[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!! - stara wersja

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 18 czerwca 2018
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Binance_Angels » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 17:01

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 22 stycznia 2019, 10:18rywatne dane weryfikacyjne klientów zostały wystawione na sprzedaż w darknecie.
CCN podaje, że na portalu aukcyjnym Dread, znajdującym się w ukrytej sieci sprzedawca pod nazwą “ExploitDOT" próbuje sprzedać dane użytkowników z najpopularniejszych giełd danych kryptowalutowych (KYC). Wrażliwe dane klientów mają rzekomo pochodzić z giełd kryptowalut: Binance, Bittrex, Poloniex, czy Bitfinex


https://infocrypto.pl/dane-klientow-naj ... darknecie/
Nieprawdziwa informacja. Jedynie portal DecryptMedia zapytał naszych przedstawicieli o oficjalne stanowisko w tym temacie

Binance KYC data breach is fake news
https://decryptmedia.com/4609/binance-kyc-data-breach

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Bajtel » poniedziałek, 11 lutego 2019, 17:38

czy ma ktos problemy z kodem sms na binace ? bo od przerwy jaka byla w nocy nie umie sie zalogowac bo nie przychodzi smm

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Bajtel » środa, 13 lutego 2019, 18:15

Binace niestety wygląda na to, że polski dostawca telefonii komórkowej Plus ostatnio nie dostarcza z powodzeniem dostarczanych przez nas kodów SMS. Niestety nie wiemy, jak długo potrwa. Czy ma ktoś taki problem kto jest w sieci plusa co nie dostaje kodu

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 18 czerwca 2018
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Binance_Angels » środa, 13 lutego 2019, 19:19

Bajtel pisze: środa, 13 lutego 2019, 18:15Binace niestety wygląda na to, że polski dostawca telefonii komórkowej Plus ostatnio nie dostarcza z powodzeniem dostarczanych przez nas kodów SMS. Niestety nie wiemy, jak długo potrwa. Czy ma ktoś taki problem kto jest w sieci plusa co nie dostaje kodu
jeżeli korzystasz z telefonu w Plusie, to problem jest globalny. W pierwszej kolejności zalecamy kontakt z operatorem.

Jeżeli z kontaktu z operatorem nic nie wyniknie, prosimy o stworzenie zgłoszenia na support.binance.com zgodnie z tą instrukcją: https://support.binance.com/hc/en-us/ar ... e-SMS-code

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy też włączenie autoryzacji 2FA TOTP (aplikacja na telefon, np. Authy, Google Authenticator) zamiast autoryzacji SMS.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Bajtel » czwartek, 14 lutego 2019, 15:56

Najgorsze jest to ze nie miałem z weryfikowanego konta dowodem i nie mogę zrobić restartu i co nie będe miał dostępu do puki plus nie będzie dostępny czy jest jakaś opcja inna ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 18 czerwca 2018
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Binance_Angels » czwartek, 14 lutego 2019, 21:47

Bajtel pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 15:56Najgorsze jest to ze nie miałem z weryfikowanego konta dowodem i nie mogę zrobić restartu i co nie będe miał dostępu do puki plus nie będzie dostępny czy jest jakaś opcja inna ?
Wykonując reset autoryzacji SMS / TOTP i tak byłbyś proszony o wykonanie weryfikacji.
Miej jednak na uwadze, że cały proces resetu 2FA może zająć od 7 do 10 dni.

PS: Na wszelki wypadek ponownie podajemy odnośnik do instrukcji dot. resetu autoryzacji SMS https://support.binance.com/hc/en-us/ar ... entication

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Bajtel » piątek, 15 lutego 2019, 06:48

Dziękuje za odpowiedzi ale już są dostępne smsy na plusa ale i tak trzeba to pozmieniać

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Flangler » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 21:55

https://haveibeenpwned.com/ coś na moim przypadku nie działa ta strona. Wiem że moje konto zostało zhakowane, ( uratowało mnie 2fa), co chwilę dostawałem na skrzynkę pocztową prośby o reset haseł. Także 2fa ratuję.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 22:01

@Flangler pewnie działa tylko nie przeczytałeś na jakiej zasadzie ona działa.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 27 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Markok » środa, 26 czerwca 2019, 17:23

Miałem jednego coina w longterm na binance, teraz patrzę że w styczniu został sprzedany za 0,25 BTC i wyssano to z konta..
Były hasła i 2FA a i tak poszło w pizdu, może nawet samo binance mnie tak wyczyściło ?

VIBE, jest na giełdzie. Napisałem do supportu ale na wiele z ich strony nie liczę.. złodzieje. Żadnego maila ani powiadomienia w telefonie, czysta robota.
Ostatnio zmieniony środa, 26 czerwca 2019, 18:05 przez Markok, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: gofer » środa, 26 czerwca 2019, 17:51

@Markok a może miałeś coina, którego usunęli z giełdy

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 18 czerwca 2018
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Binance_Angels » czwartek, 27 czerwca 2019, 12:58

Markok pisze: środa, 26 czerwca 2019, 17:23Miałem jednego coina w longterm na binance, teraz patrzę że w styczniu został sprzedany za 0,25 BTC i wyssano to z konta..
Były hasła i 2FA a i tak poszło w pizdu, może nawet samo binance mnie tak wyczyściło ?

VIBE, jest na giełdzie. Napisałem do supportu ale na wiele z ich strony nie liczę.. złodzieje. Żadnego maila ani powiadomienia w telefonie, czysta robota.
Witaj,

automatyczna sprzedaż jakichkolwiek środków użytkowników bez wcześniejszego ogłoszenia nie ma, ani nie miała miejsca. Sugerowalibyśmy Ci powstrzymanie się od nazywania kogokolwiek oszustem przed zrozumieniem sprawy zarówno przez Ciebie jak i nas.

W styczniu miał miejsce atak na dużą ilość użytkowników, którzy nie do końca zadbali o bezpieczeństwo swoich kluczy API, co zostało skrzętnie wykorzystane przez atakujących. Zespół Binance wymusił dezaktywację kluczy API oraz zalecił zmianę haseł wszystkim użytkownikom.

Sugerujemy poczekać na odpowiedź z supportu, ewentualnie o podesłanie nam numeru zgłoszenia, jeżeli odpowiedź się wydłuża. Przy tej okazji warto również sprawdzić czy na Twoje konto nie miało miejsce logowanie z nieznanego Ci adresu IP lub urządzenia - jeżeli tak, to sugerujemy natychmiastową zmianę hasła oraz aktywowanie 2FA.

Przy tej okazji warto również zaznaczyć, że długoterminowe pozostawienie środków na koncie giełdowym - z różnych powodów - nie jest zalecane.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 27 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Markok » czwartek, 27 czerwca 2019, 22:56

Po prostu obiło mi się o uszy co nieco o Binance.. Ale pewnie wszystkie giełdy mają coś za uszami.. Numer 1742143, wysłałem odpowiedź na pytanie i więcej się nie odzywają, spoko..

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 18 czerwca 2018
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Binance_Angels » piątek, 28 czerwca 2019, 09:48

Markok pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 22:56Po prostu obiło mi się o uszy co nieco o Binance.. Ale pewnie wszystkie giełdy mają coś za uszami.. Numer 1742143, wysłałem odpowiedź na pytanie i więcej się nie odzywają, spoko..
Poprosiliśmy pracowników Supportu o przyjrzenie się Twojej sprawie, co uczynią najszybciej jak jest to możliwe.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 grudnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: DamianosBTC » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:45

I nadal 0 stanowiska w tym temacie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 18 czerwca 2018
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[WAŻNE] Korzystasz z giełd - przeczytaj to!!!

Postautor: Binance_Angels » wtorek, 16 lipca 2019, 13:27

DamianosBTC pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:45I nadal 0 stanowiska w tym temacie?
Pracownicy Supportu zajęli się sprawą - tak jak wskazywaliśmy w poście wyżej - i udzielili odpowiedzi na zgłoszenie utworzone przez @Markok tego samego dnia w którym zostali przez nas o to poproszeni (28 czerwca), jednak od tamtej pory użytkownik nie podjął dalej tematu.

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości