Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 8 września 2018, 02:23

mecenas pisze:
marrw pisze: b. casha
:?: :!: :?:
Znowu podskakiwanie jakby napluto na święty obrazek :?:

B-cash nie B-cash, grunt, że wiemy o co chodzi.
Nikogo i niczego nazywanie BCH B-cashem czy BTC kobyłą nie obraża.
Nie róbmy z crypto klubów fanowskich.

Dodano po 7 minutach 42 sekundach:
marrw pisze: I nie mam pojęcia po co wcinasz do dyskusji SN-a
Nie wiesz?
Zadaj pytanie zwolennikowi BCH lub porusz jakaś kwestię.

Otrzymasz w znaczącym % przypadków te same stare melodie: a Satoshi, a Whitepaper, a pierwotna idea, a Core, koniec kropka.

Zadaj drugie pytanie.

A Satoshi! A pierwotna idea.

I tak w kółko.

Jak ktoś nie wierzy niech zrobi eksperyment i poprzegląda przypadkowe strony wątku z 2017 i 2018.
Nie musi być to forum, może być reddit.
Te same gadki non stop. :mrgreen:

Podejrzewam, że niektórzy to Whitepaper pierwszy raz czytali dopiero jak się zainteresowali BCH.
To w sumie dobrze, ale pewnie dużo z tych osób już wiedzą objawioną, że BCH realizuje założenia a BCH nie (takie twierdzenia bez czytania tylko pokazują dogmatyzm fanów).

Żeby nie było. Ja BCH lubię. Jako forka-alta. Był potrzebny. Ale nie jako Bitcoina, bo Bitcoin już jest i ma skrót BTC nie BCH.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: ikswodnal » sobota, 8 września 2018, 08:54

Wymazywanie pisze: Nie wiesz?
Zadaj pytanie zwolennikowi BCH lub porusz jakaś kwestię.
Zdaje się, między innymi i powyższe jest odjechaniem od tematu.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: marrw » niedziela, 9 września 2018, 20:57

@Wymazywanie, No ja zauważyłem że poziom dyskusji poleciał tu na łeb na szyję :( Do tej pory nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi na moje sprostowanie bzdur odnośnie 'przejęcia' bitcoina przez blockstream lub Core poza sugestiami że użytkownicy bitcoina instalują na ślepo co im developerzy Core podają na tacy. No i oczywiście wieczne wrzucanie do dyskusji Satoshiego i jego mitycznej 'wizji'. Masakra.


Ps. @Kluka, widzę że odpisałeś wrzucając mi minusa, czemu po prostu nie napiszesz zwykłego posta?
Ale odpowiem tutaj skoro już się wysiliłeś:
Tak dlugo w tym siedzisz a takie glupoty piszesz. Juz zapomniales jak do tego wszystkiego doszlo? jaka byla cenzura na forach usuwanie postow itd. nie widzisz jak to wszystko bylo zmanipulowane?
No dobra ale mógłbyś nieco rozwinąć o co Ci chodzi z tą cenzurą i jej wpływem na to że użytkownicy bitcoina odrzucili propozycje zwiększenia bloków? Bo ja osobiście nie uważam że to miało wpływu na odrzucenie tych propozycji, bo tak jak pisałem w poprzednich postach - nie uważam użytkowników bitcoina za bezmyślną masę co instaluje wszystko co jej się podsunie pod nos. Propozycje xt/classic/unlimited były powszechnie znane praktycznie każdemu kto się interesował tematyką bitcoina w latach 2015-2017, a już na pewno znane ludziom używających full nodów, giełdom, minerom, krypto biznesom, itd czyli tym którzy ostatecznie zdecydowali o przyszłości bitcoina.
I nie, to że theymos usunął dziesiątki postów które wałkowały po raz n-ty kwestię podniesienia rozmiaru bloków nie sprawiły że nagle wszyscy stracili rozum i instalowali na ślepo to co Core im dało. Można debatować o skali cenzury na r/bitcoin (jeśli miałeś na myśli inne media to śmiało sprecyzuj bo mgliste sformułowania typu 'wszystko było zmanipulowane' niewiele mi mówią niestety), która notabene jest wg mnie często mylona z moderacją, ale to że ona miała główny wpływ na odrzucenie dużych bloków uważam za całkowity absurd - biorąc pod uwagę również to że jest masa innych mediów, subredditów itd które były bardziej neutralne lub sprzyjały dużym blokom.
Nie obraz sie za minusa ale to taki Kubel zimnej wody ode mnie bo nie wiem za co nagradzana jest ta wypowiedz
Spoko, ale pytanie czy w takim razie powinienem analogicznie minusować każdą Twoją wypowiedź która jest plusowana a z którą się nie zgadzam? Ale to już temat na inną dyskusję

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: randomowy świeżak » czwartek, 13 września 2018, 22:48

znalezione w odmętach internetu w ramach podsumowania całego sporu :D

Obrazek

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 21 września 2018, 18:46

randomowy świeżak pisze:znalezione w odmętach internetu w ramach podsumowania całego sporu :D
Nie, w tym sporze chodzi o to, czy będziemy mieć walutę globalną i zdecentralizowaną, czy też może rozpierdoloną przez banki na 4 strony świata, tak że niczym nie będzie się różnić od FIATa.

Która strona pracuje dla bankierów a która jest wolnościowa sami musicie niestety dojść. Nie będę tego pisał, bo nie przyszedłem tutaj żeby się wdawać w wojenki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: ikswodnal » piątek, 21 września 2018, 19:58

ShadowOfHarbringer pisze: Nie będę tego pisał, bo nie przyszedłem tutaj żeby się wdawać w wojenki.
Jednak dobrze że przyszedłeś/wróciłeś :D

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: edgardo » piątek, 21 września 2018, 23:00

ShadowOfHarbringer pisze: Która strona pracuje dla bankierów a która jest wolnościowa sami musicie niestety dojść. Nie będę tego pisał, bo nie przyszedłem tutaj żeby się wdawać w wojenki.
I słusznie, po co masz psuć sobie nerwy, szkoda zdrowia. "Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało" - jak powiedział Sofronow. ;)

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: kirucha2 » piątek, 21 września 2018, 23:29

edgardo pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Która strona pracuje dla bankierów a która jest wolnościowa sami musicie niestety dojść. Nie będę tego pisał, bo nie przyszedłem tutaj żeby się wdawać w wojenki.
I słusznie, po co masz psuć sobie nerwy, szkoda zdrowia. "Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało" - jak powiedział Sofronow. ;)
Mi tez ciezko to zrozumiec. Malo kto potrafi przyznac sie do bledu. Wola isc w zaparte. Taka juz natura czlowieka. I to nie tylko w krypto, to samo powiela sie w wielu dziedzinach. Schemat dzialanie jest podobny.
Np. w medycynie/dietetyce wszystkie badania ostatnich lat wykazuja, ze nie ma zadnych powiazan miedzy wysokim cholesterolem a zawalami. Wykazuja natomiast,ze glownym czynnikiem ryzyka sa cukry. Ale biznes farmakologiczny/spozywczy dalej wciska kit. Kilkadziesiat lat propagandy zrobilo swoje i teraz sprobuj do tego kogos przekonac. Nierealne.
To samo jest nawet w politice. Kazdy mysli, ze obecna wladza PO=PiS daje mu jakas wolnosc.Tak wyprali ludziom mozgi.
I tak skonczy sie z BTC. W zasadzie to juz sie stalo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: mecenas » sobota, 22 września 2018, 09:36

ShadowOfHarbringer pisze: czy będziemy mieć walutę globalną i zdecentralizowaną, czy też może rozpierdoloną przez banki na 4 strony świata
Shadow, jest jakaś przyczyna dla której tak wyraźnie spadła ostatnimi czasy liczba nodów bitcoin cash:
:?:
https://cash.coin.dance/nodes/all

Domyślam się, że przyczyną jest ten błąd krytyczny bitcoina i dlatego klienty ABC się wysypują...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy Flippening nastąpi w końcu? DOŚĆ tej kobyły.

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 22 września 2018, 10:41

mecenas pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: czy będziemy mieć walutę globalną i zdecentralizowaną, czy też może rozpierdoloną przez banki na 4 strony świata
Shadow, jest jakaś przyczyna dla której tak wyraźnie spadła ostatnimi czasy liczba nodów bitcoin cash:
:?:
https://cash.coin.dance/nodes/all
Tak, jest kilka przyczyn.

1. Jihan Wu, i Prof. Technobabble (Craig Wrigth) zaczęli się bawić w gierki polityczne, niecenzurowane fora dyskusyjne zostały zaatakowane propagandą ze strony podstawionych kont pochodzących prawdopodobnie z ekip Craiga oraz Jihana/Bitcoin ABC [oprócz tego, że wcześniej już były zalane propagandą Core]. Społeczności nie podoba się to i przez to Bitcoin ABC traci popularność na rzecz Bitcoin Unlimited oraz Bitcoin XT.

2. Ekipa Bitcoin ABC, w tym Jihan Wu, główny programista Amaury Sechet przepychają swoją wersję kodu mając w dupie zdanie innych, nikomu nie tłumacząc po co w tej chwili ten kod jest potrzebny na zasadzie "ma być po naszemu i tyle". Kod raczej nie jest niebezpieczny, ale mimo wszystko niesmak pozostaje. Totalitarne rozgrywki.

3. Bitcoin ABC był klientem, który był najbardziej podatny i najbardziej wieszający się z powodu błędów - co wyszło podczas ostatniego Stress Testu 2-3 tygodnie temu oraz wczoraj przy podatności CVE-2018-17144. Za każdym razem Bitcoin Unlimited i Bitcoin XT wyszły zwycięsko

4. Ludzie aktualizują Bitcoin ABC do nowej wersji, bo stara ma lukę. Więc ilość node'ów spada.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości