"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: kryptohetero » czwartek, 16 listopada 2017, 13:07

rav3n_pl pisze:
widget pisze: kompletnie nie ma to związku z obecną rzeczywistością
Jedyna różnica to opłaty.
Wtedy bitcoin był niszowy, szybki, przesyłanie było tanie.
Dzisiaj wchodzi do mainstreamu (głównie dzięki darmowym reklamom w telewizyjnych programach informacyjnych), jest wolny jak cholera i ze względu na wywindowane opłaty transakcyjne jest bezużyteczny dla przeciętnych użytkowników, którzy chcieliby wykorzystać tę walutę np. do zakupów przez internet.

Wg mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że niestety pompowanie bezużytecznego bitcoina wciąż będzie trwać, bo wchodzą w niego grube ryby z dużą forsą. Kapitalizacja tej kryptowaluty to wciąż kropla w morzu globalnego bogactwa. Balon wytrzyma jeszcze sporo zanim pęknie.
Oby stało się to jak najszybciej. Konsekwencje oczywiście będą brzemienne w skutki. Cały rynek krypto to odczuje i cofniemy się pewnie do początków, ale to dobrze. Obecny system jest chory. Kryptowaluty przetrwają i będę ważne, ale zanim to się stanie, trzeba wyciąć nowotwór, jakim niestety obecnie jest bitcoin.

Bardziej optymistycznym scenariuszem jest to, że już wkrótce nastąpi powolny odpływ kapitału do kryptowalut, które oferują to, co w zamyśle Satoshiego miał oferować bitcoin.
Tylko że dużo mniej realnym.

Btw. widzieliście reklamę Dash na youtube?

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: tutkatz » czwartek, 16 listopada 2017, 13:20

hashdee pisze: BTC to nie jest już "A Peer-to-Peer Electronic Cash System" - i nie będzie służyło Kowalskiemu do płacenia za towary, usługi - to tylko przechowywanie wartości. Chyba, że core coś zmieni, jednak nauczeni tym, co się działo przez ostatnie lata daje na to 1% szans
Napisałeś dość oczywiste rzeczy. Tylko, że na świecie jest potrzebny jakis lepszy system przechowywania wartości niż złoto bo ono nie jest kompatybilne z internetem i nie mobilne. Do tego ciężko jest je zbyć bez sporej prowizji. Pytanie co tym środkiem ostatecznie będzie. Moim zdaniem jeżeli juz to jakieś platformy typu Lisk, Ark itp bo jak się ustabilizuja jak ethereum to będą mieli efekt skali, masę developerów i klientów i nie będzie potrzeby wychodzić z platformy i robić konwersje niepotrzebne. Zresztą, konwersje i tak będzie się robić na atomic swapach albo w jakiś inny zdecentralizowany i automatyczny sposób ale już między konkretnymi platformami.

Natomiast za bułki w sklepie i tak będzie się płacić jakąś lokalną wersją kryptowaluty, która jednocześnie odprowadza podatki i jest deflacyjna, więc nie będzie służyła do przechowywania wartości. Ci co narzekają na wymogi KYC/AML najwyraźniej nie rozumieją, że żadna instytucja finansowa nie będzie wkładać pieniędzy w rzeczy których nie akceptuje państwo. A co za tym idzie można zapomnieć o jakiś jachtach i willach jeśli się tak nie stanie.

No i mój wnoisek pozostaje ten sam w związku z tym, co napisałem: żadne flipowanie nie ma sensu bo zarówno BCH jaki i BCT jadą na tej samej przestarzałej technologii. Wystarczy popatrzyć na ETH. Gdyby nie to, że dużo ludzi nie podoba się historia tego projektu to przy byle zawahaniu na miejscu lidera sam tam by od razu wskoczył i pewnie pozostał na długo.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
kryptohetero pisze:
Wtedy bitcoin był niszowy, szybki, przesyłanie było tanie.
Dzisiaj wchodzi do mainstreamu (głównie dzięki darmowym reklamom w telewizyjnych programach informacyjnych), jest wolny jak cholera i ze względu na wywindowane opłaty transakcyjne jest bezużyteczny dla przeciętnych użytkowników, którzy chcieliby wykorzystać tę walutę np. do zakupów przez internet.
Zgadzam się z tym co napisałeś, chciałem tylko zwrócić uwagę, że przelew bitcoina jest przelewem międzynarodowym a na tym polu ciągle jest bardziej konkurencyjny niż banki.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: kryptohetero » czwartek, 16 listopada 2017, 13:25

Wszystkie kryptowaluty nie mają granic, ale przysyłanie większości kosztuje centy, a nie grube dolary nabijające kieszenie członków kartelu górniczego.

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » czwartek, 16 listopada 2017, 16:11

@ShadowOfHarbringer, BCC idzie w dół. Już o kilkadziesiąt procent. Ładnie mnie namówiłeś mam starty jak cholera. Kilkset dolców poszło sie jeac!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » czwartek, 16 listopada 2017, 16:17

GórnikŚląski pisze: Ładnie mnie namówiłeś mam starty
Ile masz lat 12? Forum to nie jest doradztwo inwestycyjne. Chcesz popłakać, idź do mamy.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 217
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ubus » czwartek, 16 listopada 2017, 16:21

GórnikŚląski pisze: @ShadowOfHarbringer, BCC idzie w dół. Już o kilkadziesiąt procent. Ładnie mnie namówiłeś mam starty jak cholera. Kilkset dolców poszło sie jeac!
Chłopie, masz swój rozum? Nie polegaj na opinii kogoś.. zawsze myśl po swojemu, a jak już to nie zwalaj winy na kogoś, a tylko i wyłącznie na siebie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 16 listopada 2017, 16:24

To mnie rozbawiłeś! @GórnikŚląski jeszcze zażądaj od Cienia wyrównania w naturze - A CO! :mrgreen:

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: pchelka » czwartek, 16 listopada 2017, 16:26

GórnikŚląski - sam jestem 1k $ w plecy, oraz to co na spatku ceny bo sie mie longa zachciało - i co z tego ?

Sam stwierdziłem iż zagram więc pretensji nie mam - a byliśmy w sumie blisko przekręcenia się łańcucha.

Kolejna sprawa to sie jeszcze nie skończyło - jeżeli bitcoin ma tak wysoką cenę teraz to hashrate sie tam zwiększa. czyli średnia za 15 dni trudność będzie nadal wysoka. Jeżeli BCH utrzyma się w okolicach 700~1000 do następnego ustawienia trudności na BTC - to niewiele będzie trzeba aby podpomować relatywnie płytkie BCH i mieć większą opłacalność i przesunięcie sie hashratu

Aby powiedzieć 'jest stabilnie' bch nie jest zagrozeniem dla BTC, trzeba przeczekać następne ustawianie się trudności na BTC wg mnie to będzie ważny moment

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: hashdee » czwartek, 16 listopada 2017, 16:33

Nie wiem czy wiecie, choć info obiegło świat, że Bithumb (największy obrót na BCH), w dniu owej pompy przestał działać na kilka godzin, akurat w momencie bardzo szybkiego wzrostu (przypomnę, że doszło do 0.5BTC). Czytałem na twiterze (nie mogę teraz tego znaleźć), że w tym samym czasie inna koreanska giełda, również przestałą działać... przypadek ? Winą obarcza sie BCH, że wygenerował taki ruch, ale jaka jest prawda nikt tego nie wie. Dodatkowo nie wiadomo, jakby potoczyły się sprawy jakby ta pompa dalej szła. Z drugiej jednak strony "nocne zmiany" są słabe. The Flippening w jedną noc mogłoby wywrócić świat crypto.

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: skorp » czwartek, 16 listopada 2017, 16:43

pchelka pisze: Aby powiedzieć 'jest stabilnie' bch nie jest zagrozeniem dla BTC, trzeba przeczekać następne ustawianie się trudności na BTC wg mnie to będzie ważny moment
Mogę się mylić ale żeby zrobić coś takiego trzeba napompować BTC hashratem aby zwiększyć mu trudność kopania, bo aktualnie na fork.lol pokazuje, że trudność kopania na bitcoinie zmniejszy się o 0,25%. Później zaraz po zmianie trudności kopalnie stojące za BCH mogłyby się przestawić na kopanie bitcoin casha i doprowadzić do zapchania sieci na BTC. Ot taki flip :D
hashdee pisze: Nie wiem czy wiecie, choć info obiegło świat, że Bithumb (największy obrót na BCH), w dniu owej pompy przestał działać na kilka godzin, akurat w momencie bardzo szybkiego wzrostu (przypomnę, że doszło do 0.5BTC). Czytałem na twiterze (nie mogę teraz tego znaleźć), że w tym samym czasie inna koreanska giełda, również przestałą działać... przypadek ? Winą obarcza sie BCH, że wygenerował taki ruch
Aha. Wina BCH bo miał taki obrót. Jak bitbay się zapychał kiedy było na nim dużo ludzi to znaczy, że to była wina kryptowalut, że wygenerowały taki obrót a nie bitbaya. Oczywiście...

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: hashdee » czwartek, 16 listopada 2017, 17:12

ok, czyli zmianę mamy za 1297 Blocks, About 14.2 days. rozumiem, że ta wartość jest uśredniona dla całego poprzedniego okresu tak ? hmm coś może w tym być bo https://fork.lol/ czy https://www.coinwarz.com/cryptocurrency pokazują, że bardziej opłaca się kopać BCH,a stosunek mocy jest 10:1 na korzyść BTC. Kluczowe będzie też to co się wydarzy z ceną przez te 14 dni

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » czwartek, 16 listopada 2017, 17:14

mecenas pisze: . Do
A ty co? Małe dzieci lubisz, że się o wiek pytasz? :D
ubus pisze:
GórnikŚląski pisze: @ShadowOfHarbringer, BCC idzie w dół. Już o kilkadziesiąt procent. Ładnie mnie namówiłeś mam starty jak cholera. Kilkset dolców poszło sie jeac!

Chłopie, masz swój rozum? Nie polegaj na opinii kogoś.. zawsze myśl po swojemu, a jak już to nie zwalaj winy na kogoś, a tylko i wyłącznie na siebie.
Teraz to wiem. Za każdą nie udaną inwestycją idzie nauka na przyszłość. A tego szkodnika co źle doradza blokuje i więcej mi się nie pokazuje! :D To obrazuje go: Obrazek
pchelka pisze: GórnikŚląski - sam jestem 1k $ w plecy, oraz to co na spatku ceny bo sie mie longa zachciało - i co z tego ?


Sam stwierdziłem iż zagram więc pretensji nie mam - a byliśmy w sumie blisko przekręcenia się łańcucha.

Kolejna sprawa to sie jeszcze nie skończyło - jeżeli bitcoin ma tak wysoką cenę teraz to hashrate sie tam zwiększa. czyli średnia za 15 dni trudność będzie nadal wysoka. Jeżeli BCH utrzyma się w okolicach 700~1000 do następnego ustawienia trudności na BTC - to niewiele będzie trzeba aby podpomować relatywnie płytkie BCH i mieć większą opłacalność i przesunięcie sie hashratu

Aby powiedzieć 'jest stabilnie' bch nie jest zagrozeniem dla BTC, trzeba przeczekać następne ustawianie się trudności na BTC wg mnie to będzie ważny moment
Pocieszające, przynajmniej ja nie mam tak źle.

Obrazek

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: pchelka » czwartek, 16 listopada 2017, 17:20

Kwestia opłacalności kopania - jezeli BCH jest 5 krotnie tańszy a ma podobną opłacalność to co sie stanie gdy cena podskoczy?

Trudność się szybko ustawia a BTC po prostu nie będzie mogło nadążyć, jedyną obroną dla bTC jest teraz wzrost ceny aby być bardziej opłacalnym w kopaniu. Tyle ze z tego co patrze opłacalność BCH nie odstępuje za wiele dzięki mechanizmowy dostosowania trudności.

Z strategicznego punktu widzenia teraz najlepiej by było w sumie trzymać BCH na podobnym poziomie cenowy aby BTC był bardziej opłacalny i wygenerował wysoką trudność

Po ustaleniu trudności na BTC pompować BCH, zwłaszcza iż BCH jest teraz na ustach każdego nie ważne z której strony barykady się stoi.

I teraz tak albo BC będzie miało gdzieś zachomikowany Hash rate który w krytycznym momencie go wybroni. Albo będzie szło ciągle w górę z ceną aby być bardziej opłacalne ale wiecznie sie nieda - każda zwyżka ceny i spadek hashrate jest korygowany przez zmianę trudności BCH

Przynajmniej tak mi się wydaje jak patrze na https://fork.lol/ Mining profitability

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: pchelka » czwartek, 16 listopada 2017, 22:16

True - moja wina pisałem nie patrząc na posty

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: NuncjuszApostolski » czwartek, 16 listopada 2017, 22:44

Adam dopuszcza większe bloki

Peter obiecuje sygnatury schnorra w 2018.
Przewidywany zysk na poziomie 25%.

Bitfinex ma wprowadzić SegWit w przyszłym tygodniu.

Coś drgnęło.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: tutkatz » piątek, 17 listopada 2017, 12:36

kryptohetero pisze: Wszystkie kryptowaluty nie mają granic, ale przysyłanie większości kosztuje centy, a nie grube dolary nabijające kieszenie członków kartelu górniczego.
Każda kryptowaluta, która by miała taki ruch jak bitcoin by była albo tak samo droga albo dużo bardziej scentralizowana. Taki urok technologii.
I oczywiscie można tutaj sobie dywagować czy potrzebna w ogóle ta decentralizacja i czy trzeba zmuszać ludzi do robienia jak najmniejszego bloku. To popatrzcie. Już teraz w Polsce, gdzie mamy bardzo dobry internet nie jest prosto postawić noda BCH bo ściągnięcie jego trwa kilka dni a wysłać tego też pocztą się nie da i trzeba kombinować.
To co ma teraz powiedzieć mieszkaniec ameryki południowej albo afryki, ktory jesli w ogole ma internet to o bardzo malej przepustowosci?

Samo zwiększanie beztroskie bloku powoduje, że nikt nie musi sie martwić optymalizacją. Niskie opłaty powodują, że każdy sobie spamuje sieć i bez zastanowienia robi przelewy. Skutek może być tylko jeden: dużo szybciej rosnący blockchain niż to konieczne. Nie można mieć wszystkiego - niestety.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: tutkatz » piątek, 17 listopada 2017, 13:18

widget pisze: @tutkatz, mógłbyś już w końcu przestać pierdzielić te same głupoty co parę stron w tym wątku, a nawet innych odnośnie BitcoinCash. Tyle osób wyprowadzało Cię z błędu, tyle osób dawało Ci argumenty, których defacto nie potrafiłeś zripostować....przestań bo coraz bardziej się ośmieszasz - teraz już nawet tym że słowo pisane do Ciebie nie dociera.
Ja piszę głupoty powiadasz. To może ty mi powiedz, że to żaden problem, że do kopania BCH używa się koparek specjalistycznych, żeby cokolwiek wykopać, które akurat dziwnym zbiegiem okoliczności są rekwirowane na cle przez celników w naszym oświeconym kraju. Oczywiście to mogą być przejściowe problemy, ale mój punkt widzenia jest taki, że to właśnie NIE była wizja satoshiego.
Bitcoina miał kopać każdy na czym się dało, natomiast scentralizowane firmy górnicze na to nie pozwolą. A takie koparki są bardzo proste do przejęcia przez rządy a to z kolei oznacza, że jeżeli rząd zabroni, to nie będzie żadnej szansy na to, żeby kopać sobie swoją ulubioną monetę w domu. Niby nie problem, ale wtedy polegasz na obcej firmie w Azji - niczym się to nie różni od zarzutów jakie macie przeciwko Blockstream. Też nie wiecie kto to kontroluje.

Może dlatego nie jesteś w stanie mnie przekonać bo to ty nigdy nie napisałeś niczego czego bym nie wiedział. I nigdy nie podważyłeś moich obaw i wątpliwości. Natomiast jedyne z czym sie spotykam to zaprzeczenie, dziecinne ukrywanie konta, jakieś rady z dupy, żebym sobie poszedł i zniknął. Skoro tak, to widocznie to wy nie macie argumentów a nie ja.

I piszę sobie tutaj, żeby inni ludzie widzieli. Nie zastraszycie mnie tak jak innych. A jak zostanę zbanowany to też mam to gdzieś i też będzie to hipokryzje BCH, która miała problem z cenzurą na reddicie.
Ja was do niczego nie chce przekonać - zostańcie sobie w swoim przekonaniu, że podjęliście dobrą decyzję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: tonyxxl » piątek, 17 listopada 2017, 13:27

tutkatz pisze: mój punkt widzenia jest taki, że to właśnie NIE była wizja satoshiego.
Bitcoina miał kopać każdy na czym się dało, natomiast scentralizowane firmy górnicze na to nie pozwolą
wizja Satoshiego :roll: :lol: każdy ma jakieś wizje, tylko wizja a urzeczywistnienie jej w realnym świecie to nie zawsze idzie w parze. Satoshi (kimkolwiek był) nie był bogiem i nie mógł przewidzieć co się stanie. A ludzie są zachłanni no i mamy przepychanki.
Kto ci broni kopać? wystarczy ci zwykła karta za kilkaset zł i Nicehash, i już kopiesz BTC albo możesz kopać BTG:P

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: tutkatz » piątek, 17 listopada 2017, 13:48

tonyxxl pisze:
tutkatz pisze: mój punkt widzenia jest taki, że to właśnie NIE była wizja satoshiego.
Bitcoina miał kopać każdy na czym się dało, natomiast scentralizowane firmy górnicze na to nie pozwolą
wizja Satoshiego :roll: :lol: każdy ma jakieś wizje, tylko wizja a urzeczywistnienie jej w realnym świecie to nie zawsze idzie w parze. Satoshi (kimkolwiek był) nie był bogiem i nie mógł przewidzieć co się stanie. A ludzie są zachłanni no i mamy przepychanki.
Kto ci broni kopać? wystarczy ci zwykła karta za kilkaset zł i Nicehash, i już kopiesz BTC albo możesz kopać BTG:P
Bardzo dobra uwaga. Satoshi robiąc bitcoina ostatnie co miał na myśli chyba to to, żeby to był instrument do dorabiania się i fundowania sobie kolejnych lambo. Jego bitcoiny ciagle leza nietkniete.

A tak na marginesie, gdzie jest moje BCH? Zrobiłem arbitraż i 50min już ani widu ani słychu - na pewno zaraz upadnie :D (żart - dla mało kumatych)

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » piątek, 17 listopada 2017, 16:32

BCH słabiutko z kursem. Ciekawe kiedy to się skończy? BCH oczywiście.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości