Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: noisy » piątek, 6 października 2017, 09:39

Wyobraźcie sobie taki scenariusz. Jest piękny listopadowy poranek 2017 roku. Jak codziennie rano, wchodzicie na coinmarketcap, a tam waszym oczom ukazuje się taki widok:

Obrazek

Abstrakcja? Bynajmniej. Taki scenariusz może stać się faktem. Nie chcę szerzyć FUD, bo nie ma powodów do paniki, natomiast faktem jest to, że dwa następne forki ją w przygotowaniu Segwit2x oraz Bitcoin Gold

Forkologia

Jeżeli ktoś nie do końca łapie się w różnych rodzajach forków z jakimi możemy mieć doczynienia w krypto, bardzo serdecznie chciałbym wówczas polecić, ten krótki wykładzik Andreasa Antonopolousa:

[youtube][/youtube]

To co się ma zdarzyć w najbliższym czasie, to dwa hardforki, segwit2x oraz Bitcoin Gold

Kilka słów o Bitcoin Gold:

[youtube][/youtube]

Kilka słów o tym w jaki sposób forkuje się Bitcoin 2x, oraz w jaki sposób zabezpieczają się przed replay attack i dlaczego tak a nie inaczej

[youtube][/youtube]

-----

Dyskusja

Ciekaw jestem co o tym wszystkim sądzicie. Przyznam szczerze, że koncepcja BTC Gold wydaje się ciekawa. Wszakże wówczas kopani Bitcoina wróciło by w dużym stopniu do szarych obywateli. Biorąc pod uwagę, że wkrótce ETH może w końcu przejść na ProofOfStake, górnicy mogą chcieć go widzieć jako alternatywę.

Czy według was segwit2x wejdzie w główny łańcuch Bitcoina, czy będziemy mieli forka?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: koparki » piątek, 6 października 2017, 10:34

pierwsze zdjęcie jest m.zd. nierealne , gdyby było tyle forków to one uszczuplą kapitalizację bitcoina i nie będa one wszystkie w top5 (moze tylko w pierwszych dniach). W sumie te całe zamieszanie to wojna o przewłaszczenie nazwy bitcoin (blockstreamcoin).
Zamieszanie sprawi że bardziej wypełni się kapitalizacja DASHA, MONERO, ZEC-a , NEM-a IOTA a eth bedzie jako topowy w kapitalizacji ;)
Jak kurz opadnie to ostatecznie m.zd. bloackstreamcoin zawłaszczy nazwę BTC, bo siły które są tym zainteresowane mają nieskończone zasoby finansowe i mogą skupować btc z rynku trzymając w ryzach cenę oraz opłacalność wydobycia.
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » piątek, 6 października 2017, 11:00

Ja sie wypowiadałem co sądze o forkach i jakie kolosalne widze różnice między btc cash a seg2x tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/26271971/repo ... rozumieni/
https://www.wykop.pl/wpis/27066573/#comment-96075693

Uzupełnię tylko że coraz bardziej sie skłaniam do tego że prawdziwym bitcoinem jest to co giełdy nazywają "btc". Gdyby giełdy trzymając sie konsensusu pow nazwały "btc" łańcuch mający ponad 90% to seg2x stalby sie prawdziwym bitcoinem. Jeśli zostanie nazwany jakoś inaczej np. "b2x" mimo ponad 90% poparcia to pewnie będzie miał niższą cenę niż stary btc i wkrótce to ponownie tam przejdzie większość mocy.
Podsumowując giełdy maja ogromny wplyw na to który hardfork zostanie bitcoinem. Niestety.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: xbladexx » piątek, 6 października 2017, 11:26

koparki pisze: pierwsze zdjęcie jest m.zd. nierealne , gdyby było tyle forków to one uszczuplą kapitalizację bitcoina i nie będa one wszystkie w top5 (moze tylko w pierwszych dniach). W sumie te całe zamieszanie to wojna o przewłaszczenie nazwy bitcoin (blockstreamcoin).
tak ale te forki jedzą kapitalizacje wszytkiego nie tylko BTC... widziales ETH 350$+ ? hmmm
to sie dzieje kosztem altów które miały niby sie skalowac a BTC jak btc zaczelo rabac forki to plan się popsuł.
:D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: koparki » piątek, 6 października 2017, 11:27

otóż to , "nazwa", "marka" BTC jest najwięcej warta. Kto będzie podążał za nazwą ten będzie miał "właściwe", bitcoiny ;) głupie ale niestety działa.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 6 października 2017, 11:30

noisy pisze:Wyobraźcie sobie taki scenariusz. Jest piękny listopadowy poranek 2017 roku. Jak codziennie rano, wchodzicie na coinmarketcap, a tam waszym oczom ukazuje się taki widok:
FULL STOP.

Obrazek

Bitcoin Gold to jawny scam.

Obrazek

Trzeba wszędzie i wobec ostrzegać ludzi przed tym scamem, jakiś bo jakieś barany w Polsce nasmarowały już o tym artykuł(y) i wieść się rozchodzi że niby są 4 forki. Nie, forki są 3 i ani jednego więcej, każdy dodatkowy będzie scamem.

Więcej informacji
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=23854

Kolego, powinieneś wywalić <OSZUSTWO>"Bitcoin Gold"</OSZUSTWO> z tego screenshota bo dodajesz mu wiarygodności stawiając go w jednym rzędzie z innymi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 6 października 2017, 11:38

Zapomniałem dodać, że Andreas Antropolous to jawny zdrajca Bitcoina i pachołek Core.

Nie warto go słuchać. Generalnie nie warto też słuchać większości "youtuberów", którzy wypowiadają się o kryptowalutach.

Moim zdaniem to jest naganianie frajerów na fałszywe projekty i jawne oszustwa takie jak Bitcoin Gold. Grube ryby już czekają żeby wyleszczyć wszystkich cieniasów.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Bit-els » piątek, 6 października 2017, 11:44

@ShadowOfHarbringer, ciekawe. Bo jesli masz rację, to chyba wszelkie fundamenty i autorytety upadają. Antropoulos był jednym z najgorętszych i najstarszych orędowników i ewangelizatorów bitcoina. Czy bitcoin casha też zwalcza?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 6 października 2017, 11:55

Bit-els pisze:@ShadowOfHarbringer, ciekawe. Bo jesli masz rację, to chyba wszelkie fundamenty i autorytety upadają. Antropoulos był jednym z najgorętszych i najstarszych orędowników i ewangelizatorów bitcoina. Czy bitcoin casha też zwalcza?
Nie atakuje Casha, ale celowo go pomija i promuje Core.

Antropolous skończył się całkowicie rok temu.

Jawny zdrajca i pachołek Core. Tak umierają autorytety.

W sumie staje się jasne w jaki sposób utrzymać imperium zła w erze internetu. Wystarczy wykupić/zastraszyć/przekabacić największe autorytety i cała publika automatycznie spija każde gówno i każdy syf, które wyprodukujesz - bo "autorytety" powiedziały że tak jest Cool.

Dlatego ja nie mam autorytetów, ludzie są zbyt łatwi do kupienia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: mecenas » piątek, 6 października 2017, 12:16

Jak wchodziłem w bitcoina, czyli jak angażowałem się finansowo w projekt, to jedyne czego naprawdę się wtedy fundamentalnie obawiałem to był czynnik ludzki. Minęło trochę czasu i intuicja zaprowadziła mnie do większościowej redukcji wszelkich pozycji na BTC. Obawy sprzed lat właśnie się materializują i nie czuję żalu, że wyszedłem za wcześnie, prawie emocjonalnie. Obecnie podtrzymuję obawy z przeszłości i nadal uważam, że to właśnie czynnik ludzki może doprowadzić do upadku lub marginalizacji projektu. BTC z wysokim jak dla mnie prawdopodobieństwem zostanie przerobiony, przemielony na big_corpo_banksterską papkę dla naiwnych i zredukowany do roli transgranicznej ciekawostki finansowej.
Prawdziwe crypto zostaną zepchnięte w niebyt i odseparowane od "legalnych" rynków, ich rynkowy udział (tych prawdziwych) najprawdopodobniej nie wybije się latami ponad wolumen strefy szumu.
Oczywiście to moja subiektywna pesymistyczna wizja i naprawdę chciałbym się pomylić w długim terminie i tym samym przegrać trzymając się tej smutnej projekcji...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: wsite » piątek, 6 października 2017, 12:28

Jak wraz z bitcoinem inne alty będą się dzielić a przy tym tracić na wartości to ludzie podziękują kryptowalutcie.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » piątek, 6 października 2017, 13:04

wsite pisze: Jak wraz z bitcoinem inne alty będą się dzielić a przy tym tracić na wartości to ludzie podziękują kryptowalutcie.
Niektóre alty mają moim zdaniem dużo bardziej przemyślany system zarządzania zmianami jak i prowadzeniem dalszego rozwoju. Działają jak zdecentralizowana autonomiczna korporacja w takim przypadku raczej by nie było problemu z ustaleniem za którym forkiem stoi większy kapitał bo to on głosuje nad zmianami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: mecenas » piątek, 6 października 2017, 13:12

edbog pisze: zdecentralizowana autonomiczna korporacja
Mówisz o DASH? Ciekawy to projekt, może się nie rozerwie od środka. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » piątek, 6 października 2017, 13:29

@mecenas, Tak, dash mam na mysli. Ma większe szanse że nie będzie sie rozrywał ale dopiero jak dojdzie do sytuacji podbramkowej gdzie bedzie trzeba podjac ciężką decyzje sie okarze czy jest czegoś warty.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: BarteX » środa, 11 października 2017, 09:19

Dziwne to wszystko, uważacie że BTC Gold to scam ? Nie mówię, że nie ale aż nie chce się wierzyć, że jest taka możliwość. Przecież za BTC stoi duża społeczność i w tym przypadku jak możliwe, że powstanie kolejny fork skoro to ma niby być scam. Jak może być na to przyzwolenie zwykłych Kowalskich kopaczy ?
Naprawa komputerów, tabletów, laptopów. Wgrywanie otwartych systemów operacyjnych Cyanogenmod, lineageOS LepszySerwis.pl Poznań i okolice :)

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » środa, 11 października 2017, 12:26

BarteX pisze: Przecież za BTC stoi duża społeczność i w tym przypadku jak możliwe, że powstanie kolejny fork skoro to ma niby być scam. Jak może być na to przyzwolenie zwykłych Kowalskich kopaczy ?
Społeczność która stoi za btc nie ma siły i możliwości żeby wpłynąć na mniejszościowe hard forki bo żeby taki powstał wystarczy 2 kopaczy nawet nie ze specjalnym sprzętem ale ze zwykłymi procesorami cpu i fork bedzie żył.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Bit-els » środa, 11 października 2017, 12:35

No nie bedzie żył. Bo fork dziedziczy trudnośc po pierwotnym łańcuchu a moc 2 cpu....

Ale to wszystko jest naturalną ewolucją i przewidziane w założeniach z manifestu Satoshiego.
Wygrywa mocniejszy łańcuch.
Czysty darwinizm i ewolucja

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14378
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » środa, 11 października 2017, 13:38

edbog pisze: bo żeby taki powstał wystarczy 2 kopaczy
Bit-els pisze:fork dziedziczy trudnośc po pierwotnym łańcuchu
Można to pogodzić jak zrobiło ABC - "zmodyfikować" regulację trudności, np dodając DGW i startując od 1 i na innym algo.
Ktoś chce taki fork? ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Bit-els » środa, 11 października 2017, 13:55

Ok, ale w przypadku golda i segwit2x nikt nie robi takich rzeczy.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » środa, 11 października 2017, 14:15

@Bit-els, W przypadku segwit2x żadne triki nie będą robione bo to normalny hardfork.
Btc gold to w sumie nie wiem bo nie czytałem o nim ale to chyba mniejszościowy hardfork wiec żeby sie utrzymać będą musieli sztucznie zmniejszyć trudność, gold dodatkowo algorytm jeszcze zmieni.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości