"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » środa, 15 listopada 2017, 13:58

ShadowOfHarbringer pisze:
GórnikŚląski pisze:Posłuchałem osobnika powyżej i znowu KUR... to samo!
Jakbyś mnie naprawdę "posłuchał" to nie robiłbyś głupot.

Od razu widać, że to czego Ty chcesz to jest spekuła, a nie idea. Spekuły się ode mnie nie nauczysz.

W ogóle jak trafiłeś do tego tematu ? Polecam temat "Dyskusja o cenie Bitcoin Cash". Znalazłeś się w złym miejscu, nie dowiesz się tutaj niczego, co by Cię interesowało.
Ale czego Cie dokładnie nie słuchałem. Powiedz wprost a nie tak!

Powiedz czego się nie słucham. A krypto to jest spekulacja i to każdy wie. Ale na tym się zarabia a dla pieniędzy to wszystko.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 15 listopada 2017, 14:05

GórnikŚląski pisze:Ale czego Cie dokładnie nie słuchałem. Powiedz wprost a nie tak!
Powiedz czego się nie słucham. A krypto to jest spekulacja i to każdy wie.
Gdzie Ci napisałem "kupuj teraz, sprzedawaj jutro, zarobisz" ?
GórnikŚląski pisze:Ale na tym się zarabia a dla pieniędzy to wszystko.
No właśnie nic nie zrozumiałeś.

Pieniądze to dla mnie tylko poboczna idea. Najważniejsza jest wolność od bankierów i ich macek. Wolność od kradzieży przez inflację. Niemożność konfiskacji Bitcoina przez rządy. Relatywna prywatność, o ile się o to zadba.

To forum poszło w złym kierunku spekuły. Tutaj nie dyskutuje się o idei tylko o zarobku.

Jak chcesz dowiedzieć się o idei, to czytaj reddit.com/r/btc - oczywiście tylko po angielsku.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: hashdee » środa, 15 listopada 2017, 14:11



'Approximately 36 hours after the upgrade, a new block has been mined using the old protocol rules. This block 504032 is invalid... Please make sure you are using an up-to-date version of @Bitcoin_ABC, or compatible node software.'

da fuk?

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: S.O.S » środa, 15 listopada 2017, 14:36

@hashdee, to jest blok sprzed forka. Ten tweet to jakiś fud.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: fraktal » środa, 15 listopada 2017, 14:41

hashdee pisze:

'Approximately 36 hours after the upgrade, a new block has been mined using the old protocol rules. This block 504032 is invalid... Please make sure you are using an up-to-date version of @Bitcoin_ABC, or compatible node software.'

da fuk?
This fuk:


Czyżby ktoś traktował Bitcoin Cash ich własną bronią?
Fractals! Fractals everywhere!

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » środa, 15 listopada 2017, 15:38

ShadowOfHarbringer pisze:
GórnikŚląski pisze:Ale czego Cie dokładnie nie słuchałem. Powiedz wprost a nie tak!
Powiedz czego się nie słucham. A krypto to jest spekulacja i to każdy wie.
Gdzie Ci napisałem "kupuj teraz, sprzedawaj jutro, zarobisz" ?
GórnikŚląski pisze:Ale na tym się zarabia a dla pieniędzy to wszystko.
No właśnie nic nie zrozumiałeś.

Pieniądze to dla mnie tylko poboczna idea. Najważniejsza jest wolność od bankierów i ich macek. Wolność od kradzieży przez inflację. Niemożność konfiskacji Bitcoina przez rządy. Relatywna prywatność, o ile się o to zadba.

To forum poszło w złym kierunku spekuły. Tutaj nie dyskutuje się o idei tylko o zarobku.

Jak chcesz dowiedzieć się o idei, to czytaj reddit.com/r/btc - oczywiście tylko po angielsku.
Mam Ci uwierzyć, że nie robisz tego dla pieniędzy? A to dobre. A wiesz, że konto bankowe jest lepsze od BTC pod względem opłat (0zł prawdziwe). Owszem też podoba mi się idea BTC ale PRAWDĄ JEST, ŻE WIĘKSZOŚĆ CHCE ZAROBIĆ. I tyle. Jest może kilku takich jak ty. Jak kopie to patrzę tylko na zysk. Kopałbym nawet wiedząc, że to jest łamanie haseł jeśli daje zysk.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: cyclone » środa, 15 listopada 2017, 16:28

GórnikŚląski pisze: Kopałbym nawet wiedząc, że to jest łamanie haseł jeśli daje zysk.
Może przemyśl to jeszcze bo to bardzo mocna deklaracja.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 15 listopada 2017, 19:00

GórnikŚląski pisze: A to dobre. A wiesz, że konto bankowe jest lepsze od BTC pod względem opłat (0zł prawdziwe)
Nie. Nic nie zrozumiałeś i nic nie rozumiesz.

Przed inwestowaniem w coś poczytaj najpierw materiały edukacyjne na temat Bitcoina z tego forum - temat napisany przeze mnie (google it, Luke), bo marnujesz tylko tutaj mój czas i marnujesz swój czas i jeszcze marnujesz swoje pieniądze.
GórnikŚląski pisze:Mam Ci uwierzyć, że nie robisz tego dla pieniędzy?
Oczywiście, że zarabiam.

Ale zarabiam tylko dlatego, że trzymam się idei na pierwszym miejscu.

Gdybym myślał tylko o zarabianiu, to pewnie nadziałbym się na propagandzie BitcoinCore tak samo jak 99,9% ludzi na tym forum.

Misiaczku, ja jestem jedyną osobą w POLSCE, która rok temu ostrzegała przed wydarzeniami, które teraz nadeszły. To, że zarobiłem przy okazji, nie zmienia faktu że Ty też mógłbyś zarobić. Gdybyś trzymał się idei a nie myślał tylko o zarabianiu.

Na tym forum (i prawdopodobnie w całej Polsce) nie ma drugiej osoby tak ideologicznej, jeżeli chodzi o ideę Satoshiego Nakamoto jak ja.

Bitcoin to więcej niż pieniądz. Bitcoin to czysta, skoncentrowana esencja wolności. Dlatego właśnie bankierzy próbują go zabić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: OlafCrypto » środa, 15 listopada 2017, 19:18

Antpool ma 100PHna BCH i 1770PH na BTC a np Bitcoin.com 34PH na BTC a z kolei 167na BCH
Chyba Bitmain jest właścicielem Antpool i powinno im zależeć na promowaniu BCH to dlaczego się nie przełączą na BCH?
Opłacalność w ostatnich dniach skacze to kilkanaście % w jedną lub drugą stronę.

https://www.antpool.com/
https://pool.bitcoin.com/index_en.html

PS. JA nie wiem kto i po co kupuje teraz BTC po tej cenie?
Ostatnio zmieniony środa, 15 listopada 2017, 20:17 przez OlafCrypto, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 15 listopada 2017, 19:36

OlafCrypto pisze:Antpool ma 100PHna BCH i 1770PH na BTC a np Bitcoin.com 34PH na BTC a z kolei 167na BCH
Chyba Bitmain jest właścicielem Antpool i powinno im zależeć na promowaniu BCH to dlaczego się nie przełączą na BCH?
Opłacalność w ostatnich dniach skacze to kilkanaście % w jedną lub drugą stronę.

https://www.antpool.com/
https://pool.bitcoin.com/index_en.html

PS. JA nie wiek kto i poco kupuje teraz BTC po tej cenie?
Nie szukaj logiki tam gdzie są gry polityczne. To, co się obecnie dzieje wydaje się bez sensu tylko jeżeli się nie zna planów, które mają wysoko postawione osoby za kulisami.

Inwestuj w to w co wierzysz, że będzie działać i w co wierzysz że ma sens - nie patrz jak inwestują inni, nie idź za tłumem bo się przejedziesz.

Oczywiście ja tutaj mówię o HODLowaniu, trzymaniu na super-long a nie o spekulacji/daytradingu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ognos » środa, 15 listopada 2017, 19:41

OlafCrypto pisze: Antpool ma 100PHna BCH i 1770PH na BTC a np Bitcoin.com 34PH na BTC a z kolei 167na BCH
Chyba Bitmain jest właścicielem Antpool i powinno im zależeć na promowaniu BCH to dlaczego się nie przełączą na BCH?
Opłacalność w ostatnich dniach skacze to kilkanaście % w jedną lub drugą stronę.

https://www.antpool.com/
https://pool.bitcoin.com/index_en.html

PS. JA nie wiek kto i poco kupuje teraz BTC po tej cenie?
Już pisałem o tym w wątku o kursie BTC, ale nie wszyscy to przeglądają.

https://blog.bitmex.com/bitcoin-cash-futures-now-live/

31 grudnia lub wczesniej bitmex sprzeda wszystkie BCH, kupi za nie BTC i odda to uzytkownikom. Coś nie po myśli chinczyków. Możliwe, że to już ma miejsce, albo miało miejsce przy skorelowanym kursie BTC-BCH.

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
-6
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » środa, 15 listopada 2017, 19:43

@ShadowOfHarbringer, Hah owszem. Ja też wierzę w idea ale prawdziwego btc a nie podrabianego.

Misiaczku to sobie do swojej starej możesz mówić! :D 8-) :lol:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 15 listopada 2017, 19:46

ognos pisze:Już pisałem o tym w wątku o kursie BTC, ale nie wszyscy to przeglądają.

https://blog.bitmex.com/bitcoin-cash-futures-now-live/

31 grudnia lub wczesniej bitmex sprzeda wszystkie BCH, kupi za nie BTC i odda to uzytkownikom. Coś nie po myśli chinczyków. Możliwe, że to już ma miejsce, albo miało miejsce przy skorelowanym kursie BTC-BCH.
To przy założeniu, że 31 grudnia stary łańcuch będzie jeszcze działał. Czego wcale nie jestem pewien.

No ale zobaczymy jak będzie. To co się dzieje jest ekscytujące, oglądam z wypiekami na ustach :)

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
GórnikŚląski pisze:@ShadowOfHarbringer, Hah owszem. Ja też wierzę w idea ale prawdziwego btc a nie podrabianego.

Misiaczku to sobie do swojej starej możesz mówić! :D 8-) :lol:
Starczy tej "fascynującej" dyskusji z osobami, które nie mają pojęcia o temacie. Przykro mi, ale muszę Cię zablokować.

Twoje spekulacyjne posty zaśmiecają tylko ten wątek, którego zacząłem z nadzieją że uda się podyskutować o rewolucji i idei.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 15 listopada 2017, 20:25

Hegemon95 pisze:@ShadowOfHarbringer, Pobieram właśnie full noda BCH, masz może możliwość przesłać sam folder z blokami ? pobieram od wczoraj i daleko jeszcze do połowy.
Niestety, mam za słaby upload żeby 200GB wysyłać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » środa, 15 listopada 2017, 21:34

@ShadowOfHarbringer, Jeśli bys raczył zobaczyć. To kurs BCH poszedł w dół o 16% i pójdzie w dół jeszcze bardziej.

DeI
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: DeI » środa, 15 listopada 2017, 21:55

@ShadowOfHarbringer
Ciekawe masz posty jak czytałem to myślałem że nawiedzony jesteś ale w sumie nieco zmieniłem zdanie.
Nie podoba mi się ekipa BCH ani BTC Core i nie uznaję wizji jakoby BCH miał zwiastować przyszłość bo nie oferuje niczego nowego nie posiada nawet adopcji i jedyne co posiada to bitcoin w nazwie. Osobiście stawiam na anonimowość i ciekawe rozwiązania w altach. Które mogłyby przetrwać jako taki ewentualny upadek BTC. Bo gdyby do tego doszło będzie collaps pewnie na rok i przetrwają najsilniejsze alty

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: Qeriks » środa, 15 listopada 2017, 22:32

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu na to pytanie, mam nadzieję że nie będzie to za duży offtop bo jednak nawiązuje do tematu ;). Mam pytanie odnośnie strony która w miarę na bieżąco aktualizuje opłacalność kopania danych krypto.

https://www.coinwarz.com/cryptocurrency
https://fork.lol/
https://whattomine.com/asic

Z trzech podanych powyżej różnice między opłacalnością kopania BTC a BCH są spore. Z czego to wynika i którą byście polecili do sprawdzenia takiego info? A może korzystacie z całkiem innej?

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: tutkatz » czwartek, 16 listopada 2017, 08:22

DeI pisze: @ShadowOfHarbringer
Ciekawe masz posty jak czytałem to myślałem że nawiedzony jesteś ale w sumie nieco zmieniłem zdanie.
Nie podoba mi się ekipa BCH ani BTC Core i nie uznaję wizji jakoby BCH miał zwiastować przyszłość bo nie oferuje niczego nowego nie posiada nawet adopcji i jedyne co posiada to bitcoin w nazwie. Osobiście stawiam na anonimowość i ciekawe rozwiązania w altach. Które mogłyby przetrwać jako taki ewentualny upadek BTC. Bo gdyby do tego doszło będzie collaps pewnie na rok i przetrwają najsilniejsze alty
Trochę za wcześnie zmieniłeś zdanie.
W każdym razie to, czego za żadne skarby wyznawcy BCH nie są w stanie przyjąć do wiadomości to to, że na walce BTC i BCH jedynym wygranym będzie ktoś trzeci. Np. Ethereum. Będzie to proste i naturalne bo ma nowszą technologie i więcej możliwości a do tego był dość stabilny od jakiegoś czasu. Nic więc dziwnego, że Vitalik popiera rywalizacje w społeczności bitcoina bo jest to w jego oczywistym interesie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 16 listopada 2017, 11:02

widget pisze: kompletnie nie ma to związku z obecną rzeczywistością
Jedyna różnica to opłaty.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: hashdee » czwartek, 16 listopada 2017, 12:55

BTC to nie jest już "A Peer-to-Peer Electronic Cash System" - i nie będzie służyło Kowalskiemu do płacenia za towary, usługi - to tylko przechowywanie wartości. Chyba, że core coś zmieni, jednak nauczeni tym, co się działo przez ostatnie lata daje na to 1% szans

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 20 gości