Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 17 października 2017, 13:13

Troszkę się rozpędzasz.
ShadowOfHarbringer pisze: SegWit jest bezużyteczny
Raczej "JESZCZE nie ma pełnego wsparcia w portfelach"
ShadowOfHarbringer pisze: LN nie istnieje
JESZCZE w mainnecie. Testy w testnecie trwają.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 13:17

rav3n_pl pisze:Troszkę się rozpędzasz.
ShadowOfHarbringer pisze: SegWit jest bezużyteczny
Raczej "JESZCZE nie ma pełnego wsparcia w portfelach"
Aha, jeżeli nawet portfel podstawowy (Bitcoin Core) tworzony przez samych twórców SegWita(tm) nie ma dla niego normalnego wsparcia po 2 latach prac, to jak to inaczej nazwać niż komedię i żart ?

To zakrawa na ŻAŁOSNĄ FARSĘ. Jak możesz ich w ogóle bronić ? Propaganda zabrała Ci instynkt samozachowawczy.

Zachowujesz się zupełnie jak ci lewacy na zachodzie, którzy widzą jak muzułmanie gwałcą im córki, mordują żony i palą samochody i udają że jest wszystko OK.

Jak Gregory Maxwell napluje Ci w twarz i poprawi płaskaczem żeby się przyjęło, to też będziesz udawał że jest wszystko OK ?
rav3n_pl pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: LN nie istnieje
JESZCZE w mainnecie. Testy w testnecie trwają.
Czyli nie istnieje jako rozwiązanie działające i przetestowane.

Niedawno też twórcy przyznali że ma krytyczne wady, które powodują że każda transakcja generuje takie same obciążenie dla sieci jak transakcja on-chain.

Cała sprawa śmierdzi bezsensem totalnym, nie wiadomo czy to zadziała kiedykolwiek - coś jak PoS.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 17 października 2017, 13:41

ShadowOfHarbringer pisze: To zakrawa na ŻAŁOSNĄ FARSĘ
Owszem, też dziwi mnie brak pełnego wsparcia Core GUI.
Może odpuścisz sobie w końcu epitety skierowane w moją (i nie tylko moją) stronę? Czy chcesz ostrzegawcze tygodniowe wakacje?
ShadowOfHarbringer pisze: każda transakcja generuje takie same obciążenie dla sieci jak transakcja on-chain
Bullshit i propaganda. Otwarcie i zamknięcie kanału to transakcje on-chain. Reszta rozgrywa się pomiędzy węzłami LN uczestniczącymi w transakcji.
Kto jak kto, ale TY NIE powinieneś się o LN czy SW wypowiadać W OGÓLE, skoro Twoja wizja Bitcoina (Cash) nie obsługuje ŻADNEJ z tych technologii. Grasz teraz księdza uczącego o rodzinie i wychowywaniu dzieci.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: BarteX » wtorek, 17 października 2017, 13:48

Hmm, niezła jatka. Co robić w takim razie koledzy :) ? Ja wszystko trzymam w BTC, kopie ETH obecnie moc mocno spadła i profit zrobił się lepszy. Ciekawe co będzie dalej. Mam dość tani prąd, więc może jakoś się uchowam.
Naprawa komputerów, tabletów, laptopów. Wgrywanie otwartych systemów operacyjnych Cyanogenmod, lineageOS LepszySerwis.pl Poznań i okolice :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 17 października 2017, 13:58

czy to tak właśnie jest?

Obrazek

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 17 października 2017, 14:03

Tak.
Różowe = największa moc = bitcoin.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: BarteX » wtorek, 17 października 2017, 14:06

Canis Lupus pisze: czy to tak właśnie jest?

Obrazek
Masakrus, Bitcoin cash wygląda tu "najlepiej" na chłopski rozum, chociaż nie jestem jego zwolennikiem.
Naprawa komputerów, tabletów, laptopów. Wgrywanie otwartych systemów operacyjnych Cyanogenmod, lineageOS LepszySerwis.pl Poznań i okolice :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 17 października 2017, 14:07

Bo to pewnie ze stronki zwolennika casha ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 17 października 2017, 14:11

no ale chyba faktycznie bliżej mu do oryginału niż segwitowi2x niezależnie, którą stronę się trzyma.
Ja akurat jestem wyłącznie obserwatorem, najpierw chcę zrozumieć co się dzieje. Potem pewnie zajmę stanowisko.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 17:01

rav3n_pl pisze:Może odpuścisz sobie w końcu epitety skierowane w moją (i nie tylko moją) stronę? Czy chcesz ostrzegawcze tygodniowe wakacje?
Gdzie niby są te epitety ? Znowu uroiłeś sobie jakieś ad-personam tam gdzie go nie ma, bo nawet nie rozumiesz definicji encyklopedycznej "ad personam" ?

Jakbym chciał Cię obrazić, to gwarantuję że zrobiłbym to tak porządnie żebyś sobie długo zapamiętał. Więc chyba coś Ci się pomieszało.

Na resztę wypocin nie odpowiadam nawet, już mieliśmy tą konwersację i szkoda mojego czasu na powtarzanie się.

Człowiekowi zindoktrynowanemu nie przetłumaczysz że jest zmanipulowany, na każde oskarżenie reaguje agresją i groźbami - zupełnie jak Ty. Cóż za ekhm, zbieg okoliczności.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 17:02

Canis Lupus pisze:no ale chyba faktycznie bliżej mu do oryginału niż segwitowi2x niezależnie, którą stronę się trzyma.
Ja akurat jestem wyłącznie obserwatorem, najpierw chcę zrozumieć co się dzieje. Potem pewnie zajmę stanowisko.
Pozwolę sobie wytłumaczyć Ci na tyle neutralnie światopoglądowo na ile się da.

Wedle definicji, żaden z 3 obecnie istniejących/powstających forków Bitcoina NIE jest Bitcoinem wedle whitepaperu Satoshiego Nakamoto.
1) Segwit1X nie jest bo ma SegWit. SegWit zrywa z łańcuchem sygnatur transakcji w blokach, więc nie jest kompatybilny z whitepaperem
2) Segwit2X nie jest bo też ma SegWit (duh).
3) Bitcoin Cash nie jest, bo ma rozszerzony algorytm korekty ustalania trudności dla przypadku gdzie bloki wchodzą zbyt rzadko

Tyle, że o ile w dwóch pierwszych przypadkach zerwanie z whitepaperem zostało zrobione z premedycacją i [UWAGA: SUBIEKTYWNA OPINIA] bez potrzeby[/UWAGA], to w trzecim przypadku (Cash) było to podyktowane koniecznością jako że był to mniejszościowy hard-fork i bez tego moneta by nie przetrwała w ogóle.

Można też dyskutować która modyfikacja oryginału jest jemu najbliższa, ja [UWAGA: SUBIEKTYWNA OPINIA] uważam, że nr 3[/UWAGA].

Tak więc mamy obecnie 3 pretendentów do tronu nazwy "Bitcoin".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 17 października 2017, 18:13

ShadowOfHarbringer pisze: 3) Bitcoin Cash nie jest, bo ma rozszerzony algorytm korekty ustalania trudności dla przypadku gdzie bloki wchodzą zbyt rzadko
Skoro to jest "tylko w przypadku spadku", to dlaczego nie zrobiono nic "na wypadek wzrostu" w ten sam sposób? Dzięki temu faktycznie byłoby to "rozszerzenie" mechanizmu regulacji trudności o dodatkowy element. A tak...
Cash ma już ponad 6000 (!!!) więcej bloków niż BTC, czyli wykopał już ponad 40 dni bloków "do przodu" (dysponując ledwie 10% mocy BTC) przez to, że ten mechanizm jest wykorzystywany w sposób który był do przewidzenia od początku: czekaj bezczynnie aż spadnie a potem kop dopóki znowu nie wzrośnie.
Inflacja na cash jest znacznie większa niż zakładana, kolejne zmiany wielkości nagrody również będą "odpowiednio" wcześniej niż zakładał manifest.
[UWAGA! POWYŻSZE TO NIE JEST SUBIEKTYWNA OPINIA TYLKO FAKT]
Rysunek pokazany przez @Canis Lupus pokazuje dokładnie jak wygląda rozwidlenie, brak tam jest jednak skali która pokazałaby bezpieczeństwo każdego z łańcuchów (ergo: moc danej sieci). A TO decyduje, który łańcuch jest Bitcoinem (zgodnie z manifestem).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: mecenas » wtorek, 17 października 2017, 18:20

@rav3n_pl, chcesz wyłączyć mikrofon jednemu mówcy tylko dlatego, że ma dużo racji?
Czujesz się z powodu konkretnej argumentacji jednego z uczestników dyskusji obrażany?
Wytrzymaj proszę do końca roku, wtedy wiele się rozjaśni, będzie łatwiej ocenić sytuację i dowiemy się czy warto było siłowo odłączać od mikrofonu niewygodne głosy... choć jak fakty wskazują wsparcia segwit w core nadal wtedy nie będzie...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 17 października 2017, 18:25

mecenas pisze: chcesz wyłączyć mikrofon jednemu mówcy tylko dlatego, że ma dużo racji?
Nie. Chcę tylko żeby poziom dyskusji nie zaczynał się za każdym razem od poziomu chamstwa i prostactwa. Tylko tyle.
A co do racji - to każdy ma swoją. A fakty pozostają faktami.
Nie można nazwać świni orłem i dziwić się, że nie lata. A wszystkim wciskać na siłę że szczecina to tak naprawdę pióra.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: noisy » wtorek, 17 października 2017, 20:46

ło kurcze.. ale się ten wątek rozwinął :D :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 21:39

rav3n_pl pisze:Skoro to jest "tylko w przypadku spadku", to dlaczego nie zrobiono nic "na wypadek wzrostu" w ten sam sposób? Dzięki temu faktycznie byłoby to "rozszerzenie" mechanizmu regulacji trudności o dodatkowy element. A tak...
Bo algorytm EDA jest spieprzony, miał być tylko tymczasową poprawką, ale twórcy nie przewidzieli że minerzy będą w ten sposób go ogrywać. Nikt się tego nie wypiera, wszyscy o tym wiedzą.

W repo czekają już 2 nowe EDA - jedno zaawansowane kodowo, drugie o rząd wielkości prostsze, które ponoć działa tak samo efektywnie.
rav3n_pl pisze:Cash ma już ponad 6000 (!!!) więcej bloków niż BTC, czyli wykopał już ponad 40 dni bloków "do przodu" (dysponując ledwie 10% mocy BTC) przez to, że ten mechanizm jest wykorzystywany w sposób który był do przewidzenia od początku: czekaj bezczynnie aż spadnie a potem kop dopóki znowu nie wzrośnie.
Inflacja na cash jest znacznie większa niż zakładana, kolejne zmiany wielkości nagrody również będą "odpowiednio" wcześniej niż zakładał manifest.
Nowy algorytm będzie wdrożony najwcześniej w listopadzie lub w grudniu, bo wdrażanie go teraz wywołałoby zbyt duże zamieszanie i uszkodziłoby reputację Bitcoin Casha bardziej niż inflacja.

Co ciekawe, minerzy działają proaktywnie i nie czekając na nowy algorytm zaczęli sami wyrównywać skoki EDA z użyciem włączania i wyłączania minerów w odpowiednim momencie. Niestety działa to tylko w ograniczonym zakresie.

Generalnie moneta ma dopiero 2 miesiące, a w tej chwili czekamy na rozwiązanie aktualnej sytuacji w listopadzie.

Jeżeli SegWit1X wygra - a sądzę że tak będzie, to Cash zmiecie z powierzchni Core błyskawicznie. Z SegWit2X niestety nie będzie tak łatwo, bo nie wiadomo co zrobi Jeff Garzik - czy pójdzie od razu po 8MB, czy też będzie czekał na Lightning Network.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: BarteX » wtorek, 17 października 2017, 21:53

Odbiegając na chwilę od tematu BTC, o co chodzi z ostatnim forkiem na ETH o nazwie Bizantium ? To jakieś wstępne przygotowanie do POS ? Mocno moc ostatnio spadła na ETH, dlaczego ? Odpływ kopaczy ?

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:

I jeszcze pytanie, rozumiem, że Casha kopie się na ASICach ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 października 2017, 21:57 przez BarteX, łącznie zmieniany 1 raz.
Naprawa komputerów, tabletów, laptopów. Wgrywanie otwartych systemów operacyjnych Cyanogenmod, lineageOS LepszySerwis.pl Poznań i okolice :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 21:56

BarteX pisze:I jeszcze pytanie, rozumiem, że Casha kopie się na ASICach ?
To 2xSHA256 tak samo jak Bitcoin, więc bez ASICa nie masz nawet co podchodzić.

Właściwie tylko Antminer S9 się liczy z tego co się orientuję, ale mogę się mylić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » wtorek, 17 października 2017, 22:15

ShadowOfHarbringer pisze: Nowy algorytm będzie wdrożony najwcześniej w listopadzie lub w grudniu, bo wdrażanie go teraz wywołałoby zbyt duże zamieszanie i uszkodziłoby reputację Bitcoin Casha bardziej niż inflacja.
Jak wdrożone? Będzie kolejny hard fork? Jeśli tak to wcale nie jest pewne czy obecny łańcuch btc cash zginie mogą powstać znowu dwie waluty obecny btc cash oraz btc cash EDA2. Nie wiadomo jak giełdy się zachowają i czy zaczną notować nowego btc cash jako btc cash. Jest dużo nie wiadomych.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 22:16

edbog pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Nowy algorytm będzie wdrożony najwcześniej w listopadzie lub w grudniu, bo wdrażanie go teraz wywołałoby zbyt duże zamieszanie i uszkodziłoby reputację Bitcoin Casha bardziej niż inflacja.
Jak wdrożone? Będzie kolejny hard fork? Jeśli tak to wcale nie jest pewne czy obecny łańcuch btc cash zginie mogą powstać znowu dwie waluty obecny btc cash oraz btc cash EDA2. Nie wiadomo jak giełdy się zachowają i czy zaczną notować nowego btc cash jako btc cash. Jest dużo nie wiadomych.
Tak, będzie kolejny hard-fork.

Dlatego właśnie nie robią go teraz, żeby nie było 5 bitcoinów.

Żadnego notowania starego Casha nie będzie, bo nikt nie zrobi replay protection.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości