Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: mckk » niedziela, 10 grudnia 2017, 20:09

Hej,
czy ktoś rozważał taki patent? Skupować stare dyski z giełd elektronicznych (po 2009 roku) w celu poszukiwania Bitcoinow? ;)

Zastanawia mnie tylko w jaki sposób w początkowej erze bitcoinów były przechowywane klucze prywatne / portfele. Teraz korzystając np. z Electrum znajdując na starym dysku wallet nic nie zdziałamy, ponieważ plik ten jest dodatkowo szyfrowany hasłem ustalonym przez użytkownika. Ale jak to wyglądało w latach 2009-2013, w początkowej erze BTC?

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 5 września 2015
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: wesley » niedziela, 10 grudnia 2017, 20:11

na 100% bez hasła, wartość była tylko chobbystyczna

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: Kossa » niedziela, 10 grudnia 2017, 21:37

W 2013 wszyscy już szyfrowali portfele. Sam mam takiego wallet.dat z antycznego Multibita, na którym jest obecnie kilkadziesiąt dolców. Zgubiłem, gdzieś kartkę z hasłem, chociaż jakby się postarać to pewnie dałbym radę go złamać, bo pamiętam mniej więcej jak wyglądało hasło.
Okres 2009 do 2011 może wchodzi w grę, żeby trafić takie wallet.dat bez haseł. Wtedy jeszcze nie wiedziałem o Bicie, potrzebny jest ktoś starszy stażem.
Nie wiem też jak otworzyć taki plik dzisiaj. Mam wallet.dat Doge coina z 2013 nieszyfrowany, ale nie dałem rady nic z nim zrobić. Nie zależało mi jakoś strasznie bo Dogów jest na nim tylko 26k.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: ekonokomik » niedziela, 10 grudnia 2017, 23:37

mckk pisze: Hej,
czy ktoś rozważał taki patent? Skupować stare dyski z giełd elektronicznych (po 2009 roku) w celu poszukiwania Bitcoinow? ;)

Zastanawia mnie tylko w jaki sposób w początkowej erze bitcoinów były przechowywane klucze prywatne / portfele. Teraz korzystając np. z Electrum znajdując na starym dysku wallet nic nie zdziałamy, ponieważ plik ten jest dodatkowo szyfrowany hasłem ustalonym przez użytkownika. Ale jak to wyglądało w latach 2009-2013, w początkowej erze BTC?
W 2011 w całej Polsce było może kilkaset osób aktywnie zainteresowanych BTC. Jak myślisz, ilu z nich utraciło/zapomniało wtedy dysk z niezaszyfrowanym portfelem? Kilku? Jaką masz szansę, że trafisz na taki dysk? Jaką, że nie został on wielokrotnie nadpisany? I że jeszcze działa?
Wolałbym chyba ganiać jesienią z wykrywaczem metalu po plażach w kurortach jak niektórzy :D Szansa znalezienia cennej zguby dużo większa.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: nitroprusydek » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 10:13

Czy dobrze rozumiem... Pytasz się oficjalnie na forum jaką masz szanse, żeby wykraść komuś bitcoiny?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: mjk4444 » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 19:21

nitroprusydek pisze: Czy dobrze rozumiem... Pytasz się oficjalnie na forum jaką masz szanse, żeby wykraść komuś bitcoiny?
Dlaczego wykraść? Ot ktoś ma starego dyska. Wart on wiele nie jest. Ktoś inny chce ten dysk przeszukać, bo może coś ciekawego znajdzie. Gdzie tu kradzież?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: nitroprusydek » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:43

Dziwne, że muszę Ci to tłumaczyć. Skoro nie kupiłeś tych BTC to nie są Twoje. A jeśli ktoś ma zapisaną kopie na sprzedanym dysku, ale ma również gdzie indziej zapisane klucze bądź seed i cały czas ma dostęp do tegoż samego adresu? Jak to zweryfikujesz?

Jakbyś kupił samochód, a w schowku znalazłbyś portfel z dokumentami i pieniędzmi, to mógłbyś sobie to wziąć? To jest przywłaszczenie.

Z jednej strony cieszy, że jesteśmy takim przedsiębiorczym i kreatywnym narodem, ale z niektórymi pomysłami powinno się siedzieć cicho bo to zwykłe Januszowanie.

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: mckk » czwartek, 14 grudnia 2017, 20:24

nitroprusydek pisze:Dziwne, że muszę Ci to tłumaczyć. Skoro nie kupiłeś tych BTC to nie są Twoje. A jeśli ktoś ma zapisaną kopie na sprzedanym dysku, ale ma również gdzie indziej zapisane klucze bądź seed i cały czas ma dostęp do tegoż samego adresu? Jak to zweryfikujesz?

Jakbyś kupił samochód, a w schowku znalazłbyś portfel z dokumentami i pieniędzmi, to mógłbyś sobie to wziąć? To jest przywłaszczenie.

Z jednej strony cieszy, że jesteśmy takim przedsiębiorczym i kreatywnym narodem, ale z niektórymi pomysłami powinno się siedzieć cicho bo to zwykłe Januszowanie.
Jeśli znajdziesz skarb na morzu to mimo, że to nie Twoje to staje się Twoje, nie widzę tutaj różnicy ;)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: BitcoinUnlimited » czwartek, 14 grudnia 2017, 21:42

To raczej nie ma sensu. Nie tylko ze względu na to, że zostały zahasłowane, ale też dlatego, że część z "zapomnianych" btc zostały tak po prostu wydane. Właściciele pamiętają, że "coś mieli", ale lepiej pamiętać, że ma się gdzieś skarb, zamiast się rozczarować.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: KaZeroTe » sobota, 16 grudnia 2017, 22:18

Kossa pisze: W 2013 wszyscy już szyfrowali portfele. Sam mam takiego wallet.dat z antycznego Multibita, na którym jest obecnie kilkadziesiąt dolców. Zgubiłem, gdzieś kartkę z hasłem, chociaż jakby się postarać to pewnie dałbym radę go złamać, bo pamiętam mniej więcej jak wyglądało hasło.
Okres 2009 do 2011 może wchodzi w grę, żeby trafić takie wallet.dat bez haseł. Wtedy jeszcze nie wiedziałem o Bicie, potrzebny jest ktoś starszy stażem.
Nie wiem też jak otworzyć taki plik dzisiaj. Mam wallet.dat Doge coina z 2013 nieszyfrowany, ale nie dałem rady nic z nim zrobić. Nie zależało mi jakoś strasznie bo Dogów jest na nim tylko 26k.
a probowales instalowac czysta wersje core z tamtego okresu i wrzucić po prostu ten plik do katalogu? u mnie poszlo

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: Kossa » niedziela, 17 grudnia 2017, 01:38

Co prawda to off-top, ale temat skupowania dysków i tak wydaje się już wyczerpany.

Po tym wybiciu Doga postanowiłem coś jednak z tym zrobić. 160$ to jednak sporo kasy. Zwłaszcza jak na jeden dzień kopania na PCecie na darmowym prądzie w akademiku 4 lata temu :lol: Zainstalowałem pełen wallet 1.10 i teraz go synchronizuje. Na szczęście dostępny jest 12GB plik bootstrap, który pozwala na synchronizację z dysku. Jestem dobrej myśli, bo wszystkie transakcje oraz stan konta zostały poprawnie wykryte. Mam nadzieję, że do jutra zreanimuje się to wszystko.
Jak próbowałem synchronizacji z użyciem pierwotnej wersji portfela to nie łączyła się z siecią w ogóle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: amneziahaze » niedziela, 17 grudnia 2017, 08:51

Kossa pisze: Nie wiem też jak otworzyć taki plik dzisiaj. Mam wallet.dat Doge coina z 2013 nieszyfrowany, ale nie dałem rady nic z nim zrobić. Nie zależało mi jakoś strasznie bo Dogów jest na nim tylko 26k.
Wklejasz go do Core'a Doge i tyle. Na forum jest masa tego typu zapytań.

Trafienie takiego dysku będzie bardzo trudne, to tak jak znalezienie złotego łańcuszka na plaży albo gorzej.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skupowanie starych dysków w celu poszukiwania bitcoinów

Postautor: cheburashka » piątek, 29 grudnia 2017, 20:40

Zakładając że dane nie zostały nadpisane, natomiast partycje są usunięte. Jakim programem analizowalibyście zawartość takiego dysku w poszukiwaniu niezaszyfrowanego klucza publicznego portfela bitcoin? Czy ktoś ma takie doświadczenia?

Mam i taki dysk, i obraz maszyny wirtualnej, gdzie mogą być portfele.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości