Pomogę wyciągnąć Twoje BitcoinCash (BCH), jeżeli trzymałeś BTC w MultiBit HD... i zgubiłeś seed, ale masz hasło.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Pomogę wyciągnąć Twoje BitcoinCash (BCH), jeżeli trzymałeś BTC w MultiBit HD... i zgubiłeś seed, ale masz hasło.

Postautor: noisy » niedziela, 12 listopada 2017, 08:01

Trochę wstyd się przyznać, ale część swoich BTC miałem wportfelu MultiBit HD. Ciekawostką było to, że zgubiłem seeda - nie było to jednak problemem, by zarządzać swoim BTC dalej z tego portfela, bowiem MultiBit szyfruje sobie klucze prywatne.

Pamiętam jak po forku chciałem wyeksportować klucze... i się kurde zdziwiłem, bowiem okazało się, że MultiBit HD.... NIE POZWALA NA EKSPORT KLUCZY. (WTF?)

Okazało się jednak, że modyfikując kod źródłowy w ten sposób oraz kompilując portfel ze źródeł, da się owe klucze prywatne wyciągnąć :)

Gdyby ktoś miał ten sam problem, z chęcią pomogę wyciągnąć BCH :)

Mały % za pomoc mile widziany :)

Czy to podejrzana oferta? Sam musisz ocenić ryzyko. Ważna informacja dla Ciebie jest taka, że da się to zrobić w całkowicie bezpieczny sposób nie narażając Twoich środków BTC. Wystarczy, że przed przesłaniem mi pustego portfela MultiBitowego, prześlesz wszystkie swoje BTC do innego portfela, a ja dysponując pustym portfelem BTC, byłbym w stanie wyciągnąć wszystkie niewydane BCH, które leżały na adresach przed forkiem :)


Czy masz jakąś gwarancję, że tak wydobytę BCH odeślę do Ciebie? Nie masz - w tej kwestii musiałbyś mi zaufać. Mogę jednak tylko wspomnieć, że chyba reputacje mam nienaganną, co udowodniłem m.in. tym: https://niebezpiecznik.pl/post/white-ha ... towalucie/

W razie czego, służę pomocą :)

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomogę wyciągnąć Twoje BitcoinCash (BCH), jeżeli trzymałeś BTC w MultiBit HD... i zgubiłeś seed, ale masz hasło.

Postautor: GórnikŚląski » niedziela, 12 listopada 2017, 10:27

Pomożesz? Miałem BTC w paperwallet. Chciałbym odzyskać BCC. Przed forkiem to było oczywiście.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Pomogę wyciągnąć Twoje BitcoinCash (BCH), jeżeli trzymałeś BTC w MultiBit HD... i zgubiłeś seed, ale masz hasło.

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 12 listopada 2017, 12:37

Sweep na Electron i już masz.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomogę wyciągnąć Twoje BitcoinCash (BCH), jeżeli trzymałeś BTC w MultiBit HD... i zgubiłeś seed, ale masz hasło.

Postautor: GórnikŚląski » niedziela, 12 listopada 2017, 21:39

Gdzie ten sweep? Na electron cash?

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości