:23

gofer pisze:
Syl_Cze pisze: Wpłaciłem dzisiaj pare K na bitbay, jutro jak dojdą mam zamiar za wszystko kupić liska albo game
Z Bitbaya to się teraz ucieka a nie depozyty robi.
Potwierdzam, BitBay jest ekstremalnie podejrzany jak dla mnie, KNF już się nim zainteresowało.

Google it, nie daję linków bo jest masa tego.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 2 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: hedowiec » wtorek, 6 lutego 2018, 01:09

Ludzie nie łamcie się. Jutro będzie na zielono. :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 09:31

hedowiec pisze:Ludzie nie łamcie się. Jutro będzie na zielono. :D
Eeee, Nie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: GameCash » wtorek, 6 lutego 2018, 10:12

wrip pisze: Ustalenie czy bańka pękła, pęka czy pęknie jak przekroczymy ileś tam USD jest w sumie bez znaczenia, bo liczy się sam fakt istnienia aktualnego zjawiska.

Jakiś czas temu gdy wzrosty były przeogromne wielu mówiło o pęknięciu bańki - i słusznie, mieli rację, że nadejdzie. Dodatkowo mówiło się o setkach altów, które dodatkowo pompują rynek kryptowalut, a które realnie nie dodają do niego nic nowego - czyli zwykła wydmuszka - a przez to wieszczyło, że gdy przyjdzie "pęknięcie" to one praktycznie przestaną istnieć.

Teraz powoli nadchodzi ten czas weryfikacji, które alty przetrwają, a które odejdą w niebyt. Czy taki dogecoin ma sens? Czy Trump coin ma sens? Wiele zwyczajnych kopii BTC ma niby małą, bo kilkumilionową kapitalizację, ale po zebraniu do kupy setek takich coinów wychodzi całkiem niezły kapitał. Czy odpływ kasy z tych faktycznych shitcoinów wypompuje nowy zestaw altów czy popłynie to wszystko do aktualnej czołówki market capu?

A może po długiej bessie za kilka miesięcy znowu zobaczymy ten sam zestaw shitcoinów jak dogecoin, który po miesiącach marazmu i szorowania po dnie odżyją?
Ja nie rozumiem dlaczego np Dogecoin w PL jest tak nie lubiany i nazywany Shitcoinem . On chociaż spełnia swoją funkcje można dawać napiwki na parudziesięciu portalach - CZYLI działa robi to co ma i jest projektem ukończonym . ( Nie każdy projekt musi zmieniać świat) Ale działa i ma sie dobrze . To już bardziej shit coinem jest np Lisk Gdzie nie ma nawet core 1.0 dev jeszcze NIGDY nie dotrzymali obietnic , kordak juz 1 projekt porzucił okradł ludzi więc znow może to zrobić a dodatkowo to TYLKO OBIETNICA bo nie działa i moze jak dobrze pójdzie SDK w 2019 roku (O ile kiedyś wyjdzie) a do tego silna konkurencja ETH NEO QTUM CARDANO .... Tutaj ludzie nie potrafią patrzeć realnie na świat tylko przez swój pryzmat i słuchają pseudo góru i biorą to za pewnik .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: wrip » wtorek, 6 lutego 2018, 12:11

@GameCash, shitcoin, bo jest technologicznie na poziomie bitcoina, ma tanie przelewy tylko dlatego, że nikt tego nie używa. Gdyby stał się popularniejszy to i fee by wzrosło. Więc jeśli to to samo co btc i ltc to na co jeszcze i trzeci?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: janku66 » wtorek, 6 lutego 2018, 13:23

wrip pisze: Więc jeśli to to samo co btc i ltc to na co jeszcze i trzeci?
Ja odpowiem, ja odpowiem!

Dla wyciągnięcia z ludzi kasy! :D

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 8 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: Thaiphoon » wtorek, 6 lutego 2018, 13:50

ShadowOfHarbringer pisze:
gofer pisze:
Syl_Cze pisze: Wpłaciłem dzisiaj pare K na bitbay, jutro jak dojdą mam zamiar za wszystko kupić liska albo game
Z Bitbaya to się teraz ucieka a nie depozyty robi.
Potwierdzam, BitBay jest ekstremalnie podejrzany jak dla mnie, KNF już się nim zainteresowało.

Google it, nie daję linków bo jest masa tego.
Też mam trochę PLN na BitBay. Szkoda, że nie maja BCH to bym kupił i uciekł, a tak to nie wiadomo w co teraz inwestować. Można ponownie wpłacić PLN na konto bankowe, ale jeszcze tego nie robiłem i nie wiem czy nie będę musiał się z tego rozliczyć.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 40
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: Niedowiarek » wtorek, 6 lutego 2018, 13:59

@Thaiphoon rozliczasz się z transakcji przeprowadzonych na giełdzie a nie z wypłaconych z niej pieniędzy (chyba że liczysz na to, że bez wypłaty PLN nikt się o tych transakcjach nie dowie ;) )

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 8 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: Thaiphoon » wtorek, 6 lutego 2018, 17:33

Niedowiarek pisze:@Thaiphoon rozliczasz się z transakcji przeprowadzonych na giełdzie a nie z wypłaconych z niej pieniędzy (chyba że liczysz na to, że bez wypłaty PLN nikt się o tych transakcjach nie dowie ;) )
Dzięki za informacje to dla mnie było ważne. Jak nie zainwestuję w nic to wiem, że spokojnie mogę wypłacić pieniądze.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: GameCash » środa, 7 lutego 2018, 06:28

wrip pisze: @GameCash, shitcoin, bo jest technologicznie na poziomie bitcoina, ma tanie przelewy tylko dlatego, że nikt tego nie używa. Gdyby stał się popularniejszy to i fee by wzrosło. Więc jeśli to to samo co btc i ltc to na co jeszcze i trzeci?
ALE jest użyteczny a chyba o to chodzi ludzia. Działa użyteczny , a np Lisk sam mam ponad 625 więc chce by sie rozwinął ale patrze realnie lisk nawet core 1.0 nie ma i wiecznie przesuwa terminy i nie działa główna funkcja więc na chwile obecną mimo że mam 625 lisków a zero dogów to uważam DOGE lepszy od liska pod względem użyteczności . I mówie to jako posiadacz Liskow trzeba na sprawe patrzeć realnie .
Uważam że przyszłość to:
- Krypto do płatności (moje typy BCH i jeszcze 1 jakaś tak jak jest z VIsa i mastercard)
- Krypto do Smarcontrat ( ETH / Neo i może jeszcze 1 jakaś )
- PRywatność (Monero/Zcach)
- Sprawdzenie smartcontrat (Qtum )
- Technologiczne ( np Iote)
- Jedna funny np Doge Bo naprawdę większa zabawa jest dać napiwek w Doge niz np btc . Mnie np nie jarcuje to ale jak widze np donate na twitchu w doge jak ktos dostaje i wyskakuje radosny pieseł a 10 tysiecy osob za jaranych to widze ze ludzie są jacy są dlatego uważam że skoro działa to może coś z tego będzie.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
I do niektórych czytajcie z zrozumieniem w jednym z postów napisałem że BTC może być na koniec 2020 roku za 1 dolara jak i za 1mln . TO NIE ZNACZY ZE TAK UWAŻAM . A że jest to możliwe . To tak samo uważam że jest ryzyko wybuchu 3 wojny światowej . (Syria/ Iran / Korea czy nawet ISIS Oraz problem z Islaem bądz nawet wojna w hiszpanii bo możliwy rozłam jak i również większe konflity na tle hiszpania Anglia ) Tak jest ryzyko co prawda małe poniżej 1 procent tak obstawiam TO NIE ZNACZY ŻE TAK BĘDZIE.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: krystian » środa, 7 lutego 2018, 06:58

ShadowOfHarbringer pisze:
gofer pisze:
Syl_Cze pisze: Wpłaciłem dzisiaj pare K na bitbay, jutro jak dojdą mam zamiar za wszystko kupić liska albo game
Z Bitbaya to się teraz ucieka a nie depozyty robi.
Potwierdzam, BitBay jest ekstremalnie podejrzany jak dla mnie, KNF już się nim zainteresowało.

Google it, nie daję linków bo jest masa tego.
W ten sposób sami podkopujecie gałąź na której siedzicie. Macie pretensje do rządów, że chcą regulować krypto, ale sami jedziecie po serwisach z nich związanymi.
Dlaczego KNF zainteresował się się Bitbay, znasz jakieś szczegóły? Bo z tego co ja wiem, to wpisali go na listę bo zbiera depozyty (jak wszystkie giełdy) i pozwala na zakup ryzykownego instrumentu (według KNF) jakim są kryptowaluty. A dlaczego Bitbay, bo jest jednym z większych.

Jak KNF ostrzegał przed krypto był zły, ale jak wpisał na listę serwis którego nie lubimy, podam informacje dalej. Jakie to polskie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 7 lutego 2018, 09:11

krystian pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
gofer pisze: Z Bitbaya to się teraz ucieka a nie depozyty robi.
Potwierdzam, BitBay jest ekstremalnie podejrzany jak dla mnie, KNF już się nim zainteresowało.

Google it, nie daję linków bo jest masa tego.
W ten sposób sami podkopujecie gałąź na której siedzicie. Macie pretensje do rządów, że chcą regulować krypto, ale sami jedziecie po serwisach z nich związanymi.
Nie, zupełnie nie o tym rozmawiam.

BitBay jest podejrzany tak samo jak HitBTC, bo ich maile są z dużym prawdopodobieństwem przechwytywane w locie tak że złodziej może użyć funkcji "przypomnij hasło" czy tam "reset hasła" jeżeli ktoś nie ma włączonego 2FA.

Sprawa jest szeroko opisywana na tym forum, poszukaj trochę zanim się odezwiesz następnym razem.

To przechwytywanie mailów w locie można naprawić. Można zmienić server emailowy, zmienić routing ruchu sieciowego tak żeby wyjście emailów na świat było w innym punkcie etc. Moim zdaniem jest to ich zasrany obowiązek ten problem naprawić, a nie zrzucać winę na użytkowników że nie mają 2FA.

Jestem też bardzo podejrzliwym człowiekiem i moim zdaniem sprawa śmierdzi. Na pewno jest jakiś powód dlaczego robią tak czy inaczej. Jaki ? To już pozostawiam do domysłów innym.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: kbo » środa, 7 lutego 2018, 09:21

ShadowOfHarbringer pisze: Nie, zupełnie nie o tym rozmawiam.
Jasne, KNF wpisał BB na listę ostrzeżeń bo ich maile moga być przechwytywane :D

Jak już robisz komuś oborę to zadbaj o przynajmniej jakąś szczątkową wiarygodność i spójność przekazu. Najpierw piszesz że BB jest ekstremalnie podejrzany bo KNF się nimi zainteresował - a chwilę potem, że tak naprawdę chodzi ci o przechwytywanaie maili. Ogarnij się.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: amneziahaze » środa, 7 lutego 2018, 09:41

@kbo, KNF to dla mnie osobiście pseudo-opieka szkodników nad owcami. Zanim KNF wydał oświadczenie, musiało wcześniej wypłynąć kilka milionów złotych użytkownikom z giełdy(dosłownie!!), a sprawą interesuję się od pierwszego przypadku wprost. Dalej poszła reakcja łańcuchowa. Ludzie piszą zawiadomienia do prokuratury, słabe państwo nic z tym nie może zrobić, więc trzeba zakazać i ostrzec przed niepewną giełdą. Zresztą taki model bogacenia się kosztem Januszy jest lepszy i mniej inwazyjny od fałszowania spredu, wasztrejdingu czy wyprowadzaniem kasy w całości, jak miało to miejsce na Bitcurex. Państwo to taki szkodnik, słoń w składzie porcelany, który nagle się ocknął, że jest super technologia, ale jako że szkodnik to szkodnik, stricte dokładniej pasożyt, no więc co może powziąć? Najprościej zakazać i nastraszyć, jak dla mnie to jest oczywiste. Zaś Ty nie wiesz co robisz, jeżeli wydaje Ci się, że giełdy, brokerzy, przedsiębiorstwa, korporacje czy rządy są Twoim sprzymierzeńcem. To jest podstawowy błąd logiczny, którego większość nie zrozumie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: constantine » środa, 7 lutego 2018, 09:51

kbo pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Nie, zupełnie nie o tym rozmawiam.
Jasne, KNF wpisał BB na listę ostrzeżeń bo ich maile moga być przechwytywane :D
Jak już robisz komuś oborę to zadbaj o przynajmniej jakąś szczątkową wiarygodność i spójność przekazu. Najpierw piszesz że BB jest ekstremalnie podejrzany bo KNF się nimi zainteresował - a chwilę potem, że tak naprawdę chodzi ci o przechwytywanaie maili. Ogarnij się.
Jak piszesz to co wyżej, to sorry, ale to ty kompletnie nie zrozumiałeś, o czym pisze Shadow. Może faktycznie skorzystaj z rady i najpierw poczytaj zanim rypiesz zarzut.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 7 lutego 2018, 09:52

kbo pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Nie, zupełnie nie o tym rozmawiam.
Jasne, KNF wpisał BB na listę ostrzeżeń bo ich maile moga być przechwytywane :D

Jak już robisz komuś oborę to zadbaj o przynajmniej jakąś szczątkową wiarygodność i spójność przekazu.
O, witamy Pana udziałowca/pracownika BitBaya.

Przestań chrzanić człowieku, nie rozmawiasz z jakimś dzieciakiem z internetu. Od 8 lat jestem administratorem systemów Linux/UNIX i dla mnie rozwiązanie tego problemu to byłoby max kilka dni roboty.

To że nie chcą tego naprawić o czymś świadczy. Tak samo jak HitBTC, które też robi podobnie i też są setki czy tysiące postów zhakowanych użytkowników na ich subreddicie.

Ktoś odkryje kiedyś prawdziwy powód dlaczego akurat na Waszej giełdzie masowo przechwytywane są emaile, a potem policja dobierze się Wam do dupy i skończy się dzień dziecka.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: kbo » środa, 7 lutego 2018, 10:08

ShadowOfHarbringer pisze: O, witamy Pana udziałowca/pracownika BitBaya.
O tak, mam udziały w BB, nawet większościowe, a w ogóle BitBay to ja :D

I ktoś taki jak ty jest tu naprawdę brany na poważnie? Przeciez ty się kompromitujesz nawet nie kończąc pierwszego zdania w poście.

Domyślam się, że naprawa mailingu to prosta sprawa, ale ty podparłeś się gówno-instytucją jaką jest KNF żeby obrzucić BB błotem, po czym napisałeś że chodzi ci o spaprany mailing. Gdzie Rzym, gdzie Krym?
dlaczego akurat na Waszej giełdzie masowo przechwytywane są emaile
Waszej giełdzie? A, no tak, przecież BB to moja giełda w której mam udziały :mrgreen: Może i jesteś administratorem Linuxa od 8 lat, ale mądrości ci od tego nie przybyło :D

PS A która to giełda jest twoja? Moze tak dla odmiany zagraj w otwarte karty? Przy czym ja ci nie zarzucam bycia udziałowcem, włascicielem, ale zapewne jesteś sympatykiem, moze nawet pracownikiem konkurencyjnej giełdy i stąd twoje wygibasy pseudointelektualne :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: janku66 » środa, 7 lutego 2018, 10:16

ShadowOfHarbringer pisze:
Na spotkaniu jestem, ale i tak chętnie popatrzę :D

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: Aeon » środa, 7 lutego 2018, 10:20

Max Kordak teraz jest zaangazowany w NEU.

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: kbo » środa, 7 lutego 2018, 10:21

amneziahaze pisze: @kbo, KNF to dla mnie osobiście pseudo-opieka szkodników nad owcami.
Nie, to instytucja powołana aby dbać o interesy państwa. Państwa rozumianego jako rzad, urzedników, państwowe instytucje itd. KNF ma w d... owieczki czyli zwykłych Kowalskich. Na górze uznano że krypto staje się realnym zagrożeniem dla interesów państwa (nadal- państwa a nie zwykłych ludzi) wiec należy coś z tym zrobić. No i robią. Nie wydaje mi się, żeby KNF cokolwiek obchodziło że komuś z konta wyprowadzono kasę i nie to było powodem wpisania BB i Abu na liste ostrzeżen oraz złożenia doniesień do prokuratury. Jedynym powodem jest realne zagrozenie dla finansów państwa ze strony krytpowalut.
Zaś Ty nie wiesz co robisz, jeżeli wydaje Ci się, że giełdy, brokerzy, przedsiębiorstwa, korporacje czy rządy są Twoim sprzymierzeńcem. To jest podstawowy błąd logiczny, którego większość nie zrozumie.
Nie mam pojęcia o co ci tu chodzi i skąd wywnioskowałeś że giełdy, korporacje uważam za swoich sprzymierzeńców. Na pewno z mojego posta, w którym zarzucam Shawdowofcośtam dziecinne, pseudointelektualne wygibasy?

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości