Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: Armada » czwartek, 28 grudnia 2017, 15:10

Witam uzytkownikow

Nie ukrywam że zaciekawił mnie temat bitcoina i innych kryptowalutów, postanowiłem za swoje oszczednosci zakupic troche bitcoina i innych kryptowalut. Myślę tu raczej o inwestycji długoterminowej, czy to odpowiedni moment.

Czy wybor gieldy bitmarket24 to dobry pomysl do zakupu?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: baton884 » czwartek, 28 grudnia 2017, 16:06

Jeżeli myślisz o inwestycji długoterminowej to wybór giełdy nie ma większego znaczenia . Sprawdź gdzie taniej (cena waluty + prowizje), tam kup i prześlij na zewnętrzny portfel.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: Armada » czwartek, 28 grudnia 2017, 16:49

Które waluty oprócz Bitcoina warto kupić i trzymać na longa? Bitcoin Cash?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: Bit-els » czwartek, 28 grudnia 2017, 17:51

Zcash, dash.
Monero, zcoin

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: Armada » czwartek, 28 grudnia 2017, 20:02

Do każdej waluty potrzebny jest osobny portfel? Planuję zainwestować w 3

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: Kamien » czwartek, 28 grudnia 2017, 20:10

To ja się jeszcze dopytam: Czy NEO i IOTA też są perspektywystyczne wg. ciebie Bit-els? :D

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: andrew9 » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:08

Przy okazji dopytam - bo mówicie o różnych giełdach. W jaki sposób na nie wchodzicie? U mnie przyznam było to zawsze pośrednictwo jakiejś polskiej giełdy - żeby tam przelać pieniądze, kupić BTC (lub inną walutę) i przelać na inną giełdę. Są inne, lepsze sposoby?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: Bit-els » piątek, 29 grudnia 2017, 22:31

Coinomi na dedykowanym do crypto smartfonie.

Ponoć to dobre projekty (neo iota) ale nie siedzę w tym

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 5 września 2012
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: marek.santorski » niedziela, 31 grudnia 2017, 13:00

Zainwestować możesz, ale TYLKO I WYŁĄCZNIE na długi termin, minimum rok. Czy teraz jest dobry okres do kupowania to nikt nie wie, ale im bliżej psychologicznej granicy $10k tym lepiej. Daj sobie spokój z innymi krypto i zainwestuj tylko w BTC. Inne kryptowaluty są bardzo dobre, ale dla ludzi którzy obracają tym na giełdzie, natomiast dla kogoś, kto chce włożyć pieniądze na "%" szkoda sobie tym głowy zawracać. BTC oczywiście przelej z giełdy na swój własny portfel, zapisz mnemonic i wszystkie inne rzeczy potrzebne do wykonania przelewu w przyszłości, wydrukuj adres BTC i private key i schowaj w bezpiecznym miejscu. Usuń portfel z komputera a najlepiej sformatuj dysk aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi wirusami które będą w przyszłości coraz bardziej nastawione na pozyskiwanie newralgicznych info aby uzyskać dostęp do Twoich kryptowalut. Aby się nie stresować nie interesuj się na codzień kursem BTC, nie śledź newsów na ten temat, olewaj wszystkie czarnowidztwa ekspertów i straszenie z telewizorów. Szkoda nerwów. Najwyżej będziesz się martwił za rok kiedy kurs będzie niższy od tego po którym zakupiłeś, ale patrząc 8 lat wstecz na razie nic się nie wydarzyło takiego, co mogłoby przerwać trend wzrostowy. Najwyżej - i to jest BARDZO prawdopodobne, w 2018 roku procentowo zarobisz mniej niżbyś zainwestował w mijającym 2017 roku.

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: andrew9 » środa, 3 stycznia 2018, 01:35

No właśnie - i chcąc tak zrobić. W tym momencie wydaje mi się, że jedynym pewnym zabezpieczeniem jest portfel papierowy (nie do końca jednak wierzę w sprzętowe - teraz ok, ale na przyszłość, może tylko moje obawy).

Czy mógłby ktoś ze dwa słowa napisać, jak najlepiej założyć portfel papierowy? Tak, żeby też zrobić to maksymalnie bezpiezecznie - tylko pod kątem inwestycji długoterminowej (kilka lat).

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: ikswodnal » środa, 3 stycznia 2018, 10:13

Już to robię.
1. Otwierasz i czytasz stronę http://bitcoin.pl/poradniki/portfele/10 ... le-offline
2.Otwierasz https://www.bitaddress.org/bitaddress.o ... aa194.html
3. Odłączasz komputer od sieci internet, machasz myszką do 100%
4. Po odczekaniu 1-2 sekund wybierasz (wybrałem Single Wallet)
5. Drukujesz portfel (do tej chwili ciągle na odłączonym komputerze!!)
6. Przelewasz z portfela Electrum na wygenerowany i wydrukowany adres Bitcoiny
7. Robisz kopie klucza prywatnego (ile - to od poczucia bezpieczeństwa)
Jeżeli mogę coś sugerować to bardziej przyszłościowy jest portfel Bitcoin Cash
no i tam można przetestować na małych wartościach przy minimalnym fee.
Jeżeli chcesz skorzystać z tej sugestii to w punkcie 2 w/w adres zastępujesz
https://cashaddress.org/ a w punkcie 6 portfel Electrum zastępujesz portfelem Electron Cash.
A tak właściwie to dla większości społeczeństwa (takich jak my), posiadający większą wiedzę
informatyczną i kryptograficzną (a jest ich tylko 2-6%?) powinni przygotować solidny podręcznik,
w starym stylu na papierze!

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 5 września 2012
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: marek.santorski » środa, 3 stycznia 2018, 14:13

Lepszym rozwiązaniem jest NA POCZĄTEK nie posiadanie żadnego portfela jeżeli interesuje kogoś wyłącznie przechowywanie BTC na długi termin. Z bitadress generujesz parę adres/priv key i to jest Twoje "konto". Kupując BTC na giełdzie przelewasz wyłącznie na ten adres BTC i tyle. Portfelem będziesz się potrzebował zainteresować później kiedy będziesz musiał wypłacić BTC.

Druga sprawa to generowanie adresu i klucza. Chyba najlepiej jest to zrobić korzystając z jakiejś dystrybucji Live Linuxa. W tym przypadku nie potrzeba żadnych nie wiadomo jakich umiejętności programistycznych na słowo "linux" jakie się przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzą - po prostu na YT są tony poradników jak ściągnąć dystrybucję Live i uruchomić z niej komputer. Potem już jak w windowsie - przeglądarka, bitadress, odłączenie kabelka od internetu, wygenerowanie adresu i zapisanie go. Ten sposób bardziej polecam ze względu na bezpieczeństwo.

Jest jeszcze trzecia opcja - trzymanie własnych środków na giełdzie. Trzeba tylko oprócz długiego losowego hasła skonfigurować sobie dwustopniowe uwierzytelnianie. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko upadku/zwinięcia giełdy - bo takie rzeczy działy się już w historii BTC, ale są też pewne plusy. Mianowicie zawsze możesz w każdej chwili spieniężyć dowolną ilość zakupionych BTC, nie musisz "brać udziału" w licytacji giełdowej - po prostu klikasz w zakładkę "sprzedaj" i sprzedajesz daną ilość swoich BTC. Omijasz również w ten sposób fee - poza oczywiście prowizją giełdy.

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: andrew9 » niedziela, 14 stycznia 2018, 22:12

ikswodnal pisze: Już to robię.
1. Otwierasz i czytasz stronę http://bitcoin.pl/poradniki/portfele/10 ... le-offline
2.Otwierasz https://www.bitaddress.org/bitaddress.o ... aa194.html
3. Odłączasz komputer od sieci internet, machasz myszką do 100%
4. Po odczekaniu 1-2 sekund wybierasz (wybrałem Single Wallet)
5. Drukujesz portfel (do tej chwili ciągle na odłączonym komputerze!!)
6. Przelewasz z portfela Electrum na wygenerowany i wydrukowany adres Bitcoiny
7. Robisz kopie klucza prywatnego (ile - to od poczucia bezpieczeństwa)
Jeżeli mogę coś sugerować to bardziej przyszłościowy jest portfel Bitcoin Cash
no i tam można przetestować na małych wartościach przy minimalnym fee.
Jeżeli chcesz skorzystać z tej sugestii to w punkcie 2 w/w adres zastępujesz
https://cashaddress.org/ a w punkcie 6 portfel Electrum zastępujesz portfelem Electron Cash.
A tak właściwie to dla większości społeczeństwa (takich jak my), posiadający większą wiedzę
informatyczną i kryptograficzną (a jest ich tylko 2-6%?) powinni przygotować solidny podręcznik,
w starym stylu na papierze!
Dziękuje za odpowiedź :) Nie dostałem powiadomienia i dopiero teraz zauważyłem.

Przeczytam dokładnie i sprawdzę linki i poszczególne kroki.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 5 września 2012
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: marek.santorski » wtorek, 16 stycznia 2018, 13:38

Tylko jeszcze jedna uwaga na marginesie - wszystko wskazuje na to, że w tym roku lepszą inwestycją na trzymanie pieniędzy przez rok w kryptowalutach, będzie inwestycja w ETH.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: Aleksiejs » wtorek, 16 stycznia 2018, 13:42

@marek.santorski, to w co warto było inwestować w 2018 roku okaże się 1 stycznia 2019 :)

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: andrew9 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 22:15

marek.santorski pisze: Tylko jeszcze jedna uwaga na marginesie - wszystko wskazuje na to, że w tym roku lepszą inwestycją na trzymanie pieniędzy przez rok w kryptowalutach, będzie inwestycja w ETH.
Wszystko, czyli co? :)

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: emesso1 » wtorek, 23 stycznia 2018, 00:27

marek.santorski pisze:Tylko jeszcze jedna uwaga na marginesie - wszystko wskazuje na to, że w tym roku lepszą inwestycją na trzymanie pieniędzy przez rok w kryptowalutach, będzie inwestycja w ETH.
Jakby to mialo jakies znaczenie ktorego coina trzymasz heh, jak btc leci to wszystko inne leci tak samo..
Jeszcze nie zuwazyles?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: andrew9 » wtorek, 23 stycznia 2018, 22:37

ikswodnal pisze:Już to robię.
1. Otwierasz i czytasz stronę http://bitcoin.pl/poradniki/portfele/10 ... le-offline
2.Otwierasz https://www.bitaddress.org/bitaddress.o ... aa194.html
3. Odłączasz komputer od sieci internet, machasz myszką do 100%
4. Po odczekaniu 1-2 sekund wybierasz (wybrałem Single Wallet)
5. Drukujesz portfel (do tej chwili ciągle na odłączonym komputerze!!)
6. Przelewasz z portfela Electrum na wygenerowany i wydrukowany adres Bitcoiny
7. Robisz kopie klucza prywatnego (ile - to od poczucia bezpieczeństwa)
Jeżeli mogę coś sugerować to bardziej przyszłościowy jest portfel Bitcoin Cash
no i tam można przetestować na małych wartościach przy minimalnym fee.
Jeżeli chcesz skorzystać z tej sugestii to w punkcie 2 w/w adres zastępujesz
https://cashaddress.org/ a w punkcie 6 portfel Electrum zastępujesz portfelem Electron Cash.
A tak właściwie to dla większości społeczeństwa (takich jak my), posiadający większą wiedzę
informatyczną i kryptograficzną (a jest ich tylko 2-6%?) powinni przygotować solidny podręcznik,
w starym stylu na papierze!
Poprzeglądałem adresy i instrukcje i jeszcze dopytam:

1) Czy samo odłączenie komputera od sieci jest wystarczające, czy lepiej użyć np. Linuxa live, albo komputera ze świeżym dyskiem, nowym systemem itp.?

2) Czy użycie tych podanych stron - bitaddress.org lub electron cash jest w pełni bezpieczne? Czy są ewentualnie jakieś inne? Czy w ogóle korzystając z czegoś takiego można mieć 100% pewność, że nikt prywatnego klucza nie przejmie?

3) W którym miejscu na bitaddress jest podawany prywatny klucz?


Generalnie chciałbym postąpić według metody, która daje 100% bezpieczeństwo - stworzenia portfela i klucza, bo oczywiście rozumiem, że późniejsze jego przechowywanie i chronienie jest już po mojej stronie.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja oszczednosci w Bitcoin

Postautor: ikswodnal » środa, 24 stycznia 2018, 00:17

Jak twierdzą najstarsi użytkownicy, moderatorzy i administratorzy do stworzenia i wydrukowania "portfela papierowego" trzeba odłączyć komputer od sieci. Ponoć Linuks zwiększa bezpieczeństwo (ja niestety jestem na etapie poznawania Linuksa :-( )
Jak wydrukujesz ten portfel papierowy to tam pisze share - to adres (klucz publiczny), sekret to klucz prywatny którego udostępniać innym nie wolno.
Z bezpieczeństwem to jest tak, że trzeba przestrzegać procedur które w ogólnym zarysie podałem, jednak jak to w życiu, pewny jest tylko jego koniec.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości