OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 12 listopada 2017, 12:15

Niektóre giełdy i serwisy zablokowały już możliwość wpłat i wypłat BTC (mówimy o starym łańcuchu Core/1MB).

Chodzi o serwisy Shapeshift.io oraz Gemini




https://i.redd.it/qmpaovlc8ixz.png
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 12 listopada 2017, 16:28

----------------------------------------
Aktualizacja 16:28 12-11-2017:
----------------------------------------

Kolejna giełda - GDAX - blokuje wypłaty BTC:
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: kirucha2 » niedziela, 12 listopada 2017, 16:31

ShadowOfHarbringer pisze: ----------------------------------------
Aktualizacja 16:28 12-11-2017:
----------------------------------------

Kolejna giełda - GDAX - blokuje wypłaty BTC:
dlaczego to robia?

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: tutkatz » niedziela, 12 listopada 2017, 16:38

kirucha2 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: ----------------------------------------
Aktualizacja 16:28 12-11-2017:
----------------------------------------

Kolejna giełda - GDAX - blokuje wypłaty BTC:
dlaczego to robia?
Ponieważ bitmain spamuje transakcje i wycofuje moc obliczeniowa, probujac na sile zmusic ludzi do korzystania z jego altcoina.
Do tego na skutek tych co nakupili tanie BCH i robia teraz sztuczny halas ludzie nie wiedza co myslec i podejmuja dziwne decyzje.
Nie liczylbym jednak na to, ze BCH zastapi bitcoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 16:40

tutkatz pisze: bitmain spamuje transakcje
Naprawdę uważasz, że te 1,5tx/sec to spamowanie?
https://tradeblock.com/bitcoin/
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: tutkatz » niedziela, 12 listopada 2017, 16:44

Uważam, że odbywa się skoordynowany atak na bitcoina, żeby wymusić na społeczności decyzję siłą. Co nie jest zgodne z demokratyczna naturą kryptowalut.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 16:45

tutkatz pisze: Uważam, że odbywa się skoordynowany atak na bitcoina, żeby wymusić na społeczności decyzję siłą. Co nie jest zgodne z demokratyczna naturą kryptowalut.
Masz jakieś dowody? Jak ten atak wygląda?
Dużo zainwestowałeś na górce?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 12 listopada 2017, 16:51

kirucha2 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: ----------------------------------------
Aktualizacja 16:28 12-11-2017:
----------------------------------------

Kolejna giełda - GDAX - blokuje wypłaty BTC:
dlaczego to robia?
Bo sieć Bitcoin jest totalnie zapchana i transakcje w ogóle nie przechodzą ?

Masa ludzi próbuje uciec z BTC na BCH, ale ponieważ minerzy też wyszli z BTC i uciekli na BCH, to nie ma kto tych transakcji zatwierdzać.

Może coś się zmieni koło 21:00, bo wtedy będzie korekta difficulty na BCH, a może nie. Możliwy (choć mało prawdopodobny) jest też scenariusz, że minerzy w ogóle nie wrócą na sieć BTC i sieć BTC umrze śmiercią naturalną.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: devega » niedziela, 12 listopada 2017, 16:54

tutkatz pisze: Uważam, że odbywa się skoordynowany atak na bitcoina, żeby wymusić na społeczności decyzję siłą. Co nie jest zgodne z demokratyczna naturą kryptowalut.
A cenzura na BCT ma coś wspólnego z demokracją?
Bitcoin niestety sam się niszczy nie wdrażając rozwiazań, które udrożniłyby sieć.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: tutkatz » niedziela, 12 listopada 2017, 17:01

devega pisze:
tutkatz pisze: Uważam, że odbywa się skoordynowany atak na bitcoina, żeby wymusić na społeczności decyzję siłą. Co nie jest zgodne z demokratyczna naturą kryptowalut.
A cenzura na BCT ma coś wspólnego z demokracją?
Bitcoin niestety sam się niszczy nie wdrażając rozwiazań, które udrożniłyby sieć.
Nie chce się zagłębiać w rozwiązania techniczne, dla mnie istotne jest tylko to, że to społeczność jako całość powinna decydować o tym co będzie się działo z bitcoinem. Reddit to nie jedyne źródło informacji na świecie.
No a dowodem na atak jest zatkanie sieci i wykorzystywanie dwutygodniowego czasu na regulacje trudności kopania do pogorszenia sytuacji, to chyba każdy widzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 17:06

@tutkatz, tak się niestety stanie, że to użytkownicy sieci zadecydują własnymi nogami (piniondzorami). Tyle w temacie. Chcesz ich zatrzymać?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: devega » niedziela, 12 listopada 2017, 17:28

tutkatz pisze: No a dowodem na atak jest zatkanie sieci i wykorzystywanie dwutygodniowego czasu na regulacje trudności kopania do pogorszenia sytuacji, to chyba każdy widzi.
Sieć BTC jest od dawna zatkana, opłaty za przesłanie środków przekroczyły opłaty bankowe. Oczywiście teraz kopalnie wbijają BTC nóż w plecy, tym niemniej to tylko przyspiesza proces destrukcji. Szczerze mówiąc ta sytuacja mnie cieszy, gdyż szybciej osiągniemy konsensus. Być może reakcja minerów wymusi zmiany na core. Jeżeli nie to rynek walut cyfrowych już tak sie rozwinął, że jego dalszego rozwoju nie da się zatrzymać. Jak nie uda się BTC to jego role przejmie BCH, albo zupełnie inny coin (np.DASH). Liczę, że wkrótce się tego dowiemy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 listopada 2017, 18:26

ShadowOfHarbringer pisze: Masa ludzi próbuje uciec z BTC na BCH
...PONIEWAŻ CENA WZRASTA I JEST POMPA. :)
Większość ściga pompę, bo chce zysków. Proste jak budowa zapałki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: tutkatz » niedziela, 12 listopada 2017, 18:31

Wymazywanie pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Masa ludzi próbuje uciec z BTC na BCH
...PONIEWAŻ CENA WZRASTA I JEST POMPA. :)
Większość ściga pompę, bo chce zysków. Proste jak budowa zapałki.
no chyba zapanowała jakaś zbiorowa halucynacja przez chwile bo naprawde nie rozumiem czemu ludzie mieli by sie przesiadac teraz nagle na bch, skoro wczesniej nie chcieli, mieli darmowe coiny w rece a wiedzieli o problemach sieci btc od dawna :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: Bit-els » niedziela, 12 listopada 2017, 18:34

Tak działają systemy chaotyczne. Długi czas kumulacja pewnych zdarzeń, a w końcu trach!

Np dlaczego z chmury w tym, a nie innym momencie nagle lunie deszcz

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 19:12

Ja jeździłem autem kilka lat i nagle złapałem kapcia... okazało się, że oponę przegryzł pies.
Wierzyłem też w BTC kilka lat i nagle straciłem wiarę... okazało się, że BTC ma feler 1Mb.
Śpisz całą noc, wiele godzin a budzisz się w sekundę.
Taka oto sytuacja @tutkatz.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: Przemo » poniedziałek, 13 listopada 2017, 04:11

Poproszono mnie o opinię na temat obecnej sytuacji, więc napiszę, w sumie po kilku latach przerwy miałem teraz zamiar sam od siebie coś napisać ale jakoś zrezygnowałem, jednak napiszę.
Przykre jest to, że bitcoin ma aktualnie problemy jakie ma. Wiadome było od początku, że w końcu się przepełni a radą na to miała być znacznie większa pojemność dysków. Pojemności nie ma bo technologia zaczęła dochodzić już do granic możliwości miniaturyzacji. Jednak na pewno będzie za jakiś czas nowy skok - grafen jest obiecujący.

Czy miałbym obstawiać za Core czy za SegWit? Nie wiem, na razie jeszcze jest zbyt duże zamieszanie a ja nie mam pełnej wiedzy technicznej jakie wady ma SegWit (może to tylko problemy natury ludzkiej a nie technicznej?). Pewnie ta sytuacja się jeszcze wyklaruje, na pewno będzie wachnięcie kursu (wspólnego BTC+BCH) ale za kilka miesięcy pewnie wróci do normy.
Te problemy są niejako "kosmetyczne" Nie ma tutaj jakiś poważnych, fundamentalnych problemów - ot za małe dyski, taki banał...

Ja patrze na to jako osoba techniczna i nietechniczna. Jako nietechniczna wspaniałe jest dla mnie to, że mimo tak poważnych problemów i forka ludzie nie potracili pieniędzy, wręcz przeciwnie - ja teraz mam BTC i BCH - rewelacja. Przecież jakby banki miały taki problem to ludzie albo by potracili albo w najlepszym razie wyszli na zero a tutaj? Na plus :-) Bank nagle ogłasza upadłość i zabiera kasę (jak w Grecji) a tutaj nagle się człowiek dowiaduje, że są jakieś problemy i ma teraz czas na decyzję co wybrać a w nagrodę ma jakąś dodatkową kasę na koncie :-)
Oczywiście dotyczy to osoby trzymające BTC od jakiegoś czasu, nie nowych inwestorów - którzy obecnie raczej powinni się wstrzymać z inwestycją lub delikatnie zainwestować w jedno i drugie po równo.

Na pewno sytuacja z wysokością opłat w BTC jest obecnie absurdalna. jak miałem ostatnio zrobić kilka przelewów to byłem w ciężkim szoku jak miałem zapłącić za jeden kilkadziesiąt złotych. Bitcoin z założenia miał mieć znikome prowizje i być wspaniały do mikropłatności. Byłem w takim szoku jakbym wrócił z pracy i zastał żonę z obcym facetem w łóżku. Nawet nie ma dyskusji o tym, że to normalne, albo że to nie ma dużego wpływu.

Podkreślę raz jeszcze - bardzo dziwne jest dla mnie to, że bitcoin zmaga się z tak banalnymi problemami... aż nie mogę uwierzyć. Aktualne problemy w stosunku do potęgi idei/algorytmu bitcoina to jakby porównać mrówkę do słonia.

I jeszcze jedna rzecz - bo w wielu newsach się o tym zapomina. Bitcoin Cash nie jest nową/inną kryptowalutą, klonem czy coś takiego. To jest w dalszym ciągu Bitcoin i należy to wszędzie podkreślać żeby nie robić zamieszania i nie straszyć ludzi. I trzeba też podkreślać, że kto miał bitcoiny przed forkiem to dalej je ma a w dodatku ma drugie bo to tez nie jest dla ludzi oczywiste. Boją się i myślą, że coś stracili.
Bitcoin po prostu na razie jest na rozdrożu i zależy, którą drogą pójdzie, wg mnie nie mają szans obie, raczej się wyklaruje jedna z nich.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

OSTRZEŻENIE: Niektóre giełdy blokują wpłaty i wypłaty BTC

Postautor: tutkatz » poniedziałek, 13 listopada 2017, 11:11

Przemo pisze: Podkreślę raz jeszcze - bardzo dziwne jest dla mnie to, że bitcoin zmaga się z tak banalnymi problemami... aż nie mogę uwierzyć. Aktualne problemy w stosunku do potęgi idei/algorytmu bitcoina to jakby porównać mrówkę do słonia.
Jakie banalne problemy? Nie da się zrobić maksymalnie zdecentralizowanej waluty, która obsłuży wszystkie transakcje świata. Musi być jakiś kompromis. Bitcoin dąży do tego, żeby pozostać zdecentralizowany, więc bajdurzenie, że BCH - który promuje centralizację - wcale nie jest zgodny z wizją satoshiego, jak tutaj niektórzy próbują przekonywać.

Oczywiście sytuacja na BTC nie jest dobra ale chyba każdy widzi co się dzieje? Jak jeden z większych pooli sobie wchodzi i wychodzi z kopania jak im pasuje, dodatkowo połączy się zwiększone zainteresowanie zakupami i spamowanie transakcjami to jest to problem, który po prostu trzeba przeczekać - albo wprowadzić jakieś tymczasowe rozwiązania. Tylko jak już wspomniałem nie ma rozwiązania które będzie jednoznacznie dobre.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 39 gości