Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: Bit-els » niedziela, 15 października 2017, 23:30


Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 października 2017, 00:46

przypominam o fajnej stronce https://fork.lol/
mozna tam kontrolowac który łańcuch obecnie jest bardziej opłacalny dla górników.
Fundusze inwestycyjne i korporacje typu axa trzymaja się razem za ręke wiec nie zdziwię sie ze wysoka cena btc core zbiega się w czasie po to aby górnicy nie mieli watpliwości którego kojna poprzeć
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 9
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: muddless » poniedziałek, 16 października 2017, 10:05

Pytanie takie: jeżeli mam BTC na portfelu papierowym to po forku na tym samym adresie będzie i BTC i BTG ? Jeżeli Bitbay będzie wspierać BTG to można by przesłać BTG na giełdę nie ruszając BTC ?? Teraz kolejny problem : jeżeli prześlę BTG to będę musiał użyć klucza prywatnego, który będzie tym samym kluczem do BTC ??
Na portfelu papierowym nie powinno się używać klucza private więcej niż raz prawda ?
Proszę o komentarz jak to zrobić bezpiecznie..
PS. odnośnie forka : czy jest to scam czy nie, można szybko sprzedać a za uzyskane środki każdy kupi sobie alty jakie będzie chciał ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 16 października 2017, 13:58

muddless pisze:Pytanie takie: jeżeli mam BTC na portfelu papierowym to po forku na tym samym adresie będzie i BTC i BTG ? Jeżeli Bitbay będzie wspierać BTG to można by przesłać BTG na giełdę nie ruszając BTC ?? Teraz kolejny problem : jeżeli prześlę BTG to będę musiał użyć klucza prywatnego, który będzie tym samym kluczem do BTC ??
Chwila moment... Czy BTG ma w ogóle replay protection ?

Ja bym uważał z przesyłaniem pieniędzy na BTG.

Owszem, zmienili algo kopania ale czy zmienili też format transakcji ?

Bo jeżeli nie, to wszyscy, którzy będą chcieli przesłać swoje BTG, mogą wpakować się na niezłą minę jak przy okazji stracą swoje BTC gdy transakcje błędne rozpropagują się w sieci SegWit1X / SegWit2X, przez co potencjalnie stracą swoje oszczędności na wszystkich łańcuchach oprócz Bitcoin Cash (bo Cash on ma replay protection jako jedyny).

To może być całkiem niezła pułapka na głupich + chciwych (jednocześnie).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 24 września 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: depresjonista » poniedziałek, 16 października 2017, 16:54

ShadowOfHarbringer pisze:
ferdek pisze: Pierwszy raz się spotykam z tym nazewnictwem. To chyba twoje własne?

(...)

Użytkownik prosił o obiektywne przedstawienie sprawy a nie napad progagadny BCashowej. Moderator zainterweniuje czy jak zwykle nie?

(...)

Chyba tylko na r/btc, wiekszosć raczej klienta oryginalnego nazywa po prostu bitcoinem a tego altcoina BCashem.
Hmmm, konto zarejestrowane przed chwilą z TORa/PROXY specjalnie żeby mnie trollować ?

Nie będę odpowiadał na takie zaczepki.

I tak wiem, że masz tutaj zarejestrowane "normalne" konto, po co te szarady ? Boisz się swoich spaczonych poglądów ?

Odpowiedz mi z prawdziwego konta, cwaniaku a nie ukrywasz się za płaszczem anonimowości.

Dodane do ignorowanych z automatu.
Prawdziwym trollem to jestes Ty kolego,
tak sobie mysle, jesli ktos przychodzi zdezorientowany i widzi takie oszolomstwa o jakims spisku cenzurze itd to ja sie nie dziwie ze taka osoba wybierze sobie bitcoin core.
Oszolomstwami machiny marketingowej banksterki nie pokonamy!
takze jesli komus zalezy na dobru bitcoina to na pewno nie tedy droga

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 16 października 2017, 17:09

zabawne jak ludzie są chciwi i myślą że zarobią kokosy w tak prosty sposób jak fork. Nie znamy ceny BTCGold, był pre mining, nie ma zabezpieczenia na replay... trzeba sobie uświadomić, że jak cena po wejściu na jakąkolwiek giełdę będzie w okolicach 100$ to będzie mniej niż 2% zysku...a ile przez to zamieszanie stracił ostatnio cały rynek alt'ów? Ja tam trzymam kciuki żeby ten BTCGold był klapą finansową, może ludzie przestaną wierzyć w cuda a zaczną inwestować w solidne coiny z przyszłością i to na dłużej niż miesiąc, a rynek się uspokoi.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 października 2017, 17:34

depresjonista pisze: Prawdziwym trollem to jestes Ty kolego,
tak sobie mysle, jesli ktos przychodzi zdezorientowany i widzi takie oszolomstwa o jakims spisku cenzurze itd to ja sie nie dziwie ze taka osoba wybierze sobie bitcoin core.
jak dla mnie kolega Shadow.. od strony merytorycznej ma rację i robi dobra robotę informując na polskojecycznym forum o przekręcie core. Tobie po prostu przeszkadza jego osobowość

Z pewna jednak kwestia sie nie zgadzam , a mianowicie z tym ze Shadow obraża się na naturę ludzką . Nie ma się co obrażać na chciwość ludzką... ludzie nie będą woleli stracić finansowo dla idei . Wygra opcja na której masa ludzka zarobi

Dodano po 18 minutach 19 sekundach:
@tonyxxl, zgadza się spodziewam się ze goldkojn bedzie wart 1-2% wartości btc czyli warość jednodniowego wahania na btc - specjalne zakupy btc dla pozyskania tego sthitcoina to nieporozumienie , ja mysle że cena BTC poszybowała z innych przyczyn niż forki, które są zasłoną dymną dla innych faktów ... nie wiem może po prostu legalne fundusze inwestycyjne robia bańke taką jak robiły na innych aktywach których jest mało w obiegu i są niepłynne , np na srebrze w 1980r - jest jego stosunkowo mało i jest podobnie z popytem/podażą srebra jak z bitcoinem.
https://independenttrader.pl/srebro-moj ... ktywo.html
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: redbog » poniedziałek, 16 października 2017, 18:21

ShadowOfHarbringer pisze: Chwila moment... Czy BTG ma w ogóle replay protection ?

Ja bym uważał z przesyłaniem pieniędzy na BTG.
Każdemu zalecam jeśli chcą mieć dostęp do btc gold (lub jakichkolwiek po forkowych monet) najpierw zatroszczyć sie o swoje btc. Czyli po forku najpierw przelewamy swoje btc na inny swój portfel i dopiero wtedy ujawniamy klucze prywatne ze starego portfela(na którym nie mamy już btc) dla portfela obsługującego btc gold.

Takim sposobem sprawdzimy czy jest replay protection oraz zabezpieczymy sie przed ewentualnie złośliwym(niepewnym) portfelem btc gold.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 16 października 2017, 20:21

depresjonista pisze:Prawdziwym trollem to jestes Ty kolego,
Dużo bezsensownego gadania, ale zero wiedzy na temat mojej osoby. Nawet nie ma czego komentować.
depresjonista pisze:tak sobie mysle, jesli ktos przychodzi zdezorientowany i widzi takie oszolomstwa o jakims spisku cenzurze itd to ja sie nie dziwie ze taka osoba wybierze sobie bitcoin core.
Naiwne dziecięce podejście.

Trochę historii, dziecko. Spiski są tak naturalne dla ludzkości jak poranna kupa a ty będziesz mi tutaj wciskał jakieś kity że spiski nie istnieją i jestem foliarzem.

WSZĘDZIE GDZIE SĄ SPRZECZNE INTERESY SĄ SPISKI.

Nie trzeba nawet do spisków mocarstw czy korporacji. Nawet pani Kasia z kadr spiskuje przeciwko Grażynie z księgowości ze swoimi psiapsiółkami i wymyślają intrygę, z pomocą której dadzą tej szmacie popalić.

Skąd ta naiwność ? Wczoraj się obudziłeś po 3000-letniej śpiączce i dopiero zacząłeś żyć ? Spiski są tak stare jak historia ludzkości, czymś nienaturalnym byłoby gdyby ich nie było.
depresjonista pisze:Oszolomstwami machiny marketingowej banksterki nie pokonamy!
takze jesli komus zalezy na dobru bitcoina to na pewno nie tedy droga
Nie masz pojęcia o czym mówisz, nie masz pojęcia o życiu, nie masz pojęcia o niczym.

Nie mamy o czym rozmawiać więc.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 24 września 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: depresjonista » poniedziałek, 16 października 2017, 20:40

ten wsciekly atak na moja osoba udowadnia tylko jedno..
WSZĘDZIE GDZIE SĄ SPRZECZNE INTERESY SĄ SPISKI.

Nie trzeba nawet do spisków mocarstw czy korporacji. Nawet pani Kasia z kadr spiskuje przeciwko Grażynie z księgowości ze swoimi psiapsiółkami i wymyślają intrygę, z pomocą której dadzą tej szmacie popalić
to ze wszyscy wokol ciebie spiskuja kolego to jedynie oznacza ze trzeba ci wspolczuc

Dodano po 3 minutach 45 sekundach:
Ale nie chcialbym sie na tym skupiac.
Nawet jesli udowodnimy nam tu sobie nazwajem, ze ktoras strona gra nieczysto nic to nam kompletnie nie da. Chyba ze kogos interesuje satysfakcja z udowdnienia, a nie przyszlosc ludzkosci.

Trzeba po prostu pokazac ze ma sie lepsze rozwiazanie i na tym sie skupic.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 16 października 2017, 21:03

depresjonista pisze:ten wsciekly atak na moja osoba udowadnia tylko jedno.. to ze wszyscy wokol ciebie spiskuja kolego to jedynie oznacza ze trzeba ci wspolczuc
Spiski nie są w okół mnie, tylko w okół wszystkiego.

Spiski są naturalne jak oddychanie. Właściwie z definicji to za każdym razem gdy 2 osoby podejmą jakąś akcję przeciwko trzeciej osobie w tajemnicy przed innymi osobami, to jest to już spisek.

Takich sytuacji pełno jest każdego dnia, jeżeli nie jesteś w stanie tego pojąć, to masz 14 lat.
depresjonista pisze: Nawet jesli udowodnimy nam tu sobie nazwajem, ze ktoras strona gra nieczysto nic to nam kompletnie nie da. .
Nie ma co udowadniać, ja już dawno to udowodniłem i nikt tutaj tego nie podważa. Bo nie jest w stanie. Dowody są niepodważalne.

Jakbyś był trochę dłużej na forum to byś wiedział, dowodów jest masa.

Ja w Bitcoinie jestem od 2010, znudzony jestem takimi pustymi rozmówkami, gdzie muszę tłumaczyć rzeczy oczywiste i wyjaśniać, że nie jestem wielbłądem.
depresjonista pisze:Trzeba po prostu pokazac ze ma sie lepsze rozwiazanie i na tym sie skupic.
Pierwszy raz widzę, żebyś pisał z sensem, widać ślepej kurze też się ziarno trafi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: BarteX » wtorek, 17 października 2017, 09:10

ShadowOfHarbringer pisze: WSZĘDZIE GDZIE SĄ SPRZECZNE INTERESY SĄ SPISKI.

Nie trzeba nawet do spisków mocarstw czy korporacji. Nawet pani Kasia z kadr spiskuje przeciwko Grażynie z księgowości ze swoimi psiapsiółkami i wymyślają intrygę, z pomocą której dadzą tej szmacie popalić.
Lol, dobre :) Podoba mi się to!
Naprawa komputerów, tabletów, laptopów. Wgrywanie otwartych systemów operacyjnych Cyanogenmod, lineageOS LepszySerwis.pl Poznań i okolice :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 09:14

BarteX pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: WSZĘDZIE GDZIE SĄ SPRZECZNE INTERESY SĄ SPISKI.

Nie trzeba nawet do spisków mocarstw czy korporacji. Nawet pani Kasia z kadr spiskuje przeciwko Grażynie z księgowości ze swoimi psiapsiółkami i wymyślają intrygę, z pomocą której dadzą tej szmacie popalić.
Lol, dobre :) Podoba mi się to!
Obserwujesz czasem kobiety ?

One non stop knują jakieś intrygi - mniejsze lub większe. Nie potrafią inaczej po prostu. Ma to nawet proste wyjaśnienie ewolucyjne:

- Mężczyzna aby uzyskać efekty i wywierać wpływ na innych może użyć swojej siły fizycznej i charyzmy (po to ma testosteron)
- Kobieta nie ma takich atrybutów, więc musi używać bardziej skomplikowanych, niejednoznacznych i ukrytych metod (takich jak intryga)

Czasem robię sondę wśród koleżanek - czy wolałyby mieć za szefa kobietę czy faceta. WSZYSTKIE mówią (jak do tej pory) że faceta. Facet skupia się na zadaniu. Kobieta skupia się na interpersonalnych niesnaskach co często powoduje powstanie konfliktu w zespole.

Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, ale przeważnie tak jest.

Zauważ, że nawet seriale tak lubiane przez kobiety (telenowele) są pełne intryg, zdrad i spisków. Tak już świat jest zbudowany.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: BarteX » wtorek, 17 października 2017, 11:33

ShadowOfHarbringer pisze:
BarteX pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: WSZĘDZIE GDZIE SĄ SPRZECZNE INTERESY SĄ SPISKI.

Nie trzeba nawet do spisków mocarstw czy korporacji. Nawet pani Kasia z kadr spiskuje przeciwko Grażynie z księgowości ze swoimi psiapsiółkami i wymyślają intrygę, z pomocą której dadzą tej szmacie popalić.
Lol, dobre :) Podoba mi się to!
Obserwujesz czasem kobiety ?

One non stop knują jakieś intrygi - mniejsze lub większe. Nie potrafią inaczej po prostu. Ma to nawet proste wyjaśnienie ewolucyjne:

- Mężczyzna aby uzyskać efekty i wywierać wpływ na innych może użyć swojej siły fizycznej i charyzmy (po to ma testosteron)
- Kobieta nie ma takich atrybutów, więc musi używać bardziej skomplikowanych, niejednoznacznych i ukrytych metod (takich jak intryga)

Czasem robię sondę wśród koleżanek - czy wolałyby mieć za szefa kobietę czy faceta. WSZYSTKIE mówią (jak do tej pory) że faceta. Facet skupia się na zadaniu. Kobieta skupia się na interpersonalnych niesnaskach co często powoduje powstanie konfliktu w zespole.

Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, ale przeważnie tak jest.

Zauważ, że nawet seriale tak lubiane przez kobiety (telenowele) są pełne intryg, zdrad i spisków. Tak już świat jest zbudowany.
Jasne zgodzę się, powiem więcej. W pracy właśnie na kobiety trzeba uważać, bo bardzo często potrafią narobić bigosu :) Trzeba "wytypować" te, które lubują się w spiskach i mieć na nie oko. Gorzej nawet, trzeba z nimi "trzymać" bo jak nie to wezmą Cie na celownik :)
Naprawa komputerów, tabletów, laptopów. Wgrywanie otwartych systemów operacyjnych Cyanogenmod, lineageOS LepszySerwis.pl Poznań i okolice :)

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: sud » wtorek, 17 października 2017, 11:38

Kojarzy ktoś taką teorię "spiskową" odnośnie przejęcia bitcoina przez banki z długa listą kolejnych działań? O ile dobrze pamiętam to skłócenie społeczności i hardforki były wysoko na tej liście (nie mogę teraz tego znaleźć). Nie uważacie, że to może się sprawdzać?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 11:48

sud pisze:Kojarzy ktoś taką teorię "spiskową" odnośnie przejęcia bitcoina przez banki z długa listą kolejnych działań? O ile dobrze pamiętam to skłócenie społeczności i hardforki były wysoko na tej liście (nie mogę teraz tego znaleźć). Nie uważacie, że to może się sprawdzać?
Nie sprawdzi się, bo same hard-forki nie powodują żadnych negatywnych skutków.

Jak do tej pory były 3 hard-forki na dużych walutach (BTC, ETH), Monero ma też hard-forka co rok.

Wnioski? Hard-fork to najbezpieczniejszy, naturalny, łatwy do wykonania i przewidywalny aż do znudzenia sposób na upgrade sieci.

To że hard-fork jest jakiś szkodliwy czy niebezpieczny to tylko propaganda Core. Jedyne co jest szkodliwe, to skłócenie społeczności, które powstało przy okazji ostatnich hard-forków, ale to nie jest wina samych hard-forków tylko cenzury na forach kontrolowanych przez Blockstream.

Najlepszym sposobem na odparcie tego ataku jest czytanie wyłącznie niecenzurowanych for, takich jak:
- https://www.reddit.com/r/btc/
- http://forum.bitcoin.com/
- https://bitco.in/forum/

Gdyby nie cenzura na starych Bitcoinowych forach, to hard-fork zostałby przeprowadzony 2 lata temu przez ekipę Bitcoin-XT. Obecne spierdolenie ekosystemu jest spowodowane kłamstwami powtarzanymi tysiąc razy, w które ludzie trujący się toksycznymi forami uwierzyli.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: sud » wtorek, 17 października 2017, 12:04

ShadowOfHarbringer pisze:
sud pisze:Kojarzy ktoś taką teorię "spiskową" odnośnie przejęcia bitcoina przez banki z długa listą kolejnych działań? O ile dobrze pamiętam to skłócenie społeczności i hardforki były wysoko na tej liście (nie mogę teraz tego znaleźć). Nie uważacie, że to może się sprawdzać?
Nie sprawdzi się, bo same hard-forki nie powodują żadnych negatywnych skutków.

Jak do tej pory były 3 hard-forki na dużych walutach (BTC, ETH), Monero ma też hard-forka co rok.

Wnioski? Hard-fork to najbezpieczniejszy, naturalny, łatwy do wykonania i przewidywalny aż do znudzenia sposób na upgrade sieci.

To że hard-fork jest jakiś szkodliwy czy niebezpieczny to tylko propaganda Core. Jedyne co jest szkodliwe, to skłócenie społeczności, które powstało przy okazji ostatnich hard-forków, ale to nie jest wina samych hard-forków tylko cenzury na forach kontrolowanych przez Blockstream.

Najlepszym sposobem na odparcie tego ataku jest czytanie wyłącznie niecenzurowanych for, takich jak:
- https://www.reddit.com/r/btc/
- http://forum.bitcoin.com/
- https://bitco.in/forum/

Gdyby nie cenzura na starych Bitcoinowych forach, to hard-fork zostałby przeprowadzony 2 lata temu przez ekipę Bitcoin-XT. Obecne spierdolenie ekosystemu jest spowodowane kłamstwami powtarzanymi tysiąc razy, w które ludzie trujący się toksycznymi forami uwierzyli.
Ale czy propaganda towarzysząca fragmentacji bitcoina na forki i powodująca podzielenie społeczności na dwa zwalczające się obozy, nie wpasowuje się idealnie w to jak działają banki i korporacje dążące do swoich celów?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 12:52

sud pisze:Ale czy propaganda towarzysząca fragmentacji bitcoina na forki i powodująca podzielenie społeczności na dwa zwalczające się obozy, nie wpasowuje się idealnie w to jak działają banki i korporacje dążące do swoich celów?
Oczywiście, że się wpisuje.

Ludzie, którzy weszli do kryptowalut w ciągu ostatnich 2 lat nie bardzo ogarniają co się dzieje - oni mogą się stać ofiarami obecnej kampanii propagandowej.

Całe szczęście są jeszcze early adopterzy, którzy inwestują w Bitcoin Cash i przypominają wszystkim o co w tym całym Bitcoinie chodziło na początku.

Mimo to pamiętaj też, że 95+% pieniędzy świata w tej chwili jest oparte o super turbo ultra bezwartościowe shitcoiny (zwane inaczej "pieniądz fiducjarny"). Więc kryptowaluty nie powinny mieć problemu z pokonaniem ich - hiperinflacja wcześniej czy później zabije tradycyjne waluty. Pytanie tylko ile z osób uciekających w kryptowaluty bankierzy dadzą radę wciągnąć w scamy typu Ripple, Bitcoin Gold, Tether albo Bitcoin Core (SegWit-1MB/S1X).

Bez ofiar się nie obejdzie, ale myślę że ostatecznie zwyciężymy. Hajs na pompowanie shitcoinów kiedyś się skończy (nie można pompować w nieskończoność) i wtedy prawdziwy Bitcoin (Cash) właśnie pokaże pazur.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: BarteX » wtorek, 17 października 2017, 12:59

ShadowOfHarbringer pisze:
sud pisze:Ale czy propaganda towarzysząca fragmentacji bitcoina na forki i powodująca podzielenie społeczności na dwa zwalczające się obozy, nie wpasowuje się idealnie w to jak działają banki i korporacje dążące do swoich celów?
Oczywiście, że się wpisuje.

Ludzie, którzy weszli do kryptowalut w ciągu ostatnich 2 lat nie bardzo ogarniają co się dzieje - oni mogą się stać ofiarami obecnej kampanii propagandowej.

Całe szczęście są jeszcze early adopterzy, którzy inwestują w Bitcoin Cash i przypominają wszystkim o co w tym całym Bitcoinie chodziło na początku.

Mimo to pamiętaj też, że 95+% pieniędzy świata w tej chwili jest oparte o super turbo ultra bezwartościowe shitcoiny (zwane inaczej "pieniądz fiducjarny"). Więc kryptowaluty nie powinny mieć problemu z pokonaniem ich - hiperinflacja wcześniej czy później zabije tradycyjne waluty. Pytanie tylko ile z osób uciekających w kryptowaluty bankierzy dadzą radę wciągnąć w scamy typu Ripple, Bitcoin Gold, Tether albo Bitcoin Core (SegWit-1MB/S1X).

Bez ofiar się nie obejdzie, ale myślę że ostatecznie zwyciężymy. Hajs na pompowanie shitcoinów kiedyś się skończy (nie można pompować w nieskończoność) i wtedy prawdziwy Bitcoin (Cash) właśnie pokaże pazur.
No ciekawe, czyli mówisz, że tylko Bitcoin Cash, a "stary" standardowy BTC w takim razie jak się teraz nazywa, bo już ja się gubię :) I powiedz, dlaczego ludzie, którzy weszli w kopanie 2 lata temu nie ogarniają tematu ?
Naprawa komputerów, tabletów, laptopów. Wgrywanie otwartych systemów operacyjnych Cyanogenmod, lineageOS LepszySerwis.pl Poznań i okolice :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Forkologia. BTC, BCH, BTC2x, BTG

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 13:07

BarteX pisze:No ciekawe, czyli mówisz, że tylko Bitcoin Cash, a "stary" standardowy BTC w takim razie jak się teraz nazywa, bo już ja się gubię :)
Nic dziwnego że się gubisz, temat jest w cholerę pogmatwany. Zrobiłem w miarę szczegółowe wyjaśnienie w tym samym temacie wyżej:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 44#p375644
BarteX pisze:I powiedz, dlaczego ludzie, którzy weszli w kopanie 2 lata temu nie ogarniają tematu ?
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=20391&start=40

Dużo więcej materiałów jest, niestety większość po angielsku.

Tl;DR:
Firma Blockstream z użyciem cenzury i manipulacji powstrzymywała społeczność przed zrobieniem forka i zwiększeniem przepustowości Bitcoina. Z dnia na dzień wychodzi jak bardzo kłamali w każdym możliwym punkcie, że król jest nagi, SegWit jest bezużyteczny, LN nie istnieje a Bitcoin Cash jest najbardziej zbliżony do wizji oryginalnego Bitcoina.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości