Ankieta. Rok 2018.

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: Iemix96 » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:56

Jak myślicie która kryptowaluta zniszczy BTC w 2018?
Będzie to Ripple LTC ETH czy może Bitcoin Cash? To dywagacja ciekawi mnie wasze zdanie ;d bo to ze za rok btc nie bd numerem 1 to juz raczej wiadome .

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 5 września 2015
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: wesley » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:09

@lemix96 a gdzie DASH w twojej liście?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: hassejo » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:14

gdzie ta ankieta ? :mrgreen:

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: Iemix96 » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:32

Niestety właśnie nie mogę tworzyć ankiet i niestety będzie to tekstowa :D Ale zgodzę sie Dash też ma jakieś szanse na top 1

Dodano po 9 minutach 11 sekundach:
ok zrobiona https://goo.gl/forms/9TAY4yXqKY7V524G2

Dodano po 6 minutach 46 sekundach:
Albo ta https://doodle.com/poll/uga5mnqwy762ia9c Kto jak woli

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:57

Iemix96 pisze:Jak myślicie która kryptowaluta zniszczy BTC w 2018?
Będzie to Ripple LTC ETH czy może Bitcoin Cash? To dywagacja ciekawi mnie wasze zdanie ;d bo to ze za rok btc nie bd numerem 1 to juz raczej wiadome .
Niech pomyślę...

Ripple - bankowy shitcoin, właściwie to nawet nie coin tylko jakieś nie-wiadomo-co, abominacja. Kryptowaluta to to nie jest. Toż to jakiś FIAT w wydaniu pseudo-kryptograficznym. Pompowany przez banki jak kryzys subprime w 2007 w USA. Żałość.

LTC - twórca LTC, Bobby Lee czy jak mu tam, sprzedał wszystkie swoje LTC i napisał o tym na Twitterze. Poza tym popiera wszystkie poglądy Core, shilluje/trolluje dla nich na Twitterze, kopiuje ich pomysły, ma zamiar zaimplementować LN i nie zwiększać bloku etc. Niech może to służy za podpowiedź czy "LTC jest coś warte czy nie".

ETH - to nie jest waluta i nigdy nie była. Poza tym przechodzi na Proof-Of-Stake i nie wiadomo jak to będzie działać. Po trzecie, hack DAO (wszyscy już zapomnieliście jak smart contracty okazały się błędnym kierunkiem bo za łatwo buga w nich znaleźć ?)

IOTA - całkowicie nowatorska koncepcja "Tangle", zupełnie co innego niż wszystkie inne kryptowaluty. Złożoność matematyczna tego czegoś jest tak duża, że może za 5 lat ktoś da radę to zanalizować i udzielić odpowiedzi czy to będzie działać czy nie. O ile wcześniej nie będzie jakiegoś gigantycznego hacka jak DAO w ETH.

XMR (Monero) - ma swoją niszę, w której dobrze sobie radzi. Przetrwa raczej na pewno, ale Bitcoina nie zastąpi bo ma mocno za drogie opłaty transakcyjne.

Bitcoin Cash - to po prostu Bitcoin.

BTC - umiera, żadna waluta w której przesłanie monet kosztuje 100-500 dolarów (a nawet za tyle trzeba czekać długie godziny) nie może przetrwać. Aczkolwiek obawiam się, że BTC w 2018 do końca nie umrze, będzie takim zombie podtrzymywanym sztucznie przy życiu przez kogoś (czytaj: Blockstream i bankierów) - ewentualnie zmieni algo PoW i stanie się shitcoinem, którego prawie nikt nie używa poza bankami.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: maky » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:01

ShadowOfHarbringer pisze: Niech pomyślę...
Dzięki, że łaskawie pominąłeś DASH-a. Aż boję się co tam mogło by się znaleźć. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: mecenas » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:01

@ShadowOfHarbringer,
Żadna waluta z fee>0 nie będzie na tronie.
Ja typuję: RaiBlocks (XRB)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:35

maky pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Niech pomyślę...
Dzięki, że łaskawie pominąłeś DASH-a. Aż boję się co tam mogło by się znaleźć. ;)
DASH - Kontrowersyjne Instamine, niepewna koncepcja masternode'ów, czytałem ostatnio sporo wątpliwości czy funkcje służące prywatności tej waluty faktycznie działają (mowa o DarkSend etc).

Z systemem masternode'ów jest taki problem, że może doprowadzić do straszliwej centralizacji. Niestety nie wiadomo czy doprowadzi, dopóki moneta nie urośnie bardziej, ale wtedy już będzie za późno.

PoW Satoshiego i tak jest wygranym moim zdaniem, bo to on był prawdziwie rewolucyjnym wynalazkiem. Zdecydowana większość pozostałych kryptowalut tylko buduje na szkielecie stworzonym przez PoW i jest, moim zdaniem, albo wtórna albo próbuje wynaleźć koło od nowa co nie musi się udać (i z tego co kojarzę z lekcji historii, zwykle się nie udaje).
mecenas pisze:@ShadowOfHarbringer,
Żadna waluta z fee>0 nie będzie na tronie.
Ja typuję: RaiBlocks (XRB)
Przecież to jest jakiś proof-of-stake. Nie jest kopalne (not mineable).
https://raiblocks.net/page/faq.php pisze:where each account has its own blockchain and achieves consensus via delegated Proof of Stake voting.
WOW, każdy ma swój własny blockchain. Kosmos - coś jak IOTA.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: jaitylkoja » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:45

Czy Dash jest scamem?

[youtube][/youtube]

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: Iemix96 » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:53

Ciekawi mnie jak będą wyglądac wyniki jutro.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 2 stycznia 2018, 23:10

jaitylkoja pisze:Czy Dash jest scamem?
Kiedyś był... Teraz ewoluował i właściwie to... nie mam pojęcia czym on teraz jest.

Na pewno bardzo dużo osób, także na tym forum, dałoby sobie za niego głowy poucinać.

Dlaczego ? Skąd ma tyle fanów ? Mnie nie pytaj.

EDIT:
Ten railblocks szczerze mówiąc jest fascynujący (każdy ma na kompie własny blockchain ? WOW, kosmos) , muszę przeczytać chociaż pobieżnie ich whitepaper.

Rozumiem hype bo jest to coś nowego, choć nie mam żadnego zdania jeszcze na temat czy coś takiego może działać czy nie.

Dodano po 16 minutach 44 sekundach:
Hohohohoho xD

Już sobie wyrobiłem zdanie. Nie muszę czytać Whitepaperu.
https://raiblocks.net/page/faq.php pisze:RaiBlocks is not mined and has reached its maximum supply of 133,248,290 XRB. Funds were initially distributed via a captcha-based faucet distribution system that ended in October 2017
Czyli do końca października 2017 trwało ICO, które rozdało wszystkie XRB (Railblocki) jego uczestnikom. Nowi użytkownicy muszą liczyć na łaskę starych wyjadaczy, nie mogą pozyskać waluty w żaden sposób sami.

Bardzo przepraszam że tak się wyrażę, ale CO TO k!@#$% W OGÓLE JEST ? COŚ TAKIEGO JEST POPULARNE ? LUDZIE W KRYPTO KOMPLETNIE OCIPIELI !

Ta waluta jest praktycznie w 100% scentralizowana (early adopterzy, albo inaczej: ludzie stojący za tym SCAMem) będą zawsze mieli blisko 100% władzy i 100% monet w obiegu. To jest nawet bardziej popieprzone niż Ripple, bo w ripple bankierzy mają tylko 60-80% monet dla siebie.

Railblocks jest efektywnie SCAMem i oszustwem moim zdaniem.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 22:58 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: tonyxxl » wtorek, 2 stycznia 2018, 23:13

Iemix96 pisze: Jak myślicie która kryptowaluta zniszczy BTC w 2018?
Myślę że w 2018 nic nie zniszczy BTC. Może w 2019 coś się zbliży. Patrząc na historię, fundamenty i nadchodzące usprawnienia typuję że to będzie LTC. Ale teoretycznie całe top 10 ma spore szanse. Pytanie czy długo pozostaną na tronie? Możliwe że będziemy mieć kilka czołowych coinów zmieniających się na pozycji lidera co jakiś miesiąc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: wrip » wtorek, 2 stycznia 2018, 23:35

Nie wiem czy w tym roku, ale RaiBlock ma spory potencjał, jeśli nie zostanie wykryty żaden poważniejszy błąd fundamentalny, a na możliwe ataki typu ddos zostanie znalezione skuteczne rozwiązanie to jest kandydat na pierwszą krypto, która jest w stanie realnie konkurować wydajnością z visą i mastercardem.
ShadowOfHarbringer pisze: Przecież to jest jakiś proof-of-stake. Nie jest kopalne (not mineable).
To, że częściowo opiera się na PoS nie jest wadą, a cechą. To, że jest niekopalne to też cecha, nie wada, a ja bym powiedział, że zaleta.
ShadowOfHarbringer pisze: Czyli do końca października 2017 trwało ICO, które rozdało wszystkie XRB (Railblocki) jego uczestnikom. Nowi użytkownicy muszą liczyć na łaskę starych wyjadaczy, nie mogą pozyskać waluty w żaden sposób sami.
No, tak bo dystrybucja w BTC jest bardziej sprawiedliwa.


Kto był sprytny to nakopał tysiące BTC we wczesnych latach i je sprzedawał przez ostatnie lata. Ktoś był sprytny w grudniu i dostał darmowe coiny, które też będzie sprzedawał z biegiem lat (100% właścicieli na pewno nie będzie wiecznymi hodlerami).

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
ShadowOfHarbringer pisze: Ta waluta jest praktycznie w 100% scentralizowana (early adopterzy, albo inaczej: ludzie stojący za tym SCAMem) będą zawsze mieli blisko 100% władzy i 100% monet w obiegu.
Jeśli już to rozkład bogactwa jest skoncentrowany. Sama waluta jest w pełni zdecentralizowana.
ShadowOfHarbringer pisze: Ten railblocks szczerze mówiąc jest fascynujący (każdy ma na kompie własny blockchain ? WOW, kosmos) , muszę przeczytać chociaż pobieżnie ich whitepaper.

Rozumiem hype bo jest to coś nowego, choć nie mam żadnego zdania jeszcze na temat czy coś takiego może działać czy nie.
Ano jest fascynujące i wygląda tak
Obrazek

I działa. Jest wallet, możesz przetestować odbieranie i wysyłanie z 0 fee i w ciągu 1-2 sekund.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2018, 23:41 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: Iemix96 » wtorek, 2 stycznia 2018, 23:38

Dokładnie . Ciekawi mnie jak będzie. Ciekawość mnie gryzie ale ankiety nie sprawdzam . Jutro o 22 sprawdzę i dam znać

Dodano po 30 sekundach:
Jakbym teraz sprawdził powiedział jak wyniki głosowań to pewnie przeciwnicy albo zwolenicy danej krypto by zaczeli głosować

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: miso20 » środa, 3 stycznia 2018, 00:10

ShadowOfHarbringer pisze:
jaitylkoja pisze:Czy Dash jest scamem?
Kiedyś był... Teraz ewoluował i właściwie to... nie mam pojęcia czym on teraz jest.

Na pewno bardzo dużo osób, także na tym forum, dałoby sobie za niego głowy poucinać.

Dlaczego ? Skąd ma tyle fanów ? Mnie nie pytaj.

EDIT:
Ten railblocks szczerze mówiąc jest fascynujący (każdy ma na kompie własny blockchain ? WOW, kosmos) , muszę przeczytać chociaż pobieżnie ich whitepaper.

Rozumiem hype bo jest to coś nowego, choć nie mam żadnego zdania jeszcze na temat czy coś takiego może działać czy nie.

Dodano po 16 minutach 44 sekundach:
Hohohohoho xD

Już sobie wyrobiłem zdanie. Nie muszę czytać Whitepaperu.
https://raiblocks.net/page/faq.php pisze:RaiBlocks is not mined and has reached its maximum supply of 133,248,290 XRB. Funds were initially distributed via a captcha-based faucet distribution system that ended in October 2017
Czyli do końca października 2017 trwało ICO, które rozdało wszystkie XRB (Railblocki) jego uczestnikom. Nowi użytkownicy muszą liczyć na łaskę starych wyjadaczy, nie mogą pozyskać waluty w żaden sposób sami.

Bardzo przepraszam że tak się wyrażę, ale CO TO k!@#$% W OGÓLE JEST ? COŚ TAKIEGO JEST POPULARNE ? LUDZIE W KRYPTO KOMPLETNIE OCIPIELI !

Ta waluta jest praktycznie w 100% scentralizowana (early adopterzy, albo inaczej: ludzie stojący za tym SCAMem) będą zawsze mieli blisko 100% władzy i 100% monet w obiegu. To jest nawet bardziej popieprzone niż Ripple, bo w ripple bankierzy mają tylko 60-80% monet dla siebie.

Railblocks jest efektywnie SCAMem i oszustwem moim zdaniem.


Przecież zwykły człowiek też sobie nie pozyska bitcoina czy Bitcoina casha bo kopanie jest bardzo drohie i skomplikowane dla zwykłego odbiorcy. Musi kupić od kogoś

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 3 stycznia 2018, 02:50

miso20 pisze:Przecież zwykły człowiek też sobie nie pozyska bitcoina
To co powiedziałeś jest nieprawdą. Jak będzie naprawdę chciał, to pozyska. Napracuje się i wykosztuje się, ale pozyska.
miso20 pisze: czy Bitcoina casha bo kopanie jest bardzo drohie i skomplikowane dla zwykłego odbiorcy.
Ale nie niemożliwe, jak Railblocks
miso20 pisze:Musi kupić od kogoś
Nie musi. Raczej jest to bardziej opłacalne i mniej problematyczne, ale nie musi.

Poza tym niekoniecznie mówimy o zwykłych użytkownikach. Mówimy też o firmach, korporacjach. Żadne z tych podmiotów nie może uzyskać RailBlocksów(XRB), ale każde może uzyskać Bitcoin Casha.

Zauważ, że w prawdziwym życiu kopaniem złota także nie zajmują się już zwykli janusze, tylko wyspecjalizowane firmy. Po wykopaniu pierwszego, najłatwiejszego złota, każde następne jest już coraz trudniejsze, aż do tego stopnia że staje się to opłacalne tylko dla wyspecjalizowanych biznesów.

Satoshi był bez wątpienia geniuszem, bo Bitcoina zaprojektował by działał dokładnie tak, jak działa świat rzeczywisty. A railblocks(XRB) to zwykły scam i skok na kasę.

Twój argument jest inwalidą.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: RuckenFetard » środa, 3 stycznia 2018, 03:32

ShadowOfHarbringer pisze: Satoshi był bez wątpienia geniuszem, bo Bitcoina zaprojektował by działał dokładnie tak, jak działa świat rzeczywisty. A railblocks(XRB) to zwykły scam i skok na kasę.

Twój argument jest inwalidą.
Masz jakiś klub Satoshiego albo klub Bitcoin Bicash ? chętnie bym dołączył. Też jestem ich fanem, Wszystko inne to fejk i scam!

A tak na poważnie to ja obstawiam jakąś walutę z darmowymi przelewami oraz max 10 sekundowym czasem przelewów.

Widzisz tutaj nie chodzi o to czego chciał niby ten cały mistyczny Satoshi, tu chodzi o to czego chcą masy.
Myślę że gdyby wielki :) Satoshi był teraz w grobie wywracałby się widzą co się dzieje z BTC (Jeśli on w ogóle istniał)

Nie rozumiem co się tak spinasz, przecież 90% krypto to scam, ludzie wpłacają pieniądze ludziom za coś co istnieje tylko na papierze a potem mają pretensje że twórcom nie chce wychodzić się z lambo i brać do roboty :)

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: Homer691888 » środa, 3 stycznia 2018, 10:30

Jedno mnie zastanawia, jeżeli bitcoin zacznie tracić przewagę to automatycznie jego cena powinna spadać, załóżmy że market cup wszystkich kryptowalut zostanie na tym samym poziomie bo przeniesie się do altow (choć pewnie sporo osób zielonych zacznie wypłacać kasę bo BTC leci) alty sporo zyskają na wartości w BTC ale nie w $ bo przecież większość jest wymienialnych tylko w parze z BTC ewentualnie z Etc, więc siedząc w altach może okazać się ze nie zyskamy w tym roku na stracie BTC ewentualnie jak ludzie się otrzasną po upadku ojca kryptowalut to niektóre alty miga wzrosnąć, niestety rynek jest zbyt silnie związany z bitcoinem, jak wy to widzicie?

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: Iemix96 » środa, 3 stycznia 2018, 15:38

Dokładnie o tym samym myślałem . Np alty mega wzrosty +50% kazdy a btc spadek 50% . Więc formalnie jeżeli wymienimy na btc będzie go więcej ALE wartość w dolarach euro bd taka sama . Rynek musi sie zmienić i być więcej par FIAT/krypto

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Obrazek

Dodano po 40 sekundach:
Tak szczerze jestem troche w szoku ale widzę że w BCH wiele osób tutaj wierzy.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Ankieta. Rok 2018.

Postautor: Macbak2 » środa, 3 stycznia 2018, 19:43

Jestem jak najbardziej za BCH i też to wdusiłem, ale proponuję byś zrobił nową ankietę na google z zabezpieczeniem, że można oddać 1 głos i trzeba podać maila, bo tu można oddawać wiele głosów.

Ustaw w ankiecie, że nie zbierasz danych osobowych jak mail (żeby się nie zapisywały w bazie), bo Ci ludzie nie będą chcieli się wpisywać, ale jednocześnie ustaw, że trzeba podać maila i tylko 1 głos można z niego oddać. Bo tak to bez sensu jest ankieta jak można nabijać głosy.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości