Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » środa, 8 listopada 2017, 09:17

widget pisze: bardzo prawdopodobne iż ziści się iż trudność spadnie właśnie o te 20-30% na głównym łancuchu BTC-1M(Segwit).
1. NIE MA innego łańcucha niż 1x - fork jeszcze nie nastąpił
2. Obecne estymowanie jest na poziomie -30% i wynika TYLKO z chwilowego boomu niskiej trudności BCH jaki był niedawno, może się jeszcze wyrównać. A zauważ, że ostatnia zmiana w górę była dość znaczna.
widget pisze: po przejściu nawet większości górników na BTC-2M(Segwit) i tak główny BTC przetrwa właśnie ze względu na ten spadek trudności!
Obydwa łańcuchy po forku mają TĄ SAMĄ trudność.
Tak więc jeżeli ZA 2x jest 80% mocy "przedspadkowej" a moc spadła o 30%, to jak wróci to 2x będzie miał 90%+ mocy, albo 1x ~30-40% (zależy czyja część "wyparowała").
widget pisze: i rywalizacje wygra BCH.
LOL, nie XD
widget pisze:
Według mnie spadek hashrate to zagrywka jakieś kopalni
Całkiem możliwe, trzeba by przejrzeć czas od ostatniej regulacji w której kopalni przestały wchodzić bloki. Chyba, że to zmowa wielu kopalni ;]
domator pisze: Jakie portfel lekki pod winde czy androida na przyklad. A tego brak.
Dla lekkich portfeli zmiana 1x na 2x będzie niezauważalna - nie weryfikują zawartości bloków. Kwestia używania węzłów z "odpowiedniego" łańcucha.

Najmniej zachodu będzie z Electrum.
broda83 pisze: nie skopiuje mi BTC po forku.
Doczytaj z czego wynika "dublowanie" monet, nikt niczego nie kopiuje...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ekonokomik » środa, 8 listopada 2017, 09:45

A teraz przeczytajcie proszę dwa ostatnie maile i pomyślcie co normalny człowiek z tego zrozumie? :evil:
NIC.

Co tam "normalny", nawet taki, który interesuje się BTC w ramach hobby!
Ja nie rozumiem prawie nic, a wśród znajomych (tych którzy wiedzą o moim zainteresowaniu BTC) jestem uważany za experta ;) Bo mimo mojej skromnej i powierzchownej wiedzy wszyscy inni w moim otoczeniu mają znajomość kryptowalut o rząd wielkości (!) niższą.

Więc podpowiem: przeciętny człowiek słyszał zazwyczaj o BTC, niektórzy coś tam o innych kryptowalutach. O ICO/tokenach nie słyszał nikt z moich znajomych. O tym co to jest fork to nawet nie wspomnę.

I zastanówcie się teraz jak to całe zamieszanie forkowe wpłynie na PR Bitcoina...

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ekonokomik » środa, 8 listopada 2017, 09:53

domator pisze:
ekonokomik pisze: @rav3n_pl, ale kiedy?
10min po forku? Dzień? Tydzień?
Przecież to się może zmieniać. Nie możemy przeskakiwać i raz nazywać BTC jeden łańcuch a raz drugi.
No wlasnie możemy. Wyczuwasz mozliwosc sterowania naszym ryneczkiem, prawda :-)
Oczywiście wyczuwam możliwość cynicznej manipulacji. Ale nie zmiany nazwy. Albo mam/wysyłam BTC albo Bxx (tu wstaw dowolne literki)!

Ale najważniejsze: jeśli kwestia nazwy nie jest ustalona (a z tego co piszecie wnoszę, że nie jest), to prawdopodobnie obie konkurencyjne frakcje będą starały się utrzymywać, że to ich łańcuch jest prawdziwym BTC, tak?

Albo takie podstawowe pytanie, które pewnie zada sobie wiele osób: mam BTC w portfelu. Przychodzi fork. Jak dzień po forku wyślę komuś moje BTC to do którego łańcucha trafią? Czy to jeszcze będą BTC?
A może wyślę BTC a transakcja już nigdy nie dojdzie do adresata w wyniku manipulacji górników? Albo ja wyślę BTC a ktoś dostanie już Bxx?
A może zależy to od portfela?

Pytam poważnie. Autentycznie się już pogubiłem. :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: domator » środa, 8 listopada 2017, 10:31

ekonokomik pisze: obie konkurencyjne frakcje będą starały się utrzymywać, że to ich łańcuch jest prawdziwym BTC, tak?
Tak wlasnie moze byc.
ekonokomik pisze: Albo takie podstawowe pytanie, które pewnie zada sobie wiele osób: mam BTC w portfelu. Przychodzi fork. Jak dzień po forku wyślę komuś moje BTC to do którego łańcucha trafią? Czy to jeszcze będą BTC?
Niestety wykonasz transakcje w obu lancuchach. Ten fork nie ma zabezpieczenia !!! przed takim wyslaniem czyli trasnakcja bedzie poprawna w obu lancuchach. DLATEGO uwazam ze mnostwo osob straci mnostwo pieniedzy!!!!
Najpierw nalezalby dokonac podzialu srodkow (jak podczas forka ETH/ETC) - nie wchodzac w szczegoly jest to mozliwe ale trudne dla uzytkownika. Szczegolnie jak nie ma normalnego walleta do B2X.

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
ekonokomik pisze: Autentycznie się już pogubiłem.
Och, to juz nieźle. Przynajmniej zdajesz sobie sprawe ze jest zamieszanie. 99% ludzi majacych BTC tego nie wie.... Mysla ze dostana nowe bitcoiny jak cash czy gold.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » środa, 8 listopada 2017, 10:35

ekonokomik pisze: Ale najważniejsze: jeśli kwestia nazwy nie jest ustalona (a z tego co piszecie wnoszę, że nie jest), to prawdopodobnie obie konkurencyjne frakcje będą starały się utrzymywać, że to ich łańcuch jest prawdziwym BTC, tak?
Core raczej będzie walczyło żeby to ich łańcuch zawsze był nazywany btc, seg2x raczej będzie tego "domagało się" jedynie w przypadku gdy ich łańcuch zwycięży a mimo to giełdy nie zaczną nazywać btc. Chyba ze im tez coś w bani się pomiesza bo tego wykluczyć nie można.

Generalnie ten fork jest robiony w taki sposób że tylko jeden łańcuch zwycięży a drugi zginie(według mnie jedyny prawidłowy sposób zmiany oprogramowania btc) chyba ze coś pójdzie nie tak to będą żyły sobie oba forki i będzie dość ciężko się połapać.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: sha256 » środa, 8 listopada 2017, 10:35

@ekonokomik, To co stanie sie niedługo to ból dla wielu użytkowników.
Spójrzmy jakie nazewnictwo przyjął Bitfinex: BT1/BT2, HitBTC: B1X/B2X. Ja tutaj nie widzę bitcoina. Po forku będziemy mieli dwa rożne tokeny.
I kwestia czy upieramy się, żeby któryś z nich był nazywany Bitcoinem czy nie. Ze względów historycznych BT1, B1X powinien zostać Bitcoinem ale co jesli stanie się bezużyteczny przez te kilka miesięcy dostosowywania trudności? Po wszystkim może się okazać, że to BT2,B2X ma nazwę Bitcoin i BT1, B1X pozostanie nazwa Bitcoin Classic na przykład. Bo przecież userzy i rynki finansowe nie mogą czekać. Liczy się obrót i kasa, a kto będzie chciał korzystać z nędznego BT1, B1X gdzie blok wpada co 100 minut? Po wszystkim tron będzie już zajęty.
Pozostaje sprawa techniczna tj. uzyskanie monet BT2, B2X kiedy nie ma replay protection. Posiadacze portfeli hardware'owych jak Ledger i Trezor będą mieli wsparcie ich dev teamów i instrukcje, a nawet narzędzia. Część giełd i portfeli online tez zapewni wsparcie dla obu monet. Reszta musi sobie poradzić np. korzystając ze swojej wiedzy lub wiedzy innych - którzy pokazują i objaśniają jak to zrobić bezpiecznie np. @rav3n_pl ( być może warto wydzielić w widocznym miejscu instrukcje krok po kroku jak to zrobić bezpiecznie choć było już wiele na ten temat przy okazji BGold i wcześniej). Wielu pewnie wyszło na fiaty albo na alty.
A wielu użytkowników pogubi się w tym zamieszaniu, ogromna część potraci swoje tokeny.
Ostatnio zmieniony środa, 8 listopada 2017, 10:39 przez sha256, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » środa, 8 listopada 2017, 10:37

domator pisze: Szczegolnie jak nie ma normalnego walleta do B2X.
Electrum powinien normalnie działać z oprogramowaniem b2x.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: domator » środa, 8 listopada 2017, 10:41

edbog pisze:
domator pisze: Szczegolnie jak nie ma normalnego walleta do B2X.
Electrum powinien normalnie działać z oprogramowaniem b2x.
OK. Ale co? Dorobili przelacznik? Bedzie wersja? Chodzi o to ze na razie nic nie ma. Rozumiem ze musi sie laczyc do innych nodow/serwerow i bedzie widzial innego bitcoina, prawda. Ale to przeciez trzeba ogarnac, poinformowac userow, itd.... NIC SIE NIE DZIEJE !
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ekonokomik » środa, 8 listopada 2017, 10:44

domator pisze: Niestety wykonasz transakcje w obu lancuchach. Ten fork nie ma zabezpieczenia !!! przed takim wyslaniem czyli trasnakcja bedzie poprawna w obu lancuchach.
No to teraz chyba zaczynam powoli łapać. :shock: Czyli to nie będzie taki "oswojony fork" jak przy powstaniu BCH, tylko autentyczny, "prawdziwy" FORK? Czyli część kopalni akceptuje zmianę a część nie i dojdze do rozdwojenia łańcucha i do walki - przetrwa silniejszy łańcuch >51% mocy, a drugi padnie?

Ale w takim wypadku nie ma mowy o żadnych darmowych coinach, ale też nie wiem dlaczego podejrzewasz utratę kasy (poza możliwym spadkiem kursu)? Bo jeśli wysłanie BTC po forku skutkuje wysłaniem ich w obu łańcuchach (niezależnie od klienta), to w co najmniej jednym z tych łańcuchów przelew dotrze do celu?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » środa, 8 listopada 2017, 10:54

ekonokomik pisze: Czyli część kopalni akceptuje zmianę a część nie i dojdze do rozdwojenia łańcucha i do walki - przetrwa silniejszy łańcuch >51% mocy, a drugi padnie?
Tak powinno być, tak jest to zaplanowane. Chyba ze któryś się uprze i na sile będzie trzymany przy życiu aż dokopie do zmiany trudności lub jakieś inne nieprzewidziane okoliczności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: domator » środa, 8 listopada 2017, 11:01

ekonokomik pisze: Czyli część kopalni akceptuje zmianę a część nie i dojdze do rozdwojenia łańcucha i do walki - przetrwa silniejszy łańcuch >51% mocy, a drugi padnie?
Nie. Taki byl plan - to prawda. I gdyby nie pomysly BCC i BTG - pewnie by tak bylo. Ale treaz widac ze mozna pare zlottych przytulic na kazdym forku wiec dlaczego nie pograc w te nute?
Wystarczy ze ja bede kopal mniejszosciowy fork i bedzie on istnial. A jak ty sie dolaczysz to obaj nakopiemy od cholery monet. PO prostu zawsze sie znajdzie ktos kto podtrzyma przy zyciu lancuch az do sensownej wartosci trudnosci - tak mi sie wydaje. I potem moze sie upierac ze to wlasnie ten jest prawdziym bitcoinem. Wazne co zrobia uzytkownicy - jesli uznaja go za mniejszosciowy scam - pojdzie w zapomnienie jak BTG. Ale z drugie sjtorny nawet BTG jest notowany na finexie wiec pewnie warto bylo go "przyjac"
Ostatnio zmieniony środa, 8 listopada 2017, 11:03 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » środa, 8 listopada 2017, 11:02

domator pisze: OK. Ale co? Dorobili przelacznik? Bedzie wersja? Chodzi o to ze na razie nic nie ma. Rozumiem ze musi sie laczyc do innych nodow/serwerow i bedzie widzial innego bitcoina, prawda. Ale to przeciez trzeba ogarnac, poinformowac userow, itd.... NIC SIE NIE DZIEJE !
Nie wiem na ile to będzie działało ale w electrum można wybrać noda z którym się łączy a reszta powinna być kompatybilna. Ale nie wiem do końca czy to będzie działało. Tu możesz coś więcej wyczytać bo ja na razie słabo to rozumiem http://docs.electrum.org/en/latest/hardfork.html

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ekonokomik » środa, 8 listopada 2017, 11:02

Wiecie co, bardzo mi pomogliście. Dzięki.
Oczywiście poczytam jeszcze dokładnie jak moje giełdy podchodzą do tego forka, ale wniosek nasuwa mi się póki co jeden. Jak mawiał klasyk: "Tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba spier....ać!" 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: domator » środa, 8 listopada 2017, 11:05

ekonokomik pisze: Wiecie co, bardzo mi pomogliście. Dzięki.
Oczywiście poczytam jeszcze dokładnie jak moje giełdy podchodzą do tego forka, ale wniosek nasuwa mi się póki co jeden. Jak mawiał klasyk: "Tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba spier....ać!" 8-)
Pisalem ci ze akurat na finexie mozesz tego forka dokonac teraz. PO forku nie bedzie notwany juz BTC - wszystkie BTC zostana rozszczepione na Bx1 i Bx2. Z tym ze zeby zachowac ciaglasc pracy - mozesz to zrobic juz teraz ! za pomoca token managera. To bardzo sensowne rozwiazanie. Ja powoli mam plan w glowie - napisze o nim jak jeszcze ustale kilka szczegolow. Niestety jestem zbyt chciwy by przejsc na fiaty - uwazam ze ten fork to jest szansa na duzy zarobek.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » środa, 8 listopada 2017, 11:10

domator pisze: DLATEGO uwazam ze mnostwo osob straci mnostwo pieniedzy!!!!
To będzie prawda TYLKO w przypadku, gdy jeden z forków nie umrze w krótkim czasie.
sha256 pisze: Spójrzmy jakie nazewnictwo przyjął Bitfinex: BT1/BT2, HitBTC: B1X/B2X. Ja tutaj nie widzę bitcoina. Po forku będziemy mieli dwa rożne tokeny.
I bardzo dobrze robią. Nie decydują arbitralnie który z forków jest BTC. A będzie nim ten z dłuższym i trudniejszym łańcuchem.
sha256 pisze: a kto będzie chciał korzystać z nędznego BT1, B1X gdzie blok wpada co 100 minut?
Mam nadzieję że NIKT, i przez to właśnie łańcuch 1MB szybko padnie.
sha256 pisze: Posiadacze portfeli hardware'owych jak Ledger i Trezor będą mieli wsparcie ich dev teamów i instrukcje, a nawet narzędzia.
Nadal uważam, że wysyłka monet zablokowanych w czasie jest ZŁYM pomysłem (to co jest podawane jako "bezpieczny sposób na rozdzielenie").
domator pisze: Szczegolnie jak nie ma normalnego walleta do B2X.
Electrum podłączony do serwera 2x będzie chyba najprostszym rozwiązaniem dla każdego.
Potrzebna będzie "tylko" zaufana osoba/serwis która będzie miała szybko nowo wykopaną monetę żeby robić rozdział przez mieszanie.
Wyglądało by to np tak ("zaufany"-Z, "użytkownik"-U):
- Z ma dwie instancje Electrum z tymi samymi seedami/adresami, jedna podłączona do 1x , druga do 2x
- U ma dwie instancje Electrum z RÓŻNYMI seedami/adresami, również podłączone do dwóch serwerów/sieci
- Z ma na jednym portfelu ułamek BTCx2 wykopany po forku, na drugim może (ale nie musi) mieć BTCx1
- U wysyła swoje BTC1+2 na adres podany przez Z (wspólny w obu jego portfelach)
- Z przyjmuje transakcję w obu portfelach
- Z odsyła z portfela 2x transakcję która w wejściu ma "nowe" monety na adres Ux2, reszta do niego wraca jako "skażona" jednym z łańcuchów do wykorzystania w kolejnej transakcji
- powyższa transakcja jest NIEPRAWIDŁOWA w sieci 1x, portfel 1x jej więc nie widzi
- Z odsyła z portfela 1x rozdzielone monety na adres Ux1, reszta wraca na portfel 1x do ponownego użycia
- Z oczywiście musi potrącić część monet jako fee i swoją (niewielką;]) prowizję.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » środa, 8 listopada 2017, 11:11

domator pisze: Ale treaz widac ze mozna pare zlottych przytulic na kazdym forku wiec dlaczego nie pograc w te nute?
Wystarczy ze ja bede kopal mniejszosciowy fork i bedzie on istnial.
Bo tu nie ma drastycznego zmniejszenia trudności oraz replay protection. Wiec gdybyś nawet ty kopal i jeszcze parę koparek to blok wykopiecie może za rok :D Właśnie dla tego któryś fork powinien zginać chyba że fork nastąpi z mniej więcej po równą mocą wtedy jest lipa bo przeżyją oba + jeszcze inne nieprzewidziane cuda mogą się dziać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: domator » środa, 8 listopada 2017, 11:16

edbog pisze:
domator pisze: Ale treaz widac ze mozna pare zlottych przytulic na kazdym forku wiec dlaczego nie pograc w te nute?
Wystarczy ze ja bede kopal mniejszosciowy fork i bedzie on istnial.
Bo tu nie ma drastycznego zmniejszenia trudności oraz replay protection. Wiec gdybyś nawet ty kopal i jeszcze parę koparek to blok wykopiecie może za rok :D Właśnie dla tego któryś fork powinien zginać chyba że fork nastąpi z mniej więcej po równą mocą wtedy jest lipa bo przeżyją oba + jeszcze inne nieprzewidziane cuda mogą się dziać.
No wiem. To byl przyklad. Proof of concept. Bo w rzeczywistosci to bedzie te 10% mocy czyli po 2.5 miesiacach trudnoasc na Bx1 spadnie x4 (o ile pamietam) i wszyscy sie tam rzuca....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: makry » środa, 8 listopada 2017, 11:38

ekonokomik pisze: Co tam "normalny", nawet taki, który interesuje się BTC w ramach hobby!
Ja nie rozumiem prawie nic,
Witam.
Przyznam się, że ja też nic nie rozumie.
Ponieważ mam środki w BTC na Bitstamp , upraszam o wyjaśnienie paru pewnie dla Was oczywistych kwestii.
1/Kiedy nastąpi Fork?. Czy jest to data około 16.11.-wiem że od któregoś bloku -niestety nie znam daty.
2/Jak to będzie fizycznie wyglądało?. Czy obok BTC pojawi się nowa waluta.
3/ Czy posiadacze BTC na giełdzie Bitstamp lub Bitmarket dostaną nową walutę jeżeli w momencie rozdziału będą tam znajdowały się środki .
4/ Na jakim portfelu w razie gdy nie na giełdzie ?.Elektrum ,a może zmienić na inny ?
Rozumie że w tym forku tak na prawdę chodzi o tron BTC czy SegWit2. Jak na razie to dla mnie czarna magia.
O ile ktoś będzie miał ochotę proszę o wyjaśnienie lub odnośnik do wyjaśnienia.Chciałbym dodać że kilku moich znajomych którzy w tym roku zainwestowali -dla NICH z pewnością znaczne środki, podobnie jak ja są zdezorientowani. Próbowałem znaleźć na forum odpowiedzi na te pytania-może przydała by się nawet krótka odpowiedź dla tych niewiele wiedzących.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » środa, 8 listopada 2017, 11:59

makry pisze: Ponieważ mam środki w BTC na
Jedynym PEWNYM sposobem jest mieć monety NA SWOIM PORTFELU.
Bo później będzie płacz.
makry pisze: Na jakim portfelu
Dowolnym, później zawsze możesz przesłać środki.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: domator » środa, 8 listopada 2017, 12:22

rav3n_pl pisze: mieć monety NA SWOIM PORTFELU.
Ja tez tak robilem przy poprzednich forkach.
Ale tym razem zrobie inaczej.
Trzymanie monet na swoim wallecie powoduje ze nie mozesz ich sprzedac natychmiast. W obu poprzednich forkach wygrali wiecej ci, ktorzy mieli btc na gieldzie (oczywiscie takiej ktora dziala sprawnie jak binex/kraken a nie bitbay, ktory monety daje po miesiacu). W ciagu kilku godzin po forku czesto kursy sa wysokie (monet mniejszosciowych) i mozna to opchnac w dobrej cenie. Jak otwieraja wplaty i dziala juz nowa siec - wtedy wszyscy zrzucaja cegly na wyscigi i kurs szoruje po dnie.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości