Opłaty na giełdzie i nie tylko

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty na giełdzie i nie tylko

Postautor: Krachu1895 » sobota, 9 grudnia 2017, 02:07

Witam
Dopiero uczę się wszystkiego o kryptowalutach i mam do was dwa pytania na które nie znalazłem nigdzie jak dotąd odpowiedzi:

1.Czy te wielkie opłaty prowizyjne o których tak głośno pobierane są jedynie gdy przesyła się bitcoiny (bądź alty) pomiędzy giełdami lub do portfela, czy również gdy zamienia się waluty na giełdzie?

2.Czy kupując powiedzmy 0.02 bitcoina w jednakowej cenie otrzymujemy go "w jednym kawałku"? Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale podobno jeżeli na konto wpłynie przykładowo 1 bitcoin w 20 przelewach to, żeby później przesłać tego bitcoina np. na giełdę będziemy musieli zapłacić analogicznie 20 razy większą prowizję. Zatem czy mając na giełdzie tego bitcoina w 20 "kawałkach" możemy go zamienić np. na litecoiny już w jednym "kawałku"?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty na giełdzie i nie tylko

Postautor: slasta » sobota, 9 grudnia 2017, 09:54

@Krachu1895, Uzupełniając wypowiedź kolegi @widget. Operacje na giełdzie , tj. transakcje wymiany między użytkownikami , nie mają odzwierciedlenia w blokchainie. Wszystkie operacje wymiany zapisane są tylko w wewnętrznej bazie danych giełdy dlatego nie ma opłat transakcyjnych tak jak w przypadku przesyłania krypto z jednego adresu na drugi. Natomiast na giełdach występują opłaty z tytułu wystawienia oferty i z tytułu skorzystanie z wystawionej oferty, czyli tzw. MarketMaker i MarketTaker. Każda giełda te opłaty ustala indywidualnie i mogąsię one zmieniać w zależności od twojego obrotu na giełdzie. Tu mp np pokazane jak wygląda to to polskiej giełdzie bitmarket - >https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=pricing.html

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty na giełdzie i nie tylko

Postautor: Krachu1895 » wtorek, 12 grudnia 2017, 14:16

Dzięki za odpowiedzi ;)
Czyli te opłaty są związane jedynie z przesyłem poza giełdą, np. z portfela na giełdę czy inny portfel, dobrze zrozumiałem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłaty na giełdzie i nie tylko

Postautor: slasta » wtorek, 12 grudnia 2017, 15:03

@Krachu1895, Tak.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości