Czy warto wdrożyć płatności Bitcoin? Jakie są korzyści?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto wdrożyć płatności Bitcoin? Jakie są korzyści?

Postautor: rnowak » poniedziałek, 25 września 2017, 12:03

Niestety nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie w internecie.

Zastanawiam się czy są jakieś korzyści z wdrożenia płatności Bitcoin, ogólnie, bez konkretnej branży. Oczywiście pytam o plusy dla biznesu, który zdecyduje się na płatności w kryptowalutach, nie dla waluty.

Z punktu widzenia prawnego, ekonomicznego, podatkowego, marketingowego etc...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy warto wdrożyć płatności Bitcoin? Jakie są korzyści?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 30 września 2017, 01:26

Na tą chwilę, niestety żadnych - poza może zadowoleniem paru pasjonatów I darmową reklamą na stronach związanych z Bitcoinem.

Gdy Bitcoin(Cash) stanie się już globalną walutą używaną do codziennych zakupów i walutą, którą ludzie będą woleli trzymać zamiast FIATów, to może zacząć mieć sens.

Chociaż z drugiej strony jak wiadomo - gorszy pieniądz wypiera lepszy z rynku - więc Bitcoiny ludzie będą raczej trzymać a wydawać FIATy bo pieniądz fiducjarny jest gorszy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto wdrożyć płatności Bitcoin? Jakie są korzyści?

Postautor: asocjal » sobota, 30 września 2017, 10:43

Bitcoin to potencjalnie 20 tysięcy klientów (bo na tyle szacuje się ilość jego posiadaczy w Polsce). Niektórzy (np. ja) chętniej płacą tam, gdzie można płacić bitcoinem. Lista takich placówek znajduje się na coinmaps.org i myślę, że warto być na tej liście. W przypadku płatności internetowych zdecydowanie wolę płatność bitcoinem. Jest ona dla mnie najwygodniejsza i najszybsza. Tak więc wdrożenie płatności bitcoinem przełoży się pewnie na kilku klientów więcej, ale też nie spodziewałbym się jakiegoś zalewu ludzi. 20 tysięcy ludzi w skali całego kraju to pół promila raptem. Biorąc jednak pod uwagę, że powoli bitcoin się popularyzuje, myślę, że warto być "pierwszym fryzjerem/sklepem/budowlańcem/... w mieście przyjmującym bitcoiny".

Ogólnie widzę więc pewne zalety ekonomiczne i marketingowe (zwłaszcza dla biznesów internetowych) ale nie widzę zalet prawnych czy podatkowych.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto wdrożyć płatności Bitcoin? Jakie są korzyści?

Postautor: CiekawskiManiak1 » środa, 18 października 2017, 16:29

asocjal pisze: Bitcoin to potencjalnie 20 tysięcy klientów (bo na tyle szacuje się ilość jego posiadaczy w Polsce). Niektórzy (np. ja) chętniej płacą tam, gdzie można płacić bitcoinem. Lista takich placówek znajduje się na coinmaps.org i myślę, że warto być na tej liście. W przypadku płatności internetowych zdecydowanie wolę płatność bitcoinem. Jest ona dla mnie najwygodniejsza i najszybsza. Tak więc wdrożenie płatności bitcoinem przełoży się pewnie na kilku klientów więcej, ale też nie spodziewałbym się jakiegoś zalewu ludzi. 20 tysięcy ludzi w skali całego kraju to pół promila raptem. Biorąc jednak pod uwagę, że powoli bitcoin się popularyzuje, myślę, że warto być "pierwszym fryzjerem/sklepem/budowlańcem/... w mieście przyjmującym bitcoiny".

Ogólnie widzę więc pewne zalety ekonomiczne i marketingowe (zwłaszcza dla biznesów internetowych) ale nie widzę zalet prawnych czy podatkowych.
Udostępnianie płatności jest przyczynianiem się do rozwoju Bitcoina. To właśnie dzięki takim ludziom BTC rośnie w siłę co nie ? :lol:

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto wdrożyć płatności Bitcoin? Jakie są korzyści?

Postautor: asocjal » czwartek, 19 października 2017, 21:15

CiekawskiManiak1 pisze: Udostępnianie płatności jest przyczynianiem się do rozwoju Bitcoina. To właśnie dzięki takim ludziom BTC rośnie w siłę co nie ? :lol:
Ciężko powiedzieć w jakim stopniu czynnik ten przyczyniał się do wzrostu popularności BTC. Gdy ja pytałem chłopaka z Warszawy, który uczył mnie angielskiego przez Skype, czy chciałby przyjmować BTC, momentalnie zapytał "A gdzie ja tym zapłacę". Pokazałem mu Warszawę na coinmaps i szybko się zgodził. Bitcoin był wtedy po nieco ponad tysiąc zł. Myślę, że nie żałuje decyzji.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto wdrożyć płatności Bitcoin? Jakie są korzyści?

Postautor: CiekawskiManiak1 » czwartek, 19 października 2017, 21:28

Ale co tutaj ciężko powiedzieć w jaki stopniu to się przyczyniło ? Przecież to jest proste : idziesz ulicą i co jakiś czas widzisz naklejkę : TUTAJ ZAPŁACISZ BITCOIN", więc raczej w mega dużym stopniu, bo gdyby ludzie nie mieli by możliwości płacenia tym w sklepach i nie było by to promowane, to BTC nadal pozostawał by zabawką TOR'a :mrgreen: Udostępnianie płatności w BTC przez firmy jest NAJMOCNIEJSZYM BODŹCEM do wzrostu popularności. Wzrost popularności i miejsc w których można go używać sprawia, że Bitek staje się użyteczny, do tego stopnia, że nawet "Kowalsky" może kupić za niego "pizze" :lol:

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości