Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: Wymazywanie » środa, 31 stycznia 2018, 13:36

akos pisze: Nie widzisz żadnego połączenia logicznego między "zdecentralizowany" a "ściągnięty w całości u każdego usera" oraz "zdecentralizowany" - "bezpieczny"?
Widzę.
Ale:
akos pisze: Rzecz jasna nie musi być dosłownie "u każdego", ale im więcej node'ów tym stopień decentralizacji większy a co za tym idzie większy stopień bezpieczeństwa.
Więc się zgadzamy. Mówię tylko, że nie jest to wyznacznik by odrzucać coś bo ma duży łańcuch. Wtedy i ETH i BTC trzeba odrzucić. Ten sposób argumentacji autora tematu jest zatem dość wątpliwy. Można go stosować do wielu crypto i wiele uznać za bez przyszłości. Powiedziałem, że uważam, że przyszłością dla zwykłego usera crypto są wallety hardwarowe, a dla zwykłych płatności, smartfony zatem duży blockchain nie przekłada się na niedostępność do użycia.
akos pisze: To jest tak oczywista oczywistość, że nie mogę pojąć, że autorytety forum gadają odwrotnie.
Nie gadamy odwrotnie, ale to w zasadzie to samo.
Nie jestem żadnym autorytetem, jestem zwykłym gówienkiem aktywnym na forum od dawna.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: Bank » środa, 31 stycznia 2018, 13:45

rav3n_pl pisze: Ale wyliczenia wielkości bloku się zgadzają, taka forma (wszystko on-chain) nie ma racji bytu.
To jest kwintesencja całego problemu i żadne zwiększenie bloku tu na to nie pomoże.

Kompresja transakcji - Segregated Witness
Transakcje offchain - Lightning Network

Wszystkie te rozwiązania w inteligenty sposób odciążają Blockchaina. Może w przyszłości braknie pomysłów jak jeszcze odciążyć blockchain i wtedy pozostanie tylko zwiększenie bloku. Korzystajmy z tego że bitcoin jest stosunkowo "młody" i można jeszcze wprowadzać takie udoskonalenia...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: mecenas » środa, 31 stycznia 2018, 15:26

Bank pisze: Kompresja transakcji - Segregated Witness
Transakcje offchain - Lightning Network
Bank pisze: Wszystkie te rozwiązania w inteligenty sposób odciążają Blockchaina.
Te rozwiązania w inteligentny sposób prowadzą do banku, który promujesz.
Idea kryptowaluty to idea on_chain, wymiana wartości BEZ udziału trzeciej strony.
To co próbujesz promować, a raczej w czego promocji nieświadomie/świadomie pomagasz to zabicie kryptowaluty w jej własnej definicji. Idea wolności jest Ci daleka, idź zatem do banku, stań w kolejce i czekaj aż uprzejmie przesuną "zdeponowaną" nie Twoją malowaną celulozę, albo umowną wartość liczbową na centralnym serwerze-rejestrze. Bądź grzeczny i posłuszny a dostaniesz swoją celulozę albo swoją obietnicę płaszcza od szatniarza... Droga wolna, buduj ideę off_chain i bądź dumnym obywatelem zjednoczonych krajów ZuluGula.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: WitoldC » środa, 31 stycznia 2018, 15:36

Takie "banki" powstały dawno temu (i mają się dobrze) na potrzeby kranów (dawne faucetbox, faucethub...).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 stycznia 2018, 16:55

1/3

Dobra, jedziemy z tym.

Musiałem niestety otworzyć dobre piwo, bo nie jestem w stanie odpowiadać na bezsensowne i lejące wodę posty na trzeźwo.

Obrazek

Nie licz więc, że będzie się to zdarzać za często, bo nie chcę popaść w alkoholizm z powodu jakiegoś randoma z internetu.

----
No dobra, jedziemy.

Widzę, że z grubej rury zacząłeś bzdurzyć już od początku - zaczniemy więc od tytułu tego posta.
Hegemon95 pisze:Hipokryzja Bitcoin Cash'a
A więc zarzucasz Hipokrycję Bitcoin Cash'owi. Wedle definicji hipokryzji z wikipedii:

Kod: Zaznacz cały

Hipokryzja (od gr. ὑπόκρισις hypokrisis, udawanie) – fałszywość, dwulicowość, obłuda[1]. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści[2].

Hipokryzja może się przejawiać na kilka sposobów:

- oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich „ciche” łamanie, gdy nikt ważny tego nie widzi (np. głoszenie przez polityka, że walczy z korupcją i jednoczesne branie przez tego polityka po cichu łapówek),
- stosowanie różnych, sprzecznych wzajemnie zasad moralnych przy różnych sytuacjach (np. wymaganie od męża żeby nie zdradzał i jednoczesne zdradzanie męża)[3],
- wymyślanie rozmaitych teorii, które w pokrętny sposób tłumaczą stosowanie różnych norm moralnych przy różnych sytuacjach (np. głoszenie, że zabijanie dzieci wroga w czasie wojny jest dobre dlatego, że wróg ten popełnił wcześniej zbrodnię mordując nasze dzieci),
- tworzenie obszarów tabu, czyli spraw, o których się nigdy nie rozmawia publicznie; zazwyczaj są to sprawy, które w świadomości wielu ludzi są niemoralne, ale są lub były jednocześnie masowo praktykowane (zob. też tajemnica poliszynela)
Zatem kto ma być tym hipokrytą ? Bitcoin Cash ? Jak to rozumieć ?

Zastanawiające - w jaki sposób Bitcoin Cash, nie będący osobą lecz technologią i ideą, mógłby być hipokrytą ? Czy to miałoby znaczyć, że sieć Bitcoin Cash w jakiś sposób zachęca swoich użytkowników do tego aby robili jedno, namawiali innych do tego, a sami robili coś zupełnie przeciwnego ?

Czy ideologia Bitcoin Cash'a - czyli Whitepaper Satoshiego Nakamoto w jakikolwiek sposób zachęca kogokolwiek aby zachowywał się w określony sposób, a głosił coś zupełnie przeciwnego ?

Nie sądzę aby istniały w tym wszechświecie jakiekolwiek dowody mogące podświadczyć coś takiego, więc dopóki takowych dowodów nie przedstawisz, będę uważał ten argument za totalnie idiotyczny.

Argument debilny.
Hegemon95 pisze:Hipokryzja Rogera Vera
Może zacznijmy od tego że kto to jest w ogóle ten Roger Ver i dlaczego miałoby mnie to obchodzić w kontekście naszej całej dyskusji o działniu sieci Bitcoin Casha ? Roger Ver to tylko człowiek, a my tutaj dyskutujemy o technologii. Więc dlaczego miałoby mnie to interesować. Możesz wyjaśnić ?

Ale wracając do hipokryzji. Hipokryzja oznaczałaby co najmniej że Roger Ver postępuje w określony sposób, podczas gdy namawia kogoś do czegoś zupełnie odwrotnego. Czy posiadasz jakieś udokumentowane przykłady gdzie Roger Ver postępuje w jeden sposób, jednocześnie namawiając kogoś innego do postępowania w odwrotny sposób ?

Argument nieprawdziwy, brak dowodów na hipokryzję człowieka zwanego Roger Ver.
Hegemon95 pisze:Roger Ver zarzuca zwolennikom LN że doprowadzi on do centralizacji.
A więc tak. Twierdzisz że jakiś człowiek - Roger Ver - coś takiego "zarzuca" ? Rozumiem, że chodzi o czas teraźniejszy, że zarzuca teraz - a przynajmniej w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Oto co zrobiłem - przejrzałem więc wszystkie posty Rogera Vera na Reddicie, gdzie jest najbardziej aktywny i sprawdziłem czy faktycznie Roger Ver pisze coś o Lightning Network i centralizacji.

Przejrzałem więc wszystkie jego posty i dyskusje dodane w ciągu ostatnich 3 miesięcy, które miały w sobie cokolwiek związanego z Lightning Network i owszem - znalazłem co następuje:
- 3 posty w tematcie ogólnej dyskusji Lightning Network (ani słowa o centralizacji)
- Kilkanaście komentarzy na temat Lightning Network (ani słowa o centralizacji)

Źródło - posty: https://www.reddit.com/user/MemoryDealers/submitted/
Źródło - komentarze: https://www.reddit.com/user/MemoryDealers/comments/

Więc Twój argument, jakoby Roger Ver zarzucał jakimś zwolennikom LN, że powoduje ona centralizację, uznaję za całkowicie błędny

Hegemon95 pisze:Tymczasem zacznijmy może od tego jak wygląda to w BCH bo taktyka że jeśli ja pierwszy nazwę kogoś złodziejem to on mnie już tak nazwać nie może jest dość... dziecinna.
Kto stosuje taką taktykę i kto nazywa kogoś złodziejem(czymś innym ?) i gdzie dokładnie.

Nie widzę żadnych argumentów ani źródeł na poparcie tezy jakoby zwolennicy BCH (masowo ? wszyscy ? jakaś część?) nazywała złodziejami zwolenników czegoś innego (czego konkretnie - waluty ? kryptowaluty ? obwarzanek produkowanych na śląsku ? czy może bawarskiego piwa ?).

Chyba że to jakaś przenośnia/metafora i chodziło o co innego. Proszę zatem o uściślenie.

Argument/Teza błędna.
Hegemon95 pisze:1.Obecnie blockachain BCH waży ok 158.76 GB ( mój internet ma download ok 100mb/s i pobranie pełnego klienta kosztowało mnie niecałe 6 dni)
Nie wiem co Ty masz za dziwny internet, ale w teorii przy łączu 100Mbit/s, co daje jakieś 12MB na sekundę, pobranie 160GB powinno zająć dokładnie 13333,33 sekund, czyli 3,70 godziny. Jest to naturalnie maksymalna prędkość przy idealnych warunkach, więc pomnóżmy to razy 2 - mamy 7 godzin.

U mnie na łączu około 10-15Mbit(różna prędkość o różnych porach dnia) cały blockchain synchronizuje się poniżej 48 godzin - dokładnej liczby godzin nie podaję, bo kłamał nie będę.

Więc coś naprawdę jest bardzo mocno nie tak z Twoim łączem. Być może operator blokuje/spowalnia Ci transfery.

Argument idiotyczny. (błędny to za słabe słowo).
Hegemon95 pisze: 2.W krajach ucywilizowanych na tyle by działał tam internet jest ok 3,2 MLD ludzi.https://www.computerworld.pl/news/Doste ... 4591.html.
3. Na te 3,2 MLD ludzi trzeba średnio przyjąć 3 transakcji dziennie (nie mówię tutaj jedynie o płaceniu za bułki w sklepie ale trzeba do tego wliczyć również transakcje między firmami, zakupy w sklepach internetowych czy mikropłatności na jakichś portalach grach itd więc nawet te 3 transakcje na głowę to jest nic.
4. Średnia waga 1 transakcji w blokach BCH z ostatnich kilku godzin to ok 500 bajtów na transakcję. https://blockchair.com/bitcoin-cash/blocks
5. Przyjmijmy że z czasem BCH podbije świat wizja "ich wersji satoshiego" da ludziom wolność i aż 1 % ludzi mających dostęp do internetu zacznie korzystać z BCH.
3,2 MLD ludzi x 1% = 32 MLN ludzi. 32MLN x 3 transakcje = 96 MLN transakcji dziennie =4 MLN na godzinę = ok 667 tys transakcji na 10 min czyli 1 blok.
667 000 transakcji x 500 bajtów = 333,5 MB - tyle powinien wynosić rozmiar bloku by ze-skalować 1% ludzi z tych mających jedynie dostęp do internetu.
144 bloki dziennie x 333,5 MB = 48GB dziennie = 17,5 TB rocznie.
17,5 TB rocznie to jest absolutne nic dla instytucji, które na poważnie zaczną zajmować się trzymaniem całej historii transakcji po tym jak już Bitcoin(Cash) stanie się walutą globalną.

Zważywszy, że obecnie cena dysku 10TB to 1389 złotych, mówisz tutaj o kosztach rzędu 2000 złotych rocznie za trzymanie Blockchaina. Tyle co nic.

Nawet nie trzeba dodawać, że ceny dysków idą stale w dół.
Hegemon95 pisze:6. Jest tutaj jednak pewien problem.
Owszem, problemem jesteś Ty i Twoja niewiedza i przekonanie o tym że rozumiesz cokolwiek na temat Bitcoina i kryptowalut, a nie rozumiesz nic. Tacy gadatliwi ludzie są najgorsi.

Pitolicie trzy po trzy 24 godzin na dobę w przekonaniu że macie rację, a tak naprawdę gdzieś po drodze się pogubiliście (albo ktoś Was celowo skierował na złą drogę z użyciem propagandy) i kroczycie już jakąś zupełnie inną ściezką, która prowadzi w odmęty głupoty i kompletnego zatracenia.
Hegemon95 pisze:a) 158 GB pobierało się 6 dni oznacza to że mimo nie najgorszego łącza pełny blockchain pobiera się średnio 26 GB dziennie.
Nie, otóż uświadomię Cię.

Twój osobisty "przykład z życia" kompletnie nic nie znaczy, bo jest spowodowany Twoimi indywidualnymi problemami i Twoim wadliwym łączem.

Ma to żaden wpływ na to jak w praktyce sieć Bitcoin(Cash) działa, a jeszcze mniejszy wpływ będzie miał na to jak sieć Bitcoin(Cash) bedzie działać w przyszłości.

To, że ty pobierałeś Blockchain w tempie 26GB dziennie, nie oznacza w żaden sposób, że to jest normalne tempo pobierania Blockchaina i że takie będzie normalne tempo w przyszłości, gdy Node'ów będzie więcej lub gdy będą one lepiej zorganizowane, prowadzone i będą miały lepsze łącza.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 stycznia 2018, 16:55

2/3
Hegemon95 pisze:b) skoro dzienny przyrost łańcucha to ok 48GB to nawet gdybym w ciągu 5 lat stał się posiadaczem nawet 2 krotnie szybszego internetu to pobranie i ciągłe nadganianie ciągle zwiększającego się łańcucha trwało by:
52-48GB = +4GB/24H
17,5 TB / 4GB dziennie = 4375 DNI CZYLI OK 12 LAT.
poza tym musiałbym mieć jeszcze odpowiedni dysk o pojemności co najmniej 1PB (1.000.000 GB) by w momencie kiedy się już skończy pobierać pełny klient i zapełni się miejsce nie musiał zaczynać tego od nowa.
* takich dysków obecnie CHYBA jeszcze nie ma a przynajmniej nie dla zwykłego kowalskiego więc jeśli wejdą to musiałbym zapłacić co najmniej kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych za takowy lub skonstruować specjalną maszynę z mniejszych dysków.
7.Powyższe wyliczenia zakładają że:
-od dziś NIKT WIĘCEJ NA ŚWICIE NIE ZACZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU.
- tylko 1% ludzi z mniejszej połowy świata zachce korzystać z BCH, a co gdyby skorzystało z niego nie 1% a 2% ludzi ? a gdyby faktycznie był jakiś kryzys i skorzystało by 10% -20% ludzi ? co wtedy?
Powyższe wyliczenia są w 100% błędne, ponieważ zrobiłeś je w oparciu o nieprawidłowe/nieprawdziwe liczby wynikające z Twoich własnych, niedoskonałych doświadczeń.

Hegemon95 pisze:Bitmain czy inni górnicy nie mają problemu w tym by załatwić sobie dobry sprzęt i szybki internet, problem w tym że jeśli tylko oni będą właścicielami największych kopalni oraz większości pełnych węzłów to będą mieli możliwość:
-blokować WSZYSTKIE TRANSAKCJE wg swojego widzimisię czy pod groźbą rządów
-dokonywać double spend'y
Czekaj.

Czy chcesz powiedzieć, że będą mogli robić dokładnie to samo co teraz już mogą robić ?
Jeżeli przekonasz 51% górników do tego żeby robić double spendy i blokować transakcje, nie ma żadnej siły która jest w stanie ich przed tym powstrzymać.

Czekaj, czy Ty może błędnie myślisz, że jeżeli masz uruchomionego własnego Node'a, to jesteś w stanie obronić się przed atakiem 51% ?

Wyprowadzę Cię z błędu. Twój "full node", jeżeli nie jesteś górnikiem, nie ma absolutnie żadnej mocy sprawczej. Jedyne co nie-miningowy full-node może robić to co najwyżej wykryć że został przeprowadzony atak double spend - i to tylko w wypadku jeżeli jest dobrze połączony z wszystkimi node'ami.

(Non-mining) Full node nie może też wykryć że to akurat jego transakcja jest blokowana. Bo z punktu widzenia sieci, transakcja "blokowana" niczym nie różni się od transakcji która zwyczajnie nie weszła do bloku z jakiegoś innego powodu. Bo niby w jaki inny sposób chcesz ją odróżnić ? Transakcja nie wchodzi do bloku i tyle - nikt Ci nie powie z jakiego powodu.
Hegemon95 pisze:konta Ci nie wyczyszczą ale jeśli im podpadniesz to swoich pieniędzy nigdy nie wydasz bo w momencie robienia transakcji Ci je gwizdną.
Czekaj...

Czyli dokładnie tak, jak teraz mogą zrobić ?
Hegemon95 pisze:Pierwszym i świętym prawem w wizji Satoshiego
Kolego, może lepiej nie pisz co było świętym prawem w wizji Satoshiego, bo Ciebie zwyczajnie nie było w Bitcoinie gdy Satoshi Nakamoto w nim był - w przeciwieństwie do mnie (gdzie ja jestem w temacie pod 2010 i uczestniczyłem w forumowym życiu społeczności gdy jeszcze był na miejscu Satoshi), więc zaraz palniesz jakąś głupotę.
Hegemon95 pisze:było unikanie nie tyle pośredników co konieczności ufania komukolwiek.
Bzdura.

Wszystko Ci się pomieszało. Wiesz, że coś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele.

Satoshi od początku pisał, że system poniekąd "ufa" minerom - albo przynajmniej zakłada, że nie będą przeprowadzać ataku 51% ponieważ jest to dla nich ekonomicznie nieopłacalne atakować system, gdyż większy zysk uzyskują z dbania o to aby system działał i rozwiązywania zagadek Proof-Of-Work.

Źródło: Bitcoin Whitepaper, strona 4:
Satoshi Nakamoto pisze:6.
Incentive
By convention, the first transaction in a block is a special transaction that starts a new coin owned
by the creator of the block. This adds an incentive for nodes to support the network, and provides
a way to initially distribute coins into circulation
Wszystko rozbija się o incentywy. Minerzy mają incentywę - zachętę aby być uczciwi. Jest to dla nich korzystne. Budowa Bitcoina zakłada więc, że minerzy będą chciwi i że będą działać zgodnie z własnym interesem biznesowym. Celem biznesu jest zysk.

Argument nieprawidłowy..
Hegemon95 pisze: Zakazać prac nad opracowywaniem nowych koparek nie możemy tak samo jak zmusić ich do sprzedawania ich zwykłym ludziom
Po co zakazywać, skoro największy producent koparek na świecie (Bitmain) obecnie sprzedaje je każdemu chętnemu (ale tylko za Bitcoin Cash) ?

Jaki sens ?
Hegemon95 pisze:ale jeśli zabierze się użytkownikom kontrole nad pełnym węzłem to całe BCH to będzie jedno wielkie zaufanie do Bitmaina.
Akurat Bitmain jest obecnie jedynym producentem minerów, którego można darzyć zaufaniem, bo jako jedyny wielki producent obecnie sprzedaje je każdemu chętnemu (ale tylko za Bitcoin Cash).
Hegemon95 pisze: P.S. przestańcie pie*** że w BCH trwają prace nad usprawnieniem kodu itd... to zwykłe bajki.
Aha, zaraz Ci wkleję źródła tych "bajek":

Bajka 1: https://github.com/Bitcoin-ABC/bitcoin- ... its/master
Bajka 2: https://github.com/BitcoinUnlimited/Bit ... ts/release
Bajka 3: https://github.com/bitcoinxt/bitcoinxt/commits/master
Bajka 4: https://github.com/paritytech/parity-bitcoin/
Bajka 5: https://github.com/bitprim

Hmmm. Jakoś strasznie dużo tych bajek, praktycznie tysiące. Tysiące commitów, każdy z własną bajką. Niesamowite doprawdy.

Hint: Bitcoin Cash ma co najmniej 5 aktywnych teamów developerskich. (Jestem na 99% pewien iż jest więcej, ale szukać mi się nie chce)
Hegemon95 pisze:BCH powstało 1 sierpnia w wyniku definitywnej niechęci do skalowania off-chain oraz do jakichkolwiek prób odchudzania transakcji typu segwit.
Dziecko drogie, skoro już przeklinamy, to powiem Ci: w dupie byłeś, gówno widziałeś.

Wiesz dlaczego powstał Bitcoin Cash i dlaczego dopiero teraz ? Bo przez 2 ostatnie lata nikt nie miał jaj żeby sforkować kodu Bitcoina. Przymierzali się do tego przez pół roku developerzy Bitcoin Unlimited, ale wymiękli gdy nagle powstał koń trojański w postaci SegWit2X.

Źródło 1: Byłem tam. Od początku odkąd tylko zostałem zbanowany na najostrzej cenzurowanym forum /r/Bitcoin - czyli jakoś od sierpnia 2015 - byłem tam i widziałem Co się dzieje. Przez pierwszy rok jeszcze mieliśmy nadzieję, że z Core da się negocjować. Ale na początku 2016 okazało się, że oni wcale nie chcą żadnego skalowania i im chodzi tylko i wyłącznie o maksymalne opóźnianie działania projektu Bitcoin, maksymalną cenzurę i maksymalną kontrolę.

Źródło 2: [wraz z setkami linków i przykładów]
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=20391

Mam masę innych źródeł naturalnie, tylko nie wiem czy sens jest je tutaj wstawiać, bo Tobie nie chodzi o to żeby dojśc do prawdy, tylko o to, żeby Twoje było na wierzchu. Gdybyś chciał dojść do prawdy, już dawno odrzuciłbyś absolutnie wszystko co zawiera nawet minimalną dawkę kłamstwa i mnaipulacji i byłbyś zwolennikiem Bitcoin Casha.

Z mojego punktu widzenia, jesteś Bitcoinowym i kryptowalutowym gówniarzem. Przyszedłeś do projektu późno, nie zapoznałeś się z jego podstawami i fundamentami, nie rozumiesz wizji Satoshiego, nie potrafisz przeczytać nawet whitepaperu a zgrywasz wiedzącego i rozumiejącego.

Nie ma nic gorszego niż tacy ludzie jak Ty. Wprowadzacie tylko wszystkich na około w błąd, siejąc bezsensowną propagandę, którą gdzieś po drodze ktoś Wam nawkładał do głowy. Jesteś szkodliwy dla tej społeczności, a Twoje posty to istny rak.

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0.0002 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 stycznia 2018, 16:56

3/3
Hegemon95 pisze:Jeśli wszystko ma być on-chain to jeśli chcecie mieć jakąkolwiek kontrole nad swoimi środkami
Nie przedstawiłeś absolutnie żadnej argumentacji, która w jakikolwiek sposób wskazywałaby nawet że teraz nie mamy kontroli nad własnymi środkami.

Przeskakujesz z jednego błędnego wniosku na drugi, co powoduje że błądzisz i gubisz się w manowcach coraz bardziej.
Hegemon95 pisze:to lepiej negocjujcie z dostawcami internetu by dali wam kilka giga na sekundę
Ponieważ prędkość łącz internetowych na świecie rośnie w tempie co najmniej liniowym, nie musimy nic negocjować. To i tak się stanie.

Obrazek
Hegemon95 pisze:i weźcie kredyty żeby uzbroić się w potężne dyski twarde. Nie zapominajcie tylko o tym że za to wam nikt nie zapłaci więc wszystko pokrywacie z własnej kieszeni - bo tak
Chwila moment.

Czy Ty zakładasz, że każdy z nas będzie musiał używać full node'a i trzymać cały blockchain ?

Nie wiem co palisz i skąd wytrzasnąłeś tą chorą wizję, że w telefonie ktoś będzie sobie trzymał jakieś terabajty blockchaina tylko po to, żeby kupować bułki w sklepie, ale nie jest to wizja Satoshiego. A skoro to nie jest wizja Satoshiego, to musi być wizja kogoś innego. Niech zgadnę - Core.

Źródło:
Satoshi Nakamoto pisze:The current system where every user is a network node is not the intended configuration for large scale. That would be like every Usenet user runs their own NNTP server. The design supports letting users just be users. The more burden it is to run a node, the fewer nodes there will be. Those few nodes will be big server farms. The rest will be client nodes that only do transactions and don't generate.
Generalnie prosiłbym żebyś już nie odpisywał i schował się w jakiejś dziurze, z której wyszedłeś, bo nie chcę popaść w alkoholizm z tak głupiego powodu jak pisanie postów w jakimś forum na Internecie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 stycznia 2018, 21:12

Hegemon95 pisze:No i znaleźliśmy prawdziwą przyczynę wszystkich kłótni i sporów.

Według Ciebie górnicy muszą być uczciwi więc można im ufać, według mnie lepiej ufać pełnym węzłom
Co. I tylko tyle ? Po to się męczyłem 3 godziny odpisując na twoje beznadziejne wypociny ?

Postaraj się bardziej i odnieś się do wszystkich moich argumentów.

No chyba, że chcesz żebym automatycznie uznał wszystkie argumenty, do których się nie odniosłeś jako punkty zwycięstwa. Możemy umówić się w ten sposób - każdy argument, do którego się nie odniesiesz, automatycznie jest przeze mnie wygrany.

Zgadzasz się, czy odpisujesz na resztę ?

Potraktowałem Cię poważnie a nie jak gówniarza, więc potraktuj mnie tak samo i poświęć mi tyle samo czasu ile ja poświęciłem Tobie.

W przeciwnym wypadku nie mamy o czym dyskutować.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 stycznia 2018, 23:24

Hegemon95 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Potraktowałem Cię poważnie a nie jak gówniarza
Gdy napisałem 2-3 godzinne wypracowanie to uznałeś ze nie warto go czytać i olałeś.
Gdzie jest tamto wypracowanie ? Nie odpisałem Ci, bo nie miałem alkoholu - a na trzeźwo nie da się, niestety.

I czy jest sens ? Czy jeżeli zmarnuję kolejne piwo i tak samo spunktuję Cię w tamtym wypracowaniu, to odpiszesz mi prawidłowo tutaj ?

Co do punktów zwycięstwa - są one tylko sposobem na policzenie kto ma rację. Ja dyskutuję, żeby albo być przekonanym albo kogoś przekonać. Dla mnie nie ma innej opcji. A po co Ty dyskutujesz ?

Jeżeli nie masz nic więcej do powiedzenia, a wszystkie Twoje argmenty zostały obalone, to oczekuję bezwarunkowej kapitulacji i przyznania mi racji. Jest to jedyne logiczne wyjście z sytuacji.

Jeżeli tego nie potrafisz, to widocznie albo nie rozumujesz logicznie, albo masz jakieś kompleksy, ego czy przekonanie o własnej wyższości.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: janku66 » środa, 31 stycznia 2018, 23:42

Hegemon95 pisze: myślę że ten argument o ufaniu górnikom przez całą społeczność BCH wykorzystam nie raz.
Możesz mi wyjaśnić różnicę między górnikami Bitcon Core z 1MB blokiem przy działającym LN oraz górnikami Bitcoin Cash?
Z jakiego powodu nie będą oni mieli tych "wad", które chcesz wykorzystać przeciw górnikom z BCH?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 stycznia 2018, 23:46

vjankuv pisze:
Hegemon95 pisze: myślę że ten argument o ufaniu górnikom przez całą społeczność BCH wykorzystam nie raz.
Możesz mi wyjaśnić różnicę między górnikami Bitcon Core z 1MB blokiem przy działającym LN oraz górnikami Bitcoin Cash?
Z jakiego powodu nie będą oni mieli tych "wad", które chcesz wykorzystać przeciw górnikom z BCH?
Przecież gość ma jakieś problemy z funkcjonowaniem logiki.

Nie będę z nim dyskutował zanim nie zdeklaruje się że dyskutuje ze mną poważnie i poświęca mi czas tak samo jak ja poświęciłem czas jemu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 stycznia 2018, 23:54

Hegemon95 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Co do punktów zwycięstwa - są one tylko sposobem na policzenie kto ma rację. Ja dyskutuję, żeby albo być przekonanym albo kogoś przekonać. Dla mnie nie ma innej opcji. A po co Ty dyskutujesz ?
Moherów na marszach kod'u też nie przekonasz tak jak i ja Ciebie w tym wypadku.
Eh dziecko.

Żeby mnie przekonać, wystarczy jeden argument na jedno zdanie. Jedna linia.

Nie potrzebujesz do tego referatów na 10 stron A4.

Inną sprawą jest, że taki argument może
A) Być niemożliwy do wyprodukowania przez Ciebie, bo jesteś "za słaby w te klocki"
B) Może w ogóle nie istnieć - tak jak to jest w przypadku domniemanej wyższości 1MB-BTC nad 8MB-BCH

Jeżeli wystąpi jeden z przypadków A) lub B) trzeba się pogodzić z rzeczywistością i przyznać rację oponentowi, a nie brnąć w zaparte.

Ja dyskutuję w Internecie od 20 lat. Nawet jeszcze nie rozwinąłem dobrze skrzydeł. Na razie piszę posty skierowane do Ciebie po pijaku. Nie chcesz wiedzieć nawet co potrafię na trzeźwo. Dewastacja takich słabych dyskutantów jak Ty to było kiedyś moje hobby. Ale mi się znudziło. Mam ciekawsze rzeczy w życiu do roboty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 1 lutego 2018, 00:38

Hegemon95 pisze:Bez uwzględniania sieci Lightning Network lub side-chainów wszystko jest identyczne. Jednak w przypadku ich funkcjonowania nawet w momencie blokady poszczególnych adresów transakcje dalej mogą się odbywać. Dobry przykład z ostatnich miesięcy, mempool na BTC zapchany a parę firm w tym Genesis Mining jako że kopie solo ma to gdzieś (...) bla bla (...) Bo przeciętny człowiek miałby pewnie max 5 otwartych kanałów z każdym pracodawcą którego miał w swojej karierze i więcej go nie interesuje.
Omijasz temat.

Zdecydowałeś już którą opcję wybierasz ?
A) Odpowiesz szczegółowo na wszystkie moje argumenty czy
B) Uznamy, że we wszystkim na co nie odpowiedziałeś JA miałem rację ?

Czekam na odpowiedź.

Skończ te tanie sztuczki, ze mną to nie działa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: amneziahaze » czwartek, 1 lutego 2018, 17:25

akos pisze: To tak jak byś mówił np. nie obchodzi mnie czy mój samochód ma zderzaki, jest zrobiony z tektury czy innego materiału a spaliny wypuszcza do środka czy zewnątrz, to są dywagacje, dla mnie liczy się bezpieczeństwo i funkcjonalność
W Gruzji samochody nie mają zderzaków, zaś w Turcji i okolicach jeżdżą porozbijane i nikogo to raczej nie obchodzi.

Obchodzi mnie że jeździ i gdzie ma strefę zgniotu, czy na silniku z tyłu, czy na zderzaku przednim. Co w tym jest kuriozalnego? Mógłbyś bardziej doprecyzować w czym widzisz błąd.
akos pisze: Jak byś nie zauważył to te "dywagacje" właśnie odnoszą się do bezpieczeństwa i funkcjonalności ;]
No niezupełnie, rozumiem, że większość nie zakłada straty całkowitej, ale przy odpowiedniej dywersyfikacji ryzykiem a'la break even da się to przejść bez większego bólu.

Uzasadnienie mojego poprzedniego wpisu oceną negatywną, co akurat mnie w ogóle nie obchodzi, jednak jest co najmniej w mojej opinii - bezzasadne: @Hegemon95
Po tego typu wiadomości żałuję że kiedykolwiek toczyłem z Tobą dyskusje. Porównanie trzymania oszczędności w systemie zaleznym od osob trzecich do starego klamota którego nie szkoda rozbić. Juz nic więcej mi nie trzeba - samozaoranie
Poza tym każda "dyskusja" wygląda w Twoim przypadku podobnie, dlatego jak dla mnie zadnej dyskusji tu nie ma. Zaś temat jest jak wcześniejsze wieszczenie krachu i końca świata jednocześnie, czyli wszyscy to wiemy, że kiedyś upadnie(pytanie kiedy), Ameryki nie odkryłeś. Ponadto biorąc pod uwagę całokształt Twojej twórczości: wcześniej pisałeś przy silnych wzrostach na BTC, że oczywiście jest super i cały system monetarny upadnie, bo naczytałeś się populistów, jak widać cały schemat przebiega zupełnie inaczej, aktualnie widząc to, nagle w drugą dowodzisz, że BCH upadnie, bo technicznie się tego nie da załatwić. No cóż, grunt, że w BTC się da.
amneziahaze pisze: Porównanie trzymania oszczędności w systemie zaleznym od osob trzecich do starego klamota którego nie szkoda rozbić.
Nie że nie szkoda rozbić, tylko że nawet bez zderzaka stanowi dalej wartość, zaś prawo, o którym wspomniałem wyżej akurat w tym określonym przypadku tego nie reguluje. I nic się nie dzieje, dalej działa, jeździ i stanowi wartość samą w sobie. Nie podoba Ci się taka forma, no to się przesiądź do czegoś w Twojej opinii lepszego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 2 lutego 2018, 22:19

Założenie, jakoby docelowo miał istnieć jeden rejestr wszystkich przepływów finansowych na świecie, bez warstw pośrednich, wydaje się z gruntu błędne, lekko mówiąc.

Myślę, że nie potrzeba nawet wyliczeń, żeby uzmysłowić sobie wymaganą, absurdalnie ogromną wielkość blockchaina, który miałby to pomieścić. Wystarczy chwila zastanowienia. Jakie centra danych mają Facebook lub Amazon, które oferują usługi internetowe na skalę globalną? Ktoś mi zarzuci zaraz, że strumień danych generowany przez płatności ludzi na całym świecie będzie mniejszy niż strumienie obsługiwane przez ww. firmy. Czy aby na pewno? Gdyby się uprzeć, możemy przejść na poziom szacunków, ale byłbym z tym bardzo ostrożny, bo szacunki te będą niełatwe i zagrożone olbrzymim błędem.

Załóżmy nawet, że wielkość nie byłaby problemem dla przyszłych gigantów górniczych obsługujących transakcje. Byłby to jednak z pewnością problem dla mniejszych podmiotów, nie mówiąc już o pojedynczych osobach. Pojawi się nieuchronnie problem centralizacji, podobnej do centralizacji Internetu i powiązanej infrastruktury przez Google, Amazon, Facebook czy Apple. Żaden gigant nie oprze się pokusie nadużyć, giganty górnicze nie byłyby wyjątkami. Powstały oligopol mógłby forsować rozwiązania nie po myśli użytkowników, a ci nie mieliby innego wyboru, jak tylko się podporządkować; bariera wejścia dla nowego, konkurencyjnego podmiotu górniczego byłaby zbyt wielka. W ten sposób nowy wspaniały świat Satoshiego okazałby się starym, dobrym, niedoskonałym światem globalnego kapitalizmu.

Developerzy Core próbują sensownie wprowadzić pierwszą warstwę pośrednią, Lightning Network. Nie wiem czy im się uda, ale jest to na pewno krok we właściwym kierunku. Czy na poziomie LN grozi centralizacja? Oczywiście. Z tym problemem też pewnie przyjdzie się zmierzyć. Poczekajmy najpierw, czy sam pomysł wypali, kiedy już osiągnie docelową postać i zostanie oficjalnie uruchomiony.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 3 lutego 2018, 02:42

fusywszklanejkuli pisze:Założenie, jakoby docelowo miał istnieć jeden rejestr wszystkich przepływów finansowych na świecie, bez warstw pośrednich, wydaje się z gruntu błędne, lekko mówiąc.
Była, jest i będzie masa takich głosów jak Twoje, pojawiały się one już w 2009 - 2010 gdy Satoshi przedstawił publice swój projekt.

Ludzie śmiali się, naigrywali, żartowali, pisali że coś takiego nigdy nie może działać, że Blockchain będzie rósł bez końca, dysków nie starczy i temu podobne.

Wiesz co łączy wszystkie Te wypowiedzi oraz Twoją ?

Gówno się wszyscy znacie. Nie macie żadnego argumentu, Wasze zdanie nic nie znaczy. Satoshi po prostu wziął kod, matematykę, sklecił to do kupy i okazało się że działa. On był geniuszem. Ty jesteś nikim - jakimś randomem z internetu który przyszedł na to forum i mu się wydaje że coś rozumie, nie wiesz nic i na niczym się nie znasz, a Bitcoin(Cash) i jego Blockchain jest 100-procentowym dowodem tego.

Bitcoin(Cash) będzie działać bez końca, rozwiązania na wszystkie te żałosne dziecinne problemy typu "dyski się skończą !!!!1111oneone transferu nie wystarczy olaboga !!!!" już zostały dawno omówione i rozwiązane w 2013 i 2014.

Dyskusje na te tematy na tym forum są całkowicie wtórne i beznadziejne. Rozmowa z Wami to jak cofanie się w rozwoju 3 lata - my, early adopterzy już dawno przemyśleliśmy to, przedyskutowaliśmy to i rozwiązaliśmy to, wieki temu.

Rozwiązania wszystkich problemów, które wymieniłeś są następujące:
- Sharding
- Pruning
- SPV
- XTHIN, Compact Blocks, ostatnio Graphene Gavina Andresena
- Prawoo Moore'a (stale rosnące dyski i łącza)

Rozmiar bloku oraz jego przesłanie nie jest żadnym problemem i nigdy nie było, absolutnie wszystko na ten temat zostało powiedziane do 2014 roku. Nawet powyższe algorytmy i koncepcje pojawiły się pierwszy raz jako propozycje w 2013 roku albo wcześniej.

Wtórne, wtórne, wtórne, wtórne. Wszystko to już było.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 3 lutego 2018, 02:57

ShadowOfHarbringer pisze: Gówno się wszyscy znacie. Nie macie żadnego argumentu, Wasze zdanie nic nie znaczy. Satoshi po prostu wziął kod, matematykę, sklecił to do kupy i okazało się że działa. On był geniuszem. Ty jesteś nikim - jakimś randomem z internetu który przyszedł na to forum i mu się wydaje że coś rozumie, nie wiesz nic i na niczym się nie znasz, a Bitcoin(Cash) i jego Blockchain jest 100-procentowym dowodem tego.
Jak w domu zupa za słona, to najpierw coś tłumaczysz czy od razu lejesz po mordach?

(proszę moderację o nieusuwanie tego posta, to co S. wypisuje nieraz agresywnego powinno czasem się spotkać z ripostą)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 3 lutego 2018, 03:05

Wymazywanie pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Gówno się wszyscy znacie. Nie macie żadnego argumentu, Wasze zdanie nic nie znaczy. Satoshi po prostu wziął kod, matematykę, sklecił to do kupy i okazało się że działa. On był geniuszem. Ty jesteś nikim - jakimś randomem z internetu który przyszedł na to forum i mu się wydaje że coś rozumie, nie wiesz nic i na niczym się nie znasz, a Bitcoin(Cash) i jego Blockchain jest 100-procentowym dowodem tego.
Jak w domu zupa za słona, to najpierw coś tłumaczysz czy od razu lejesz po mordach?

(proszę moderację o nieusuwanie tego posta, to co S. wypisuje nieraz agresywnego powinno czasem się spotkać z ripostą)
To zależy czy jest tydzień czy weekend.

W tygodniu nie dosalam, solę tylko w weekendy - polecam: bardzo pomaga na nadciśnienie.

A na serio, to wielokrotnie pisałem że w Internecie nie jestem miłą osobą. Jak czasem widzę, że ktoś pieprzy trzy po trzy to dosolę tak żeby zabolało.

Kiedyś byłem miły. Potem stwierdziłem że to nie działa i mili faceci z "miękkim sercem muszą mieć twardą dupę" - jak mówi przysłowie.

Nawet nie mam Ci za złe, że mnie zaminusowałeś. Mam to w dupie szczerze mówiąc.

PS.
Nawet nie mam złego humoru, złego dnia ani nic. Wręcz przeciwnie - miałem bardzo miły wieczór dzisiaj.
Zwyczajnie jak mnie czasem weźmie żeby komuś przyp********, to nie mogę się normalnie powstrzymać.

Pewnie będę musiał sobie znowu zrobić przerwę od forum, powtarzanie w kółko oczywistych rzeczy naprawdę źle działa mi na nerwy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: redbog » sobota, 3 lutego 2018, 03:24

ShadowOfHarbringer pisze: Rozmiar bloku oraz jego przesłanie nie jest żadnym problemem i nigdy nie było, absolutnie wszystko na ten temat zostało powiedziane do 2014 roku.
Załóżmy że btc odniosło sukces i każdy mający internet na ziemi wykorzystuje btc zamiast fiatów. Jaki mniej więcej przewidujesz rozmiar bloku w takiej sytuacji?
Jaki widział byś maxymalny rozmiar bloku powyżej którego na dziś dzień technologia nie wyda?

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Hipokryzja Bitcoin Cash'a i Rogera Vera - matematyka nie kłamie więc BCH upadnie.

Postautor: Kamien » sobota, 3 lutego 2018, 07:58

edbog pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Rozmiar bloku oraz jego przesłanie nie jest żadnym problemem i nigdy nie było, absolutnie wszystko na ten temat zostało powiedziane do 2014 roku.
Załóżmy że btc odniosło sukces i każdy mający internet na ziemi wykorzystuje btc zamiast fiatów. Jaki mniej więcej przewidujesz rozmiar bloku w takiej sytuacji?
Jaki widział byś maxymalny rozmiar bloku powyżej którego na dziś dzień technologia nie wyda?
Ale czy Ty nie mówisz o sytuacji która w najlepszym wypadku nie nastąpi za 10-20 lat?? W tym czasie ceny, rozmiar dysku czy prędkość łączą będzie zupełnie inna. Inna sytuacja mogła by być gdyby btc został stworzony z 30 lat temu, wtedy zaległości były by spore

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości