Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 lutego 2018, 22:38

@ShadowOfHarbringer, To prawda. Ted Kaczynski miał super wysokie iq i sobie nie poradził za bardzo.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Theodore_Kaczynski
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: constantine » niedziela, 4 lutego 2018, 22:43

OT
ShadowOfHarbringer pisze: (...) radzę sobie dobrze.
Widzę.
Poza tym nie zawsze warto być ponadprzeciętnie inteligentnym:
https://www.sadistic.pl/carl-panzram-na ... 257645.htm
;)

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Wymazywanie widzę, że jedno nam w głowie...

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: gofer » niedziela, 4 lutego 2018, 22:44

Inteligencja to umiejętność wykorzystania wiedzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: Bemx2k » niedziela, 4 lutego 2018, 22:47

ShadowOfHarbringer

Jest trochę jak Korwin Mikke , kontrowersyjny ale często i gęsto ma racje ;)
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: sebastian86 » niedziela, 4 lutego 2018, 23:00

gofer pisze: Inteligencja to umiejętność wykorzystania wiedzy.
Mylisz się. Mądrość to umiejętność wykorzystania wiedzy.
Inteligencja to bardziej analiza informacji i szukanie ciągu przyczynowo - skutkowego.
Są różne rodzaje inteligencji. Na ogół wysokie IQ idzie w parze z brakiem umiejętności życia w społeczeństwie.
Powyższe przykłady z linków to potwierdzają.
To można przyrównać do suwaka im wyższe IQ tym niższa inteligencja emocjonalna. Tak z grubsza ofc.
Ten temat w sumie nadal w powijakach, może @socjolog2008 będzie coś więcej wiedział ? chociaż to nie do końca jego dziedzina, ale może..

Miedzy innymi dlatego myslałem @ShadowOfHarbringer że masz wysokie :P
Też lubie podejście Korwina
a o tym Tedzie Kaczyńkim nie słyszałem - 17 lat wysylał bomby i spec słuzby w USA nie potrafili go namierzyż. Ehh i wpadł przez brata.
ale widze ze na przestrzeni lat dochodził z bombkami do wprawy :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 lutego 2018, 23:31

@constantine, Ale nie podają ile miał iq Panzram, tylko że inteligentny więc takie trochę naciągane.
Szukałem ile miał, nigdzie nie znalazłem danych.
Jak kogoś interesuje ludzka psychika, to psychopaci, mordercy itp. mogą człowieka interesować. :P
Mnie zawsze to interesowało (psychopaci i w ogóle psychiatria, umysł ludzki), oczywiście z absolutnie negatywną oceną tego typu zbrodni.
sebastian86 pisze: Na ogół wysokie IQ idzie w parze z brakiem umiejętności życia w społeczeństwie.
Powyższe przykłady z linków to potwierdzają.
Na podstawie 2 przykładów psychopatów-morderców z wysokim iq nie możesz dowieść tej tezy.
Musiałbyś mieć bardzo obszerne dane by móc taki wniosek postawić.

Poszukaj danych z jak największej próby o przeciętnym iq a potem poszukaj danych o przeciętnym iq (+ odchylenia) dla skazanych seryjnych morderców (wątpię by łatwo było takie dane znaleźć, ale badanym psychiatrycznie mordercom chyba też iq mierzą, ale wątpię by były to oficjalnie dostępne dane). Wtedy możesz korelacje próbować liczyć (np. program statystyczny Spss).

Bądźmy precyzyjni, te 2 przykłady to za mało by wysnuwać jakikolwiek wniosek.

Dodano po 8 minutach 13 sekundach:
sebastian86 pisze: a o tym Tedzie Kaczyńkim nie słyszałem - 17 lat wysylał bomby i spec słuzby w USA nie potrafili go namierzyż. Ehh i wpadł przez brata.
ale widze ze na przestrzeni lat dochodził z bombkami do wprawy
To nie takie zabawne jakbyś otworzył to i oślepł od wybuchu, a miał do tego dostęp tylko dlatego, że byś był pracownikiem adm. na uczelni i po prostu odbierał pocztę i otwierał. Kaczyński to tak samo seryjny morderca, choć zabił tylko 3 osoby, to jednak każda wysłana bomba to była potencjalna ofiara śmiertelna.

Jestem w 100% za karą śmierci dla seryjnych z możliwością tortur dla członków rodzin poszkodowanych. Ale dobra zmiana chyba tego nie przełknie. Lepiej iść w stronę siłowni i konsoli PS4 do celi, jak to "karają" Brevika (który chyba wyjdzie po 15 latach na wolność - za ponad 60 czy 70 ofiar - genialne prawo!).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: constantine » niedziela, 4 lutego 2018, 23:38

Jeszce większy OT..
Wymazywanie pisze:@constantine, Ale nie podają ile miał iq Panzram, tylko że inteligentny więc takie trochę naciągane.
Szukałem ile miał, nigdzie nie znalazłem danych.
Była taka praca magisterska, która przerodziła się w książkę dwóch magistrantów z WSHiP. Praca traktująca o kilkunastu sławnych seryjnych mordercach:
http://www.taniaksiazka.pl/seryjni-mord ... 40730.html
Obecnie trudno to dostać.
Tam chłopaki pisali, że Carl Panzram miał 140IQ, nie pamiętam czy podali dokładniejsze wyniki testów.
Jeśli chodzi o temat, to w ogóle trzeba być 'obiektywnie' dosyć inteligentnym, żeby przez dłuższy czas ukrywać swoją 'pasję' w tym zakresie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: janku66 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 00:20

Wymazywanie pisze: Mnie zawsze to interesowało
Zatem z pewnością spodoba Ci się ta pozycja:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234662/m ... sychopatow

Autor książki stawia tezę i moim zdaniem broni ją w 100%. Oczywiście teza jest broniona w książce jako całość od pierwszej do ostatniej strony, a moje wyrwane z kontekstu fragmenty będą łatwe do zaatakowania. Nie powinno się z kontekstu wyrywać takiej argumentacji, bo jest ona trochę jak z tego kawału:
Scientist: "My findings are meaningless if taken out of context"
Media: Scientist claims "Findings are meaningless."
Ale, krótko i do rzeczy coby zachęcić niektórych do tej pozycji.

Wg autora genialnego chirurga od genialnego mordercy dzieli bardzo cieniutka linia.
Chirurg, fizyk, matematyk, programista lub ktokolwiek inny kto został genialny w swojej dziedzinie to stoi bardzo blisko psychopatów w kwestii postrzegania świata, toku myślowego, możliwości skupienia się czy inteligencji. Na ich drodze życiowej niewiele trzeba byłoby zmienić wydarzeń, aby zamiast genialnym fizykiem stał się "genialnym" zabójcą seryjnym.
W pozycji co podałem przedstawia on szereg wywiadów przeprowadzonych z psychopatami.
Podaje on jak przebiegają procesy myślowe psychopaty.
Jednym z takich przykładów jest interesujący "eksperyment" myślowy.
Wyobraź sobie, że jesteś lekarzem, przychodzi do Ciebie pacjent, bez rodziny, bezdomny. Okazuje się, że jego organy mogą uratować życie pięciu ludziom. Czy uważasz zabicie go i obdarowanie organami pięciu innych ludzi za moralne?
Wielu psychopatów odpowiadało tak:"dla mnie to jest czysta matematyka, jeden ginie, pięciu innych żyje, ale wiem że uznasz to za coś niemoralnego, bo jak można kogoś zabić kto nie zasłużył lub może jeszcze długo żyć". Czyli oni mają świadomość emocji w społeczeństwie, wiedzą, że postępują źle.
Podobnie podczas pytania: mała łódka ratunkowa, siedem osób w niej, jednego trzeba wyrzucić, bo inaczej wszyscy utoną gdyż jest tylko dla sześciu osób. Społeczeństwo odrzuca najczęściej akceptację takiego rozwiązania ale nie psychopata.
Mało tego, zarzuca się często psychopatom, że nie mają empatii, co też nie jest prawdą, bo przecież bardzo często seryjni mordercy tak potrafili zbudować zaufanie u swoich ofiar, że same wchodziły do ich samochodu, jak więc można zbudować zaufanie obcego człowieka nie rozumiejąc uczuć ludzkich? Może nie jest to empatia w czystej postaci, ale z pewnością doskonale rozumieją ludzkie uczucia.

BTW: Korwin przez wiele lat królował na moich listach wyborczych. A jak go nie było, to sam sobie go dopisywałem gdyż wolałem by mój głos był nieważny niż oddany na kogoś z przymusu, wolałem być wliczony do frekwencji, a nieważnym głosem pokazać, że nie interesuje mnie nikt z dostępnych kandydatów. Nie wybierałem "mniejszego zła". Zawsze dopisywałem sobie Korwina :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 5 lutego 2018, 01:07

vjankuv pisze: Mało tego, zarzuca się często psychopatom, że nie mają empatii, co też nie jest prawdą, bo przecież bardzo często seryjni mordercy tak potrafili zbudować zaufanie u swoich ofiar, że same wchodziły do ich samochodu, jak więc można zbudować zaufanie obcego człowieka nie rozumiejąc uczuć ludzkich? Może nie jest to empatia w czystej postaci, ale z pewnością doskonale rozumieją ludzkie uczucia.
Co do posta, oczywiście rozróżniam zaburzenia osobowości w postaci psychopatii od bycia mordercą/gwałcicielem itd. Nie każda z osób z tymi zaburzeniami będzie mordować, to jasne.

Ale co do cytowanych słów, to jest to obrzydliwe co starasz się powiedzieć, jakoby oznaką empatii byłoby zdobywanie zaufania u ofiar. Albo też jak piszesz "doskonale rozumieją ludzkie uczucia". LITOŚCI. Samo w sobie nie oznacza to bycia normalnym, zdrowym człowiekiem. Co z tego, że rozumieją ludzkie uczucia, jak służy im to do manipulowania czy zdobywania zaufania w celu przygotowania ofiary do przyszłych tortur, zabójstw, gwałtów itp. (piszesz o seryjnych mordercach, to do ich działań nawiązuję).

Książkę kupię i przeczytam, ale mam nadzieję, że nie jest to gniot liberalizujący podejście do zwyrodnialców i zacierający granice między nimi a zdrowymi ludźmi tylko dlatego, że ludzie z osobowością psychopatyczną potrafią normalnie funkcjonować i robić wartościowe dla społeczeństwa rzeczy. No chyba, że ktoś nie rozróżnia osobowości dyssocjalnej od bycia mordercą zwyrodnialcem.

Ps. Dylematy moralne w postaci dylematów wyboru wymyślonej sytuacji są dla mnie średnio wartościowe. To takie zmęczone akademickie pitu-pitu, niełatwo rozstrzygalny wybór i rozważania teoretyczne potem, raczej nijak się mające do ewentualnego zaistnienia takiej sytuacji. Etyka akademicka jest dość przeteoretyzowana jak dla mnie, niestety psychologia czerpie z niej garściami. Dla przeciętnego Jankesa zresztą byle anegdotyzm to już wielka nauka. Zresztą u nas też książki typu "jak być szczęśliwym" itp. poradniki uznawane są za wartościowe i naukowe przez wielu ludzi. Psychologia spadła nisko a raczej jest mnóstwo udawanej psychologii. Wszelkich kołczów srołczłow co nie miara, często zresztą mają powiązania z piramidami i korporacjami, co też doskonale mówi czym tak naprawdę to jest. Ale lemingów co nie miara, więc popyt na gówno jest. Trochę popłynąłem offtopem, zmierzałem do tego, że te moralne dylematy zadawane psychopatom to dla mnie żadne eksperymenty myślowe, ale anegdotyzm i lanie wody w najczystszej postaci. Jeśli ta książka to takie lanie wody by pokazać, że psychopaci mogą być normalni i fajni a nawet bywają geniuszami, no to trochę obawiam się straconego czasu, ale przeczytam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: janku66 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 01:40

Wymazywanie pisze: Zresztą u nas też książki typu "jak być szczęśliwym" itp. poradniki uznawane są za wartościowe i naukowe przez wielu ludzi
Nie jest to poradnik. Sam większością poradników gardzę, mając podobną opinię jak Twoja. Nie są z pewnością uniwersalne w łatwy sposób dla każdego do zaimplementowania, a bardzo często autorzy to hipokryci.
Wymazywanie pisze: Mnie zawsze to interesowało (psychopaci i w ogóle psychiatria, umysł ludzki), oczywiście z absolutnie negatywną oceną tego typu zbrodni
Skoro czytam, że Cię coś takiego interesuje, to podrzucam Ci pozycję dotycząca tej tematyki, a która mnie osobiście zaciekawiła.
Wymazywanie pisze: zmierzałem do tego, że te moralne dylematy zadawane psychopatom to dla mnie żadne eksperymenty myślowe, ale anegdotyzm i lanie wody w najczystszej postaci
To nie czytaj.
Wymazywanie pisze: Jeśli ta książka to takie lanie wody by pokazać, że psychopaci mogą być normalni i fajni
Książka nie ma na celu obrony psychopatów ani nie ma na celu pokazania, że są "normalni i fajni". Autor wielokrotnie opisuje jak bardzo ci ludzie są niebezpieczni, bo często trudni do rozpoznania na ulicy, a tym samym chorzy i ze spaczoną psychiką do tego stopnia, że z całą pewnością muszą oni być izolowani od społeczeństwa, a na to jacy są lekarstwa już nie ma.

Jak już zdarzy się, że przeczytasz, to nie będę musiał odpierać Twojego, w moim mniemaniu niesłusznego, naskoku na mój post, oraz insynuacji, że staję w obronie zdeprawowanych czynów, bo w jednej "anegdocie" nie zawsze da się przedstawić całe spektrum analizowanego tematu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 lutego 2018, 01:51 przez janku66, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 5 lutego 2018, 01:47

@vjankuv, Nie naskakuję na Twój post, odnoszę się tylko do obrazu jaki kreśli opis książki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: janku66 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 02:03

Wymazywanie pisze: @vjankuv, Nie naskakuję na Twój post, odnoszę się tylko do obrazu jaki kreśli opis książki.
Zauważyłem, że moje posty bywają zrozumiane inaczej niż bym sobie życzył.
Cholernie dużo czasu spędzam na lotniskach. Obecnie siedzę na JFK NY. Zmusza mnie to do pisania z tel i cała edycja jest dla mnie nieporęczna. Gdy dojdzie jeszcze cytowanie, to już w ogóle mam na ekranie bałagan. Wtedy w jednym miejscu czegoś nie dopowiem a w innym niepotrzebnie przerysowuję.

Stąd też sporo wchłaniam książek, bo raz, że mam czas, a dwa nie ma po nich nieporozumień jak po poście napisanym na kolanie ;)

Książkę polecam bez dwóch zdań.
Czytałem dawno i nie wiem czy nie były tam fragmenty, które opisałeś, że Cię irytują, ale ogólne wrażenie pozostawiła we mnie pozytywne.

Może skończmy OT, bo tu o bankach być powinno, a my o psychopatach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 5 lutego 2018, 03:11

sebastian86 pisze: Tak naprawdę bitkoin ma taka wartość i jest ona liczona w mocy obliczeniowej, jednak obecne ceny nijak się ma do tego ile jest wart.
Aktualnie jest wart 8.000usd.
sebastian86 pisze: nie od razu wymyślili koło,
Przed kołem była maczuga, a po kole, bomba atomowa. Ja miałem na myśli bezzasadność istnienia giełd w przyszłości. Moim zdaniem jest to efekt uboczny dużym zainteresowaniem krypto. To wszystko jest blokowane oddolnie tak naprawdę, że ani tutaj tablica ogłoszeniowa, ani napiwki, oraz shapeshifty i inne kantory sa niszą. Tutaj liczy się giełda i spekulacja, widać po popularności samych wątków. Mniej czasu mi zajmie zrobienie dwóch przelewów aniżeli zalogowanie się na problematycznej giełdzie. Dlaczego!!! Bo ludzie są durni, i zaraz byłby wysyp skarg i zażaleń do adminów i świata, że Heniek mi przesłał na mbank o 30 zł za mało, a nie tak się umawialiśmy.

Także socjalistyczny pomysł Satoshiego jest niestety w mojej opinii niewypałem, bo masa ludzka, całe stada potrzebują nad sobą kata/strażnika, kogoś kto ich wydyma bez mydła i przypilnuje jednocześnie, by sami siebie niechcący nie zaje...li. Zawsze tak było, zawsze tak będzie, nasza cywilizacja jest SŁABA, staje się z każdą dekadą coraz słabsza i głupsza i może stąd takie zainteresowanie kryptowalutami. Pośmiejmy się może teraz ze zwierząt z azji i miski ryżu: [youtube][/youtube]

Jak to mawiają "wśród ślepych jednooki jest królem".

Dodano po 13 minutach 36 sekundach:
sebastian86 pisze: Są różne rodzaje inteligencji. Na ogół wysokie IQ idzie w parze z brakiem umiejętności życia w społeczeństwie.
Bo akurat społeczeństwo radziło i radzi sobie same od wieków niemalże perfekcyjnie, tak? Adolf Hitler był człowiekiem roku magazynu "Time", zaś Stalin otrzymał ten tytuł dwukrotnie. Wikipedia przekręca teraz, że to "wyróżnienie" tyczy się jednostek z silnym wpływem na cały świat niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ja temu wiary nie dam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: constantine » poniedziałek, 5 lutego 2018, 03:14

amneziahaze pisze: Jak to mawiają "wśród ślepych jednooki jest królem".
A wśród tłumu tylko dziecko jest szczere jak u Andersena (https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowe_szaty_kr%C3%B3la), ale w takim razie to nie może być Shadow, bo on przecież ma zawsze rację.. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: benq » poniedziałek, 5 lutego 2018, 07:53

vjankuv pisze: Zatem z pewnością spodoba Ci się ta pozycja:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234662/m ... sychopatow
Zainteresowałeś mnie, a żona aż piszcz,y bo to jej klimaty zdecydowanie ;-)
Wymazywanie pisze: Ps. Dylematy moralne w postaci dylematów wyboru wymyślonej sytuacji są dla mnie średnio wartościowe. To takie zmęczone akademickie pitu-pitu, niełatwo rozstrzygalny wybór i rozważania teoretyczne potem, raczej nijak się mające do ewentualnego zaistnienia takiej sytuacji.
Też miałem zwykle takie zdanie. Ale ostatnio rozmawiałem z gościem, który pracuje przy AI dla Volvo. Olbrzymim problemem, nie tylko dla Volvo, jest ustalenie priorytetu ochrony w sytuacjach kryzysowych. Klasyczny przykład - w wąskiej drodze ciężarówka prowadzona przez pijanego kierowcę jedzie na czołówkę z autonomicznym Volvo, na chodniku obok idzie grupa kilku osób. Jeżeli absolutnym priorytetem jest ochrona właściciela pojazdu - powinien rozpłaszczyć przechodniów. Tylko czy życie kierowcy jest bardziej istotne, niż większej grupy przypadkowych osób?
Taka sytuacja jest trudna do rozstrzygnięcia dla zwykłego kierowcy-człowieka. Ułamki sekund na decyzje, wolisz zginąć czy zabić. Dla programistów, którzy muszą zaimplementować w systemie konkretne zachowanie w konkretnej sytuacji - koszmar :roll:

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 5 lutego 2018, 08:38

Wymazywanie pisze: Jestem w 100% za karą śmierci dla seryjnych z możliwością tortur dla członków rodzin poszkodowanych.
A osobom niedoświadczonym w torturowaniu i zadawaniu bólu, państwo mogłoby oferować kursy uczące jak to się robi :?

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: Jakub » środa, 7 lutego 2018, 11:10

Jak widać, w Australii jest na odwrót: https://dowbit.pl/australijskie-banki-k ... -bitcoina/

"Popularne australijskie banki JP Morgan, Bank of America i Citigroup przyjęły inną strategię niż ich Amerykańskie odpowiedniki."

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: Marcino » wtorek, 15 maja 2018, 10:53

redlumek pisze: U nas karty prepaidowe padły z innych powodów. Zaś w USA cały czas możesz kupić anonimowo karty nawet w każdym walmarcie do 500$ za gotówkę. Oczywiście limit 500$ dotyczy jednej karty. Jak masz ochotę to możesz kupić ich parę sztuk.
Hej,
Czy używacie jakiś kart prepaid aktualnie lub innych kart nie wymagających podpisania umowy z bankiem itp?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 15 maja 2018, 14:23

Marcino pisze:
redlumek pisze: U nas karty prepaidowe padły z innych powodów. Zaś w USA cały czas możesz kupić anonimowo karty nawet w każdym walmarcie do 500$ za gotówkę. Oczywiście limit 500$ dotyczy jednej karty. Jak masz ochotę to możesz kupić ich parę sztuk.
Hej,
Czy używacie jakiś kart prepaid aktualnie lub innych kart nie wymagających podpisania umowy z bankiem itp?
Nie istnieją takie karty na Europę na dzień dzisiejszy. Kiedyś były - wiem bo używałem.

Bankierzy całkowicie zablokowali system.

Gotówka będzie następna. Kupujcie konserwy, złoto i broń. Idzie kryzys albo wojna.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pięć dużych banków całkowicie blokuje zakupy kryptowalut z użyciem kart kredytowych

Postautor: Marcino » wtorek, 15 maja 2018, 15:09

Z tego co wiem to zablokowane to jest jeśli chodzi o banki polskie przez sam KNF. Nie ma żadnej regulacji ustawowej. Widzę parę ofert firm nie będących bankami. Przetestuję na małych kwotach żeby się nie naciąć.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości