George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: tonyxxl » niedziela, 22 października 2017, 14:26

Wymazywanie pisze: Nie zgadzam się, świat nie jest czarno-biały i większość jego aspektów przez nas postrzeganych ma charakter gradacyjny, nie binarny. A pojęcia teoretyczny typu "wolność", "sprawiedliwość" mają wpisaną w sobie stopniowalność.
no to inaczej:
Ktoś obciął ci palec. Zwracasz się do policji i sądu. Policja łapie a sąd skazuje. I powiedzmy, że są trzy różne sądy. Jeden skazuje na rok w więzieniu. Drugi skazuje na obcięcie połowy palca. Trzeci skazuje na obcięcie tego samego palca w tym samym miejscu a dodatkowo nakazuje sprawcy płacić ci rentę co miesiąc w określonej kwocie ze względu na obniżoną zdolność twojego zdrowia a co a tym idzie obniżenie twoich zdolności do zarabiania pieniędzy i obniżenie jakości życia.
Wszystkie są sprawiedliwe?, wszystkie niesprawiedliwe? czy są jakieś "mniej sprawiedliwe"? jeśli "mniej sprawiedliwe" to dlaczego i w jakiej skali to mierzyć?
podpowiem: nie męcz się, nie ma takiej skali, oprócz sprawiedliwości i wolności dołożę ci jeszcze moralność, albo jesteś wolny, sprawiedliwy i postępujesz moralnie albo nie. To samo się tyczy innych ludzi. Przeliczanie dwóch złych uczynków na cztery dobre to nie znaczy że dany człowiek postępuje w 50% moralnie, tylko że w dwóch przypadkach postępuje niemoralnie a w czterech moralnie. Nie jest w połowie moralny. Taki człowiek postępuje niemoralnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 22 października 2017, 14:35

tonyxxl pisze: Wszystkie są sprawiedliwe?, wszystkie niesprawiedliwe? czy są jakieś "mniej sprawiedliwe"? jeśli "mniej sprawiedliwe" to dlaczego i w jakiej skali to mierzyć?
Ja pierdzielę. :) Jasne, że są różnie sprawiedliwe, a jak to już kwestia naszej oceny. Własne zdanie, własne odczucie - to skala o która pytasz.

Pojęcia "humanistyczne" (czyli fizycznie niemierzalne) typu "sprawiedliwość", "wolność" zawsze podlegają subiektywnemu odczuciu i nie są binarne i nie są mierzalne jak dane fizyczne, którymi nie są.

Subiektywnemu odczuciu nie podlega np. ocena temperatury - bierzesz termometr i mierzysz.

Sprawiedliwość jest gradacyjna, a jej stopień zależy od naszej oceny. Jest niemierzalna, ale subiektywna i odczuwalna. Nie udowodnisz, że jest binarna i nie wiem po co przy tym tkwisz, zaplątałeś się, to nie pomoże "obronie" anarchizmu, ale tylko pokazuje brak konkretnych argumentów.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: tonyxxl » niedziela, 22 października 2017, 14:45

topnetdeal pisze: @tonyxxl - czytaj między wierszami, a "Twoja inteligencja" obroni się sama. Tutaj małe naprowadzenie :

1. Tysiące imigrantów przybyło do Europy w ciągu ostatnich 2-3 lat,
2. W tym czasie dokonano wielu zamachów w których zginęły setki europejczyków,
3. W niemal każdym przypadku śledztwa wykazywały powiązanie zamachowców z imigracją,
4. Wielu imigrantów przybywających do Europy posiadało sponsorowanego Iphone'a i mapkę drukowaną przez fundacje Sorosa.

Podsumowując : Soros to gnida i pijawka, która swój majątek zbija na zamieszaniu i niepokojach społecznych.
ja cię przepraszam, czy Soros podniósł szlaban na granicy w Niemczech i witał ich z kanapkami? Jak ludzie popierają takie rządy to ich wybór i ich wina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 października 2017, 15:24

krystian pisze: Rząd ma w szachu fundacje. Albo będą popierać rząd, albo nie dostaną publicznej kasy i są w tym bezwzględni. Jeśli fundacja nie dostaje kasy od rządu, musi je dostać od kogoś innego.
Polecam sobie sprawdzić w jakiej wysokości dotacje otrzymuje świętoje6liwy tadzio rydzyk i gdzie tu jest sprawiedliwość i prawo. i kim trzeba byc, by byc w dzisiejszych czasach politykiem, i kim trzeba bylo byc donosząc na kolegow ze stoczni i przyjmujac jeffreya sachsa - reformatora - zasadniczo kolejny ekonomiczny morderca, tworzący onegdaj grunt pod rynek zbytu w polsce, i masy ludzi, masy masy masy ludzi dających się nabijac w butelkę za jednym zamachem. dno dna den.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
A Hegemon od dłuższego już czasu widzę chorobliwie interesuje się sorosem raz pisząc o nim źle innym razem dobrze... ot, przynajmniej jest co poczytać, a może w końcu dowiem się czegoś czego akurat nie wiem.

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
tonyxxl pisze: Tysiące imigrantów przybyło do Europy w ciągu ostatnich 2-3 lat,
Imigranci do Europy Zachodniej przybywają od dekad. Europa ma poważny problem z demografią od dekad. System w Europie zachodniej to wydmuszka i potrzebują/potrzebowali po prostu rynków zbytu dla swojej umierającej cywilizacji. Reszty świata poza Rosją czy Afryką ta gangrena nie toczy.

Dodano po 28 minutach 17 sekundach:
Wymazywanie pisze: To, że jeśli ktoś ma ochotę wpada do Twojego domu i tnie Ci rodzinkę piłą łańcuchową i zabiera głowy na rosół i nie masz żadnej formy urzędniczej, aparatu, by egzekwowała "sprawiedliwość".
Nieprawda. Policja i sądownictwo może być prywatne. Da się to ogarnąć.
Wymazywanie pisze: Nie jest żadną alternatywą, jest ucieczką, ale do brudnej dziury.
Proszę o jakieś dowody.
Hegemon95 pisze: Doucz się, w przeciwieństwie do Ciebie ja żyje z "gry" na giełdzie rzuciłem pracę juz dawno
Przepraszam, a którą giełdę byś mi doradził na początek, bo też zamierzam tak zrobić.
Wymazywanie pisze: Nie masz pojęcia o moim życiu i mojej grze. Raczej byś się zdziwił, jakbym przybliżył Ci szczegóły.
Byłoby cool, bo też ma dość tego etatystycznego syfu, a wiem, że chyba jest ciężko tak z dnia na dzień zmienić wszystko wokół. I ryzyko trochę.
Wymazywanie pisze: Przykład podałem bardzo obrazowy i prosty, ale jak widać, natrafia na wybieg zamiast próby znalezienia odpowiedzi co na to anarchia.
Lepszy byłby przykład z życia, na przykład plemiona afrykańskie albo system referendalny po części w Szwajcarii, bo na całym świecie to wali komuną aż miło i wcale na świecie dobrze nie jest, a było jeszcze gorzej. Im więcej komunistów, faszystów - tym więcej głodu, problemów, egzekucji. Więc jak to z tą anarchią w rzeczywistości jest?
tonyxxl pisze: może Ty wtedy zadzwoniłbyś na Policję ta złapałaby (jeśli zdoła) przestępcę, potem skazuje go sąd na jakąś karę więzienia a Ty dalej sobie żyjesz z poczuciem sprawiedliwości. Przestępca żyje, twoja rodzina nie. Jak cię to satysfakcjonuje i uważasz że to jest sprawiedliwość to nic nie poradzę. Są różni ludzie.
Wystarczy mieć się czym bronić, a to że nas rozbrajają na każdym kroku to pewnie też powód do tego by czuć się bezpiecznym w "opiekuńczym" państwie.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: caffe23 » poniedziałek, 23 października 2017, 01:02

Znalazłem coś takiego, nie wiem czy jest to prawda - https://wstroneswiadomosci.blogspot.com ... -zyje.html

Dodano po 10 minutach 59 sekundach:
Natomiast tutaj zaprzeczenie - http://www.gazetaprawna.pl/galerie/6988 ... o-xxx.html

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: Steefan » poniedziałek, 23 października 2017, 01:21

caffe23 pisze:Znalazłem coś takiego, nie wiem czy jest to prawda - https://wstroneswiadomosci.blogspot.com ... -zyje.html
A czytasz w ogóle to co linkujesz (pomijając to, że blog to raczej niepewne źródło dla tego typu informacji)? Wystarczyło przewinąć w dól aby zobaczyć:
TEN ARTYKUŁ TO FAKE NEWS!!!

[...]Ten artykuł był pewnego rodzaju testem. Chciałem sprawdzić, ilu z was przeczyta ten artykuł do samego końca.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: caffe23 » poniedziałek, 23 października 2017, 09:09

Steefan pisze:
caffe23 pisze: A czytasz w ogóle to co linkujesz (pomijając to, że blog to raczej niepewne źródło dla tego typu informacji)? Wystarczyło przewinąć w dól aby zobaczyć:
Masz rację. Do samego dołu nie przewijałem.
Przepraszam, więcej nie będę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3280
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: akos » poniedziałek, 23 października 2017, 13:16

Kluczowe w ocenie moralnej zjawiska grubej spekulacji na fiatach jest według mnie to zdanie: "wiem że drukujecie! ja nie robię nic złego tylko handluje jedną walutą na inną, nie drukujcie waluty bez pokrycia zwiążcie ją z ceną złota to mnie uregulujecie i nic nie będę mógł z nią zrobić, bo jak nie ja to ktoś inny i tak to zrobi" (cytat z Sorosa za @Hegemon95)

Jest to postawa oczywiście mega cyniczna, ale:

po 1) czy nie obnaża przy okazji głębszego, fundamentalnego zła jakim jest bankowy system fiatów bez pokrycia oraz dymania całych pokoleń ludzi na kredytach hipotecznych przy jednoczesnym pompowaniu całego rynku nieruchomości pieniędzmi z drukarki?

po 2) czy nie jest po prostu faktem, że przy okazji efektem ubocznym takiego działania jest inwestycja w BTC przez ludzi z państw z fiatami, których słabość obnażyła spekulacja? Przykład Ukrainy jest tu szczególnie interesujący, o ile mnie pamięć nie myli nawet jakiś polityk w zeznaniu majątkowym podawał spore ilości bitków, ale nie mam teraz czasu sprawdzać kto konkretnie :) Ewidentny przykład, że osłabienie badziewnej hrywny przez spekułę w jakimś sensie było "sojusznikiem" dla kryptowalut, czyli pieniądza wolnego i deflacyjnego.

po 3) macie święte oburzenie, że Soros "zuooo!!" bo spekulant a wasza spekulacja, która kosi Januszy z hajsu jest już ok? Jaka jest granica moralna lub finansowa między dobrą a złą spekulacją? Czy spekulant obracający 1% floty Sorosa, ale podpinający się pod jego ruchy też jest zły? Czy w takim razie dobrzy są tylko ci grający przeciw rynkowi czyli kupujący np. taką hrywnę gdy leci na łeb? Uważanie siebie za "dobrego spekulanta" a jednocześnie wieszanie psów na kimś tylko dlatego, że ma gruby kapitał jest po prostu hipokryzją :] Tym bardziej, że ta granica finansowa jest relatywna, dla Twojego sąsiada który uciułał 1BTC będziesz grubym spekulantem mając kilkadziesiąt BTC a dla Ciebie grubym będzie finexowy mr Spoofy, z kolei dla niego grubą rybą będzie Soros, ale to jest tylko kwestia skali. Każdy w tym łańcuchu pokarmowym mógłby o kimś stojącym wyżej powiedzieć, że to "niemoralny cwaniaczek bo ma więcej niż potrzebuje", również o tym ciułaczu z 1BTC ktoś mający debet mógłby powiedzieć, że powinien się podzielić tym jednym bitkiem zamiast "niepotrzebnie" gromadzić. Fajnie się takie oceny moralne robi w górę wobec "bogaczy" dopóki samemu nie przekroczy się pewnego progu kapitału. Wówczas trzeba przesunąć kreskę "bogactwa" żeby samemu pozostać tym "dobrym inwestorem" a tym "złym" żeby był ktoś inny ;)

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: YouHaveToCoinYourBit » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:07

Spekulacja jest moralnie dopuszczalna tylko wtedy, kiedy nie manipuluje się kursem.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: Tokio » czwartek, 18 stycznia 2018, 18:08

Jeśli płacę podatki wspieram ojczyznę. Prawda czy fałsz?
Jeśli płacę podatki wspieram działania rządu. Prawda czy fałsz?
Czy jeśli nie płacę podatków, bo moim zdaniem rząd niszczy kraj to jestem patriotą?
Czy jeśli oceniam zjawisko i mam rację i zarabiam na tym to jestem niemoralny, bo zabieram czyjeś pieniądze?

Czy Soros jest zły bo jest skutecznym inwestorem/spekulantem?
Czy Soros jest dobry bo jest jednym z największych filantropów?
Czy to, że Wielka Brytania przez Sorosa ma funta nie euro wyszło jej na dobre czy złe?
Czy gdyby on nie zabrał pieniędzy od innych fat cats, nie sprawiłoby, że by powędrowały w ręce ludobójców, dyktatorów?
Niektórzy są wyroczniami moralnymi. Znają przyszłość i przeszłość. Widzę, że znacie też historie alternatywne.
Gratuluję Panowie :D

Zastanawiające, że w naszych regionach jest tylu ludzi, którzy tym bardziej oczerniają człowieka, im większy sukces osiągnał.

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: YouHaveToCoinYourBit » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:16

Według ciebie bycie filantropem polega na wysyłaniu do Europy armii muzułmańskich morderców i gwałcicieli?
Oczywiście, że jeśli rząd szkodzi społeczeństwu, to patriotyzm nie polega na płaceniu podatków.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: thikim » piątek, 19 stycznia 2018, 00:17

Parę rzeczy wyprostujmy: filantropia nie polega na zdobywaniu wpływów aby w odpowiedniej chwili z nich skorzystać i wydoić kasę z naiwnych - w czym skuteczności Sorosowi nie brakuje.
Filantropia nie polega na tym że sponsorujemy organizacje w zamian dostając znajomości i wpływ na politykę w jakimś państwie.
Jak ja sobie macham rękami w tłumie to mogę być wariatem. Jak ktoś macha w tłumie maczetami to jest terrorystą. Skala ma znaczenie.
Soros robi swoje dzieła w takiej skali że to ma znaczenie - złe znaczenie.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: krystian » piątek, 19 stycznia 2018, 00:19

YouHaveToCoinYourBit pisze: Według ciebie bycie filantropem polega na wysyłaniu do Europy armii muzułmańskich morderców i gwałcicieli?
Wystarczy, ze "czarnych" musimy utrzymywać i dzieci przed nimi chronić.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: Tokio » piątek, 19 stycznia 2018, 18:10

YouHaveToCoinYourBit pisze: Według ciebie bycie filantropem polega na wysyłaniu do Europy armii muzułmańskich morderców i gwałcicieli?
Być może uważasz, że Twoje życie i wiara jest lepsze, od życia i wiary afrykańskiego dziecka.
Być może uważasz, że wszyscy ludzie migrujący do Europy to bojówki przeszkolone przez terrorystyczne organizacje pseudoreligijne.
Sugerujesz, że Soros wysyła armie muzułmańskich morderców i gwałcicieli.
Jakby Ci to napisać, żebyś nie poczuł się urażony...

Mam pomysł. Uważasz, że Merkel zgodziła się na przyjęcie uchodźców, bo jest członkinią tajnego ugrupowania mającego na celu zniszczyć i skolonizować europejskie ziemie?

Ludzie jej pokolenia pamiętają wojnę. Czują się winni. Dlatego decydując się na takie ruchy (plus ekonomia, niedobory rąk do pracy), oraz przymykają oczy na nasze (polskie) sprawy. Dzisiejsi dwudziestolatkowie w Niemczech nie będą już mieć takiego sentymentu również do Polaków.
Bil Gates, czy Warren Buffet publicznie mówili, że wolą pomagać ludziom w Afryce, bo tam za te same pieniądze pomogą większej ilości ludzi. Ocalą więcej żyć.

Wspominaliście o fundacji Batorego. Kiedyś słuchałem wywiadu z kobietą (chyba prezes czy dyrektorka tej fundacji w Polsce). Ona mówiła, że otrzymują finansowanie i sami realizują projekty, a nie, że dostają przykaz projektów. Zakładam, że Soros finansuje mnóstwo takich fundacji. Nie wierzę, że nimi steruje. Zakładam, że jako emigrant finansuje pomoc i transport dla uchodźców. Mogę sobie wyobrazić, że nawet organizacje przestępcze mają pomysł jak się pod takie finansowanie podczepić. Z takich emigrantów uciekających z rejonów wojny są potem zdobywcy nagród nobla, naukowcy, jak z dzieci odrzuconych wyrastają ludzie tacy jak Steve Jobs.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: thikim » sobota, 20 stycznia 2018, 20:13

Tokio pisze: Nie wierzę, że nimi steruje
To jest wiara w to że Soros jest filantropem. Tak w ogóle to robiąc szacher macher z funtem w pełni dowiódł że jest tylko i wyłącznie filantropem (to ironia).
Jak Robin Hood obrabował państwo, tylko zapomniał rozdać ubogim.
Tokio pisze: Być może uważasz, że Twoje życie i wiara jest lepsze, od życia i wiary afrykańskiego dziecka.
To jest jakiś sposób dyskutowania który ciężko skomentować.
Być może uważasza - wklej sobie sam coś obrzydliwego.
Tokio pisze: Bil Gates, czy Warren Buffet publicznie mówili, że wolą pomagać ludziom w Afryce
Tak. Podobnie jak nasz obecny rząd.
I całkowicie przeciwnie do Sorosa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros - nasz sojusznik ? - ciekawa analiza

Postautor: Canis Lupus » piątek, 26 stycznia 2018, 16:05

stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości