Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: wrip » poniedziałek, 5 lutego 2018, 17:51

Ustalenie czy bańka pękła, pęka czy pęknie jak przekroczymy ileś tam USD jest w sumie bez znaczenia, bo liczy się sam fakt istnienia aktualnego zjawiska.

Jakiś czas temu gdy wzrosty były przeogromne wielu mówiło o pęknięciu bańki - i słusznie, mieli rację, że nadejdzie. Dodatkowo mówiło się o setkach altów, które dodatkowo pompują rynek kryptowalut, a które realnie nie dodają do niego nic nowego - czyli zwykła wydmuszka - a przez to wieszczyło, że gdy przyjdzie "pęknięcie" to one praktycznie przestaną istnieć.

Teraz powoli nadchodzi ten czas weryfikacji, które alty przetrwają, a które odejdą w niebyt. Czy taki dogecoin ma sens? Czy Trump coin ma sens? Wiele zwyczajnych kopii BTC ma niby małą, bo kilkumilionową kapitalizację, ale po zebraniu do kupy setek takich coinów wychodzi całkiem niezły kapitał. Czy odpływ kasy z tych faktycznych shitcoinów wypompuje nowy zestaw altów czy popłynie to wszystko do aktualnej czołówki market capu?

A może po długiej bessie za kilka miesięcy znowu zobaczymy ten sam zestaw shitcoinów jak dogecoin, który po miesiącach marazmu i szorowania po dnie odżyją?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: BTC-m » poniedziałek, 5 lutego 2018, 18:10

Coś się tak uwziął na kochanego pieseła. To chyba krypto o najlepszym marketingu w sieci :D Żarty na bok.
Odbędzie się dokładnie to samo co odbyło się po pęknięciu dotcomów, czyli kompletne absurdy wypadną z rynku. Czytałeś ostatnio jakie "problemy" zaczynają być rozwiązywane poprzez ICO? Mój ulubiony: "Poszukiwanie wśród osiedlowych graczy w kosza przyszłych gwiazd NBA." To jest tragedia że takie projekty zbierają ogromne pieniądze dużo mówiąca o szaleństwie którego jesteśmy świadkami. To się musi skończyć, musza zostać prawdziwe projekty które faktycznie coś ułatwiają, produkują jakiś potrzebny sprzęt lub oprogramowanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: wrip » poniedziałek, 5 lutego 2018, 18:20

BTC-m pisze: To się musi skończyć, musza zostać prawdziwe projekty które faktycznie coś ułatwiają, produkują jakiś potrzebny sprzęt lub oprogramowanie.
No właśnie to jest pytanie. Bo to, że byłoby dobrze dla rynku krypto gdyby takie shitprojekty upadły jest jasne, ale czy tak będzie? Właśnie tego nie wiem :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: BTC-m » poniedziałek, 5 lutego 2018, 18:24

Wystarczy że kilka posypie się jak bitconnect, ludzie zdadzą sobie sprawę że projekt może zniknąć i zacznie się strach i wertowanie własnych siatek. To spowoduje że padną kolejne bezsensowne projekty, oraz te które wprawdzie wyglądają teoretycznie dobrze, ale od miesięcy nic się w nich nie dzieje bo twórcy są zajęci przeżeraniem pieniędzy z ICO:) Tutaj ukłon w stronę Golema.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: Tokio » poniedziałek, 5 lutego 2018, 19:28

Moim ulubionym jest tether:) Może już w tym tygodniu będzie w top 10. To by była ironia, gdyby scam udający dolca trafił w koncu "na pudło":)

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 8 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: SKinw » poniedziałek, 5 lutego 2018, 19:57

Sprzedawać i minimalizować straty czy czekamy ? :shock:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:04

wrip pisze:Teraz powoli nadchodzi ten czas weryfikacji, które alty przetrwają, a które odejdą w niebyt. Czy taki dogecoin ma sens?
A po co komu tysiące altów, z których żaden nie wprowadza żadnej innowacji ?

Jedyne co ma wartość to to co ma jakąś sensowną, potrzebną ludziom funkcję. Wszystko inne może iść w pi*du.

Czego aktualnie potrzebuje ludzkość i na co są perspektywy:
- Stabilna globalna waluta do kupowania bułek w sklepie (Bitcoin Cash)
- Smart Contracty (Ethereum, Bitcoin Cash)
- Prywatność (Monero, ZCAsh)
- Nowe rewolucyjne technologie, które nie wiadomo jeszcze czy zadziałają, ale warto sprawdzić (ETH na proof-of-stake, IOTA, SiaCoin/StorJ i podobne)

Reszta jest właściwie zbędna - powyższe mogą wszystko inne zastąpić. Jeżeli pominąłem coś rewolucyjnego, to mówcie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: wrip » poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:07

ShadowOfHarbringer pisze: Reszta jest właściwie zbędna - powyższe mogą wszystko inne zastąpić. Jeżeli pominąłem coś rewolucyjnego, to mówcie.
Wiem, że od groma coinów jest zbędna, ale jakoś istnieją :) dlatego nie jestem aż tak bardzo przekonany do tezy, że obecne pęknięcie bańki oczyści rynek ze śmieci. Stracą one blisko 90% na wartości - racja - ale gdy bessa się skończy, to może znowu będą te bezwartościowe coiny pompowane, bo... no bo czemu nie :mrgreen: ? Chciwość ludzka nie zna granic.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:09

wrip pisze:bo... no bo czemu nie :mrgreen: ? Chciwość ludzka nie zna granic.
No niestety.

Zastanawia mnie ile ludzi ile razy musi się przejechać na tym, żeby następni przestali się na to nabierać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: wrip » poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:12

ShadowOfHarbringer pisze: Zastanawia mnie ile ludzi ile razy musi się przejechać na tym, żeby następni przestali się na to nabierać.
No właśnie to chyba nigdy nie przestanie działać :) Więc wychodzi na to, że opcja HODL jest najlepsza. Jak ktoś kupił coina, który stracił 90% wartości to niech go trzyma do następnej hossy, a na pewno odbije. I tak ten schemat się powtarza i powtarzać będzie.
Tym się będzie różnił rynek kryptowalut od dotcomów.
Chociaż, może ten schemat się załamać i to drastycznie gdy jedna lub kilka krypto będą miały zasięg globalny porównywalny do paypala, mastercarda lub visy - no, wtedy to pozostałe coiny typowo płatnicze mogą mieć problemy. Ale do tego czasu będzie właśnie jak mówię: one nie przestaną istnieć i odżyją przy kolejnej hossie prędzej czy później.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: mecenas » poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:13

ShadowOfHarbringer pisze: Zastanawia mnie ile ludzi ile razy musi się przejechać na tym
Nie ma takiej liczby, zaraz pieprznie rynek akcji, a przecież już tyle razy pieprznął i to niedawno. Pamięć finansowa trwa jakieś najdłużej dwa lata, taka ludzka ułomność nowoczesnych społeczeństw. Pamiętają krótko i bez refleksji. A potem robią to samo, wywalają kasę w błoto.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 16 stycznia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: szafir » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:17

Ludzie którzy stoją za ostatnią bańką Bitcoina i nie tylko to nie early adopters więc będą potrzebować tych dwóch lat żeby uruchomic nowy cykl

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
będzie sporo bad news
"Winter Is Coming"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: mecenas » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:19

Pęka bania na giełdzie w USA, tylko dziś S&P500 spadł chwilami na -4%. Kapitał nawiewa, pytanie tylko gdzie popłynie i co po drodze zniszczy...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:22

szafir pisze:Ludzie którzy stoją za ostatnią bańką Bitcoina i nie tylko to nie early adopters więc będą potrzebować tych dwóch lat żeby uruchomic nowy cykl
Na razie potrzebujemy cyklu adopcji Bitcoina(Casha) w detalu, sklepach, biznesie etc. A nie w spekule i na giełdach.

Tylko realny biznes, realne usługi i dobra oraz użyteczność/przydatność uratują kryptowaluty.
szafir pisze:Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
będzie sporo bad news
Oczywiście, że tak.

Dodano po 45 sekundach:
mecenas pisze:Pęka bania na giełdzie w USA, tylko dziś S&P500 spadł chwilami na -4%. Kapitał nawiewa, pytanie tylko gdzie popłynie i co po drodze zniszczy...
Jak jeszcze pęknie bania na giełdzie to będzie kryzys globalny, powtórka 2008 minimalnie...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: mecenas » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:29

Tak straszono z mediów kryptowalutami, że bania itp... a teraz muszą ogłosić w TV że na konwencjonalnych giełdach bania... ot pomorek. Jakie zrządzenie losu. :lol:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: gofer » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:16

A ja mam taką teorię, że grubasy z Wall Street planują wejść w Bitcoina. Pytanie tylko, w którego.
Jak spompują cenę na BTC do 1000$ a BCH do 100$ to raczej wejdą w tego drugiego :)
Pewnie pojawi się mnóstwo fake newsów, a może i prawdziwych jak np. że USDT faktycznie to scam.
Kilka plotek/fake newsów o banowaniu giełd, kopalń i raz dwa cena spada. Może taki zjazd potrwać i rok, aby wyleszczyć kredytobiorców :D

To tylko moja teoria.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: dzudok » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:17

mecenas pisze: Tak straszono z mediów kryptowalutami, że bania itp... a teraz muszą ogłosić w TV że na konwencjonalnych giełdach bania... ot pomorek. Jakie zrządzenie losu. :lol:
ta wiadomosc nie wrózy nic dobrego..... :roll: :roll:

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 16 stycznia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: szafir » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:56

gofer pisze: A ja mam taką teorię, że grubasy z Wall Street planują wejść w Bitcoina. Pytanie tylko, w którego.
Jak spompują cenę na BTC do 1000$ a BCH do 100$ to raczej wejdą w tego drugiego :)
Pewnie pojawi się mnóstwo fake newsów, a może i prawdziwych jak np. że USDT faktycznie to scam.
Kilka plotek/fake newsów o banowaniu giełd, kopalń i raz dwa cena spada. Może taki zjazd potrwać i rok, aby wyleszczyć kredytobiorców :D

To tylko moja teoria.
paru grubasów z Wall Street już od dawna bawi się kursem btc...
"Winter Is Coming"

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: Syl_Cze » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:00

Ja myśle że to tylko cisza przed burzą, rynek zaczyna po prostu panikować, rządy zrozumiały że kryptowaluty to koniec ich władzy nad pieniądzem i starają się zrobić wszystko żeby zniechęcić ludzi do ich posiadania, niestety tego nie da się już zatrzymać, na mój nos jeszcze pare dni spadków a potem znów wyjdzie słońce i zaczną się wzrosty. Wpłaciłem dzisiaj pare K na bitbay, jutro jak dojdą mam zamiar za wszystko kupić liska albo game. Obstawiam że do końca tyg kurs liska wróci na poziom 70PLN a Game na 12PLN.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 17:17 przez Syl_Cze, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bańka pękła - setki altów odejdą w niebyt?

Postautor: gofer » wtorek, 6 lutego 2018, 00:21

Syl_Cze pisze: Wpłaciłem dzisiaj pare K na bitbay, jutro jak dojdą mam zamiar za wszystko kupić liska albo game
Z Bitbaya to się teraz ucieka a nie depozyty robi.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości