Skąd te zaufanie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: Pawelawe » poniedziałek, 16 października 2017, 18:53

No witam, od niedawna zacząłem interesować się kryptowalutami głównie BitCoinem i nurtuje mnie pewne pytanie.
Otóż na czym bazuje zaufanie do takich marketów jak np. BitMarket?
Są ludzie którzy wpłacają tam nawet setki tysięcy, a co jeżeli w pewnym momencie założyciel/e np. BitMarketu zawinęli, by się ze wszystkimi zgromadzonymi środkami? Przecież przelewając pieniądze z własnego rachunku na saldo marketu tracimy nad nimi 100% kontrolę i administratorzy serwisu mogą robić z nimi co im się podoba.

Nie wiem na czym opiera się cała struktura tego typu serwisów oferujących sprzedać i kupno bitcoinów, ale chyba przyznacie mi rację, że to co napisałem ma podstawy i może mieć miejsce w przyszłości.
Jeżeli nie, to jestem ciekaw jakie są argumenty przeciw, pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedz.
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 listopada 2018, 06:57 przez Pawelawe, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: esse » poniedziałek, 16 października 2017, 19:00

@Pawelawe, masz rację. Każdy musi sam ocenić takie ryzyko, czy trzymać tam środki, w jakiej wysokości, jak długo.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: RafaelGrey » poniedziałek, 16 października 2017, 19:06

Żeby było ciekawiej to właśnie często tak się dzieje że giełda się zawija z hajsem:)

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 24 września 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: depresjonista » poniedziałek, 16 października 2017, 19:13

np poczytaj sobie watek o BitCurex,
zobacz nomen omen w jakim stanie jest aktualnie sprawa znikniecia gieldy..

jedyna odpowiedz to jest chyba taka, ze kto wplaca sto tysiecy albo wiecej? ten co ma miliony i dla niego ewentualna strata nie bylaby az tak bolesna..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: mecenas » poniedziałek, 16 października 2017, 19:38

Pawelawe pisze: na czym bazuje zaufanie do takich marketów jak np. BitMarket?
Sprawa jest podobna jak do tej z karuzelą... wszyscy wiedzą, że kręcenie się na karuzeli jest niebezpieczne, a mimo to sadzają tam swoje dzieci...
Życie ogólnie to ryzyko, które na domiar złego zawsze kończy się śmiercią - takie życie, nic nie poradzisz.
Ale żyć trzeba... jakoś tyle w temacie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: wantwrite2014 » poniedziałek, 16 października 2017, 19:48

Mnie też zainteresował temat bezpieczeństwa pieniędzy zwłaszcza na polskich giedłach tym bardziej ,że na tych polskich giełdach pojawia się coraz więcej altconiów i jak tak dalej pójdzie z zagranicznych giełd będziemy korzystać rzadziej lecz , spośród polskich giełd czyli bitbay , beatcoin , abucoins , bitmarket , która jest najbezpieczniejsza? działanie takich giełd jest pod nadozrem KNF?

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 24 września 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: depresjonista » poniedziałek, 16 października 2017, 20:19

uchowaj Panie Boże!

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Skąd te zaufanie?

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 11:30

wantwrite2014 pisze:pójdzie z zagranicznych giełd będziemy korzystać rzadziej lecz , spośród polskich giełd czyli bitbay , beatcoin , abucoins , bitmarket , która jest najbezpieczniejsza? działanie takich giełd jest pod nadozrem KNF?
Żadna z tych giełd nie jest pod nadzorem KNF i dobrze.

Bitcoiny/Kryptowaluty trzymane na giełdzie NIE SĄ TWOJE. Należy to zrozumieć i nie trzymać tam monet bez potrzeby (jeżeli ktoś profesjonalnie handluje, to ma ryzyko wliczone w koszty).

Jedyne monety jakie są Twoje to te, do których tylko Ty masz i znasz klucz prywatny. Jeżeli tego nie rozumiesz, to wychodź z kryptowalut bo czeka Cię strata wszystkich włożonych w nie pieniędzy.

Bitcoin został stworzony przez Satoshiego Nakamoto w jednym głównym celu: Aby ludzie nie musieli ufać bankom. Jeżeli będziesz ufał giełdom, to staną się one nowymi bankami. A nie o to w tym wszystkim chodzi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: wantwrite2014 » wtorek, 17 października 2017, 11:45

ShadowOfHarbringer pisze:
wantwrite2014 pisze:pójdzie z zagranicznych giełd będziemy korzystać rzadziej lecz , spośród polskich giełd czyli bitbay , beatcoin , abucoins , bitmarket , która jest najbezpieczniejsza? działanie takich giełd jest pod nadozrem KNF?
Żadna z tych giełd nie jest pod nadzorem KNF i dobrze.

Bitcoiny/Kryptowaluty trzymane na giełdzie NIE SĄ TWOJE. Należy to zrozumieć i nie trzymać tam monet bez potrzeby (jeżeli ktoś profesjonalnie handluje, to ma ryzyko wliczone w koszty).

Jedyne monety jakie są Twoje to te, do których tylko Ty masz i znasz klucz prywatny. Jeżeli tego nie rozumiesz, to wychodź z kryptowalut bo czeka Cię strata wszystkich włożonych w nie pieniędzy.

Bitcoin został stworzony przez Satoshiego Nakamoto w jednym głównym celu: Aby ludzie nie musieli ufać bankom. Jeżeli będziesz ufał giełdom, to staną się one nowymi bankami. A nie o to w tym wszystkim chodzi.
Z tym KNF to faktycznie to faktycznie głupi pomysł. Czyli jeśli trzymamy kryptowaluty na giełdzie to pozostaje mieć nadzieję ,że akurat w tym czasie giełde nie upadnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 17 października 2017, 12:01

@wantwrite2014, Jeśli nie gramy wcale daytradingu i używamy giełdy cały czas jako portfela tzn. że jesteśmy debilami. :D

Inaczej tego nie nazwę. Znając historię giełd crypto, hacków, wałków, włamów itd. trzeba reagować adekwatnie do ryzyka. Giełda jako portfel bez gry DT to czysty idiotyzm i lenistwo.

W dobie coraz tańszych dysków nawet portfele wymagające wiele miejsca są niemal żadnym wysiłkiem z naszej strony jeśli chodzi o bezpieczeństwo środków.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Skąd te zaufanie?

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 12:06

Wymazywanie pisze:@wantwrite2014, Jeśli nie gramy wcale daytradingu i używamy giełdy cały czas jako portfela tzn. że jesteśmy debilami. :D
Inaczej tego nie nazwę. Znając historię giełd crypto, hacków, wałków, włamów itd. trzeba reagować adekwatnie do ryzyka. Giełda jako portfel bez gry DT to czysty idiotyzm i lenistwo.
W dobie coraz tańszych dysków nawet portfele wymagające wiele miejsca są niemal żadnym wysiłkiem z naszej strony jeśli chodzi o bezpieczeństwo środków.
Coraz częściej piszesz coś mądrego, więc postanowiłem Cię w końcu odblokować i czytać Twoje posty.

Nie sp***** tego i postaraj się nadal zachowywać normalnie to będziemy mogli rozmawiać jak ludzie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: scarface96 » czwartek, 19 października 2017, 13:12

ciekawy temat , sam się nad tym zastanawiam osobiście zacząłem grać od nie dawna na bitbayu ale codziennie troche handluje. Czy więc powinno się codziennie robić wypłaty środków z BitBayu na konto bankowe gdy nie gramy ? Na jakich giełdach gracie i które uważacie za najlepsze ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: Pawelawe » czwartek, 19 października 2017, 17:50

No właśnie problem polega na tym, że jestem daytraderem i wypłacanie/wpłacanie non stop środków jest dla mnie męczące i nie opłacalne. Rozumiem, że zagraniczne giełdy są tak samo podatne na tego typu wałki jak polskie?

PS. Co do bitcurexa jest ktoś na bieżąco i wie jak się potoczyła sprawa?

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: Daytrader » czwartek, 19 października 2017, 19:06

Generalnie do polskich giełd nawet banki zaufania nie mają. Czym wieksza gielda tym gorzej niestety.:(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 19 października 2017, 19:11

@Pawelawe, no jak masz środki ciągle w grze to możesz je trzymać na kilku giełdach. Zawsze mniejsza szansa na utratę 100% w razie zwinięcia interesu.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: devega » czwartek, 19 października 2017, 19:29

ShadowOfHarbringer pisze: Coraz częściej piszesz coś mądrego, więc postanowiłem Cię w końcu odblokować i czytać Twoje posty.
Skoro był zablokowany, to skąd wiedziłeś, że zaczął pisać coś mądrego? :)
A co do trzymania kasy na giełdach, to w 100% zgadzam się z @Wymazywanie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 19 października 2017, 19:43

Na giełdzie trzymasz tyle kasy ile jesteś w stanie stracić bez takich konsekwencji jak kupowanie kawałka sznurka i flaszki wódki na odwagę ;)

Jednym z lepszych haseł jakie można znaleźć na forum - LEWAR TWÓJ WRÓG.
Jednocześnie grając na lewarze trzymasz na giełdzie stosunkowo mało swojej kasy.

Ot taki paradoks...

P.S.
Dlaczego korzystam z BM, a nie z BB - bo BM nie jest reklamowany na YT przez Pana "Ponzi"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 19 października 2017, 20:15

KryptoBanita pisze: BM nie jest reklamowany na YT przez Pana "Ponzi"
a bitcurex był?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Skąd te zaufanie?

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 19 października 2017, 20:44

devega pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Coraz częściej piszesz coś mądrego, więc postanowiłem Cię w końcu odblokować i czytać Twoje posty.
Skoro był zablokowany, to skąd wiedziłeś, że zaczął pisać coś mądrego? :)
Proste. Bo pisze do mnie mądrze w ocenach postów, a tego nie da się zablokować. A przynajmniej mój skrypt nie blokuje ocen postów.

Mógłbym przerobić skrypt, ale jak widać nie ma potrzeby. Spam na ocenach nie jest jakiś duży żeby to był problem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd te zaufanie?

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 19 października 2017, 20:45

aha czyli plusami Cię kupił.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości