"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 listopada 2017, 18:20

@mecenas, Gość pisze dość merytorycznie i chwała mu za to.

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
tutkatz pisze: natomiast nie podoba mi się to, że przy okazji takiej kombinacji z wymuszoną zamianą miejsc niektórzy zostaną pozbawieni majątku i zawali to reputacje całej społeczności kryptowalut tylko dlatego bo kilku chce się szybko dorobić.
Zgadzam się, numer z pompą BCH pewnie po czasie będzie opłakiwało wielu nowych. Podejrzewam, że zorganizowali ją ci sami co odwołali forka i co są związani z samym Cashem. Od czasu odwołania SW2X, uważam tych kolesi za jedną klikę razem z cashowcami, Jihanem, Verem i innymi cwaniaczkami.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 18:37

@Wymazywanie, ja nie wiem czy było tak, czy inaczej. Czy teorie spiskowe mają tu uzasadnienie, czy są tylko spiskowe. Rynek to zawsze podaż i popyt a to, co z tego wynika to najpierw cena a potem pochodne takie jak moc kopalni na danym łańcuchu, ilość transakcji w łańcuchu, koszty fee, opłacalność kopania, dużo gadania itp. itd...
Przepływ kapitału mógł być równie dobrze zrobiony silnymi rękami jak i ruchem planktonu. Dla mnie nie ważne i podobne w skutkach. Grube ryby mają swoich wrogów, plankton ma swoich...
Ja wiem jedno, kilka dni temu przesunąłem trochę BTC ---> BCH w ramach mojej strategii alokacji środków i nawet gdzieś tam wspomniałem o tym przy okazji na forum. Być może po niewypale z segwit2x ludzie trochę dostali elektrowstrząsu i poszła w ruch adrenalina tak jak mi. To jest rynek crypto. Sam często piszesz, że to "dziki zachód".
Ja chcę mieć tanią, zbudowaną na przejrzystym konsensusie cryptowalutę. Jeśli BTC taki nie jest - to go zwyczajnie nie chcę i dlatego wywalam albo szortuję. Jeśli komuś BTC się podoba i stać Go na przelewy ponad 100zł to kupując takiego gniota musi znać ryzyka. Więc argument z utratą mnóstwa kasy przez niedawnych nabywców na górce przy agonalnym stanie sieci to jest taki trochę socjalistyczny jednak ton.
Wygra lepsze, tańsze i bardziej dla ludzi. Sam proces i tak będzie nie przewidywalny i trzeba z tym żyć.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: tutkatz » niedziela, 12 listopada 2017, 18:56

mecenas pisze: Więc argument z utratą mnóstwa kasy przez niedawnych nabywców na górce przy agonalnym stanie sieci to jest taki trochę socjalistyczny jednak ton.
To, że ktoś robi flip akurat na górce bitcoina to jest to część planu, żeby zwiększyć szanse powodzenia. Natomiast to na co chcę tu zwrócić uwagę to fakt, że jeżeli społeczność uzna, że rozwiązanie BCH jest lepsze, to dlaczego nie mieli by znowu zrobic forka jako nowe porozumienie i tym razem bez tworzenia nowej wersji łańcucha zacząć z tego korzystać, zamiast odkupować od kogoś te same monety?
A skoro nie ma takiego porozumienia i większość osób została przy bitcoinie to na jakiej podstawie zakładacie, że teraz napewno przejdą do BCH? Proszę mi wyjaśnić a nie udawać, że mnie tu nie ma. Chociaż, jeśli dodaliście mnie do osób blokowanych, gdy zadaje niewygodne pytania, to wyjaśnijcie mi jak wasze zachowanie różni się od krytykowanego przez was reddita? Bo moim zdaniem niczym. Zresztą, wy mi pewnie nie wyjaśnicie bo niby jak, ale reszta niech widzi jaki poziom reprezentujecie.

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: skorp » niedziela, 12 listopada 2017, 19:14

tutkatz pisze:A skoro nie ma takiego porozumienia i większość osób została przy bitcoinie to na jakiej podstawie zakładacie, że teraz napewno przejdą do BCH?
Wg mnie najprościej tłumacząc to zainteresowanie kryptowalutami wzrasta, coraz więcej ludzi korzysta z kryptowalut, a co za tym idzie jest coraz więcej transakcji. Sieć się zapycha. Długo się czeka na realizacje, a chodzi m.in. o szybki przepływ pieniędzy przez co ludzie wybierają produkt, który spełnia ich oczekiwania, a jednym z nich może być bitcoin cash. Tyle

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: tutkatz » niedziela, 12 listopada 2017, 19:30

skorp pisze:
tutkatz pisze:A skoro nie ma takiego porozumienia i większość osób została przy bitcoinie to na jakiej podstawie zakładacie, że teraz napewno przejdą do BCH?
Wg mnie najprościej tłumacząc to zainteresowanie kryptowalutami wzrasta, coraz więcej ludzi korzysta z kryptowalut, a co za tym idzie jest coraz więcej transakcji. Sieć się zapycha. Długo się czeka na realizacje, a chodzi m.in. o szybki przepływ pieniędzy przez co ludzie wybierają produkt, który spełnia ich oczekiwania, a jednym z nich może być bitcoin cash. Tyle
No tylko, że z tego co pamiętam sieć btc sie zatyka już od dobrych dwóch lat, to nie jest tak, że nagle się ludzie zorientowali. Nie od dziś też wiele osób to wykorzystuje, żeby spamować sieć, żeby przeforsować swoje pomysły - tak samo jest teraz.
Po drugie od dawna ci co im to przeszkadzało robili przelewy altami gdzie chcieli i gdzie się dało, więc BCH w tym momęcie niczym się od nich nie różni - ma nawet pewnie mniejszą liczbe miejsc w których można zapłacić nim niż LTC a jakoś LTC bitcoina do tej pory też nie zdetronizował mimo, że miał wiele lat na to.
I wytłumaczeniem też nie jest wspólna historia BTC i BCH bo skoro - jak sam zauważasz - dużo nowych ludzi przychodzi to mogą od razu takie LTC czy ETH kupować jak im na taniości i szybkości transakcji tak zależy.

Tak na marginesie muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że mimo takiego ataku na górce bitcoina będzie aż tak stabilny (jak do tej pory) bo zazwyczaj spadał o 70% w jeden dzień. Co tylko upewnia mnie w przekonaniu, że to tylko atak na bitcoina a nie prawdziwy flip.

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: skorp » niedziela, 12 listopada 2017, 19:41

tutkatz pisze:No tylko, że z tego co pamiętam sieć btc sie zatyka już od dobrych dwóch lat, to nie jest tak, że nagle się ludzie zorientowali. Nie od dziś też wiele osób to wykorzystuje, żeby spamować sieć, żeby przeforsować swoje pomysły - tak samo jest teraz.
Mogę użyć podobnego argumentu. Skoro sieć zatyka się od dobrych dwóch lat i nic z tym nie zrobiono to dlaczego mieliby to zrobić teraz. Może jest tak dla niektórych wygodnie. Przecież nic nie zmieniając oni nadal będą się nazywali prawdziwym bitcoinem. A po drugie skoro kryptowaluty mają zastąpić gotówkę, to bez zmian bitcoin core nie udźwignie tego ciężaru, ludzie sami chcąc go wykorzystać do przelewu zapchają sieć i nie będzie potrzebny żaden atak.

tutkatz pisze:I wytłumaczeniem też nie jest wspólna historia BTC i BCH bo skoro - jak sam zauważasz - dużo nowych ludzi przychodzi to mogą od razu takie LTC czy ETH kupować jak im na taniości i szybkości transakcji tak zależy.
Dlatego napisałem, że JEDNĄ Z MOŻLIWOŚCI jest bitcoin cash

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 12 listopada 2017, 20:59

Wymazywanie pisze:Zgadzam się, numer z pompą BCH pewnie po czasie będzie opłakiwało wielu nowych. Podejrzewam, że zorganizowali ją ci sami co odwołali forka i co są związani z samym Cashem. Od czasu odwołania SW2X, uważam tych kolesi za jedną klikę razem z cashowcami, Jihanem, Verem i innymi cwaniaczkami.
Niepotrzebnie przerzucasz tutaj winę.

Winni są tylko i wyłącznie Developerzy Core, bo 3 lata nie mogli zmienić jednej linii kodu i cenzurowali, oszukiwali, manipulowali społeczność tak żeby wszyscy myśleli że to co robią jest słuszne.

Po prostu nie można winić kogokolwiek innego.

To, że zostało to później odpowiednio politycznie rozegrane przez różne siły (które oczywiście zarobiły na tym zamieszaniu niemiłosiernie), nie ma większego znaczenia bo było to tylko i wyłącznie formalnością.

Core skończyłoby swój żywot tak czy inaczej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » niedziela, 12 listopada 2017, 21:41

Weź ty człowieku nie siej głupot. Dajcie mu bana! Kurde!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 21:44

GórnikŚląski pisze: Weź ty człowieku nie siej głupot. Dajcie mu bana! Kurde!
Komu tego Bana, kto to jest ten człowiek?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: GórnikŚląski » niedziela, 12 listopada 2017, 21:49

@ShadowOfHarbringer, Przecież ten człowiek mówi, że BTC umarł. Cały czas nagabuje na BCC.

Jeszcze ktoś mu uwierzy i sprzeda BTC w dołku i kupi BCC na górce! :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: tonyxxl » niedziela, 12 listopada 2017, 21:51

ShadowOfHarbringer pisze: Core skończyłoby swój żywot tak czy inaczej.
ale spokojnie, on jeszcze żyje :D co ty chcesz go żywcem chować?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: kirucha2 » niedziela, 12 listopada 2017, 21:52

GórnikŚląski pisze: @ShadowOfHarbringer, Przecież ten człowiek mówi, że BTC umarł. Cały czas nagabuje na BCC.

Jeszcze ktoś mu uwierzy i sprzeda BTC w dołku i kupi BCC na górce! :D
on mowil zeby kupowac jak byl po 300$ i zwracaj sie do niego Mistrzu Joda!

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 12 listopada 2017, 22:01

GórnikŚląski pisze:@ShadowOfHarbringer, Przecież ten człowiek mówi, że BTC umarł. Cały czas nagabuje na BCC.

Jeszcze ktoś mu uwierzy i sprzeda BTC w dołku i kupi BCC na górce! :D
tonyxxl pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Core skończyłoby swój żywot tak czy inaczej.
ale spokojnie, on jeszcze żyje :D co ty chcesz go żywcem chować?
Przepraszam, że znowu wyprzedzam wydarzenia.

Dla mnie to już fakt dokonany, chwilowo zapomniałem że moja przyszłość to Wasza teraźniejszość ;).

Zatem niech Wam będzie, że Core jeszcze żyje :)

Pamiętajcie, że obecnego hard-forka przewidziałem rok temu. Przez chwilę myślałem, że jednak się pomyliłem bo miały być 2 hard-forki, ale jak się okazuje jest jednak tylko jeden :).

Nic na to nie poradzę, "ten typ tak ma".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 22:05

@ShadowOfHarbringer, teraz jak moc sieci BCH odpuściła to będą wylewać gnojowicę. Trzeba to jakoś przetrwać, najlepiej na świeżym powietrzu, nie ma co zasilać tej pompy. :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 12 listopada 2017, 22:07

mecenas pisze:@ShadowOfHarbringer, teraz jak moc sieci BCH odpuściła to będą wylewać gnojowicę. Trzeba to jakoś przetrwać, najlepiej na świeżym powietrzu, nie ma co zasilać tej pompy. :mrgreen:
Tak, będą teraz mieli swoje 5 minut...

Ostatnie 5 minut życia ich oszczędności ulokowanych w Bitcoin Legacy / Bitcoin Core.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 22:11

ShadowOfHarbringer pisze: Bitcoin Legacy / Bitcoin Core
Ten coin nawet zaczyna zjadać transakcje za 1000sat. Zaraz się dogryzie do tych za 700sat. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 12 listopada 2017, 22:15

mecenas pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Bitcoin Legacy / Bitcoin Core
Ten coin nawet zaczyna zjadać transakcje za 1000sat. Zaraz się dogryzie do tych za 700sat. ;)
Poważnie ?

Dawaj źródło. Serio mówię bo jestem ciekaw.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 22:17

Całkiem na serio, normalnie wgryza się agresywnie w glebę:
https://jochen-hoenicke.de/queue/#8h
Strach kompa na biurku zostawić.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 12 listopada 2017, 22:23

Bańka na fee BTC mogłaby dojść nie tylko do 1000 czy 1100 sat ale np. w rejony rzędu 10000 sat i dalej. Wtedy, przy spadku mocy sieci, byłaby taka długa stypa i nakręcanie bańki dalej, by wysłać na giełdy spadającego cenowo BTC. Taka spirala mogłaby przypominać akcje ze spadkiem po Goxie. Trzeba patrzeć na fee + moc sieci + cenę. Jeśli spadek mocy i ceny będzie korelował/koreluje z rosnącym fee, no to jest dość niebezpieczne.

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
Jeśli ktoś przesyła BTC na giełdę w celu sprzedaży - lepiej niech pompuje lekko dalej bankę na fee i daje duże opłaty niż ryzykuje blokadę środków poprzez małe fee. 100 sat fee przy bańce na fee mogłoby zarżnąć przelew nawet na długie tygodnie. To byłoby żenujące. W sumie już jest.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"The Flippening": Tutaj pisze się historia

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 22:25

@Wymazywanie, tak jak z Titanikiem... samo zderzenie z lodową górą by go nie zatopiło, zbiegły się trzy elementy:
1) oszczędność materiałowa (cienka, zanieczyszczona stal)
2) pożar hałdy węgla wysokości 3 pięter w jednej z ładowni jeszcze przed wyruszeniem w rejs
3) góra lodowa
- te trzy zatopiły rzekomo niezatapialny statek.
Ja dziś słyszę, że bitcoina nie da się zatopić... ale jak się trzy elementy zbiegną w czasie to zwyczajnie zatonie jak mokra skarpetka!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości