Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » środa, 11 października 2017, 14:47

Gold ma premine XD
Sw2x jest (obecnie) jedynym uczciwym hardfrokiem.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 6 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: NuMeRoUnO » czwartek, 12 października 2017, 10:15

No właśnie 25.10.2017 tuż tuż i trzeba się przygotować do wydobycia :) Wiecie jaki to ma być algorytm ? Na jakich kartach wydobycie będzie najbardziej efektywne ??

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 12 października 2017, 10:42

Według opisu ma być Equihash, ale kod jest tak scommitowany że nie widać.
P2Poola nie będę odpalać.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 6 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: NuMeRoUnO » czwartek, 12 października 2017, 11:00

To albo Vega 56 albo 1080 wychodzi najlepiej ?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: wrip » czwartek, 12 października 2017, 17:09

Czy nie będzie niedługo tak, że zamiast wypuszczać zwyczajnie kolejną kryptowalutę, będą tworzone forki BTC? Darmowa reklama, pompa za pompą - profit.
Czy istnieją jakieś granice modyfikacji kodu oryginalnego BTC by to już nie był fork, a nowy byt?
Może wielkim błędem np. Dogecoina było to, że zamiast zrobić forka, stworzyli coina od podstaw?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: BarteX » piątek, 13 października 2017, 09:19

Teraz pytanie gdzie będzie można kopać BTC GPU na jakich poolach ? Ktoś wie ? Bo rozumiem, że jeśli albo będzie Equihash to jest szansa, że będzie można odpalić Claymora i jechać ? O ile oczywiście claymore zostanie zaktualizowany. Dobrze myślę ?
Naprawa komputerów, tabletów, laptopów. Wgrywanie otwartych systemów operacyjnych Cyanogenmod, lineageOS LepszySerwis.pl Poznań i okolice :)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Lais » piątek, 13 października 2017, 13:03

Wybaczcie laickie pytanie ale na różnych stronach są używane różne nazwy BTC w ramach skrótów myślowych i ja już się gubię co jest czym jeśli chodzi o nazwę bitcoin. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś, jak prostej babie, posegregował te nazwy i przypisał odpowiednie nazwy do skrótów.
.
BTC, które jest teraz na giełdach to jaką ma nazwę? Sam Bitcoin czy z jakimś dodatkiem typu segwit1x?
Ten fork, który ma być to wtedy powstanie nazwa Bitcoin segwit2x (BTC2x)? A co z tym obecnym BTC- jaka nazwa?
Często wspominany w wątkach Bitcoin Core to który jest to bitcoin?
Bitcoin ABC - to jest Bitcoin Cash?

Koledzy - ratunku ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: domator » piątek, 13 października 2017, 20:09

Czy BTC gold ma miec replay protection?
Jak z portfelami do seg2x? Czy core bedzie - blokujac ten pomysl - nie obslugiwal tego lancucha?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: BarteX » sobota, 14 października 2017, 07:39

Lais pisze: Wybaczcie laickie pytanie ale na różnych stronach są używane różne nazwy BTC w ramach skrótów myślowych i ja już się gubię co jest czym jeśli chodzi o nazwę bitcoin. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś, jak prostej babie, posegregował te nazwy i przypisał odpowiednie nazwy do skrótów.
.
BTC, które jest teraz na giełdach to jaką ma nazwę? Sam Bitcoin czy z jakimś dodatkiem typu segwit1x?
Ten fork, który ma być to wtedy powstanie nazwa Bitcoin segwit2x (BTC2x)? A co z tym obecnym BTC- jaka nazwa?
Często wspominany w wątkach Bitcoin Core to który jest to bitcoin?
Bitcoin ABC - to jest Bitcoin Cash?

Koledzy - ratunku ;)
Albo zostanie BTC albo Bitcoin Core (tak mi się wydaję).
Naprawa komputerów, tabletów, laptopów. Wgrywanie otwartych systemów operacyjnych Cyanogenmod, lineageOS LepszySerwis.pl Poznań i okolice :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: prezes » sobota, 14 października 2017, 08:18

Jakby zostały dwa silne Bitcoiny to mogłoby to rozwalić rynek (czyt. cena mogłaby obydwu mocno polecieć w dół). Dla dobra BTC jeden łańcuch musi szybko umrzeć.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Lais » sobota, 14 października 2017, 12:31

Lais pisze: Wybaczcie laickie pytanie ale na różnych stronach są używane różne nazwy BTC w ramach skrótów myślowych i ja już się gubię co jest czym jeśli chodzi o nazwę bitcoin. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś, jak prostej babie, posegregował te nazwy i przypisał odpowiednie nazwy do skrótów.
.
BTC, które jest teraz na giełdach to jaką ma nazwę? Sam Bitcoin czy z jakimś dodatkiem typu segwit1x?
Ten fork, który ma być to wtedy powstanie nazwa Bitcoin segwit2x (BTC2x)? A co z tym obecnym BTC- jaka nazwa?
Często wspominany w wątkach Bitcoin Core to który jest to bitcoin?
Bitcoin ABC - to jest Bitcoin Cash?

Koledzy - ratunku ;)
I co - nikt z doświadczonych użytkowników nie umie w kilku zdaniach odpowiedzieć na dylematy początkującej biednej, zagubionej dziewczyny (bez zapałek)? :p

Dla mnie ten cały BTC to jest fenomen, ale taki trochę negatywny (nie mam na myśli spraw technicznych), świadczący o potędze zachowań bezrozumnego tłumu (bezrozumnego bo tłum myśli tylko zero-jedynkowo). Ja kieruję się głównie logiką i pewnie to mój pech :p
Dlaczego?
Bo kurs rośnie pomimo tego że nikt nie zna losów "produktu" w najbliższej perspektywie kilku tygodni, nie wiadomo nawet który łańcuch zwycięży ani jak będzie nazywał się produkt finalny i jak widać jest nawet problem z nazwaniem obecnego produktu (lub dowiedzeniem się co jak się nazywa). Krótko mówiąc - zachowanie tłumu jest takie jakby wszystkie banki ogłosiły na rzetelnych, oficjalnych stronach, że właśnie uruchamiają lokaty terminowe na BTC o oprocentowaniu 100% w skali roku. A fakty są takie, że większość informacji ma charakter tabloidowy i pochodzi ze źródeł, których rzetelność jest nie do sprawdzenia przez przeciętnego człowieka.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 października 2017, 17:32

Lais pisze:Wybaczcie laickie pytanie ale na różnych stronach są używane różne nazwy BTC w ramach skrótów myślowych i ja już się gubię co jest czym jeśli chodzi o nazwę bitcoin. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś, jak prostej babie, posegregował te nazwy i przypisał odpowiednie nazwy do skrótów.
.
BTC, które jest teraz na giełdach to jaką ma nazwę? Sam Bitcoin czy z jakimś dodatkiem typu segwit1x?
Ten fork, który ma być to wtedy powstanie nazwa Bitcoin segwit2x (BTC2x)? A co z tym obecnym BTC- jaka nazwa?
Często wspominany w wątkach Bitcoin Core to który jest to bitcoin?
Bitcoin ABC - to jest Bitcoin Cash?

Koledzy - ratunku ;)
Nikt Ci nie chce wytłumaczyć bo to strasznie skomplikowane i i tak się możesz pogubić. No ale spróbuję.

W zależności od tego, która wersja Bitcoina wygra w listopadzie, nazwy będą za każdym razem inne:

Jeżeli wygra Bitcoin Cash:
Bitcoin = BTC, XBT (blok nielimowanej wielkości), klienty: Bitcoin ABC, Bitcoin Unlimited UAHF, Bitcoin Classic UAHF, Bitcoin XT (+ inne, które przejdą na wygrywający łańcuch)
Bitcoin-SegWit1X = BC1, S1X, klienty: Bitcoin Core, Bitcoin Classic, Bitcoin XT [niepełna obsługa]
Bitcoin-SegWit2X = BC2, S2X, klienty: BTC1

Jeżeli wygra Bitcoin-SegWit1X:
Bitcoin = BTC, XBT (blok 1MB), klienty: Bitcoin Core, Bitcoin Classic, Bitcoin XT [niepełna obsługa] (+ inne, które przejdą na wygrywający łańcuch)
Bitcoin Cash = BCC,BCH, klienty: Bitcoin ABC, Bitcoin Unlimited UAHF, Bitcoin Classic UAHF, Bitcoin XT
Bitcoin-SegWit2X = BC2, S2X, klienty: BTC1

Jeżeli wygra Bitcoin-SegWit2X:
Bitcoin = BTC, XBT (blok 2MB), klienty: BTC1 (+ inne, które przejdą na wygrywający łańcuch)
Bitcoin Cash = BCC,BCH, klienty: Bitcoin ABC, Bitcoin Unlimited UAHF, Bitcoin Classic UAHF, Bitcoin XT
Bitcoin-SegWit1X = BC1, S1X, klienty: Bitcoin Core, Bitcoin Classic, Bitcoin XT [niepełna obsługa]

Dodam też, że Bitcoin-SegWit1X jest często nazywany na forach "Bitcoin Core", "Core" albo "CoreCoin" albo "BCore" - takie ksywki, ostatnie 2 mogą być obraźliwe dla zwolenników Core. "Bitcoin Cash" jest nazywany obraźliwie "BCash" przez trollów i astroturferów promujących łańcuch Core/SegWit1X - nazwa poza tym nie jest w użyciu i nigdy nie była.

Myślę że opisałem to wystarczająco przejrzyście, jeżeli ktoś ma uwagi to niech wali.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 października 2017, 13:09 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Lais » sobota, 14 października 2017, 19:45

Pytanie co jest bitcoinem, a właściwie jak te nazwy i "skróty myślowe" przyporządkować to było moje i jestem wdzięczna @ShadowOfHarbringer, że mi pomógł bo oczywiście można szukać tych informacji w google ale są tak różne wyniki na różnych stronach, co do których wiarygodności nie jestem pewna, że lepiej uzyskać info na tym forum, bo jego wiarygodność i zaawansowanych użytkowników jest duża (to tyle w kwestii pochlebstw hehe)

PS
@ferdek
Nie nadinterpretuj moich wypowiedzi ani nie czytaj mi w myślach co chciałam powiedzieć bo się zgubisz w labiryncie moich połączeń nerwowych :p
Napisałam specjalnie lekko prowokacyjnie by wyznawcy bitcoina/lub przeciwnicy zauważyli mój post i to miało zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania odpowiedzi :p
Ostatnio zmieniony sobota, 14 października 2017, 19:51 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 października 2017, 19:48

Lais pisze:Koledzy - ratunku ;)
Jeszcze małe wyjaśnienie:

Jeżeli widzisz na forach kogoś kto nazywa Bitcoin Cash obraźliwie - "BCash", to od razu wiesz że masz do czynienia ze zwolennikiem Core/SegWit-1MB/SegWit1X.

Działa to też w drugą stronę: Jeżeli ktoś pisze o Bitcoin-SegWit1X "BCore", "CoreCoin", "Kore", "BlockstreamCore", "North Kore" lub podobne- to wiesz od razu że masz do czynienia z politycznym przeciwnikiem małych bloków, zwolennikiem Bitcoin Cash lub też po prostu przeciwnikiem cenzury wszechobecnej na popierających Core/1MB/SegWit forach.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Bit-els » sobota, 14 października 2017, 20:49

@ferdek, co powiesz jeśli 18 list. 95% mocy górniczej przejdzie na łańcuch 2 MB?
Następnego może być 99%
Xapo już zapowiedział, źe btc to moc sieci.
Po 2-3 dniach giełdy i portfele zrobią to samo. Sabotażyści z Blockstreamu zostaną na lodzie.

I potem będzie już naturalna ewolucyjna walka między btc 2MB a btc 8MB

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: RE: Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » sobota, 14 października 2017, 21:43

Bit-els pisze: I potem będzie już naturalna ewolucyjna walka między btc 2MB a btc 8MB
Technologicznie wygrywa 2mb z segwitem - więcej możliwości rozbudowy protokołu.
8mb ma tylko większy blok.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » sobota, 14 października 2017, 22:13

Bit-els pisze: I potem będzie już naturalna ewolucyjna walka między btc 2MB a btc 8MB
Nie zgodziłby sie z tym, Po 2MB być może powstanie kolejny hard fork np. do 8MB albo 10MB i za tym oprogramowaniem może stanie większość mocy i wtedy fork 2MB zginie. Tak przebiegać bedzie ewolucja btc dzięki temu w każdej chwili wiemy który lancuch to btc ewentualnie jeśli to nie wypali to btc pozostanie zawsze oprogramowaniem core.
Btc cash z 8MB nie był i nie jest bitcoinem. Jesli jakims cudem stalby sie bitcoinem w przyszłości to projekt całościowo byłby skończony bo jeśli taki trik stałby sie faktem to nigdy juz nie byłbym pewny czy w przyszlosci jakis inny mniejszościowy hard fork nie wskoczy na miejsce btc cash. Ludzie nie wiedzieliby na podstawie czego określić który w danej chwili jest bitcoinem a który bedzie w przyszlosci :lol:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 15 października 2017, 04:10

edbog pisze:
Bit-els pisze: I potem będzie już naturalna ewolucyjna walka między btc 2MB a btc 8MB
Nie zgodziłby sie z tym, Po 2MB być może powstanie kolejny hard fork np. do 8MB albo 10MB
Aha.

Zważywszy, że Bitcoin Cash testuje obecnie bloki 1GB, to życzę powodzenia innym pretendentom do tronu z rozmiarem 1000x lub 100x mniejszym.

Nie mam siły ani czasu tutaj się przekomarzać co jest prawdziwym Bitcoinem a co nie, przyszłość sama to pokaże. Może znowu będę musiał zrobić sobie przerwę od tego forum, bo kopanie się z koniem jest bezsensowne i irytujące.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: amneziahaze » niedziela, 15 października 2017, 09:03

ShadowOfHarbringer pisze: Jeżeli widzisz na forach kogoś kto nazywa Bitcoin Cash obraźliwie - "BCash", to od razu wiesz że masz do czynienia ze zwolennikiem Core/SegWit-1MB/SegWit1X.

Działa to też w drugą stronę: Jeżeli ktoś pisze o Bitcoin-SegWit1X "BCore", "CoreCoin", "Kore", "BlockstreamCore", "North Kore" lub podobne- to wiesz od razu że masz do czynienia z politycznym przeciwnikiem małych bloków, zwolennikiem Bitcoin Cash lub też po prostu przeciwnikiem cenzury wszechobecnej na popierających Core/1MB/SegWit forach.
Naprawdę?
ferdek pisze: BTC 8mb oraz futuresy na btc 2mb lecą na łeb na szyję. Będzie miedzy nimi walka, który z nich jest mniej śmiesznym altcoinem tego coina, którego ciagle wszyscy bedą nazywac BTC.
Przepraszam, czy mógłbyś wyrażać się bardziej jasno, bo przypadkiem nie chciałbym zwariować. Czyli BTC to nie BTC, ale altcoinem się stanie po forku, bo jego łańcuch umrze, a Bitcoin Cash nie szanujesz(ale testuje 1GB) i zwycięży prawdziwy Bitcoin 8mb, czyli BTC2X, a nie BCORE?

Niewątpliwie genialne warunki do dalszych wzrostów.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 15 października 2017, 22:38

Potwierdza się informacja że Bitcoin Gold jest tylko i wyłącznie jawnym oszustwem, na 10 dni przed forkiem nie jest obsługiwany przez żadną giełdę, portfel ani operatora płatności.

Więcej informacji:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 67#p376067
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 67#p372581
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości